Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

A jakie to by miały być pieniądze? 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
22 sierpnia 2017 16:22
Behemotowa, ty zmien faceta, nie samochod!
😁 myślałam już nad tym
ja mam polówkę sedana 1.4 MPI 2000 rok, na gazie -  na jazde po mieście jest ok, ale na trasie średnio. Żadnych awarii przy jeździe 1000km miesięcznie.

Facella- Ty się lepiej zorientuj, bo myśmy tylne lampy zmywali 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 sierpnia 2017 19:44
Tylne mam ori, nie mogą się przyczepić, zresztą raz miałam już kontrolę i nie było problemu. A z przodu po prostu zamontuję inne niż mam teraz, nie będę nic kleić ani malować. Dzisiaj przyjrzałam im się z bliska i lewy klosz jest gdzieś nieszczelny, łapie wodę, więc tym bardziej trzeba je wymienić.
Behemotowa, za te czyli jakie pieniądze? 😉
Behemotowa, za te czyli jakie pieniądze? 😉

Byłam pewna, że napisałam 😀 do 8tys.
To ja proponuję Focusa. Jeżdżę swoim od ponad roku, niezawodna maszynka, ekonomiczna (mam mk1, kombi z silnikiem 1.8 TDDI), żwawa 🙂
Ja też. Focus mk1 bardzo fajne auto. W tej cenie na pewno znajdziesz (i to jeszcze w miarę spoko wyposażone + niekoniecznie jakiegoś rzęcha wyłowionego z rzeki).
Dziękuje dziewczyny, ale jestem człowiekiem anty kombi. Dlatego też mojego chłopaka audi A4 z 2009r. Pomimo wygody i przyjemności z jazdy to jednak nie jestem w stanie już nim dłużej jeździć.
behemotowa może powiedz chłopakowi, ze audi z 2009 roku jest całkiem bezpiecznym samochodem? 😉
Potrzebuje większego samochodu, wozi sprzęt na koncerty plus kilku pasażerów, a Jeep w takim wypadku sprawdza się lepiej 😉
Ma ktoś może porównanie (wrażenia ogólne) Volvo V50 vs V70?
Dziewczyny, czy ktoras z Was jeździ moze Volvo XC60?
Nie ukrywam, jestem swiezym kierowca (1 rok) i zastanawiam sie czy ciezkie jest poruszanie sie po duzym mieście takim samochodem? Czy on faktycznie jest taki duży, jak widac na zdjeciach? Co prawda ogladalam jednego i nie wydawał sie byc jakos masakrycznie duży. I jak z parkowaniem w większym mieście, gdy trzeba sie czasem na sile wepchnąć w miejsce parkingowe, jest ciężko czy porównywalnie jak na przyklad zwykla osobówką (jezdzilam fordami-mk 2  i 3)?
galle XC60 jest samochodem sporym, mojej mamy facet ma i do hali garażowej musi wjeżdżać tyłem, bo inaczej się nie mieści (zakręt 90 stopni na zjeździe, przodem samochód się klinuje). Ogólnie samochód super komfortowy, ja go lubię.
Muszę się pochwalić. Wczoraj kupiłam Golfa VII Combi i już go kocham choć jeszcze go nie mam 💘 💘 💘
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 września 2017 15:09
Bo to jest fajne auto! Gratuluje 🙂
Tez było w naszym kręgu wyboru ale jednak musiałam isc w wyższe  auto.
Behemotowa po prostu przestan mu swoje auto pozyczac, bedzie musial w koncu kupic cos dla siebie jesli i tak szuka. Rozumiem sporadyczne sytuacje, ale nie ciagle, szczegolnie ze nie lubisz jezdzic jego autem. Badz stanowcza i problem z glowy, nie widze sensu kupowac srednio fajne, stare bo tanie auto...
Behemotowa miałam podobny przypadek, tyle że mój były wogóle nie posiadał samochodu, tak facet przed 30 zarabiający lepiej niż ja nie miał samochodu  🤔wirek: czemu? Uznał, że jest mu niepotrzebny... A ja (nie wiem co mnie opętało) pożyczałam, tankowałam, sprzątałam i naprawiałam, on oczywiście ani złotówki nie dołożył. Średnio go interesowało to, że ja muszę tłuc się autobusem/pociągiem, kiedy on śmiga moją żółtą strzałą. Jeszcze miał tyle tupetu żeby proponować, żebym kupiła większe auto, bo dla niego Panda jest nieodpowiednia na długie trasy... Nie daj się wkomponować w taki układ!
Z takich sytuacji trzeba wyciągać wnioski, więc mam nowego faceta, z własnym samochodem i większe auto 😎 a do pożyczania samochodu zaczęłam podchodzić podobnie jak do pożyczania bielizny 😂 oczywiście w dużym uproszczeniu 😉
Ford Fiesta 1,4 benzyna w tej wersji sport, ktoś coś? 2008 rocznik. Byłabym wdzięczna za opinię, szukam samochodu na 2-3 lata, do poruszania się po mieście i codzienności typu stajnia i zakupy.  :kwiatek:
marlin1990, rany, masakra co piszesz! My teraz mamy jeden samochód, a były dwa, ten który został jest mój. I nie wyobrażam sobie jeździć do pracy autobusem... Daje narzeczonemu samochód kiedy potrzebuje, odbieram go  z pracy gdy mogę, jeżdżę za nas oboje załatwiać różne sprawy, wymieniamy się nim czasem w biegu, ale niby dlaczego ja miałabym jeździć autobusem? Tym bardziej, że jestem kobietą :P
Cricetidae dlatego potrzebowałam zmiany faceta, nie samochodu 😵 szkoda, że późno to zrozumiałm, miłość bywa ślepa  😂
Behemotowa, już pomijając to, co dziewczyny napisały o pożyczaniu (bo pod tym się podpisuję), to o Focusie napisałam w odniesieniu do swojego. Ale wersja w hatchbacku... 😍
Dworcika ja znalazłam tylko kombi i stwierdziłam, że nie mam co dalej szukać, dziękuje :kwiatek:
Co do pożyczania auta chłopakowi to się mówi, że auta i dziewczyny się nie pożycza. Ja wychodze z założenia, że jeśli ma mu to poprawić komfort pracy, naprawia, tankuje, mi zawsze daje samochód zatankowany do pełna, a moje trasy są jedynie po mieście to jednak mi to wsio ryba czym jezdze. Ale to akurat nie temat do tego wątku 😉
Jak Jeepa uwielbiam tak jego spalanie w mieście już niekoniecznie 😁
Coraz więcej tu jeżdżących focusami 😉
To wstawię mojego, po prawie 2 miesiącach jeżdżenia jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobrze się prowadzi, trzyma się drogi, ma przyzwoitą moc i spalanie. I większy bagażnik, niż mój stary golfik.
Anai, bardzo ładny  😎 Jesteś kolejna osoba która pisze to samo : dobrze się prowadzi, dobrze trzyma się drogi, bagażnik ok, I generalnie auto daje radę - fajne są te foczki  😎
Czy ktos ma jakies opinie na temat mitsubishi colt'a / nissana micry? Jade jutro ogladac i jedno i drugie 🙂
faith, nie wiem jaka wersja micry 👀 ale jak K12 to łańcuch rozrządu to takie spore ale, rozciągają się niewspółmiernie do przebiegu a to droga naprawa. Warto zwrócić uwagę, najlepiej mieć stetoskop do przesłuchania silnika 😉
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
08 września 2017 10:36
Dziewczyny, czy ktoras z Was jeździ moze Volvo XC60?
Nie ukrywam, jestem swiezym kierowca (1 rok) i zastanawiam sie czy ciezkie jest poruszanie sie po duzym mieście takim samochodem? Czy on faktycznie jest taki duży, jak widac na zdjeciach? Co prawda ogladalam jednego i nie wydawał sie byc jakos masakrycznie duży. I jak z parkowaniem w większym mieście, gdy trzeba sie czasem na sile wepchnąć w miejsce parkingowe, jest ciężko czy porównywalnie jak na przyklad zwykla osobówką (jezdzilam fordami-mk 2  i 3)?


Ja mam od pół roku Volvo XC60 i powiem tak- po 7 latach jeżdżenia Hyundaiem I30 wkurzam się, że teraz nie mogę się zmieścić wszędzie gdzie bym chciała 😉 w zasadzie problem jest jedynie przy parkowaniu równoległym w mieście. Nie wcisnę się jak Hyundaiem, muszę szukać "dłuższego" miejsca. Jeśli chodzi o szerokość to może jest odrobinę szerszy niż mała osobówka, ale mieści się normalnie w standardowych bramach czy miejscach parkingowych. Przez to że jest większy też nie zawsze wykręcisz na raz. Sprawdź sobie wymiary Fordów, którymi jeździłaś 🙂
Jedyny minus- dużo pali. W jeździe typowo miejskiej średnie 16 l/100 km (2,5 diesel).

Matko, ależ on żłopie... I to jeszcze w dieslu...
Szukanie długich miejsc - możemy sobie ręce podać. Moja osobówka jest jeszcze dłuższa 😉 Promień skrętu to zawsze była bolączka Volvo, więc tu się nie ma dziwić. Mimo tego za rok - dwa zaczaję się na jednego, tylko nie SUVa i nie w dieslu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się