M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Meise nie wiem jak z grubością, nasz ma standardowe 2.7cm. Niestety nasza łazienka jest jeszcze nie skończona,blat czeka ma montaż,ale mam zdjęcie z castoramy dokładnie tego samego blatu na wystawie 🙂

plus jest taki, że docinają blaty kupione u nich za chyba 1zł  😀
Meise, mogę Ci przesłać namiar na naszego gościa od mebli - jest ciężki w kontaktach (przynajmniej dla mnie), ale pracuje na super materiałach i robi różne niestandardowe rzeczy.
I w ogóle, to przeprowadź się już! Nasze nowe osiedle jest cudowne! 😍


O, pewnie! Podeślij 🙂 Ja już bym się bardzo, bardzo chciała przeprowadzić... fajnie, że osiedle fajne 🙂

olga96, extra, dzięki wielkie za info i foto. Pojadę tam do nich w tym tyg 🙂
Blat ten dostępny jest tylko w dziale łazienkowym, na dziele blatów są tylko nieimpregnowane i nie wiedzieli, że taki blat jest w ofercie  😎. Mieliśmy problem, żeby znaleźć go w sklepie  🤣
Mam nadzieję, że u nas będą lepiej pracownicy ogarniać 😉

Z drugiej strony i tak potrzebuję chyba stolarza, żeby mi szafy na wymiar zrobił... Jak mi się już strasznie nie chce robić przy tym mieszkaniu... Nie mam czasu/głowy/ochoty na to.
Wszystko mi się dookoła pier... niczy.
Meise, ten blat, który pokazuje olga96 widziałam w naszej casto, więc bez problemu znajdziesz. 🙂
A co do stolarza, to wygugluj sobie Symetria Meble - przedzwoń do Dawida (możesz powiedzieć, że jesteś ode mnie 😉), tak najszybciej można się z nim skontaktować. Bo mailowo możesz dłuuuugo czekać na odpowiedź. Ale pomimo długiego czasu oczekiwania i ciężkiego kontaktu polecam gościa. 🙂
mundialowa, dzięki 🙂
Ja tam zawsze dzwonię, nie bawię się w maile, chyba się postarzałam  😎

Schody załatwione, zamówione (-:
ovca   Per aspera donikąd
04 września 2017 17:12
Jak mi się już strasznie nie chce robić przy tym mieszkaniu... Nie mam czasu/głowy/ochoty na to.
Wszystko mi się dookoła pier... niczy.


piona! Ja totalnie nie mam kiedy ogarnąć czegokolwiek, a mieszkanie już trzeci miesiąc stoi nieruszone...
ovca piona również! My doszliśmy do jakiegoś martwego punktu i nie możemy ruszyć. Problemy w pracy, dom i rodzina pochłaniają mnie w takim stopniu, że na myśl o mieszkaniu mi się niedobrze robi.

Ale cieszę się, że ogarnęłam te schody. Żałuję, że nie wzięłam się za to w czerwcu... Terminy na wykonanie różnych rzeczy są dramatyczne.

Edit: polecacie meble z Agaty albo VOXa? Jak z jakością? Bo mają dużo fajnych rzeczy, łapiących za oko.
Meise, ja w takim 'niedorobionym' mieszkaniu mieszkam od grudnia 😉 Kuchnię malujemy już któryś tydzień, ważne, że jest lodówka i jest gdzie spać 😉
Meise, Ostatnio urządzałam mieszanie moim dziadkom i wykorzystałam meble VOXa z kolekcji Simple, jakościowo na pierwszy rzut oka na prawdę super, ale nie powiem Ci jeszcze jak na dłuższą metę się sprawują. Akurat w tej kolekcji super jest to, że moźna samodzielnie podobierac sobie kolory frontów i nóżek. Mają dużo fajnych rozwiązań typu oświetlenia w szafach (jako standard), maskownice w biurkach na kable albo dodatkowe "wkładki" do biurka na długopisy,  uchwyt do tableta itp. My akurat długo szukaliśmy łóżka które będzie miało schowek ze stelażem otwieranym do góry i w VOX te mechanizmy chodzą na prawdę na jeden paluszek,  gdzie przy innych firmach trzeba było użyć sporo siły 😉
Znajomy sprzedawał coś dla Agaty wg własnego projektu, po jakimś czasie mu podziękowali, po czy zaczęli sprzedawać prawie identyczne - mede in China
Meise meble z Agaty mam w dwóch swoich pokojach, w domu rodzinnym oraz w moim studenckim. W domu rodzinnym mają 8 lat i są bardzo wytrzymałe, tyle, że to były jedne z droższych, w całości nie z paczek.
W moim mieszkaniu studenckim meble kupowałam 1,5roku temu i są o wiele gorszej jakości, a jestem z tych dbają

Na pewno mogę polecić sofy i narożniki od nich, wygodne i trwałe 🙂
Meise, my mamy sofę z Agaty, czaimy się też na stoliki kawowe. Jakby co, zapraszamy na testy. 😉
A co 'mamdośćwykańczaniamieszkania', to my żyjemy w wielkiej niedoróbce. 😵 Płytek w łazience nie mogę doczyścić, ze ścian straszą kable, bo nie chce się nam malować puszek, każda żarówka jest z innej parafii (nawet w tej samej lampie), a za stolik i regał w salonie robi piekarnik i zmywarka w kartonach. Ale jesteśmy U SIEBIE i to jest dla nas najważniejsze. 😍 Tylko trochę wstyd przed znajomymi, którzy coraz częściej nas odwiedzają. 😁
Powiem tylko "home sweet home"  😎 Odebralismy dzisiaj klucze i za tydzien wkraczamy sami z wykonczeniowka!

Meise, Ostatnio urządzałam mieszanie moim dziadkom i wykorzystałam meble VOXa z kolekcji Simple, jakościowo na pierwszy rzut oka na prawdę super, ale nie powiem Ci jeszcze jak na dłuższą metę się sprawują. Akurat w tej kolekcji super jest to, że moźna samodzielnie podobierac sobie kolory frontów i nóżek. Mają dużo fajnych rozwiązań typu oświetlenia w szafach (jako standard), maskownice w biurkach na kable albo dodatkowe "wkładki" do biurka na długopisy,  uchwyt do tableta itp. My akurat długo szukaliśmy łóżka które będzie miało schowek ze stelażem otwieranym do góry i w VOX te mechanizmy chodzą na prawdę na jeden paluszek,  gdzie przy innych firmach trzeba było użyć sporo siły 😉


No właśnie strasznie mi się podobają te meble Simple! I mówisz, że łóżkom też się warto przyjrzeć? Muszę podjechać! Bo uparłam się już na jedno łózko z Agaty właśnie.

Meise meble z Agaty mam w dwóch swoich pokojach, w domu rodzinnym oraz w moim studenckim. W domu rodzinnym mają 8 lat i są bardzo wytrzymałe, tyle, że to były jedne z droższych, w całości nie z paczek.
W moim mieszkaniu studenckim meble kupowałam 1,5roku temu i są o wiele gorszej jakości, a jestem z tych dbają

Na pewno mogę polecić sofy i narożniki od nich, wygodne i trwałe 🙂


Byłam ostatnio w Agacie i bardzo miło byłam zaskoczona jakością tych mebli, tylko właśnie nie wiem, czy to w sklepie tak porządnie poskręcane i zaprezentowane, czy w codziennym użyciu się równie dobrze sprawdzi 🙂 dzięki wielkie za opinie!

Meise, my mamy sofę z Agaty, czaimy się też na stoliki kawowe. Jakby co, zapraszamy na testy. 😉
A co 'mamdośćwykańczaniamieszkania', to my żyjemy w wielkiej niedoróbce. 😵 Płytek w łazience nie mogę doczyścić, ze ścian straszą kable, bo nie chce się nam malować puszek, każda żarówka jest z innej parafii (nawet w tej samej lampie), a za stolik i regał w salonie robi piekarnik i zmywarka w kartonach. Ale jesteśmy U SIEBIE i to jest dla nas najważniejsze. 😍 Tylko trochę wstyd przed znajomymi, którzy coraz częściej nas odwiedzają. 😁


Cieszę się Waszym szczęściem normalnie  😁 Ja jakoś nie mogę wykazać entuzjazmu wobec przeprowadzki. Wręcz odwrotnie. Jakaś chandra mnie chyba dopadła i na wszystko jestem na 'nie'. A do Was się wprosimy, ale wcześniej Wy do nas musicie wpaść na tą obiecaną już 100 lat temu kawę  😡

Pandurska, graty!  😀 dom to już poza moją zdolnością pojmowania ^^ powodzenia ze sprawnym wykończeniem  🙂

Jeszcze jedno małe pytanko mam  😉 skąd polecacie KUCHNIE? Raczej modułowa, nie na wymiar czy cuś tam  👀

Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
04 września 2017 22:18
Meise - ja mam z Ikea. Jak narazie jestem bardzo zadowolona ! Fajna relacja ceny do ilości jak dla mnie.
A ja trochę w temacie grubych blatów - skąd wytrzasnąć grubszą półkę? Potrzebuję taką z 3-4 cm grubości, 15, max 20 cm szerokości i na długość całego lustra (więc do docięcia pewnie, bo dołem lustra jest 185 cm i jeszcze z jednej strony jest skos). Najchętniej surowa, oheblowana deska do własnoręcznego polakierowania. W każdym razie - nic laminowanego. Gdzie mam uderzyć z czymś takim? Stolarz? Wszyscy mnie straszą, że przecież na pewno nie robią takich desek albo że u stolarza to będę ze 4 miesiące czekać. W sumie czas oczekiwania mnie mniej interesuje, na raxie mogę żyć bez tej półki, ale kto mi coś takiego w ogóle zrobi? Długie półki to nie problem, ale wszędzie max 2 cm grubości...
sumire, tratak
Meise, Jedź koniecznie, jak kiedyś ich kolekcje nie bardzo mi pasowały, tak ta jest na prawdę super. Jeszcze jest fajna opcja nadstawek do szaf, więc jeśli potrzebujesz dużo miejsca na przechowywanie, a samego miejsca w mieszkaniu nie ma za dużo, to jest to fajne rozwiązanie 🙂

A co do Agaty to z 5 lat temu u drugiej babci wykorzystałam meble od nich, mają się bardzo dobrze, ale to babcia więc eksploatacja nie jest nie wiadomo jaka. Jakby porównywać meble z VOXa i z Agaty to solidniej wypadają te z VOXa. Z kolei kanapy z Agaty są super, "w rodzinie" mamy ze trzy i wszystkie na prawdę dobrze się sprawdzają.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 września 2017 07:35
Pandurska, jest imponujący.
Meise, na kawę wproszę się, jak tylko dotrę na nasze stare osiedle! (a uważaj, bo jestem tam dość często :hihi🙂 😉
Z kolei w kwestii kuchni modułowych, to jak jeszcze mieliśmy nadzieję na zrobienie tańszej kuchni, to rozważaliśmy te z Agaty - wyglądają naprawdę solidnie, mają fajne rozwiązania, dużo konfiguracji (kolor, front, uchwyt, itd.), ale u nas niestety nie przeszły.

Pandurska, super! Piękny jest! 🙂

maleństwo, a jak u Was? 🙂
sumire Chcielismy zamawiac chyba to, o co ci chodzi z tego sklepu: https://sklep.regalia.eu/pl/  Jeszcze sie zastanawiam, bo czekamna projekt szafki do lazienki od naszego wykonywcy kuchni.

Dzieki dziewczyny! Nam sie dom tez bardzo podoba!! Jak widac mamy juz nawet taras...z palet  😂  Jutro przyjezdza wielki transport materialow i sprzetow do lazienki z Polski. Jestem mega zadowolona z zakupow, bo wyhaczylam dobre ceny (z 3 sklepow online) i mam to, czego dokladnie chcialam. Nie spodziewalam sie nawet, ze zmiescimy sie w budzecie, a jednak!

Popatrze sobie na Agate i VOXa, skoro tak zachwalacie. Chociaz kanapa chyba sie nam sama wybrala ostatnio w mega wypasionym sklepie. Kiedys sobie taka kupimy, a narazie bierzemy, co mamy. Wyszukuje poza tym meble sprowadzane z Indii, bo chcemy miec kilka mocnych akcentow, ale generalnie przez duza ilosc roznych schowkow mozemy sobie pozwolic na ukochana przestrzen  i brak zagracenia.

Za to pokoj Paulinki mi spedza sen z powiek. Myslalam, ze wejde i bede wiedziala co i jak, a tutaj mam tylko pomysl na lozko, ktore zrobi dziadek. Kiedys podobaly mi sie te obecnie sztampowe pastelowo-szare pokoje, ale kurcze wszyscy takie maja. I juz mi sie odwidzialo, ale nowego natchnienia mi brak.
Meise - ja mam z Ikea. Jak narazie jestem bardzo zadowolona ! Fajna relacja ceny do ilości jak dla mnie.

Właśnie słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii o kuchniach IKEA 🙂

Podobnie jak sumire szukam takich grubych półek z drewna, min 4 cm 🙂 całkiem proste bądź takie:


Qaida, dziękuję, pojadę 😀 Dobrze tu z Wami pogadać, od razu mi się rozjaśnia w głowie i jakoś tak lżej  😉

mundialowa, zapraszam, numer masz 🙂 a co do Agaty to masz mnie - wpadła mi w oko kuchnia od nich i chyba się zdecydujemy  👀 Kuchnie w IKEA są super funkcjonalne, ale kurcze - żadna mi nie pasuje do naszego wnętrza i ciemnogranatowej ściany w kuchni... Planów mieliśmy sporo, kolor orzecha amerykańskiego, ew. część szafek biała. Chyba stanie na białej całości + blat ciemny beton... Wizja niestety ciągle musi się zmieniać 🙁

Pandurska, jestem bardzo ciekawa Waszego wnętrza, czekam niecierpliwie na pierwsze foty  😉

Mi się bardzo podobają różne etniczne ozdoby. Ostatnio w bardzo niezwykłym sklepie wypatrzyłam łapacz snów moich marzeń  💘 Muszę go kupić, chociaż drogi jak pieron. Może zrobię sobie prezent na urodziny hehehe 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2017 09:32
Meise, ja też polecam IKEĘ, wprawdzie używam kilka dni, ale już uwielbiam 😉 do ciemnego granatu na pewno coś by się dobrało, pytanie w jakim stylu chcecie kuchnię 🙂
My w końcu mamy półki i piekarnik
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/21325939_10207786702984613_720568484_n.jpg?oh=430f9f90a2df2ecd95294f6f6c76fc55&oe=59B00231[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/21396798_10207786702944612_46165697_n.jpg?oh=03db30edf2c91564e2bcb71cace9554c&oe=59B00D0D[/img]
Wszystko działa 😍 zostało zamontowanie i podłączenie zmywarki i frontu-zaślepki, bo straszy bielą i dziurą :P No i muszę pomalować półki do karuzeli na czarno, bo są białe a ja mam otwartą karuzelę... biel nie przejdzie :P
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 września 2017 09:47
mundialowa, a dziękuję, do przodu. W poniedziałek podpisujemy akt notarialny na kupno, a 29.09. na sprzedaż naszego. Powoli zaczynają przychodzić zamówione rzeczy. Dziś zamówiłam łóżko - białe metalowe, zawsze o takim marzyłam. Wszystko po taniości, więc nie idealnie 100% tego, co by się marzyło, ale na początek starczy.

Pandurska, a weź. Ja też chciałam taki katalogowy, ale no właśnie, wszyscy teraz mają biel + szary + musztarda/ mięta/ róż, łóżko domek i dywan czarno - biały... Poza tym, straszne pieniądze wychodzą. U Kaliny na razie będzie trochę miszmasz, bo od dziadków ma meble białe dębowe (teściowie wymieniają meble w pokoju i my je weźmiemy), ale łóżko jej kupiłam sosna - nie wiem, gdzie ja łeb miałam, zwłaszcza, ze jest ten sam model w bieli... Kupuję jej duży regał Kallax z Ikei na książki i zabawki, dywanik jej kupiłam w... padok, stajnię i parkur, do tego idą jej plastikowe mebelki pt. krzesło i stolik, pudła z zabawkami, kuchenka... no miszmasz. Ale wiem, że i tak będzie sikała ze szczęścia 😉
Meise, w naszej Agacie pracują naprawdę fajni doradcy - pooglądajcie fronty, moduły, wybierzcie kolekcję, która podoba się Wam bardziej (nie można ich mieszać) i umówcie się na projekt. My mieliśmy projekt, ale sporo nam gość doradził. No ale i tak nie udało się wkomponować modułów bez ruszania ściany, więc zdecydowaliśmy się na stolarza. Jeśli macie wymiarową kuchnię, to z pewnością znajdziecie fajny zestaw dla siebie. 🙂

maleństwo, szalejecie! A co do "po taniości", to u nas jest podobnie, więc np. sypialnia wygląda  totalnie inaczej, niż w pierwotnych planach. 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2017 10:53
mundialowa, chyba u każdego jest po taniości na początku ;D piękne rzeczy moga przyjść z czasem ale jak już pisałaś, jesteście NA SWOIM i to cieszy, mimo niedoróbek 😉 mnie też to strasznie cieszy, tak fajnie budzi się w SWOIM łóżku, robi kawę w SWOJEJ kuchni a wieczorem leży w SWOJEJ wannie. I wcale mi w tej wannie nie przeszkadza fakt, że chwilowo leżą przy niej suszarki na pranie, bo szafa w przedpokoju nadal w częściach 😉
wychodzi niecałe 90 zł. Co prawda jednak wolałabym znaleźć coś na miejscu, bo przesyłka prawie tyle, co ta półka 😂, ale tak czy siak mieści się w zakładanym budżecie, więc w razie W niech będzie.
Generalnie - wychodzi, że miejsce handlujące m.in. takimi rzeczami to skład drewna. 😉

halo, a tartaki sezonują/suszą to drewno? Mam kilka obok, więc nawet myślałam się przejechać i popytać, ale mi ktoś powiedział, że tam tylko mokre dechy. 🤔wirek:

Wracając do metamorfozy lazienki, podbijam pytanie o farbę do płytek: co się najlepiej sprawdza? Chciałabym taki satynowy efekt... No i żeby jak najmniej było widać, że to malowane płytki. Znalazłam coś takiego jak Hydropox (firma Noxan), z przeznaczeniem stricte do płytek. Jakieś opinie na ten temat tez, raczej pozytywne, wyczytałam chyba wszelkie rady, jak tą łazienkę malować i jakich błędów nie popełniać, ale... dalej nie mogę się zdecydować. Czego używaliście w swoich łazienkach i jak się sprawdza?
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2017 11:53
sumire, ja w takim składzie drewna pod Krakowem kupowałam drewno na konstrukcję podestu, wyszło mnie to dobre 5 razy mniej, jakbym kupowała w budowlanym to samo, więc warto poszukać. A nuż będą mieli albo będą mogli zrobić na zamówienie, na pewno wyjdzie taniej niż jakiś półgotowiec.
W budowlanym wlasnie nawet nie mam szans na coś takiego. 😉 Dlatego szukam, nie spieszy mi się na razie, i tak wszystko jest w fazie planowania, szukania i czekania, aż będę miała czas czekać po te kilkanaście godzin między malowaniami 😁 Montaż półki to i tak na końcu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się