Stajnie w Warszawie i okolicach

Hala to i tak się nie prędko zwróci z pensjonatów 😉

A ja powoli zaczynam się rozglądać za pensjonatem dla siebie, ale potrzebuję 5-6 boksów w jednej stajni. Jakby ktoś coś to będę wdzięczna.
a no właśnie chciałam o te Budziska podpytać, bo wyglądają fajnie na fb 😉, tylko ktoś mnie znowu nastraszył że jadąc tam od strony Miłosnej bardzo często stoi po 30 minut się w korku przed przejazdem kolejowy
W którym miejscu sie stoi? Jadąc ze SM do Budzisk? Mozesz jechac koło Aromeru albo przez Sulejówek. Największe korki na torach zawsze były w Rembertowie
a no właśnie chciałam o te Budziska podpytać, bo wyglądają fajnie na fb 😉, tylko ktoś mnie znowu nastraszył że jadąc tam od strony Miłosnej bardzo często stoi po 30 minut się w korku przed przejazdem kolejowy

Byłam 🙂 Ładnie tam jest:tzn. stajnia główna (czyli te boksy za 1200zł) je super,widna,przewiewna z wejściem bezpośrednio do budynku z pomieszczeniem socjalnym i siodlarnią...Boksy zabudowane,więc każdy koń ma swoją prywatnosć,czyste,sprzątane codziennie. Co do tych tańszych boksów to to są takie boksy pokitrane w pobocznych budynkach,ale jak ktoś ma małego,drobnego konika to spoko...
Największy plus dla mnie i wrażenie to to ,że konie w porze obiadu są ściągane z łąki do boksów na obiad a potem puszczane ponownie, czyli nie ma takiego problemu ,że koń jest na łące=2 posiłki dziennie...Plus oczywiśćie dużej łąki(tam z 2-3h były) mozliwość puszczania na mniejsze wydzielone padoki trawiaste jeśli właściciel ma takie życzenie...Zerknęłam na siano bo bela była rozłożona i dobrej jakości..Także na pierwszy rzut oka całkiem spoko..ale kazdy powinien sam się przejechać,zerknąc i ocenić jesli kwota 1200zł jest dla Ciebie akceptowalna..
Jeżdżę codziennie przez tory w Sulejówku, lub Halinowie i bardzo rzadko zdarza się, że stoję więcej niż 5 min, więc jest nie jest źle.
Budziska brałam pod uwagę, ale 1200zł zabija  😉
dzięki RatinaZ i meander 🙂 muszę podjechać i zobaczyć jak dojazd bo to dla mnie dość ważne i dowiedzieć się jak z trzymaniem konie na pellecie. Szukam czegoś co z pelletem będzie mnie kosztować 1200 zł, niektóre stajnie opuszczają cenę o koszta słomy, inne w cenie załatwiają pellet a jeszcze inne - ta w której stoję obecnie nie robi nic poza problemem 😉


A Klub Jeździecki Okrzeszyn ktoś zna "od środka" ? jak tam z halą i rekreacją szczególnie w zimie..
Może ktoś mi pomoże  :kwiatek:
Szukam opinii na temat stajni Olender. Wiem, że juz kiedyś pojawiały się na forum, ale szukam jakieś bardziej aktualnej 😉 Jak opieka, karmienia, atmosfera itp. Bardzo bym była wdzięczna za pomoc  😍
Cześć,
szukam aktualnych opinii o stajni Klaudyn Kampinos - ktoś coś słyszał? Jak z karmieniem, opieką itd.?  Ewentualnie czy możecie polecić jakiś pensjonat z dobrym dojazdem z Woli/ Bemowa w granicach 900zł/mc? 🙂 Będę wdzięczna!
martaandriejewna, zależy czego szukasz. Jeśli niepotrzebna ci hala (chociaż 200m od stajni jest stajnia z halą, miesc w pensjonacie tam brak i będziemy się ugadywac o mozliwosć korzystania, więc nienajgorzej) a cenisz sobie dużo trawy w sezonie i siano w zadowalających ilościach, często sprzątane boksy, nieduży ruch i kameraną atmosferę to polecam Stajnię nad Wisłą w Kępie Kiełpińskiej (za Łomiankami) 🙂 Cena za te warunki i odległosć od Warszawy niewygórowana 🙂 Natomiast nie jestem pewna co do wolnych boksów. Węcej info na priv 🙂
alcatraz, hala w Łomiankach to jest Liderze albo Liderówce, to chyba więcej niż 200 m od Stajni na Wisłą. Ale potwierdzam, łąki są spoko, całe lato zielone i całe dnie widać pełno koni na padokach (bo tam jest stajnia koło stajni).
Buduje sie hala w Prima Stelli z tego co wiem i widzę 🙂 Wolno troche ale stelaż stoi. A te konie wszedzie w okolicy to życie czasem ratują. Jak koń ucieknie to wystarczy podzwonić po 5 stajniach, w którejś na pewno zawita  😉
Prima Stella nie ma miejsc.
trusia, ale ja a propos budowanej hali 🙂 Wiem, że nie ma, bo tez sprawdzałam jakiś czas temu i od tej pory nic sie nie ruszyło. Ale budują hale i podobno nie powiedzieli nie na możliwość korzystania z niej zimą, za jakąś opłatą oczywiście.
Hej, szukam opinii o Jks olsza  :kwiatek:
podobno w equinespa szykuja się zmiany? ktoś coś wie?
lossuperktos, podobno to się zamknęła 😉
Szukam stajni 30 km od Ząbek/Marek.
Byłam w Grotesce i jedyny boks który będzie wolny jest strasznie ciemny 🙁
Ktoś coś? koniecznie hala  🤦
trusia, ale ja a propos budowanej hali 🙂 Wiem, że nie ma, bo tez sprawdzałam jakiś czas temu i od tej pory nic sie nie ruszyło. Ale budują hale i podobno nie powiedzieli nie na możliwość korzystania z niej zimą, za jakąś opłatą oczywiście.


alcatraz, a tym korzystaniem z hali to różnie może być. Ja jako pensjonariusz płacę całkiem sporą kwotę za stajnię z halą. W takim wypadku nie byłabym zadowolona, gdyby mi tłok w hali robił ktoś z innej stajni. Nawet za pieniądze, tym bardziej, że i tak by nie poszły do mojej kieszeni. Ja akurat nie stoję w Stelli więc nie masz we mnie wroga  🤣 . Nie obraź się, ale naprawdę chodzi o to, że jak już płacisz za stajnię z halą to co najwyżej liczysz się z tym, że są tylko ludzie z twojej stajni.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 września 2017 21:05
Anitka33241, przyjedź zobaczyć Vegę w Mokrym koło Radzymina.
Dance Girl, stałam kiedyś w stajni która właśnie miała halę i udostępniała ją jeszcze jednej stajni. I nie było zbytnich problemów. Były wydzielone dni i godziny w ktorych mogli korzystać, konkretna ilość osób na raz, tak, zeby pensjonariusz wciąż się zmieścił z lonżą czy na śladzie. Nie były to tłumy, bo nie każdy tej hali potrzebował. I jak tak patrzę na swoją stajnię, to też myślę, że to nie będą tłumy chętnych 🙂 Ja na przykład potrzebuję tylko 2/3 razy w tygodniu przelonżować konia w 20min, a jak podłoze na zewnątrz nie jest tragiczne to i hala nie potrzebna (w zeszłą zimę tragiczne nie było przez większość czasu 🙂😉
A tak nawiasem, to zawsze tęsknie zerkam na Prima Stellę i ich pusty parkur. W godzinach w których ja jeżdżę do konia jest tam całkiem pusto, a konia możnaby w korytarz puścić kiedyś :P
Anitka33241, przyjedź zobaczyć Vegę w Mokrym koło Radzymina.


Trochę słabo z podłożem na zewnątrz w Vedze 🙁
Szukam stajni 30 km od Ząbek/Marek.
Byłam w Grotesce i jedyny boks który będzie wolny jest strasznie ciemny 🙁
Ktoś coś? koniecznie hala   🤦


FC-DABROWICA
Ok ,nadeszła wiekopomna chwila 🙂 Szukam stajni, moja idealna to:
- karmienie 3 razy dziennie owsem plus dodatkami od właściciela
-dobrej jakości siano najlepiej do oporu ,minimum 5 x dziennie
-codziennie sprzątane boksy( nie musi być do czysta ale z mokrego wypadałoby)
- nie zamarzająca w zimę stajnia.
-hala lub zadaszone miejsce do lonżowania/pracy wraz z kalendarzem,żeby nie było awantur między pensjonariuszami
-ujezdzalnia oświetlona ( nie musi być kwarc,ale tez bez smieci, kamorów itd. )
-konie wyprowadzane w ręku najlepiej na dużą  łąkę albo duże padoki ( a nie kwaterki po 50m2)
-możliwość jazdy w teren (bez ulic,samochodów)
-odległość do 20-25km Marek
-cena do 1100-1200zł
Bardzo chętnie coś w okolicy Łomianek/Kampinosu. Ogólnie sporo szukałam i te stajnie ,które mają wystawione swoje ogłoszenia to w miarę znam chyba,że ktoś ma coś do dodania to poproszę na PW. Chciałabym zaznaczyć,że dla mnie najważniejsze jest dobro konia i stajnia musi oferować dobrą opiekę i fachowość  ale dodatkowo warunki do trenowania przez cały rok. Wiem ,że jest sporo stajni,które się nie ogłaszają i nie przyjmują ludzi „z ulicy” i takiej właśnie szukam. Z mojej strony koń niewielki: 12 letni arabek ,bardzo dobrze ułożony: nic nie niszczy,nie gryzie,nie kopie (ani ludzi ani innych koni),na uwiązie idzie spokojnie(nie gwiazdorzy z ogonem w górze jak typowe araby),sam schyla łeb do zakładania kantara,w stadzie: silny ale nie agresywny.

Poszukiwana stajnia okolice Otwocka, Józefowa.
Może być przydomowa, aby było dobrze i tanio. Dla klaczy hodowlanej. Mile widziane źrebięta.
Wystarczy kawałek placu i dogodny wyjazd w teren. Ktoś? Coś?  :kwiatek:
RatinaZ okolice Kampinosu:
Rzęszyce hala, Oregon Kampinos kryty lonżownik (nie wiem czy będą na zimę reanimować swoją halkę), Blueberry Pawłowice hala, Mandra Korfowe hala. Reszta w okolicy niczego z dachem (oprócz stajni) nie posiada raczej.
Rzeszyce są cudowne, ale to nijak nie jest 25km od Marek
A w Oregonie jest pensjonat? Jak byłam tam kilka miesięcy temu właściciel mówił, że planuje zrezygnować i będzie miał tylko kucyki dla rekreacji dziecięcej.
asds   Life goes on...
16 września 2017 20:49
Zuzu.

No masz ci los.... Kolejna stajnia mniej po mojej stronie :/.
Hej,
Przeszukałam wątek ale nie znalazłam za wiele informacji. Szukam opinii na temat stajni Besthorses, st.Groteska we Władysławowie, stajni Wilcza Góra oraz stajni Iskierka.
Może polecacie także inne z dobrym dojazdem z Ursynowa ? Zależy mi na zielonych padokach i krytej hali ewentualnie żeby byl chociaż kryty lonżownik. Cena do 1100.
asds   Life goes on...
16 września 2017 23:20
Zielone padoki to chyba Iskierka w Jeziórku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się