strzyżenie / golenie koni

vissenna   Turecki niewolnik
04 sierpnia 2017 19:51
Może poszukaj używanego aesculapa economa. One są ciche i nie wibrują tak mocno.
Nowa to niestety wydatek koło 2000zł, choć uważam, że warto.
Spotkał się ktoś z takim goleniem konia aby nie wymagał on jakoś specjalnie derkowania? Wiadomo- derka przeciwdeszczowa na padok przy gorszej pogodzie, polarowa po treningu, ale bez stałego derkowania w stajni. Słyszałam że jest na to konkretny wzór golenia- zostawienie nóg, głowy oraz pasu na grzbiecie osłaniającego nerki, tworzącego taką jakby "derkę". Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i opinie 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
03 września 2017 13:48
Alik Tu masz kilka popularnych wzorów: http://www.readysupp.com/blog/2015/10/6-top-clipping-tips/
vissenna Dzięki, wzory raczej są mi znane 😉 Bardziej chciałam poznać opinie innych na temat golenia koni w ten sposób i zostawianie go w stajni bez derki- czy to na pewno dobry pomysł? Golił ktoś tak kiedyś konia?
Ja bym ewentualnie odważyła się konia nie derkować przy wzorze "strip".
Przy żadnym innym nie miałabym sumienia konia zostawić bez derki.
Czy ma ktoś moze maszynkę lister equi clip?
Ja bym ewentualnie odważyła się konia nie derkować przy wzorze "strip".
Przy żadnym innym nie miałabym sumienia konia zostawić bez derki.

A przy wzorze 'blanket'?
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 września 2017 14:29
My rok temu we wrześniu goliliśmy hucuła na blanket, tylko ganasze miał zostawione i chodził nie derkowany. Do zimy część zgolona mocno zgęstniała i nie było po nim widać, żeby marznął, a cały dzień stoją na polu.

Od razu po goleniu

A tu w zimie widać, że odrośnięty.
vissenna   Turecki niewolnik
04 września 2017 14:34
Kastorkowa ale jednak hucułek to inna bajka niż szlachetny koń sportowy.
Ja bym nie ryzykowała, w przypadku golenia na blanket to chociaż drelich do stajni i ortalion na polarze na dwór...
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 września 2017 14:37
Nie no jasne, zwłaszcza, że każdy koń inaczej znosi temperatury. Padło pytanie czy się tak da, więc da, ale na pewno nie z każdym.
Oki, dzięki za opinie 😉 Czekam jeszcze na odpowiedzi innych
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 września 2017 16:20
Laski, zima idzie, konie zmieniają włos...  🤔 😵
Jakby chcieć golić teraz to jaka derka ewentualnie? Oraz czy jak ogolę na trochę dłuższy włos, to czy w ogóle dawać już derkę?  👀
Mozii u mnie golone stoją w cienkich bawełnianych.
Jak na razie to tylko na noc mają zakładane.
Alik zależy jak ciepłą masz stajnie, ja jednak bym całkiem bez derki konia tak ogolonego nie zostawiała i na padok też coś grubszego bym dała niż cienka przeciwdeszczowa derka. Jednak zabierasz koniowi sporą część futra, trzeba to jakoś zrekompensować albo będzie Ci bardzo szybko odrastał i będzie mu zimno.
Mozii, mój ogolony ze 2 tygodnie temu, ale na króciutko stoi w nocy w 50g, a pod spodem ma bawełnianą, ale tylko dlatego, że stoi w niej w ciągu dnia i nie chce mi się specjalnie ściągać. Uważam, że na noc lepiej coś założyć, w ciągu dnia jak jest cieplej to może stać bez. Zakładałabym coś w przedziale drelich - 100g, a to zależy od konia i jego ciepłoty, od warunków w stajni i od temperatury na zewnątrz. My mamy stajnie bardzo zimną i temperatura jest taka sama jak na zewnątrz. Tylko ten koń akurat z tych ciepłych. Jeśli ogolisz na dłuższy włos i stajnia nie jest bardzo zimna to może drelich wystarczy.
Mozii u mnie w pracy 5 koni ogolonych, żaden nie stoi w derce, a stajnia dosyć zimna. Nic koniom nie jest, nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, golone są okrągły rok.
Mój koń jeszcze nie jest ogolony, ale chciałabym zacząć go derkować, aby nie zarósł zimowym futrem. Od jakich temperatur najlepiej zacząć ? Czy bawełniana derka zakładana poniżej 10 stopni będzie ok ?  :kwiatek:
Ja za to mam w planach golic na zero swojego. Derka podszyta polarem, derka 200g. Wystarczy?
Mój koń jeszcze nie jest ogolony, ale chciałabym zacząć go derkować, aby nie zarósł zimowym futrem. Od jakich temperatur najlepiej zacząć ? Czy bawełniana derka zakładana poniżej 10 stopni będzie ok ?  :kwiatek:


Ja tak robie, bawelniana albo polar ponizej 10 stopni (w zwyklej stajni, maja otwarte okna i drzwi), ale na zawodach w boksach zewnętrznych zakladalabym juz grubsza. I wtedy nie zarastaja :-)
karolina_ Dziękuję !  :kwiatek:
Behemotowa Ja moje w zeszłym roku goliłam bez głowy i nóg, stajnia umiarkowanie ciepła i w największe mrozy miały derki 250g + bawełna pod spód. Dla każdego mam po 4 derki, a teraz dodatkowo chcę dokupić jeszcze jedną cieplejszą. Wydaje mi się, że może być ciężko tylko z dwoma derkami  😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
05 września 2017 15:21
Dzięki za odpowiedzi!  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
06 września 2017 08:32
Konie zarastają nie tylko z powodu spadku temperatury. Głównym regulatorem zmiany owłosienia jest światło słoneczne a mianowicie skracające się dni i dłuższe noce. Tak więc, żeby koń nie zarósł to trzeba zacząć derkować w połowie września.
karolina_ Dziękuję !  :kwiatek:
Behemotowa Ja moje w zeszłym roku goliłam bez głowy i nóg, stajnia umiarkowanie ciepła i w największe mrozy miały derki 250g + bawełna pod spód. Dla każdego mam po 4 derki, a teraz dodatkowo chcę dokupić jeszcze jedną cieplejszą. Wydaje mi się, że może być ciężko tylko z dwoma derkami  😉

Egonowa miałam okazję w zeszłym sezonie halowym dostać do testów innowacyjną derkę BR Ridding Equipment z różnymi stopniami gramaturgii i szczerze Ci powiempowiem, że teraz zamiast 4 tak jak Ty w zupełności wystarcza na zimę ta jedna (o oczywiście na sezon przejściowy inna derka lżejsza). Powinna w tym roku wejść na rynek, więc polecam- duże ułatwienie 🙂
Ani.ek Ta derka to będzie mniej więcej odpowiednik derki Bucas Turnout?
[quote author=Egonowa link=topic=36.msg2710304#msg2710304 date=1504619831]
karolina_ Dziękuję !  :kwiatek:
Behemotowa Ja moje w zeszłym roku goliłam bez głowy i nóg, stajnia umiarkowanie ciepła i w największe mrozy miały derki 250g + bawełna pod spód. Dla każdego mam po 4 derki, a teraz dodatkowo chcę dokupić jeszcze jedną cieplejszą. Wydaje mi się, że może być ciężko tylko z dwoma derkami  😉

Egonowa miałam okazję w zeszłym sezonie halowym dostać do testów innowacyjną derkę BR Ridding Equipment z różnymi stopniami gramaturgii i szczerze Ci powiempowiem, że teraz zamiast 4 tak jak Ty w zupełności wystarcza na zimę ta jedna (o oczywiście na sezon przejściowy inna derka lżejsza). Powinna w tym roku wejść na rynek, więc polecam- duże ułatwienie 🙂
[/quote]
Wiesz jaki koszt? Będzie chociaż taniej niż zakup 4 derek średnio po 200zł jedna?
Edit: możesz coś więcej powiedzieć na temat tej derki? Czy są tez inne firmy, które takie derki wyprodukowały czy to całkowita nowość na rynku?
Dava   kiss kiss bang bang
07 września 2017 05:00
[quote author=Egonowa link=topic=36.msg2710304#msg2710304 date=1504619831]
karolina_ Dziękuję !  :kwiatek:
Behemotowa Ja moje w zeszłym roku goliłam bez głowy i nóg, stajnia umiarkowanie ciepła i w największe mrozy miały derki 250g + bawełna pod spód. Dla każdego mam po 4 derki, a teraz dodatkowo chcę dokupić jeszcze jedną cieplejszą. Wydaje mi się, że może być ciężko tylko z dwoma derkami  😉

Egonowa miałam okazję w zeszłym sezonie halowym dostać do testów innowacyjną derkę BR Ridding Equipment z różnymi stopniami gramaturgii i szczerze Ci powiempowiem, że teraz zamiast 4 tak jak Ty w zupełności wystarcza na zimę ta jedna (o oczywiście na sezon przejściowy inna derka lżejsza). Powinna w tym roku wejść na rynek, więc polecam- duże ułatwienie 🙂
[/quote]
Napisz cos wiecej 🙂
Mnie nigdy nie przekona taka opcja, moze fajna dla ludzi ktorzy wytrzymuja z niewyprana derka przez cala zime  🤣
Dava może jest samoczyszcząca?  🤣

Ja sobie nie wyobrażam nie wyprać derki przez całą zimę, brrr... Tak samo nie trzymam konia w stajni i na padoku w tej samej derce  😉
w LIDLu widziałam golarki do zwierząt za ok 40 zł, nie wiem co to warte, ale może komuś się przyda to info?
Nie widziałam ich jeszcze na polskim rynku, więc mogę jedynie podać wyniki testów: https://br.nl/competition z opisem działania derki, i nowego katalogu [[a]]http://files.br.nl/BR_Brochure_AW17%20240x170mm_PRIZES_LOWRES.pdf[[a]] gdzie jest podana cena 119,95 euro (derka 3Z bez kaptura) . Mi też jest ciężko powiedzieć, bo akurat ten koń, który ją dostał niestety nie wychodzi na zewnątrz, jedynie jest puszczana na halę, bo jej nie przeskoczy żeby uciec do stajni , więc jak zaczęłam tej akurat derki używać pod koniec listopada, tak bez problemu do bodajże marca (gdzie była zmieniana na lżejszą dereczkę) w niej stała. 🙂
Egonowa miałam okazję w zeszłym sezonie halowym dostać do testów innowacyjną derkę BR Ridding Equipment z różnymi stopniami gramaturgii i szczerze Ci powiempowiem, że teraz zamiast 4 tak jak Ty w zupełności wystarcza na zimę ta jedna (o oczywiście na sezon przejściowy inna derka lżejsza). Powinna w tym roku wejść na rynek, więc polecam- duże ułatwienie 🙂

My używamy Amigo z różnymi podpinkami (lub bez). Nie jako jedynej opcji, ale to sensowny system.
Szukam osoby z golarką w okolicach Wrocławia. Proszę kontakt na pw
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się