Ogłowia

Czy ktoś ma ogłowie Kieffer Ultrasoft Fashion? Chciałabym wiedzieć jak się sprawdza?

Na tego konia ze zdjęcia raczej full czy cob? Jest dość wysoki (171cm), ale ma smukłą głowę. Na zdjęciu w horze full.
Monika228 brałabym full, nie mam akurat tego konkretnego modelu, ale mam inne i sprawdzają się od kilku lat naprawdę dobrze. Wystarczy je przetrzeć i wyglądają jak nowe.
Już pytałam i nie dostalam odpowiedzi, ale skoro minęło troche odi koedy KaWal wprowadziło swoje produkty na rynek to moze jest więcej osob ktore zdążyły wyrobić opinię. Co sadzicie o tych oglowiach? Ktoś ma, moglby sie podzielić opinią? Jaka skóra, jakość, szycia, cena do jakości? Bede wdzieczna za informacje 🙂
Mam zagwozdkę. Nasze aktualne ogłowie jest strasznie brudne. Jak się paski zapina to sporo brudu na rękach zostaje. Jest takie jakby wyjęte z oleju i tak zostawione, ta skóra w dotyku taka klejąca strasznie. Próbowałam mydełkiem glicerynowym, ale niewiele to dało. Macie pomysł jak takie ogłowie doczyścić?
Miałam takie wodze i wyczyściłam je piaskiem - ale mnie na nich nie specjalne zależało. Może w jakąś ligninę zawiń, by wilgoć wciągnęła i resztki z oleju.
Wrzucam fotkę naszego nowego ogłowia: Micklem Rambo Deluxe  😍 mój koń z niestandardową głową w końcu czuje się "swobodnie" w ogłowiu  💘


Pomadka nie wiem czy ogłowie jest w oleju, napisałam, że w dotyku jakby było. 😉
tak z czystej ciekawosci: czy faktycznie micklemy robia taka roznice w stosunku do klasycznyc oglowii? w senie odczuc jezdca.
mils u mnie wybitnie ktoś przesadził z natłuszczaniem a efekt był dokładnie taki, jak opisałaś
faith Ja czuje ogromną różnicę, w nachrapniku angielskim konisko chodziło ok, w szwedzie beznadziejnie, a teraz mega fajnie. Jednakże mój koń ma bardzo uwydatnione kości w miejscu gdzie leży nachrapnik i każdy go obcierał do krwi, a podkładki nie pomagały. Teraz nie ma ucisku i widać, że konisko zadowolone ze swobody. 😉
dairoxroxi, ale chyba naczółek masz kusy w nim co? 😉
Zuzu. Tak jak pisałam- niestandardowa głowa, niestety  😀iabeł: jestem w trakcie szukania czegoś większego
Z tabelki z rozmiarami micklema wychodzi, że naczółki mają bardzo małe, Z tego co pamiętam fullowe ogłowie ma naczółek 39/40cm.
faith posiadam ogłowie od pana Marka w typie micklema. Choć byłam sceptyczna to się skusiłam i moich kopytach z HS sprawdza się doskonale. Wędzidło jest stabilne do tego jego działanie przekłada się na potylice i nos dzięki czemu w razie mocnej reakcji nie ma efektu ''odbicia'' od wędzidła. Tylko w moim odczuciu ogłowie potęguje działanie kiełzna. Z pewnością zakupie kolejne takie ogłowie bo klasyków brak w pace.
Widział ktoś gdzieś może taki naczolek?
Ciemnobrazowy ze złota kostka. Koniecznie xfull ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2017 20:54
Tu mają full, ale może zapytaj, czy by nie "załatwili" Xfulla? https://konik.com.pl/p/112/7515785/naczolek-clincher-gold-schockemohle-naczolki-oglowia-wodze-naczolki-dla-konia.html (sama się czaiłam na ten naczółek, ale czarno-złoty).
zembria, ooo, dzieki. Nie zauważyłam go. Już poslalam im maila. 😉
Moon   #kulistyzajebisty
09 września 2017 09:37
Klami, te kosteczki na naczółkach to mój osobisty nr 1 jeśli chodzi o piękną stypową elegancję 😀
Clinchery sa najlepsze na swiecie  😎
[CIACH] - proszę z tą reklamą gdzie indziej.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Uciszenie do czasu zmiany reklamowego nicka i awatara - proszę o kontakt po zmianie
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 września 2017 16:36
Z racji, że mój najukochańszy naczółek kucyk Książę unicestwił zmuszona jestem poszukać nowego. Nie wiem sama w jakim kierunku powinnam patrzeć czy zostać przy bizantyjskim przepychu czy jednak nie co inne klimaty Wczoraj ubrałam mu z ciekawości bardzo ładny naczółek Horze, ale niestety Full jest za mały na wiadrogłowego kuca. Czy ma ktoś pomysł i podpowiedź w czym było by mu ładnie? Ten Equi-Platon to był strzał w 10 moim zdaniem.
lusia722, mnie ten dotychczasowy w ogóle się nie podoba. Spróbowałabym tego z linku podanego przez Klami.
Ma ktoś z Was ogłowie rambo micklem i mógłby mi wytłumaczyć jak zrobić z niego bezwędzidłówkę w typie Cooka?  :kwiatek:
Moon, faith, też doszłam do tego wniosku. Niestety niekoniecznie uda mi się taki dostać. 🙁

Konik odpisał mi, że niestety nie ma opcji sprowadzenia naczółka. Ech... gdzieś jeszcze może być szansa na dostanie takiego?
Klami, nie wiem czy cię to urządza, ale PS of Sweden ma, nie wiem tylko czy ich system zapinania naczółków jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi ogłowiami.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 września 2017 15:46
Klami spróbuj Beckersport.pl i zobacz na picador24.pl
Klami, weź tego fulla, wyślij do p. Marka, przedłuży Ci go w dwa dni. Mi przedłużył już 2 naczółki, dokładnie tyle, ile chciałam. Szybko, sprawnie i rewelacyjne wykonanie.
anai, tylko to wersja czarna jest niestety, a ja chcę brązową. :/

lusia722, dzięki za info. Już sprawdziłam, niestety też mają tylko czarną wersję. 🙁

leleiria, dzięki za cynk, pooglądam co i jak.
Klami, jakby co to ja pod koniec miesiąca wybieram się do Szwecji i zamierzam zahaczyć o ich sklep po kilka rzeczy więc mogę wziąć jedną rzecz więcej  😉

Koniuszek, w tym filmiku:
od 3:28 masz pokazane jak to zrobić,
leleiria dziękuję bardzo!  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się