Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Szalona
My kupilismy Cybexa Aton 4 bez izofixa. I montowanie na pasach przeklinam codziennie chociaz fotelik uwielbiam.  Bylismy teraz w sklepie z fotelikami ogladac jaki model kupimy kolejny i ile siana musimy odlozyc. I Pani nam pokazywala ze sa foteliki z systemami dla aut bez izo fixa. Bo na pasy porazka...  🤔wirek:

Mnie tez noszenie w foteliku wkurza. Ja nawet nie kupowalam adaptera do wozka, zeby dziecka w tym nie wozic. Jak sie wybiera, na dluzsze zakupy to pakuje malego w zwykla gondole, zeby lezal na plasko. Ofc miejsca to zajmuje bardzo duzo i czasu chwile zeby taki wozek zlozyc i rozlozyc. Pewnie dlatego spora czesc ludzi wybiera upychanie dziecka w foteliku...

I jeszcze mnie wkurza jak w upaly dzieci sa tak ubrane, ze mi na sam widok jest slabo. Bylismy w Szczecinie na regatach. Upal taki ze sie zyc nie dalo. Zero cienia. Groch w wozku w samej pieluszcze, nad wozkiem parasolka. I tak byl caly spocony. A dzieci w wozkach albo co gorsza w fotelikach. Dlugi rekaw, dlugie spodnie, skarpety, czapeczka, kocyk... i buda pielucha przykryta albo kocykiem zeby slonce zaslanialo. Dzieciak jak nic ugotowany w srodku  🤔wirek:
No na szczęście to w moim jest isofix więc będę miała wygodniej,  a z pasami będzie się męczył mąż, jak będziemy jechać razem  😉

Wizja bardziej chodziło mi tu o sam system,  czyli baza na isofix do jednego auta i na pasy do drugiego,  niż o konkretną firmę.  Aczkolwiek ten Graco wyskoczył jako posiadacz 4 gwiazdek,  a to chyba dobrze?

dea obejrzę tego Klippana 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
07 września 2017 11:11
Szalona - musisz pogrzebać. Bo nie ma co patrzeć tak na prawdę na całościową ocenę ADAC, bo oni nie oceniają tylko bezpieczeństwa, ale też np wygląd itp. I z tych kilku ocen wyciągana jest średnia. 
Baza bardzo ułatwia wpinanie fotela - ja osobiście jakoś nie ufam łupinom zapinanym pasami ( poza tym to niepraktyczne jak dla mnie ). Ale istnieja również bazy pod fotelik, które się na stale przymocowuje pasami, a potem tylko wpinasz w to fotelik - to może być dla Was dobry trop. Z dobrych marek patrz na np : axkid, be Safe, Cybex, Kiddy, Takata. Fajnie podjechać do DOBREGO sklepu, żeby przymierzyli fotel do fotela samochodowego, żeby s[rawdzić czy uda się uzyskać odpowiedni kąt.

KANIE - te kolejne foteliki już się łatwiej zapina na pasy. A jeśli nie ma potrzeby ciągłego przepinania z auta do auta, to już w ogóle bezproblemowe to jest. O jakich systemach mówisz? Na jaki fotel zwróciliście uwagę?
Szalona😉, a jak często męża samochodem będziecie jeździć? Jeśli częściej Twoim, to bym kupiła fotelik za bazą na isofix i bazę na stałe zostawiła u Ciebie, a u niego po prostu montowała fotel na pasy. Ja mam cybex cloud q z bazą i właśnie dobre  w nim jest to, że można przełożyć na stelaż od wózka i rozłożyć na płasko 🙂 Sara miała etap, że nawet dawała się tak chwilę wieźć, w przeciwieństwie do gondoli. Fotelik ją bardziej opatulał, a wciąż leżała a nie półsiedziała.

Pandurska, stelaż zapowiada się ślicznie. A nie wiem czy widziałaś moje pytanie - czy rowerek Paulinki to puky? Bardzo to to ładne.

KaNie, też mnie takie przegrzewanie wkurza, nie mogłam latem patrzeć 🙁 A kolejny fotel spokojnie może być na pasy, bo raczej nie za często się go wypina. Chociaż ja mam na bazę ten kolejny i jestem z niego mega zadowolona.

Dobra, my gotowe. Trzymajcie kciuki za mój samotny lot! Oby Sary tylko nic nie przestraszyło i nie wpadła w histerię, to resztę przetrwam!

Edit: i jeszcze w temacie fotelików i stelaży - patrzcie jaki wynalazek kupiłam 😀
http://rollersy.com/
Tym razem, po roku noszenia wszystkiego na 3 piętro własnymi ręcami, idę na łatwiznę - fotelik będę ciągnąć, a zamiast torby do wózka mam plecak, więc ręce wolne. Matka wyzwolona 😉
dea   primum non nocere
07 września 2017 11:37
W Klippanie bazę się montuje na isofix albo na pasy i względnie szybko się przenosi po nabraniu wprawy. Jakiś czas trochę jeździłam samochodami zastępczymi, więc kilka przeróżnych samochodów, od nowej meganki, po starą pandę, zwiedził ten fotelik. Wszędzie był z grubsza stabilny, różnił się tylko kąt pod jakim się ustawiał (czasem bardziej leżąco, czasem bardziej w pionie) zależnie od kąta kanapy.  Można tez samą skorupkę z maluchem pasami zapiąć, ale tego nie praktykowałam - moja już była za duża na to.  Ma wkładki noworodkowe i trzy pozycje montowania w bazie, pierwsza w moim stałym samochodzie bardzo zbliżona do poziomu - nie opadała małej główka, jak zasypiała.

Na minus, jest dość niewielki i pasy dość krótkie. Teraz Grzdylka ma 3 lata, a zeszłej zimy już mi brakowało pasów, żeby zapiąć w kombinezonie (na wysokość jeszcze z luzem). Tak, wiem, że się w kombinezonie nie wozi, ale szczerze nie wyobrażam sobie innej opcji, jak samochód ma temperaturę poniżej zera i nie mam codziennie pół godziny, żeby odpalić go na jałowym biegu, żeby się wygrzał. Zakładam dodatkową spinkę powyżej na pasy, żeby nie wyjechała górą, i tak jeździmy - jeszcze jeździmy, ale tej zimy to już musimy się przesiąść w co innego, bo się nie zmieści już na pewno.

Właśnie, skoro temat na tapecie - ktoś wozi takiego słonia (3 lata, ok. 98cm, ok. 16kg) tyłem? ona ładnie jeździ tyłem i pewnie bym jeszcze jeden fotelik RWF kupiła, żeby starczył na jak najdłużej, pasy pięciopunktowe też chętnie.

Dzionka - rowerek to na 99% Puky - mamy taki sam, ino zielony 😉 Polecam polowanie na używkę na olx - nie stresuje sie człowiek zadrapaniami, a stan mojego był (poza rzeczonymi kilkoma zadrapaniami) idealny - 150zł.
Dzionka Sorry,zapomnialam odpisac.Tak,to Puky ten najmnieniejszy po prostu zolty. Nie podobal mi sie czerwony i zielony,wiec wzielismy zolty.Btw.moja mala 3letnia sasiadka po sezonie na r.biegowym wlasnie nauczyla sie jezdzic w.przeciagu dnia na normalnym dwukolwym rowerze.

dea W Polsce te klipsy do pasow sa dozwolone.W Niemczech jest zakaz i mozna nie dostac odszkodowania w razie wypadku przez to male gowienko. Co do rwf to juz pisalam,ze nie jezdzimy juz tylem,bo sie P.buntowala.Fotele sa chyba do 18 kg,co?
Wizja
Wlasnie chodzi mi o baze zapinana pasami.
Kobieta w sklepie polecala nam Britaxy. Ale to co mialo baze na pasy, bylo przodem do kierunku jazdy. A ja bym chyba wolala dluzej wozic Grocha tylem.
Narazie tylko sie orientowalismy jak to wyglada i ja musialam sie dowiedziec czy Groch juz za duzy nie jest, do tego co ma. Bo jednak nogi mu wystaja i zaraz glowa bedzie wystawala tez...  🤔wirek: 😉
Dobrze ze nie kupilam izi go be safe, tak jak planowakam na poczatku, bo juz by byl za maly 😉

Dzionka
A to nie jest tak ze foltelik wpiety na baze jest jednak bezpieczniejszy niz taki na pasach?  Bo ja np nigdy nie wiem czy na 100% jest wszystko ok zapiete :/
Wozisz Sare w pozycji lezacej?  Jak bylismy w sklepie to pytalam o takie foteliki i kobieta mi odradzala.
A co jest zlego w ladnym ubieraniu dziecka 😀? Ja Sare ladnie ubieram i dalej zamierzam - czy tu chodzi o to, ze sie kiedys uprze ze chce TE leginsy do TEJ sukienki i nie bedzie przebacz?
Co do muzeow, moj kochany maz planuje nam wlasnie w Paryzu muzea pod Sare - strasznie mnie to smieszy, jak mowi ze impresjonisci to nie, bo nie zrozumie, ale w czesci naturalistycznej jest duzo pbrazow ze zwierzetami, wiec na pewno jej sie spodoba 😀 taki jest zaangazowany, ze nawet tego otwarcie nie obsmialam 😉


Ada zwiedzała z nami w Hiszpanii muzeum jak miała niecały roczek i bardzo jej się podobały obrazy z dziećmi, paniami 😉 i zwierzątkami więc bym się tak nie podśmiechiwała 😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
07 września 2017 12:13
dea - moja w styczniu będzie miała trzy lata. W tym momencie ma 96 cm i 14,5 kg wagi. Jeździmy w axkid Rekid, on jest do 25 kg i 120-125 cm wzrostu. Także sądzę, że jeszcze spokojnie ze dwa lata się powozimy.

KaNie - te kolejne fotele już nie muszą mieć bazy. Wpina się je normalnie na pasy albo isofix ( ale tu i tak po przekroczeniu 18 kg trzeba zapiąć na pasy ).. Spójrz sobie na Axkidy - one mają dodatkowe pasy kotwiczące, więc fotel wpięty nawet na pasy siedzi na mur beton. Britax Max Way ma chyba podobne rozwiązanie. Co do wyrastania  z łupiny, to nogi mogą wystawać, ale nie może głowa.

Pandurska - tyłem spokojnie można do 25 kg wozić.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 września 2017 12:23
dea, ja wróżę słonia tyłem, co więcej, przesadziłam ją tak w wieku 2 lat 9 miesięcy. Jeździ w Max Wayu, bo axkidy poza moim zasięgiem cenowym. Mam nadzieję, że jeszcze 1,5 roku pojeździ. A potem przyjdzie mi sprzedać fotel, aż mi żal :p
Dea mój smok jeszcze malutki ale gorąco polecam Axkid Minikid. Jest do 25kg i wzrostu 120-125cm (dokładnie nie pamiętam, ale na pewno nie poniżej) sprzedawca zapewniał, że jest jednym z tych co starcza na dłużej. Dla mnie najważniejszym kryterium w doborze fotelika było właśnie Rwf i koniecznie "test plus", bo dla mnie tymi gwiazdkami z ADAC to sobie można... Sufit ozdobić. Kupowałam u osiemgwiazdek i z tymi wymogami polecono mi właśnie ten model. Stosunek jakości do ceny uważam, że jest super, dziecko zachwycone ja spokojna.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 września 2017 14:42
Co do ciuchów, to ja muszę zrobić odwyk. Wciąż coś kupuję, bo tu promocja, tam wyprzedaż, i szczerze mówiąc chciałabym mieć choć 1/3 ilości Hankowych ubrań. I mam sporo w takich rozmiarach od 2 lat, bo kupowałam na zaś, a ona teraz nieco zwolniła z rośnięciem i leżą.

Dzionka, ale fajne te rollersy. Chociaż w świecie krawężników itp. to pewnie i tak trzeba będzie sporo nosić.
Rozkoszna Sarka na dywanie  😍

pani myk, poka Alka!!!
Czy Hanka poważna, trudno powiedzieć. Ona ma taki znudzony/sceptyczny wyraz twarzy, nieraz ją na spacerze babcie zagadują i stwierdzają, że pewnie "zmęczona". A ona częste ma taki poker face, szczególnie dla obcych, i nie zawsze ma ochotę na interakcję. Pewnie po mnie - ona też jest styczniowy koziorożec. Ale z drugiej strony w sklepach często strasznie czaruje i sama łapie kontakt z innymi.
Ogólnie mam wrażenie, że większa już z niej dziewczynka niż bobas 🙂
[quote author=Szalona😉 link=topic=74.msg2710831#msg2710831 date=1504771730]

Sytuacja u nas następująca,  mój samochód ma isofix,  męża nie ma.  Zmian w tym zakresie nie planujemy.  Zatem potrzebujemy fotelika który może być montowany na oba sposoby.  Czy warto kupić coś w ten deseń :
http://www.sklep-tosia.eu/graco-snugfix_p2977_k92_m114
W moim samochodzie z bazą a u męża na pasach?  🙄


[/quote]
polecam z bazą na pasy http://www.maxi-cosi.com/pl-pl/foteliki-samochodowe/foteliki-dla-niemowlat/bazy.aspx
później coś tyłem - ja wożę już 3 rok w BeSafe izi plus (16kg i 104cm)

co do ubrań, to maleństwo mnie się wydaje, że to czasem kwestia estetyki rodziców i rodziny. Mój syn wybiera w co chce się ubrać (w granicach rozsądku oczywiście), ale nie ma szans żeby połączył skarpety w kwiatki, getry w misie i bluzkę w autka, bo nie ma takich. Miał marzenie, chciał coś z Psim Patrolem, poszliśmy na zakupy i wybrał ....kąpielówki. Nie kupowałam mu nigdy zbyt pstrokatych ubrań, bo są dla mnie tandetne. Zupełnie nie jest to kwestia ceny, bo można markowe, ładne, "ekskluzywne" rzeczy kupić bardzo tanio- w ciuchach, albo na wyprzedażach. Ja poluję zazwyczaj w necie. Można dziecko ubrać wygodnie i ładnie, pytanie co dla kogo jest ładnie. Mnie porażają układ nerwowy zwłaszcza dziewczynki typu róż majtkowy z kwiatkami z brokatu i gumową księżniczką, a do tego getry fioletowe w motylki i skarpety żółte w kolorowe kropki.  😵 do tego różowy rowerek

co do rowerków, polecam PUKY. Misiek miał biegówkę, później 12', a tera 14'. Wszystkie mają niski przekrok, są dopracowane i lekkie.
Przepraszam... odpisuje z opóźnieniem, dopadł mnie dół... po konsultacji Adasia z fizjoterapeuta mamy skierowanie na cito (od pediatry - wymusilam) do neurologa  😵
Młody ma ponoc mocno obniżone napięcie mięśni od pasa w dol i (bardzo) podejrzanie wygina lewa stópke (cokolwiek miałoby to oznaczac), nie obciąża tej nóżki, nie chce na nią wstawać, podkurcza paluszki itd
Wstępnie mamy zalecone buty ortopedyczne (być może ortezy  😲 ) plus jakieś plastry będzie miał prawdopodobnie naklejane do tego potrzebna rehabilitacja na wczoraj!
Serio mam nadzieję, ze to kiepski żart... aż boję się wizyty u neurologa (pod koniec wrzesnia).

Jeśli chodzi o Krzysia, no cóż od zawsze jest jakiś "inny".
Bardzo długo nie mogliśmy pożegnać się z pielucha, jest uparty (wszystko musi być tak jak on chce), powtarza pewne schematy zachowań, je tylko wybrane produkty (nieliczne). Kontakty z innymi dziećmi nawiązuje bardzo łatwo ale też szybko się męczy i "przepalaja mu się styki". Nie odpowiada na pytania (nie powie jak ma na imię, ile ma lat itd).
Długo nie mówił, teraz nadal walczymy z echolalia (potrafi bardzo duzo razy powtarzać wybrane zdania).
Nie zawsze reaguje jak się go wola... czasami unika kontaktu wzrokowego.
Podobno nie okazuje uczuć (opinia psychologa  :icon_rolleyes🙂 z tym totalnie nie zgadzam się bo jest bardzo empatyczny, uwielbia się przytulać, chętnie daje buzi np na dobranoc (w czolo)
Wobec zwierząt (i młodszego brata 😁 ) jest czuły, wrażliwy na krzywdę, umie pocieszać.

Niby ma całościowe zaburzenia rozwoju o spektrum autyzmu... Nie mamy jeszcze ostatecznej diagnozy ale zmierza wszystko w tym kierunku...

Spróbuję jednak "oszukać przeznaczenie" - szukam prywatnego przedszkola. Zapisując go nie powiem nic nikomu o podejrzeniach,  tyle tylko, ze ma problemy z mowa i "niech się dzieje wola nieba" a nóż widelec młody pokona barierę która go blokuje i wszystko pójdzie w zapomnienie...
Mało realne ale spróbować warto.
Ogólnie potrafi liczyć praktycznie do stu, dodaje/odejmuje w zakresie 10, pisze literki, śpiewa proste piosenki...

Trochę się rozpisalam(może mało logicznie bo przez telefon)  🙄

kenna jejku, trzymam kciuki! Oby maluszek wysiedzial w brzuszku jak najdłużej!
Współczuję rozłąki z Milankiem ale za jakiś czas (który wydaje się na ten moment wiecznoscia) będziecie wszyscy razem w komplecie...  :przytul:
kassiulka25 Rozumiem, ze Krzys mial juz jakies badania tak? Pisalas o psychologu? Moze wartoby zasiegnac opinii jeszcze innego terapeuty, bo wiesz jak to jest z fachowcami. Rozumiem doskonale to, o czym piszesz, bo moze zauwazylas co pisalam troche wczesniej. Tez sie przedszkole czepia, ze niby mam nie teges dziecko, czemu zupelnie przeczy jej zachowanie w domu.

No wlasnie, polazlam wczoraj przez plot do sasiadki-psycholog dzieciecej, ktora zna Pauline bardzo dobrze i nawet czasem z nia zostaje w ramach wymiany uslug sasiedzkich 😉 i mowie jej, ze przedszkole stwierdzilo takie i takie rzeczy i co ona na to wg jej fachowej wiedzy. Wybuchnela tylko gromkim smiechem i stwierdzila, ze owszem Paulinie dolega jedna rzecz- JEST MALA i dlatego nie umie jeszcze ogarnac pewnych rzeczy. Powiedziala mi, ze tak po ok 3 roku zycia, albo jeszcze ciut pozniej mozna z duzym prawdopodobienstwem stwierdzic opoznienia, ktore nam zarzucaja. Wczesniej po prostu trzeba dac dziecku czas na rozwoj we wlasnym rytmie. Oczywiscie jesli zachowanie nie odbiega jakos bardzo od normy. Wczesniej to czepialstwo i wsadzanie dziecka w ramki.

Zobaczymy, co powiedza mi na oficjalnym spotkaniu za 10 dni 🙄 Jakby co bedziemy sie szwedac po specjalistach, a narazie jestem uspokojona!

Uderzamy dzis do Polski (ja na warsztat, reszta towarzystwa zostaje u rodziny) i przede mna cale 2 dni rozlaki z Paulina. Juz tesknie przeokropnie!!!??? Ale tez ciesze sie na samotna wyprawe do Wrocka, bo nie bylam tam 100lat.
Kasiulkaa25
Wspolczuje. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok 🙁


Ja wczoraj bylam z Rochem w żłobku do ktorego go zapisałam. Mialam wpaśc zobaczyć co wymyslili w jego temacie, bo poki co jest jedynym dzieckiem na przyszly rok zapisanym na 10godzin dziennie 🙁
Mam przyjsc w styczniu i wtedy powiedza mi od kiedy zaczynamy. To bedzie duzo wczesniej niz w przyszlym roku. Bo bedziemy zaczynac od godziny i stopniowo dobijac do tych 10h. Ciesze aie w sumie.

Ogolnie to to przedszloke bez szalu jest jesli chodzi o wyglad. Nie jest jakies super nowoczesne. Ale tam dzieciaki w wiekszosci spedzaja czas na dworze. I to jest dla mnje akurat wiekazy plus niz wypasiony budynek.
Moglam Go poslac do miasteczka do katolickiego (kompletnie odpada ) i do takiego nowoczesnego wypasu w ktorym jest "duza roznorodnosc kulturalna " . I akurat tej roznorodnosci tez jakos nie potrafie zaakceptowac. Albo moze inaczej. Boje sie jej. 
Jestem ciekawa jak Roch zareaguje na dzieciaki.
Teraz na swieta wyjezdzamy w gory z rodzina, to bedzie tam 3 krasnali troche starszych od niego, mam nadzieje ze bedzie nimi zainteresowany 🙂
Kasiulka, skonsultuj sie z kims jeszcze.
Oczywiscie trudno sobie wyobrazic jak to wyglada w realu, ale moja corka miala podobne objawy jak Ty opisujesz, mi tez sugerowano autyzm. Po konsultacjach dalszych wyniklo, ze opoznienia wynikaja z zaburzen IS. Caly rozwoj dziecka wyrownal sie w ciagu kilku lat i nie ma sladu po tych objawach jakie miala jako male dziecko. Ostatnia rzecza jaka mozna o mojej corce powiedziec to ze ma cechy autyzmu 🤔
Warto zasiegac opinii kilku specjalistow.
Ja tez zapisalam ja do prywatnego przedszkola. U nas sie to sprawdzilo.
kasiulkaa25, masz priv
Naboo bo teraz spektrum autyzmu sugeruje prawie każdy.
Moj syn  też był badany pod tym katem, a wyszlo mu zupelnie co innego.
U Kuby jeszcze mocno kuleje motoryka mala , i postrzeganie przestrzenne.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 września 2017 10:56
Bo zaburzenia zr spektrum autyzmu to baaardzo szerokie pojecie i latwo sie tam 'zmiescic'. Mnostwo ludzi, w tym dzieci, funkcjonuje bez diagnozy, czy to przez zaniedbanie, wyparcie, czyjac niekompetencje.

A moje maluchy w poniedzialek wedruja do zlobka :-)
powiedzcie prosze jeszcze raz jak sie nazywala ta aplikacja restauracjowa?

U nas maly przelom, odebralam wczoraj zadowolone i spokojne dziecko 🙂 Ponoc uwielbia byc w centrum uwagi, jest odwazna, kontaktowa, bawi sie z mamami innych dzieci  😁 Cala Iga. Oczywiscie przy oddawaniu dalej jest placz, ale jestem juz o wiele spokojniejsza!

W niedziele 2 urodziny! Kiedy to zlecialo...!?
Scottie   Cicha obserwatorka
08 września 2017 12:08
nerechta, Go Out, ale działa tylko na wybrane restauracje w Warszawie.
Pandurska skoro Paulinka woli na razie takie to spoko. Ważne że w ogóle lubi/chce oglądać czy słuchać. Helka ze swoimi się też nie rozstała, jej "bobasową półkę" przejął po prostu Alek i czasem razem czytają co jest mega słodkie 🙂
Ale spokojnie można wybrać coś bardziej ambitnego co starczy wam na dłużej bo Pauli się na pewno niebawem zmieni ( w odp. dla niej momencie) Helka miała taki skok jak miała 2,5 a i teraz czytam jej już na prawdę długie rzeczy i ogarnia spokojnie.
Zobacz sobie pod jej kątem:
Dzień dobry poczta; Złodziej kury czy Znajdkę to są bez tekstu ale bardzo bogate dla 2,3 i 4 latka się nadadzą, Znajdkę zamówiłam właśnie dla Heli.
Może Pucio mówi pierwsze słowa (czyli ta druga część niebieska) była by ok.  Ta seria Pani detektyw sowa, Pan elegant lis i Pan łasuch miś to takie pierwsze komiksy i też mogły by się nadać. Są też kartonowe obrazkowe Nikoli Kucharskiej ale treść już "poważniejsza" Mitologia grecka dla dzieci w obrazkach i Legendy polskie dla dzieci w obrazkach, i ostatnio wydane Zwierzęta jak to działa? (tylko nie wiem czy polecać to ostatnie bo oprócz prawdziwych informacji są też takie bardziej "fantastyczne"😉. Z bardzo krótkim tekstem Piłka Eli, Ubranka Eli, Kwiaty od Eli, Ela nad Morzem, Lato Stiny, Seria o Antonino, Gałgankowy Skarb.
A i rower Puky wymiata, świetnie się Paulinka na nim bawi to widać. My mamy po Heli schowany dla Alka właśnie Lrm  niestety zielony bo to ulubiony kolor Heli (mi też najbardziej żółty się podobał!)myślałam żeby mu dać na 2 ur, ale młody już próbuje się wdrapywać na Heli większy Puky i nie wiem czy czekać do stycznia

Lotnaa dokładnie to miałam na myśli, że mniej bobasowa. A nie poważna powagą dorosłych myślicieli 😂
wygląda na fajną dziewczynkę bardzo!
Mogę dać zdjęcia ale ostrzegam, że mam same rozczochrane i z zabaw brudnych, tak to u nas ostatnio wygląda 😉 Tylko musze ogarnąć zmniejszanie bo nie chcę utrudniać oglądania na telefonach 😉
Dziewczyny, od jakiego wieku /etapu rozwoju dzieciak moze sie przesiasc do spacerowki? Roch mi sie w gondoli ledwo miesci. Kopie i uderza pietami o brzeg wozka. Nie spi w niej juz, bo nie moze sie wygodnie "rozwalic". I boje sie Go juz zostawiac w niej, bo ma teraz etap przekrecania sie i lapie sie raczka brzegu wozka. Boje sie ze sie zablokuje tam , albo wypadnie. Czy do spacerowki dziecko musi siedziec samodzielnie?
Mam spacerowke bardzo fajna. Profilowana, z mozliwoscia polozenia na plasko i z pasami.
KaNie, nie, przy spacerówce dziecko nie musi samo siedzieć ( warunek-spacerowka rozkładana na plasko). A kiedy dasz do spacerówki, zalezy tylko od dziecka i jego ciekawości poznawania swiata.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 września 2017 20:22
pani myk, dziękujemy, ona naprawdę robi się coraz fajniejsza! 💘
Dawaj fotki, takie "brudne" są o wiele fajniejsze niż te wymodelowane i uczesane 🙂

A co do rowerków, my mamy puki wutsch i Hania omija go z daleka. Nie ma w ogóle zainteresowania nim. A u dziadka miała do dyspozycji jeszcze wiele innych modeli, w tym wielokołowe, i też zero reakcji, wręcz przy próbie wsadzania zaczynała się bronić. Dziwne, bo nie pamiętam, żeby jakoś się uderzyła czy wywróciła na jakimś. Może to jeszcze nie jej czas.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 września 2017 20:28
Lotnaa, może Hanka znowu jak Kalina. W zeszłym roku temat roweru zlała, a w tym jest przeszał.
ash   Sukces jest koloru blond....
08 września 2017 21:05
Dzionka, ja rownież bardzo polecam ten rowerek Puky. Mam dokładnie ten sam
Co Paulinka i Tymek wlasciwie z niego nie zsiada. Śmiga jak szalony a ja mam jogging z synem 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 września 2017 21:07
Oj tak, jogging... Ja nienawidzę biegać, a za młodą na rowerku to przez pół osiedla drałuję... My akurat mamy drewniany, Dzionka, ale  ie wiem, czy polecam - ma dużo mniej płynną regulację. My dostaliśmy, to mamy, wiadomo- darmowe najlepsze 😀
Lotnaa o widzisz a u nas z kolei na wutsch jest szał, aż mam ciary bo on z czasem takie dźwięki wydaje jak z horroru 😁 a używany co dziennie, ale to też kwestia tego że Alek bardzo naśladuje Helkę, a że ona rowery uwielbia to on z automatu też, oprócz tego nauczył się jeździć na jej trójkołowej hulajnodze z decathlonu.  Także może faktycznie większy rower wcześniej dostanie, ale jeszcze trochę bo za drobny jeszcze i wolę na razie spokojną głowę 😜

błoto i kałuże to co się nadaje do pokazania heh




Dziewczyny, od jakiego wieku /etapu rozwoju dzieciak moze sie przesiasc do spacerowki? Roch mi sie w gondoli ledwo miesci. Kopie i uderza pietami o brzeg wozka. Nie spi w niej juz, bo nie moze sie wygodnie "rozwalic". I boje sie Go juz zostawiac w niej, bo ma teraz etap przekrecania sie i lapie sie raczka brzegu wozka. Boje sie ze sie zablokuje tam , albo wypadnie. Czy do spacerowki dziecko musi siedziec samodzielnie?
Mam spacerowke bardzo fajna. Profilowana, z mozliwoscia polozenia na plasko i z pasami.

jeśli płaska, to przekładasz jak zaczyna dotykać stopami gondoli.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się