Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Mi tak robi google  😁 Wpisuję: tuńczyk, szpinak, kapary, przepis i bach - wyskakuje  🤣
espana, może to najlepsze wyjście XD Bo te strony, które ja znalazłam, albo nie znają moich składników, albo proponują danie obiadowe pt. bułki drożdżowe...
Achaja, ja korzystam z foodgawker.com. W wyszukiwarce możesz wybrać kategorię, która cię interesuje, więc nie powinno być takich kwiatków jak bułki drożdżowe na obiad.  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 sierpnia 2017 10:18
ja korzystam z pinteresta, wystarczy wpisać: chickpea ideas np. No i plus jest taki, że ludzie pinują takie rzeczy jak "12 obiadów z cieciorką"
Joy, madmaddie, :kwiatek:
robakt   Liczy się jutro.
31 sierpnia 2017 14:24
Kojarzy ktoś teledysk: facet kupuje żarówki, przygotowuje dla dziewczyny kolację na dachu. Poratujcie tytułem!
Czy wysoko funkcjonujący autysta może dostać wojskową kategorię A?
Jak zrobić tzw. "puste pranie"? W nowo wynajętym mieszkaniu mam pralkę w której boję się cokolwiek wyprać, bo wygląda tragicznie. Zwyczajny, starszawy Polar ładowany od góry. Próbowałam myć "kołnierz" wodą z octem, jest trochę lepiej, ale na razie nie odważę się wyprać w niej żadnych ubrań. Dlatego proszę o wskazówki odnośnie tego nieszczęsnego pustego prania. Z góry serdecznie dziękuję.
Norbilla, moze nie takie puste. Najlepiej z dwoma jakimiś " szmatkami" których nie szkoda.
Ja robię tak. Do pojemnika na proszek wsypuje 3/4 opakowania sody oczyszczonej. Włączam pełne pranie na 90 stopni. Po tym zależy, jak mam jeszcze troche nie teges pralkę właczam drugie pranie. Tym razem zamiast sody oczyszczonej wlewam ocet. I puszczam cały cykl na 90 stopni. Po tym czyszczę filtr i nie zamykam pralki na conajmniej 12 godz
Robisz wszystko tak jak na normalnym praniu ze środkiem myjącym tylko bez wirowania. Na sam koniec dajesz na wirowanie, ktore nastawiasz na 0 i po minucie możesz otworzyć pralkę.
Aszhar, Pomadka - bardzo dziękuję za pomoc  :kwiatek:
dea   primum non nocere
09 września 2017 21:38
Pomadka a po co ten manewr z wirowaniem? tylko po to, żeby niepotrzebnie nie kręciła czy coś to daje więcej?
Żeby wodę odciągnęła i można było otworzyć drzwi.
Olbo opcja odpompowywania wody, wtedy nie ma zabawy z niby wirowaniem
dea   primum non nocere
12 września 2017 21:05
No dobra, ale można włączyć normalne pranie z wirowaniem. Nie ma czego wirować, ale sobie pokręci na pusto, nie trzeba przy niej stać i przestawiać trybów 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 września 2017 15:33
Re-volto, pomocy!  😵
Jaki krótki, ale znaczący tekst mozna wygrawerować na prezencie dla chłopaka? 😉 Zmieści się maks pare słów, a ja nie mam pomysłu...  🙄
Spleśniała komuś derka od wilgoci? 😡 Zastanawiam się, czy jeśli jest już sucha, powinnam czymś to potraktować, czy pranie sobie z tym poradzi.
flygirl, - mi. Po praniu elegancka, ale nie była też jakoś wybitnie porośnięta "futerkiem" 😉
Kamień z serca, dzięki. :kwiatek:
Czy coś co gotujemy odparowuje/gęstnieje skuteczniej jak ciurka się na małym ogniu dłuższy czas czy na dużym cały czas mieszając? Aktualnie mam na myśli toffi.
Re-volto, pomocy!  😵
Jaki krótki, ale znaczący tekst mozna wygrawerować na prezencie dla chłopaka? 😉 Zmieści się maks pare słów, a ja nie mam pomysłu...  🙄

Przychodza mi do glowy same oklepane teksty " na zawsze razem" tylko Ty" " oświadcz mi sie"  😂
A tak na serio moze jakis tekst czy słowo ktore jest tylko Wasze? Lub skrot jakiegos zdania, ktorego znaczenie tylko on bedzie znal?
- mój idol
- ten jedyny
- moje szczęście
- jestem mocarzem

Itd.
Przestawiłam parę dni temu konie do innej stajni i niestety poidła są nieregulowane, woda leci mocnym strumieniem i jeden z koni zalewa codziennie boks, a ja wyrzucam tonę trocin 😤 W poprzednich boksach mogłam zmniejszyć ciśnienie i zawsze miał ustawione na minimum, bo od zawsze był problem z wylewaniem wody przez niego, tutaj nie mam takiej możliwości. No i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić? Pójdziemy z torbami przez niego, w dodatku no nie fajnie jak ma w rogu tak mokro i wygląda jakbym tam w ogóle nie sprzątała, bo co się pójdzie napić, to jest na nowo mokro. Ktoś coś? 👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2017 20:52
gllosia, znaleźć majstra i wyregulować. będzie taniej niż wymieniać trociny codziennie.
Postawić wiadro pod poidło albo w ogóle zakręcić poidło i poić z wiadra.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 września 2017 21:08
Dzięki dziewczyny  😉
Strzyga, nie jestem w stanie poidła zakręcić, mogę zakręcić tylko główny zawór, a wtedy żadne konie wody mieć nie będą. Wiadro w przypadku tego konia to jeszcze większa katastrofa, już to przerabialiśmy. Majstra to ja mogę znaleźć, tylko jak on by niby miał to wyregulować skoro brak regulacji przy poidle? Myślałam o podstawieniu właśnie wiadra, ale nie bardzo mam pomysł jak je zamontować, z łatwą możliwością zdjęcia.. Wiadra na ziemi nie postawie, a jak dokręcę do ściany na stałe to jak potem je opróżniać z wody? Musiałabym mieć jakiś system łatwego założenia i zdjęcia tego wiadra, ale na to właśnie brak pomysłu..
a dziurka na dnie i zatyczka jak w wannie? MOże są takie już gotowe  👀
busch   Mad god's blessing.
16 września 2017 21:40
gllosia, dobry majster pewnie będzie w stanie zamontować dodatkową regulację na tę rurę lub ewentualnie zamontować nowe poidło z regulacją albo poidło poziomowe. Myślę że Ci się inwestycja szybko zwróci przy tych trocinach. Pewnie stajnia nie Twoja ale nie sądzę żeby wielu właścicieli stajni miało coś przeciwko temu, że im zainwestujesz w lepsze poidło z własnych pieniędzy o ile ich wcześniej poprosisz o zgodę.
drabcio, nigdy nie widziałam :P

bush, pogadam z właścicielem i zobaczymy co da się zrobić, bo inaczej popłyniemy (dosłownie :hihi🙂. Jutro i tak przychodzi majster do naprawy paru usterek w stajni, więc może przy okazji mógłby coś zdziałać i w tej kwestii.
Czy da się w jakiś sposób zapłacić sms-em za zakupy?
Mój Tata ma około 200 pln na karcie pre-paid telefonu i chciałby je wykorzystać. Jako, że w pakiecie ma darmowe i sms i rozmowy, to co miesiąc doładowuje konto tylko po to, żeby pozostało ważne. No i nazbierało się tych środków, które tak naprawdę są zamrożone, bo tata nie wie, jak można je wykorzystać. Wspominałam o wsparciu fundacji, ale on się uparł, że chce za te pieniądze coś kupić.

Da się tak w ogóle? Wiem, że można doładować sms-em konto na chomiku, ale to też nie jest opcją. Będę wdzięczna za wskazówki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się