Paka :-)

Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
24 kwietnia 2017 19:54
anai może to kwestia "jak dbasz tak masz" 🙂 a jaką masz dużą? Tzn taka do użytku codziennego czy na zawody?
Nord, mam dużą,  większą niż ich standardowa duża. Stała ze dwa lata przed boksem (sporo kurzu i przedstawiania za każdym wyrzucaniem z boksów) teraz stoi w nieogrzewanej siodlarni. Może różnicę robi farba, mam niestandardowy kolor, sporo za to dopłaciłam,  może jest jakiejś lepszej jakości?
Szczerze wyrażam tylko moje zdanie na podstawie pak Nortexu, które widziałam przez jakiś czas w użytkowaniu i z tego co wiem i widzę to po 3 latach posiadania tej paki nikt jej nie poleci
Ja mam 2 miesiące i nie polecam, szkoda pieniędzy, najchętniej bym ja zwróciła  🙄
Wigorrr, jasne, ja też wyraziłam swoje zdanie (patrząc na moją po 5 latach ja bym poleciła za te pieniądze, ale  nie do wożenia ze sobą na zawody, bo konstrukcja zbyt delikatna według mnie).
Ja też jestem zadowolona z Nortexa jako paki stacjonarnej. Według mnie ma dobry stosunek ceny do jakości.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
25 kwietnia 2017 20:56
A z czym jeździcie na zawody?
Ja mam stacjonarną Nortexu (2 lata jej stuknie w wakacje, jest w stanie nienagannym) i wyjazdową z Alfako - mega ciężka, strasznie żałuje, że ją kupiłam.
Nord, ja kupiłam na zawody chyba jakąś ekonomiczną unicase? Ale nie jestem pewna. Ale najczęsciej na zawody to jeżdżę z moim golfem 😉 Bagażnik najlepszą paką 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 maja 2017 21:42
Tak wygląda po roku moja paka Unicase. Wysokość 150 z kółkami, szerokość 100 + 15 rączki. Sorki za nieostre zdjęcie, w telefonie wyglądało ok.

Hmmm u mnie w stajni są chyba z 4 paki Nortexu, jak nie więcej i nie wyglądają źle... a stoją ponad rok, niektóre nawet 2 lata. Będę w stajni to im się przyjrzę... Sama zamówiłam ze względu na cenę i czekam, mam mieć za jakieś 2 tygodnie...  😍 na zawody nie jeżdżę, więc jak ustawię pakę tak będzie stała na wieki wieków w siodlarni :p dlatego się nie martwię za bardzo.. No nic, zobaczymy jak będzie. Na razie nie mogę się doczekać aż przyjedzie  😅
Mam pytanie czy prostowali wam może wgniotki na pakach? Moja alfako złapała w ostatnim czasie kilka wgnieceń i zastanawiam się czy nie oddać jej do odpicowania do warsztatu samochodowego. Czytałam, że oni bezinwazyjnie usuwają wgniecenia na karoserii, może dadzą radę wyprostować pakę? A co wy robicie z wgniotkami, prostujecie czy raczej nie zwracacie uwagi?
Hej,
Czy przerabiał może ktoś szafke narzędziową na pakę?
http://meble.estable.pl/index.php/meble-warsztatowe/szafki-warsztatowe-na-kolkach/szafka-warsztatowa-na-kolkach-szwn251 Mniej więcej z tego, oczywiście musi wejść tam siodło (skokowe)
Byłabym wdzięczna za wszelkie porady, bo chce wydać do 1000 i jeśli się da to próbuje pokombinować coś sama
Malezja, szafka, którą wstawiłaś ma 96 cm szerokości i jest pofzielona na 2. Daje to ok 48 cm na 1 część - to za wąsko nawet dla siodła na kuca....
Zdecydowanie jest za mała, jeżeli masz do dyspozycji 1 tyś. to może alfako mini?
http://www.alfako.pl/product/paka-jezdziecka-mini#ad-image-4
Jest pojemna spokojnie zmieszczą się 2 ujeżdżeniówki, a jeżeli nie to na podłogę można upchać sporo rzeczy, no i ta ma dodatkowo szufladę na drobiazgi 🙂
Chyba że ma to być paka stacjonarna i masz dużo tobołków wtedy szafa z płyty meblowej (koniecznie na kółkach), tyle że do tego potrzebna jest sucha i ogrzewana siodlarnia. Moja zdaje egzamin a robiliśmy ją sami 🙂
Potrzebuje większej niż ta alfako mini, coś bardziej jak midi. A tamta była tylko dla przykładu, nie docelowa 😉
Witam, jakie firmy, oprócz Alfako robią paki na solidnym stelażu (ramie), który wzmacnia i usztywnia całą konstrukcję?
Wie ktoś ile w Alfako kosztuje wykonanie paki w innym kolorze, niż katalogowe?
Ja za midi w kolorze miętowym zapłaciłam z wysyłką 2 340 zł, w tym za kolor płaci się bodajże 10% wartości paki
Dziewczyny,pokazcie fotki pak przerobionych z szaf,z miejscem na siodło  🤣
Mam wieeeeeelka szafę dębową i chęć, żeby podarować jej drugie życie  🏇
Sprzęt mi się wala po całej altanie+plus garaż i bagażnik 😜
Przyszła moja długo wyczekiwana paka z Nortexu  🏇

Jak na razie jestem zachwycona, kolor wyszedł super (brałam ciemny szary, ale po uzgodnieniach tel. paka została pomalowana troszkę innym kolorem - jaśniejszym, który bardzo mi się podoba  :kocham🙂 Nie wiem jak będzie z trwałością, ale jak na razie jestem całkowicie na tak jak za tą cenę  😅

Kontakt z firmą bardzo dobry.

Nie wiem jak będzie za miesiąc - dwa, ale oglądałam sobie z ciekawości inne paki Nortexu u mnie w siodlarni i na moje oko wszystkie wyglądają ok (siodlarnia sucha, zimą mamy tam na pewno temperaturę dodatnią). Prawda, że nie są to paki do wożenia na zawody, konstrukcja wydaje mi się na to zbyt słaba, ale jako paki stacjonarne - nie mam uwag 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
30 sierpnia 2017 09:14
użytkuje ktoś z Was paki z tworzywa?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 sierpnia 2017 09:23
Deborah Pan Grzegorz od x lat ma na wyjazdy taką "lodówkę",  bo jest lekka i mieści się mu do bagażnika. 
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2017 09:45
deborah, swojego czasu używałam też takiej "lodówki" plastikowej - ku mojemu zdziwieniu była bardzo pojemna. (Mało tego, dzieliłam ją z koleżanką O.O) Nie mieściła co prawda czapraków, skrzynek, ciuchów czy derek, ale takie podstawowe rzeczy do jazdy - tak. I największe zdziwko, ile gratów mniejszego kalibru dało się upchnąć do górnej szuflady - śmiem twierdzić, że ona była z gumy :P
Wadą na pewno było wyciąganie czegokolwiek z niej (nawet jak było w niej mało rzeczy) a zaletą - waga.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 września 2017 21:38
Szukam tej drewnianej skrzynki/paki którą się zawiesza na kratach na zawodach. Nawet nie wiem jaką "fachową" to ma nazwę. Wiecie o co mi chodzi? Ktoś ma taką albo chociaż fotki?
Masz na myśli torbę na boks?
Planuje ktoś zamawiać pake w gphorse? Wygrałam bon do wykorzystania w tej firmie a raczej nie skorzystam.
Srtrucelka Dawid Kubiak ma taką skrzynię drewnianą na boks.  🙂

Tu link gdzie można ją kupić:

http://www.salonkonskiswiat.pl/sklep-online/sprzet-jezdziecki/wyposazenie-stajni/skrzynka-luzaka-bagazza-detail.html

Za duża fotka.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 września 2017 21:30
Dzięki, o taką mi chodziło 😀
Czy ktoś wie co jest takiego specjalnego w pakach GpHorse, że są dużo droższe od pak innych firm?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się