Stajnie w Lublinie

A ma ktoś konkretne adresy lub numery kontaktowe do stajni z halą w Zemborzycach? Słyszałam, że są dwie, ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych adresów, a nie znam dobrze Lublina i okolic.
z halą w Zemborzycach to jest jedna mi znana, pana Witka. Najlepiej podjechać i z Nim porozmawiać (hala namiotowa jest widoczna z drogi, jest przy samej drodze). Z tego co wiem to nie ma tam szkółki czy klubu, więc nikt tak chętnie nr się nie podzieli. Samemu jechać i pytać 🙂
To tym lepiej, że nie ma szkółki. Dzięki za odpowiedź  😀
Ku Słońcu miało mieć mini hale.
Pana Witka jest prawie w kreznicy już o ile dobrze pamiętam.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 września 2017 16:12
Ku słońcu już ma halę, mała ale daje radę 🙂 a u Pana Witka jest i szkółka i hipoterapia chyba że się coś w ciągu 2/3 miesięcy zmieniło.
W Ku Sloncu jest lonzownik bardziej niz hala, do jezdzenia to za male, ale jest szansa ze powieksza do zimy. U Witka minus to brak pastwiska (jest wybieg) i kiepski plac, no i jak bylam pytac o pensjonat to mi powiedziano ze nie sa zainteresowani przyjmowaniem w pensjonat osob trenujących pod sport, raczej emerytow i konie rekreacyjne. Ale może cos sie zmienilo wi tym temacie, to bylo ladnych pare miesiecy temu. A hale maja naprawde fajna. Stajnia jest na kreznickiej jadac od lublina kawaleczek za top marketem w zemborzycach po lewej stronie.

Edit. Jesli chodzi o ku sloncu to plusem jest rewelacyjna opieka. Jadac od Witka cofnij sie do przejazdu kolejowego na przeciwko top marketu, przejedz przez tory i skrec w pierwsza ulice w lewo. Jak miniesz po prawej kapliczke na drzewie wypatruj szyldu stajni, skreca sie do niej w prawo w szutrowa droge.
Potrzebuje pilnie namiaru na kowala/kogoś do rozczyszczenia dwóch koni, który dojedzie do nas 50km od Lublina w stronę Włodawa/Chełm i będzie się znał na robocie... Macie kogoś?
Może Jacek Miziołek, on jest gdzies z tamtej strony Lublina. Robi bardzo dobrze.
Z kowali z całego serca polecam Panią Beatę Pyrzyne 🙂
Ja natomiast potrzebuje opinii o stajni MagRad  🤣 I jak to tam wygląda na codzien, czy jest możliwość dogadania się żeby koń stal z jakimś innym koniem na padoku,czy ta opcja w ogóle nie wchodzi w grę? 😉
KarolaK w MagRadzie każdy koń ma swoją kwaterę, konie się widzą i są w pobliżu ale nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. To bardzo fajna opcja, ale jeżeli bardzo Ci zależy na tym żeby koń wychodził z innym koniem, to jedyna opcja to zapytać o to właściciela i jego konie, na pewno żadna osoba z pensjonatu się na to nie zgodzi.

Byłam i pytałam o pensjonat tam, więc gdybyś miała jakieś pytania to zapraszam na priv 🙂
Delirium właśnie dzisiaj byłam, oglądałam,pytałam i już wszystko wiem jak to tam wygląd ale dzięki 🙂 teraz potrzebuje tylko opinii od osób którzy tam stali i jak to wygląda od strony osoby trzymającej tam konia no i jak tam dogadywanie się z właścicielem na codzien 🙂
Słyszeliście o dwóch powstających stajniach na północ od Lublina? Jedna ma być wolnowybiegowa z fajnymi warunkami do treningu, druga typowo sportowa. Niedawno otworzyła się stajnia w Bogucinie. Fajnie, że lubelskie się rozrasta pod względem jeździectwa 🙂.
Wolnowybiegowa to moja. Nie będzie pensjonatu, szkółki etc. Natomiast chętnie podzielę się paroma moimi/wyczytanymi pomysłami.
no to pisz. Od pieciu lat mam wolnowybiegową. Chętnie poczytam o nowych pomysłach.
1. Poidło z termosem - w zimie nie będę łazić z wiadrami.
2. Oświetlenie w miejscu do czyszczenia koni na poziomie mniej więcej metra - nawet po zachodzie słońca nie trzeba ustawiać konia "do światła", żeby móc wyczyścić kopyta.
3. Tłuczeń na wybiegu - jako, że mąż struga, to mu to sprawę ułatwi 😁.

Było tego jeszcze trochę, ale "ściągawka" jest na dysku, który umiera. Czekam na nowy.
ad 1. oczywista oczywistość. Ja mam poidło podgrzewane. Ale nie ma znaczenia czy termos czy ogrzewane, bo ważna jest wygoda w obsłudze. 
ad 2. Nie mam zdania. (Czyszczę też i po ciemku. Bo nie czyszczę, żeby było czyste, tylko czyszczę, żeby oczyścić strzałkę z kamieni. ale to mój przykład i nie ma on żadnego znaczenia. Nie bierz go pod uwagę. Każdy robi jak mu pasuje).
ad 3. pięć lat temu usunęliśmy śmieci, krzaki i musieliśmy uzupełnić do poziomu gruntu. Wywaliśmy tira piasku pod wiatę i wyjście ze stajni. Po dwóch latach piasek zniknął. Konie wyniosły na kopytach. Wysypaliśmy więc tira tłucznia budowlanego i ten tłuczeń jest jeszcze. Konie go nie wynoszą. Przy sprzątaniu kup troche go wyrzuczm. Ale w sumie to pomijalne ilosci. W miejscach gdzie konie najwiecej łażą  mocno się ubił, jest jak beton. I koniom nigdy żadnej szkody nie zrobił.
Od dawna myślę o zrobieniu wyjścia z wiaty poprzez rów i skarpę.  Może teraz zrobię. Do tej pory zawsze był jakis stary koń w stajni, ale teraz same młode, to dadzą radę. Wzmocni im to stawy i ścięgna. Będą te konie żelazne.  Ale nie można tego zrobić gdy koń po poważnej kontuzji lub stary.
Wg mnie fajnie jak wybieg jest zróżnicowany. Jest i piasek do wytarzania się i kawałek twardszy i średnie podłoże do pobiegania.
3. Tłuczeń na wybiegu - jako, że mąż struga, to mu to sprawę ułatwi 😁.

rozjasnij o co chodzi z tym ułatwieniem?
Bo jesli o to, ze same sobie będą więcej ścierały, to nie musi być tłuczeń. U nas jest normalna gliniasta gleba i to wystarcza. Co kilkanascie tygodni trzeba jednak te kopyta skorygować.
ad 1. oczywista oczywistość. Ja mam poidło podgrzewane. Ale nie ma znaczenia czy termos czy ogrzewane, bo ważna jest wygoda w obsłudze.
Cieszę się, że to taka oczywista oczywistość 🙂. Przerobiłam 14 stajni. W żadnej tego nie było.
ad 2. Nie mam zdania. (Czyszczę też i po ciemku. Bo nie czyszczę, żeby było czyste, tylko czyszczę, żeby oczyścić strzałkę z kamieni. ale to mój przykład i nie ma on żadnego znaczenia. Nie bierz go pod uwagę. Każdy robi jak mu pasuje).
Gdybym brała pod uwagę co ktoś obcy powie, to bym nie budowała takiej stajni 😁.
ad 3. pięć lat temu usunęliśmy śmieci, krzaki i musieliśmy uzupełnić do poziomu gruntu. Wywaliśmy tira piasku pod wiatę i wyjście ze stajni. Po dwóch latach piasek zniknął. Konie wyniosły na kopytach. Wysypaliśmy więc tira tłucznia budowlanego i ten tłuczeń jest jeszcze. Konie go nie wynoszą. Przy sprzątaniu kup troche go wyrzuczm. Ale w sumie to pomijalne ilosci. W miejscach gdzie konie najwiecej łażą  mocno się ubił, jest jak beton. I koniom nigdy żadnej szkody nie zrobił.
Od dawna myślę o zrobieniu wyjścia z wiaty poprzez rów i skarpę.  Może teraz zrobię. Do tej pory zawsze był jakis stary koń w stajni, ale teraz same młode, to dadzą radę. Wzmocni im to stawy i ścięgna. Będą te konie żelazne.  Ale nie można tego zrobić gdy koń po poważnej kontuzji lub stary.

Ja mam starego i po kontuzji i będzie łaził po tłuczniu, lesie, górkach i dołkach. Chyba możecie wzywać TOZ 😁.
Wg mnie fajnie jak wybieg jest zróżnicowany. Jest i piasek do wytarzania się i kawałek twardszy i średnie podłoże do pobiegania.
Zgadzam się w zupełności. Dlatego mamy dosyć różnorodny teren (zdj w załącznikach).
ozjasnij o co chodzi z tym ułatwieniem?
Bo jesli o to, ze same sobie będą więcej ścierały, to nie musi być tłuczeń. U nas jest normalna gliniasta gleba i to wystarcza. Co kilkanascie tygodni trzeba jednak te kopyta skorygować.

Ulatwienie, żeby rzadziej strugać. Mój mąż jest informatykiem, nie kowalem. Chętnie by zapłacił i dwa razy tyle, żeby dobry kowal przyjechał. Tymczasem nasz stwierdził, że z tego jakie mamy alternatywy, żeby lepiej już mąż robił.

Pierwsza fotka niestety za duża.
Pilnie sprzedam talon do sklepu Rafalskiego na 100zł. Kwota 80zł, mogę wysłać pocztą
Ważny do końca tygodnia
Ja mam za daleko aby było to opłacalne.
Tel 889772400
Delirium właśnie dzisiaj byłam, oglądałam,pytałam i już wszystko wiem jak to tam wygląd ale dzięki 🙂 teraz potrzebuje tylko opinii od osób którzy tam stali i jak to wygląda od strony osoby trzymającej tam konia no i jak tam dogadywanie się z właścicielem na codzien 🙂

ja tam stałam 🙂 jak coś to pisz 🙂
cyt:  "Od dawna myślę o zrobieniu wyjścia z wiaty poprzez rów i skarpę.  Może teraz zrobię. Do tej pory zawsze był jakis stary koń w stajni, ale teraz same młode, to dadzą radę. Wzmocni im to stawy i ścięgna. Będą te konie żelazne.  Ale nie można tego zrobić gdy koń po poważnej kontuzji lub stary."

źle napisałem. Oczywiście, że nie ma zakazu. Powinienem usciślić, ze jest to moje zdanie. Takie mam doświadczenia. Wg mnie, w stajni wolnowybiegowej, konie w okresie rekowalescencji, nie mają zagwarantowanego spokoju od zaczepek innych koni i od dzikich galopów, nagłych zwrotów. Ale to tez zależy od stada. ja mam właśnie takiego urwisa, który gania wszystkie konie.
To właśnie jest jedna z wielu (bardzo wielu) przyczyn, dla których nie będzie u mnie pensjonatu. Moje konie się świetnie dogadują. Pielgrzym normalnie się bawi z innymi końmi, ale Muchy nigdy nie gania.
Sytuacja z przed tygodnia - wypuściłam po werkowaniu na wybieg, konie były "za winklem". Mucha zaczęła rżeć, Pielgrzym pryszedł zaprowadził na trawę.
Kilka lat temu była bardzo slaba po ataku serca. Ciągnął ją za kantar na trawę.
Szukam w Lublinie lub okolicy dobrej stajni na naukę jazdy konnej dla mojej 11 letniej córki. Trochę jeździła w wakacje w Bieszczadach ale to kropla w morzu. Czy możecie polecić jakieś fajne miejsce gdzie instruktorzy podchodzą z sercem i zaangażowaniem , z góry dziękuję  🙂
CRIS polecam stajnie Drwal
I Stajnia w Bogucinie, za zajazdem Biesiada - instruktorkę nie raz widziałam w akcji i gorąco polecam 🙂. Kupa wiedzy przekazana i się przykłada do pracy 🙂. Gdyby nie to, że jeżdżę west, to sama bym skorzystała 😉.
Muchozol prawda. Jak pod Lublinem to tylko Kasia  🤣
Do projektu na uczelnie potrzebuje informacji które stajnie maja solarium ?
Chodzi mi o popularność tego urządzenia. Wiec ile na ile posiada.
Sonika ma na pewno Gros, chyba Elizówka (z tych bliższych, bo dalej są Paskudy i one też mają). Magrad z tego co wiem nie ma. Nie wiem, do ilu kilometrów potrzebujesz? Bo koło Zamościa jest Tarka i oni też mają.
No i ja w swojej przydomówce też będę miała 😁, ale to w przyszłym roku.
Potrzebuje cała Lubelszczyznę.
Tak żeby wyliczyć procentowo ile stajni posiada i podac przykłady  🤣
Tak dla porównania z basenami dla koni, których w Polsce nie ma wcale.
No to jak lubelszczyzna, to jeszcze dopisz sobie Equiclub Zamłyniec. O więcej nie wiem.
Stajni bez solarium to można wymieniać i wymieniać. Nawet nie znam wszystkich.
Ja też będę miała u siebie, ale bez pensjonatu i tylko do użytku moich koni, więc nie wiem czy się liczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się