Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

delta   Truth begins in lies.
15 maja 2017 20:08
infantil, ja często wnoszę torbę plus plecak/większą torebkę (gdzie jest laptop) i problemu nigdy nie było, siostra też lata z torbą plus plecak z książkami.
Zwłaszcza, że jeśli torebka faktycznie mała, to możesz zakryć kurtką/bluzą, do wniesienia której luzem nie mogą się przyczepić 😉
Wizzair dopuszcza JEDEN bagaż podręczny - mała walizka LUB większa walizka LUB torebka/plecak. Dozwolona jest siatka z wolnocłowego oprócz bagażu. Wyjątkiem jest wykupienie sobie priority boarding'u - wtedy można mieć i walizkę i torebkę.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 lipca 2017 10:39
Ślepa jestem. Podczas rezerwacji na stronie wizzair nigdzie nie widziałam okienka do zaznaczenia w temacie faktury. Rezerwacja zamknieta, opłacona - i co teraz? Jak wyciągnąć fakturę? Do druku dostałam tylko "Twój plan podróży" z kodem potwierdzenia lotu.
HELP  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 sierpnia 2017 13:39
Raczej wiem, ale wolę się upewnić- czy dziecko poniżej 2r.ż. podróżujące z rodzicami liniami Ryanair musi posiadać dokument tożsamości? :kwiatek:
Czarownica KAŻDY człowiek MUSI mieć dokument tożsamości - dowód osobisty albo paszport, koniecznie pamiętaj o tym 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 sierpnia 2017 20:54
Dzięki :kwiatek:
Ryanair z powodów problemów z pracownikami przez następne 6 tygodni będzie anulował do 50 lotów dziennie. Na ich stronie sa aktualizowane listy z danymi lotami. Jeżeli planujecie podróż lepiej śledźcie  🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 września 2017 14:17
Problemów z pracownikami czy z powodu focha, że ma daleko terminale? 😉

Mam nadzieję, że nie odwołają mi piątkowego i niedzielnego lotu.
majek   zwykle sobie żartuję
18 września 2017 14:18
oranyboskie, tesciowa mi nie odleci do domu
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 września 2017 14:20
W którym miejscu na stronie szukac informacji? Nie widzę opcji na stronie głównej  :kwiatek:
Oficjalnie chodzi o kadrę  🤣

Jak śledziłam listy to sa to głównie loty z angielskich, niemieckich, hiszpańskich i portugalskich lotnisk, przewija się Bruksela.
Ja za tydzień lecę do Hiszpanii na wakacje i trochę się stresuję.

edit:
listy ze strony ryanaira:
https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/travel-updates/flight-cancellations7
majek   zwykle sobie żartuję
18 września 2017 14:24
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 września 2017 14:38
Odwołali też kilka lotów z Polski, głownie Warszawa i Kraków.
Czy w zimę zmieszczę się na 4 dni do bagażu podręcznego?
Pierwszy raz będę lecieć gdziekolwiek, nie umiem sobie zwizualizować jakiej ten bagaż jest wielkości  😂

Biorę tylko podstawowe rzeczy na przebranie, buty i sweter + kurtkę itd. mogę mieć na sobie. Środki pielęgnacyjne jak szapmon czy płyn kupię na miejscu, biorę tylko kosmetyki.

Czy to ma rację bytu czy muszę wykupować bagaż? Na co zwracać uwagę podczas pakowania? Czy do samolotu oprócz podręcznego mogę zabrać też torebkę?
Wszystko zależy jaka linia lotnicza  😉
Ja się zawsze mieściłam, nawet jak musiałam brać np. ręcznik. Kurtkę i tak masz na sobie, najważniejsze żebyś największe rzeczy założyła na czas podróży (np. cięższe, większe buty). Ryanair np. zezwala na bagaż podręczny typu walizka kabinowa + mały bagaż taki osobowy, plecak lub torebka. Wtedy polecam wziąć plecak i zawsze coś tam się dopakuje.
Latałam dużo zimą i nigdy nie miałam większych problemów tak na 4-5 dni ze spakowaniem się.
Ja z podręcznym latałam juz na 10 dniowe wypady i starczało :-) pamiętaj ze zmieniają sie zasady przewozu bagażu i w wizz juz nie weźmiesz dodatkowej torebki, a w ryan bodajże od 1.10
Plackowata, ja zawsze latam "lekkko" i zazwyczaj na 4-5 dni. Grubsze /cięższe rzeczy na siebie z cienka koszulka pod spodem bo w samolocie zazwyczaj jest mocno ciepło. Bielizna plus skarpetki na zmianę, spodnie /spodnica w zależności od preferencji na zmianę. Ze 2 koszulki, latem bikini, zima szalik, czapka na siebie. Ja lecę zawsze w butach nie łapiących za szybko wody, lekkie trainersy mam spakowane.
Udanego lotu!
Plackowata, co prawda latem (z tym, że do Skandynawii, więc i tak kurtki, bluzy były potrzebne), ale leciałam z wizzairowym małym podręcznym na 3 tygodnie 🤣 da radę 😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 września 2017 21:36
Ryanair oficjalnie twierdzi, że punktualność spadła im z 90% do 80% i dlatego będą teraz odwoływać loty, żeby mieć wolne maszyny, które w razie awarii (samolotu lub opóźnienia) podstawią i wrócą na poziom 90%. Nieoficjalnie maja problem, bo jak większość linii zatrudniają bez etatów i piloci zaczęli masowo odchodzić bodajże do Norwegian'a, bo... będą mieć etat. Czysta kalkulacja.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 września 2017 08:05
Po co Ryanair wysyła do mnie maile żebym się odprawiła skoro tego zrobić nie mogę?

Pierwszy mail przyszedł w poniedziałek, że mogę już się odprawić. Wchodzę więc na odprawę i okazuje się, że będę mogła to zrobić dopiero za kilka godzin. Ok. Wracam po tych kilku godzinach i okazuje się, że mogę się odprawić tylko na lot "tam". Na lot "z powrotem" będę mogła zrobić to dopiero w środę. Nie mogę odprawić się tylko na jeden lot, w jedną stronę, muszę zrobić to w obie strony na raz. Więc jest dziś środa, dostaje kolejnego maila, że mogę się już odprawić. Wchodzę i co się okazuje? Na lot z powrotem mogę się odprawić dziś, ale dopiero o 22:40 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 września 2017 08:23
Bez sensu 😲 Jeszcze nie miałam tak, żebym nie mogła się odprawić w jedną stronę i musiała w obie. Może zadzwoń do biura albo napisz im maila?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 września 2017 09:20
A miała jedną rezerwację na oba loty czy na każdy lot osobną? 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 września 2017 10:26
I tak i tak, różnie kupowałam. Jeśli miałam jedną rezerwację na oba loty to wyświetlało mi się info, że teraz mogę się odprawić na jeden, ale na drugi dopiero tego i tego dnia.
Nieoficjalnie chodzi o kadrę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy z jednej "stancji" zwolniło się 700 na 2,5 tys osób. Poza tym tak jak pisała wyżej Lanka_Cathar duża część pilotów przeniosła się do innych linii, m.in. tak jak piszesz chodzi o etaty, mniej o kasę, najważniejszy powód zwolnień to traktowanie pracowników przez Ryanair'a. Wiem z pierwszej ręki, że nie jestem tam kolorowo pod tym względem. No i te urlopy.. narzucono Ryanairowi że wszyscy pracownicy z zaległym urlopem mają go wykorzystać bodajże do listopada (?) a więc przez to też brakuje im pracowników. Z tym spadkiem punktualności to jest jedna wielka bzdura bo coś powiedzieć oficjalnie musieli.. Nieoficjalnie też przygotowali się na kwotę 2,5 mln euro na odszkodowania z tego tytułu - więc pisać reklamacje jeśli coś będzie nie tak! Szkoda tylko pasażerów w tym wszystkim.. moi rodzice też lecą do Hiszpanii.. za 2h mają lot do Malagi - na razie nie odwołany..
JARA zawsze możesz się odprawić na loty osobno, chyba ze Tobie zależy na tym, żeby odprawić oba na raz, bo np nie będziesz miała neta.
Martita   Martita & Orestes Company
20 września 2017 11:49
A czy jest jakiś termin do którego mogą odwołać lot? Pomijając wypadki losowe etc.?
Bo rozumiem, że mogą powiedzieć 15 minut przed wylotem "Sorry, ale dzisiaj nie lecicie idźcie do domu."?
Na stronie jest just cała lista wszystkich odwołanych lotów.
Martita   Martita & Orestes Company
20 września 2017 11:58
infantil Dzięki, myślałam, że ta lista będzie się jeszcze powiększać.
Martita nie powinna się zwiększać, teraz niby bardziej "ogarniają" odwoływanie lotów niż na początku tej sytuacji (2h przed lotem, albo odwołanie drugiego lotu na przesiadce.. mieli lecieć ludzie na Teneryfę - lot z przesiadką w Bergamo. Do Bergamo dolecieli a na miejscu się dowiedzieli że lot na Teneryfę odwołany..  😲)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się