Stajnie w Warszawie i okolicach

Rzeszyce są cudowne, ale to nijak nie jest 25km od Marek


59km mam z domu... 😲 matkobosko..nie no to już lekka przesada...powiększyłam już swój promień do 30km w jedną stronę,ale 60km to stanowczo za dużo...
Small Bridge dziekuję, o tych stajniach które wymieniłaś jeszcze nie słyszałam...będę sprawdzać..dla mnie hala nie jest konieczna,może być kryty lonżownik (tak żeby w razie deszczu na głowę nie padało i dało się popracować z koniem cokolwiek...ale łąk(przestrzeni) i czystości w boksach i karmienia nie odpuszcze.
Zielone padoki to chyba Iskierka w Jeziórku?

Tak, tak. Z tego co się dowiadywałam wszystkie przeze mnie wymienione mają zielone padoki
Poszukiwana stajnia okolice Otwocka, Józefowa.
Może być przydomowa, aby było dobrze i tanio. Dla klaczy hodowlanej. Mile widziane źrebięta.
Wystarczy kawałek placu i dogodny wyjazd w teren. Ktoś? Coś?  :kwiatek:

Siwa Folblutka jeszcze niedawno szukala klaczki do boksu w pensjonacie w ok. Całowania. Kawałek za Otwockiem. Źrebiąt to tam chyba nie nie - ale zachwalała b.dobra opiekę.
asds   Life goes on...
17 września 2017 13:42
[quote author=asds link=topic=46.msg2713192#msg2713192 date=1505600459]
Zielone padoki to chyba Iskierka w Jeziórku?

Tak, tak. Z tego co się dowiadywałam wszystkie przeze mnie wymienione mają zielone padoki
[/quote]

Besthorses ma jakieś mikro padoczki wygrodzone pastuchem ale są one bezpośrednio przy drodze ruchu samochodowego. Tak samo ujeżdżalnia.
Dla zainteresowanych - stajnia Groteska w Markach się bardzo rozwija i będzie stawiać halę 😅 Są na etapie zdobywania pozwoleń, potem trzeba jeszcze to wszystko postawić, zrobić podłoże, więc trudno powiedzieć kiedy ostatecznie, ale myślę, że spokojnie przed zimą zdążą
amnestria  nie mogę się pwostrzymać : 💃  💃  💃  😁
To świetna wiadomość! Nawet dla mnie (gdy nie posiadam konia) 😀 💃 💃
To świetna wiadomość! Nawet dla mnie (gdy nie posiadam konia) 😀 💃 💃

Nie bedziesz moknąć cz jak 🤔  🤣
Mieszkam w Markach od "zarania dziejów" i ciesze się gdy wreszcie powstaje miejsce do uprawiania jeździectwa a nie tylko przechowywania koni  😀 😀 😀
Ooo... to i cena podskoczy pewnie dwukrotnie.
Są na etapie zdobywania pozwoleń, potem trzeba jeszcze to wszystko postawić, zrobić podłoże, więc trudno powiedzieć kiedy ostatecznie, ale myślę, że spokojnie przed zimą zdążą


Przed następną napewno  😉
Megane, cena jest już ustalona, można zadzwonić i się dowiedzieć. Nie wzrasta dwukrotnie, ale cmon za pewne rzeczy trzeba zapłacić 🙂 To biznes jest, ja tam wolę, żeby właściciel nie dokładał do interesu, bo mniejsze ryzyko, że wtedy stajnia się zawinie 😉

Trusia, czemu tak negatywnie? Z pozwoleniami faktycznie różnie bywa, ale ja jestem dobrej myśli. Zwłaszcza, że sie okazało, że można powiedzieć, że trochę pomogłam przy wyborze hali 😁 I dokłądnie wiem, na jakim to wszystko jest etapie 😉
Zresztą ja się mega cieszę, bo stajnia jest perspektywiczna i ma duży potencjał, a brakuje takich miejsc w Wawie - ze średniej półki. Plus co innego jest mówić, ze kiedyś będzie hala (co z reguły jest "świętym nigdy"😉, a co innego podawać konkretne informacje.
Eeetam, negatywnie, realistycznie raczej. Zima za pasem, a biurokracja to biurokracja, poza tym przy każdej budowie może coś się sypnąć. Stajni życzę jak najlepiej, mimo że jej nie znam. Każdej stajni życzę jak najlepiej (no, może poza jedną  😉  ),  bo więcej stajni = pensjonariuszom lepiej (mówię to ja, pensjonariuszka-tułaczka przed przeprowadzką do nowego miejsca).

A hala to rzecz wspaniała. W tym roku na moim corocznym wyjeżdzie końsko-wakacyjnym ani razu nie jeździłam na placu zewnętrznym – tylko na hali.

Jaka ta hala ma być, jeśli to nie tajemnica?  W sensie murowana, drewniana, namiotowa? 
Amnestria, z ciekawości podrzuć cenę 😉
Stajni zmieniać nie zamierzam, wystarczy mi ta za 250 zł od konia z 6 ha łąk i padoków 😉
Podejrzewam, że stajnia z halą w takiej lokalizacji i taką opieką nie mniej niż 1500 złotych nie może kosztować.
Stoi tam kilka znajomych mi osób, którym hala potrzebna nie jest a stoją tam ze względu na dobrą opiekę i żywienie. Gdy stanie hala znów będą się tułać 🙁 a po tej stronie niestety z dobrymi stajniami jest problem
trusia, wybacz :kwiatek: No niestety, masz rację...
Hala namiotowa, 20x40, ale fajna, jasna 🙂

Megane, nie będą się tułać, uwierz - wymyślono rozwiązanie też dla "starych pensjonariuszy", żeby docenić ich "wierność"
No jeśli tak, to super 😉
Zasadniczo, stajnia jest godna polecenia, Duszek approved 😂 A jak będzie hala to już w ogóle będzie idealnie 😜
Ja chciałam zauważyć,że kazdy może inaczej pojmować "dobrą opiekę" i każdy ,nawet sportowy koń wymaga czasami czegoś innego. Bo ,np.: mój sport to nie to samo co amnestrii... 🏇 a jednak sport...
Niemniej jednak stajnia docelowo chce być stajnią z "małym" sportem i do tego dąży..czasami szybszym,czasami wolniejszym tempem...bo kilku burzach nadszedł czas spokoju i oczekiwania na nowy rozwój sytuacji i realizację postawionych celów...Fakt jest taki ,że Groteska zawsze miała i ma potencjał ,aby sprostać baaaardzo szerokim oczekiwaniom wymagających Klientów. Docelowo jeśli wszystko zostanie zrealizowane i cena pozostanie mniej/więcej na planowanym poziomie to prawda jest taka że ta stajnia nie ma w tej okolicy żadnej konkurencji!
P.S. Megane łąka tez będzie( i to taka kole 1,5 h) 🤣 🤣 🤣 🤣 co tam hala,moje arabiszcze się wybiega  🏇 🏇 🏇
Averis   Czarny charakter
18 września 2017 12:40
Ja jestem bardzo zadowolona z opieki, karmienia i padokowania w małych grupach. A z planowanej hali to już w ogóle  😍 Karson tak jak Duszek także szanuje to miejsce.
RatinaZ 😉 1,5 ha na ile koni?
Brak łąk to jedyna zmora tej stajni.
Też myślę, że stajnia z takim zapleczem będzie bezkonkurencyjna 😉
RatinaZ 😉 1,5 ha na ile koni?
Brak łąk to jedyna zmora tej stajni.

Megane nie wiem 🤣 jak możesz przeczytać wyżej nie każdy ma życzenie aby jego koń chodził w stadzie... hmmm..ogólnie moje zdanie i podejście do tego co zostało zaproponowane przez właścicieli jest bardzo pozytywne i mega obiecujące...ta stajnia zawsze była mega dobrą stajnią,zawsze z bardzo dobrą opieką natomiast była dość kameralna i urokliwa.Teraz ulega to zmianie tzn. urokliwa jest nadal no ale przy ok 35 koniach nie możemy juz mówić o stajni kameralnej 😉
Nie wiem czy jest sens wypisywać na tym etapie plany na forum,poza tym ja nie czuje się osobą upoważnioną do składania jakichkolwiek obietnic ze strony stajni: "że coś będzie..."od tego są właściciele. Ja osobiście w pewnym momencie zaczęłam szukać innej stajni bo potrzebuję ,aby mój koń był w stałym treningu i miał zapewnioną dużą ilość ruchu: jest to związane z moimi planami startów w Endurace. Ogólnie ja miałam 3 postulaty,wszystkie mają zostać zrealizowane i mieści się to wszystko w moim budżecie,wiec pozostaje mi czekać na dalszy rozwój sytuacji 😉 i tak była i jest to (dla mnie) najlepsza stajnia w okolicy, druga którą można polecić jeszcze to Koniczynka(ale tam mam daleko i nie "po drodze" do pracy) 😉
Szukam stajni dla emeryta. Jedyne wymogi to czysto w boksach, całe dnie na padoku i dobre jedzenie  🙇
konwalia zdecydowanie polecam Fiord Ciopan- pod Stanisławowem, moje oba konie polecają 🙂 super opieka, dobrej jakości jedzenie, czysto w boksach i dużo padoków 🙂
RatinaZ ależ ja mam bardzo podobne zdanie o tej stajni, choć dawno tam nie byłam, to podobne głosy słyszę od koleżanek tam stojących. Mimo, że zawsze szukały stajni z pastwiskami, to stoją tam, ze względu właśnie na opiekę. (Choć im hala nie jest akurat potrzebna, ale jeśli cena będzie przystępna, to szukać innej nie będą)
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
20 września 2017 11:20
Szukam stajni dla emeryta. Jedyne wymogi to czysto w boksach, całe dnie na padoku i dobre jedzenie  🙇


UP Ranch spełnia Twoje wymogi w 100% 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 września 2017 18:37
konwalia zdecydowanie polecam Fiord Ciopan- pod Stanisławowem, moje oba konie polecają 🙂 super opieka, dobrej jakości jedzenie, czysto w boksach i dużo padoków 🙂

Potwierdzam, też polecam 😀
Szukam informacji o stajni MANDRA w Korfowem. Ktoś, coś?

Edit.
Chodzi o tę stajnię http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/63088
Może nie do końca odpowiedni wątek ale pomyślałam, że tu największa szansa na informacje - zna ktoś dobrego trenera ujezdzeniowego który mógłby dojechać w okolice konstancina? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź tu lub na priv  :kwiatek:
Majka Wojewódzka
Kottex Madźka Brize, chociaż nie wiem czy ma jeszcze miejsca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się