Ogłowia

O nie, właśnie przejrzałam zapowiedzi Waldhausena na wiosnę 2018 i się zakochałam. To ogłowie Rosé, z różanozłotymi okuciami i takimiż cyrkoniami i podbiciem nachrapnika. Na ciemną kasztankę byłoby bajeczne


😵 nie mam pojęcia jak to będzie na rudej wyglądać ale ja to CHCĘ  😜 😍
Jak one cenowo mogą wypadać, tak mniej więcej?
leleiria, dzięki za propozycję. Odezwę się jeżeli się zdecyduję. 😉
pomóżcie proszę bo ja nie wiem już gdzie szukać....
Poszukuje ogłowia rozmiar XFULL (i tu jest największy problem bo w tym rozmiarze nic fajnego nie mogę znaleźć, albo ja nie umiem), coś w stylu ogłowia BR Southam (http://horsetown.pl/pl/p/Oglowie-BR-Southam-czarne-/3870). Zależy mi żeby miało tak wyprofilowany nachrapnik jak w BR i żeby naczółek aż tak nie dawał po oczach bo miłośnikiem bling bling nie jestem  🤣
pomóżcie proszę bo ja nie wiem już gdzie szukać....
Poszukuje ogłowia rozmiar XFULL (i tu jest największy problem bo w tym rozmiarze nic fajnego nie mogę znaleźć, albo ja nie umiem), coś w stylu ogłowia BR Southam (http://horsetown.pl/pl/p/Oglowie-BR-Southam-czarne-/3870). Zależy mi żeby miało tak wyprofilowany nachrapnik jak w BR i żeby naczółek aż tak nie dawał po oczach bo miłośnikiem bling bling nie jestem  🤣


Zapytaj może o wymiary ogłowi full w KaWalu? Oni mają takie nachrapniki w kilku (nastu?) modelach. A te ich full są dość ogromne, oglądałam ostatnio na żywo wszystko, co mają dostępne. Te full to są takie full na ogromny łeb fryzki właścicieli.
Wiecie gdzie mogę dostać symetryczny, ciemno brązowy nachrapnik hanowerski
(ze sprzączkami z dwóch stron)? 🤔
Czy tylko ja mam niesymetrycznego konia, który w obwodzie głowy jest FULL (naczółek, pasek potyliczny, nachrapnik) a na długość COB?

Poległam z rozmiarem ogłowai HKM (wcześniej też polegałam z innymi ale miałam z czego sztukować). Teraz nie mam i szkoda mi kupować ogłowie x 2 żeby złożyć jedno 😂
Haha, mój koń ma nachrapnik pony/cob, paski policzkowe cob, naczółek xfull. Przy czym ma na prawdę bardzo ładniutką główkę.
Mój ma łeb jak sklep, a na długość cob, na szerokość full, a czoło jak talerz x full  🤣

ma ktoś zdjęcie nowego ogłowia fouganzy na koniu?
No tak, naczółki xFlull - konie z dużymi mózgami 😉
no właśnie mój ma na długość full, ale na szerokość xfull. A nie zmierzam kupować ogłowia full i szukać potem do niego nachrapników w rozmiarze xfull... Stąd mój problem w znalezieniu czegoś dla niego  🙄
tulipan  piękne masz to ogłowie, dokładnie czegoś takiego szukam, jakby było z matowym nachrapnikiem to już w ogóle bajka. Cóż to ?
mam wrażenie, że te rozmiarówki ogłowi są ostatnio co najmniej dziwne. Na siwego pasowały ogłowia cob, ale naczółki full. W cobach czasem miałam za ciasne podgardle. Na dużego pasują fulle, a naczółki xfull. Tylko schockemohle ma odpowiedni naczółek w full.
No tak, naczółki xFlull - konie z dużymi mózgami 😉


I tu miałabym pewne wątpliwości... 😁

Czesław:
En face - jak cię mogę...



Z profilu- matko prowadź...





Na długość: średni full,  nachrapnik duuży xfull,  naczółek: bardzo duży xfull...

Kavalkade xfull daje radę...
A ja zaszalałam i kupiłam młodemu nowe ogłowie.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 września 2017 15:45
Laski szukam jakiegoś fajnego ogłowia w brązie. Mile widziane białe przeszycia, ewentualnie ozdobny naczółek. Kolor ciemny brąz. Cena 300-350 zł  👀

EDIT: Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi modelami?  Jak się spisują ogłowia Busse?
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/swedish-nosebands/oglowie-busse-luxury.html
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/swedish-nosebands/oglowie-hkm-bianca.html
Mozii, Kawal ma piękne ogłowie w ciemnym brązie Cognac. Widziałam i macałam, jest mega miękkie, starannie wykonane, bardzo ładnie się prezentuje. I koszt chyba 320 zł.

A ja pochwalę się moją młodą w anatomie od Kawal

Ogłowie ładne, świetna skóra. Kontrast zdjęcia rozmył naczółek (różowo-srebrny) Przyzwoita cena, polecam 🙂
aniaagre ogłowie super, ale KOŃ  😍
Kavalkade IVY jest w brązie i bardzo mięciutkie. 339zl.
Dziewierz, dziękuję  :kwiatek:
koń ładny jak na cholerę przystało 😉
Mozii, Horze Gironde, skóra jak w moim Di'jonie, szeroki nagłówek i piękny głęboki ciemny brąz, gdyby nie to, że odebrałam z koniem ogłowie z treningu bez paska policzkowego i kawałka nagłówka 🤣 to byłoby to moje ogłowie na zawody

Kurcze pamiętam, że kupowałam w sklepie Stajnia Miszewo za około 300 zł a teraz nie mogę znaleźć ;/
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 października 2017 16:02
Dziękuję za odpowiedzi!!  :kwiatek:
Rady potrzebuję  :kwiatek:

Otóż panicz mój obtarł się od kantara (na pastwisku), w związku z czym byłam zmuszona wypiąć nachrapnik i jeździć bez...
I oto mój koń stał się w cudowny sposób o wiele przyjemniejszy w pysku, stabilniejszy na kontakcie i bardziej przepuszczalny, równy.
No i teraz mam zagwozdkę lekką- pożegnać się z nachrapnikiem forever (dodam, że wszyscy mają radość, że teraz western będę jeździć, bo tak śmiesznie kucyk wygląda z tym gołym łbem  :mad🙂, czy też próbować coś znaleźć...
Domyślam się możliwego źródła problemu: kucyk ma łeb nietypowy, nie bardzo długi, ale za to konkretnie szeroki: czoło jak patelnia, wielkie ganasze i bardzo szeroko rozstawione kości jarzmowe - i generalnie paski od nachrapnika (nawet mojego wielgaśnego xfull  Kavalkade) leżą niebezpiecznie blisko/dotykają/uciskają kości jarzmowe... A może ciężar szerokiego nachrapnika szwedzkiego uciska na potylicę? A może panicz nie lubi nachrapnika szwedzkiego/angielskiego albo w ogóle nachrapnika po prostu? (tak jak nienawidzi podwójnie łamanego wędzidła)? 👀

Oczywiście będę testować nadal jazdę bez nachrapnika- sprawdzę, czy trend się utrzyma

Ale pojawia się w mojej głowie mglista wizja czegoś typu Micklem, albo coś...

Ktoś, coś?
Dziewierz, - a jakieś anatomiczne ogłowie? Albo nachrapnik hanowerski? Mój niestety, bez nachrapnika najpierw chodził dobrze, a potem nauczył się wywijać jęzorem z boku i tak mu ten nawyk został - teraz nawet w nachrapniku, jak się wyluzuje i nudzi, czy robi znane mu rzeczy, to wywija sobie z boku, bawi się. Poza żartowaniem z niego, że w końcu sobie go wsadzi do oka to mi to nie przeszkadza zazwyczaj, gorzej, jak się na czworoboku z tym włączy :/
keirashara no właśnie tak sobie pomyślałam o "jakimś anatomicznym" , ale kompletnie nie mam rozeznania -wiem tylko że jest Micklem i PS od Sweden za półtora tysia-możliwosci przetestowania brak, brać w ciemno trochę słabo (no chyba że wygram w lotka)  😁
Hanower też mi przez myśl przeszedł, ale nie wiem jak z tymi paskami policzkowymi by było, kompletnie nie mam doświadczenia z tym typem nachrapnika  😵
keirashara no właśnie tak sobie pomyślałam o "jakimś anatomicznym" , ale kompletnie nie mam rozeznania -wiem tylko że jest Micklem i PS od Sweden za półtora tysia-możliwosci przetestowania brak, brać w ciemno trochę słabo (no chyba że wygram w lotka)  😁
Hanower też mi przez myśl przeszedł, ale nie wiem jak z tymi paskami policzkowymi by było, kompletnie nie mam doświadczenia z tym typem nachrapnika  😵


Kawal nie kosztuje półtora tysia:



Mają jeszcze Coby, z Fulli wyszli. Ale te Kawalowe Fulle to są ogromne, więc może i Coby duże. Warto napisać z prośbą o wymiary. 380 z wodzami.

Sivrite :kwiatek:

Spróbuję wejść z nimi w kontakt - mój koniczek zdecydowanie potrzebuję dużego fulla ...
Nie mogę się zdecydować które Ogłowie wybrać 🤣
Myślę albo nad ogłowiem Waldhausen Snake albo Br Southam  😍
Chyba, że wiecie gdzie mogę dostać ciemno brązowe ogłowie z nachrapnikiem szwedzkim nie jakoś bardzo grubym (3-4 cm) albo hanowerskim?

Zdjęcia za duże!
Konikowka, - to pierwsze dużo ładniejsze, ale ja kabli nie lubię, więc mogę być mało obiektywna 😉
Konikowka, snake 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
21 października 2017 19:48
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1872010036460509&id=1792917321036448

Mam za małą wiedzę żeby się odnieść do tego ale ma to sens.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się