Dopasowanie siodła

maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 sierpnia 2017 12:46
dziunka, nie wiem, jaki jest Twój koń, ale mój z wysokim, długim kłębem, długą łopatka chodził w Prestiżem Lucky Dressage. Ja jako kurdupel też sobie chwaliłam.
Dziunka - miałam konia z kłębem wielkości góry lodowej - passiery dawały radę bez problemu - o ile już nie próbowałaś😉
I passier corona i prestige lucky już odpadły w selekcji 🙁
Witam  😀
Czy ktoś się może orientuje jak wypada rozmiarówka siodeł Daw Maga w stosunku do Euroriding? Wiem, że w Daw Magu rozmiarówka jest taka: 27-S, 29-M, 31-L, 33-XL. Proszę o podpowiedź.  :kwiatek:
wiesz co to tez zależy od modelu: ogólnie mój koń na łęk 35 wg Prestiga,czyli Daw Magowi kończy się rozmiarówka...Ostatnio zarzuciłam na niego Euroriding Diamat(czerwony znaczek) fi3 i leżało tak sobie (dodatkowo w siodle ewidentnie było ujęte wypełnienie z przodu,więc dziewczyna sprzedająca to siodło zrobiła wszystko żeby pasowało na konia,niestety się nie udało) mogę więc domniemywać ,że to fi3 to było ok 34 Prestige... Dzień później w łapki mi wpadł Euroriding Achat fit3 (niebieski znaczek) i rozstaw łęku był ok, czyli można domniemywać ,że był ok 34,5 - 35 według Prestige (w siodle nie zauważyłam ,żeby ktoś coś grzebał; niestety odstawało na tyle i nie wsiadłam w nim)
Wczoraj miałam okazję bujnąć się w Prestige doge łek 35 i siodło leżało super ( koń spocił się ładnie,ale jednak miał te 2 suche plamki w okolicy kłębu które są dopuszczalne; koń nie zgłosił żadnych "ale" a mój od razu pokazuje ,że siodło nie pasuje) , ale kiedyś jak jeździłam w Prestige Hippos łęk 34 to tez było "na styk" ( koń spocił nie równo i nie zgłaszał "ale"😉
Ogólnie jeśli masz konia z łękiem powyżej 33 wg Prestiga to raczej Daw Mag odpada..Co do Euroiding to tez należy mierzyć bo czerwony znaczek i niebieski znaczek ma różnice...Odnoszę wrazenie,że im siodło nowsze tym te rozmiary są troszkę szersze,ale to takie moje spotrzezenie prywatne.
Mogę się pod powyższym podpisać, mierzylam euroridingi rozmiar 3, jeden z czerwonym a drugi niebieskim znaczkiem i niebieski był szerszy, z zastrzeżeniem ze były to tez różne modele.
Mam DawMaga Dominus w rozm. L i konkretnie chodzi mi o to jakie jest przełożenie na Euroriding Titan II. Zdaję sobie sprawę, że nie pokryją się idealnie w 100%. Gdzieś tam czytałam ze w Euroriding rozmiarówka wygląda tak: 1-28, 2-30, 3-32, 4-34. ale nie wiem na ile te dane są wiarygodne.
3ka euroridinga jest porownywalna z Lka daw maga, jak niebieski znaczek to może być szersza trochę.
nie wiem czy to ma znaczenie ale jest bez znaczka  😉
W sensie znaczka z boku na przednim leku...
aaa sorki to ma niebieski .myślałam, że chodzi o to:
czyli 3 byłaby bardziej zbliżona niż 4. To już cenna informacja  :kwiatek: A czy orientujecie się może jakie są koszty poszerzania bądź zwężania łęku? Ogólnie przerobienia siodła pod konia?
Pytanie czy się da i czy ktoś się tego podejmie...jak wspomniałam najłatwiej jest po prostu odjąć wypełnienie z przodu...
Euroridingi chyba robi Traveling Sadler. Ja wiem, że o nich są różne opinie, ale zdaje się, że oni współpracują z niemieckim dystrybutorem i powinni zmianę rozstawu lub łęku ogarnąć, o ile to technicznie w tych siodłach możliwe. Spytać nie kosztuje 😉
Czy polecacie kogoś do dopasowania siodła w Wielkopolsce? Niestety kon mega problematyczne jeśli chodzi o siodło.  Drugi kon ma siodło sprawdzenia.
Mój koń po zmierzeniu nosi czerwony łęk winteca, doczytałm, że odpowiada to łękowi 32. Czy odpowiada to 34 wg. Prestige? Dobrze kombinuje?  🤔wirek:
Jak to wypada mniej więcej w innych rozmiarówkach: Daw Maga, Stubbena??
Mój koń po zmierzeniu nosi czerwony łęk winteca, doczytałm, że odpowiada to łękowi 32. Czy odpowiada to 34 wg. Prestige? Dobrze kombinuje?  🤔wirek:
Jak to wypada mniej więcej w innych rozmiarówkach: Daw Maga, Stubbena??

Daw MAgowi konczy się rozmiarówka dla mnie XL to 33 nie więcej( przynajmniej w tym trepiastym Hubercie) Stubben : 34 wg Prestiga to 30/31 Stubbena...
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
16 września 2017 17:48
Miałam kiedyś miarki Daw-Maga i wg mnie XL to cos około 34/35 wg prestiga, L z kolei było za wąskie na mojego czyli miało cos około 34/33 wg Prestige.
marlin1990 czerwony łęk winteca to: l/xl daw mag, 32 kieffer  (lub adsa plus ), III kentaur, 31 stubben, 33 euroriding, 35 prestige.
Dziękuję dziewczyny :kwiatek:
Chciałam tylko zameldować, że siodło zostało zostało elegancko dopchane. Dwa inne również. A trzecie się naprawia. Na Służewcu 😀 Baaaaaaardzo fajny pan i baaaaardzo ciekawe spotkanie 🙂 Z usługi jestem bardzo zadowolna 🙂
O a podpowiesz coś o Panu? I dasz jakis namiar?
O a podpowiesz coś o Panu? I dasz jakis namiar?


Poszło pw 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 września 2017 14:08
Ja też bym prosiła, bo muszę dopchać swoje 😀
jujkasek to jest jakaś tajna informacja o tym panu czy jak?
Nie, no jasne, że nie. Tylko telefon słałam, to tak głupio publicznie. Ale profil pana jest dostępny online, soł...

Józef Pokora się nazywa ten pan 🙂
Nie, no jasne, że nie. Tylko telefon słałam, to tak głupio publicznie. Ale profil pana jest dostępny online, soł...

Józef Pokora się nazywa ten pan 🙂


Rymarz ze Służewca..robi kolorowe ogłowia...żadna tajemnica  😉
...i o ile oddalabym mu kantar do naprawy, to nad dooychaniem siodła bym się dwa razy zastanowiła 😉
Ja jestem bardzo zadowolona. Szybko, bezkonkurencyjnie, jeśli chodzi o kasę, dokładnie i równiutko. W sumie ogarnął 4 siodła, w tym jedno wymaga konkretnej naprawy - to jeszcze jest w robocie.
ludzie daleko od Warszawy - gdzie serwisujecie swoje equipe'y? nadal taka masakra żeby ściągnąć p. Szeląga?
zazwyczaj jest tak, że jak się mi w końcu uda dodzwonić, to słyszę że będzie za x tygodni, a w końcu i tak czekam pół roku :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się