M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Bischa   TAFC Polska :)
17 września 2017 12:51
Mam nadzieje, ze w dobre miejsce trafiłam.
Od wielu lat marzy mi się lampa na biurko, taka jak na zdjęciu poniżej, zakochałam się w nich lata temu, oglądając programy historyczne szczególnie pana Wołoszańskiego. Widziałam rok temu kiedyś taką, gdzieś w Warszawie w witrynie sklepu z lampami, ale kompletnie nie wiem gdzie. Czy ktoś wie, ma pomysł gdzie taką kupie? Jestem przygotowana na wydatek do 400 zl (tamta która widziałam w witrynie sklepu kosztowała bodajże 269 zl) :kwiatek:
lampka biblioteczna, na allegro kupisz za 115 zl

U nas wreszcie sie ruszylo, polowa elektryki zrobiona 😀 Maz dzielnie bruzdowal, a panowie kladli kable 🙂 Jestem podekscytowana 😀

edit: poszukuje fajnych punktowych lampek do oswietlenia sciany z cegiel, ktos cos? Musza byc scienne, bo beda montowane na samej scianie.

mundialowa cos ucichlas!
Czy możecie mi podrzucić linki do jakichś fajnych stron z poradami i inspiracjami co do wykończenia mieszkania? Może jakieś DIY też. Mam rok na zaaranżowanie moich czterech ścian 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 września 2017 07:37
magda, dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji i porad jest Pinterest ;D
zdecydowanie Pinterest, na drugim miejscu Homebook - nie tylko insipacje ale tez wyszukiwarka mebli i wszystkich pierdol, co lubie, bo czesto znajduje jakies fajne sofy czy meble na zdjeciach z inspiracji a nie mozna znalezc info co to jest.
Dla mnie pinterest miał stanowczo za dużo inspiracji w sobie 😁, dlatego do ogólnych zarysów pomieszczeń wykorzystywałam homebooka. Ale dodatki - tylko pinterest (co właśnie teraz robię, bo coraz bardziej przeszkadzają mi puste ściany). 🙂

Laski, trzymajcie kciuki, bo jak w tym tygodniu nie zrobią nam kuchni, to zacznę mordować. 😵
maleństwo, gratulacje 🙂

Ja w piątek podpisuję umowę. Odbiór w październiku przyszłego roku. Dobre to, że nie będę tracić sezonu wspinaczkowego na wykańczanie 😉


Pochwalisz się lokalizacją? 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 września 2017 19:17
A u nas, jako, ze pech nie do końca nas opuścił i nasz kupiec wycofał się po podpisaniu umowy przedwstępnej, dziś była sesja zdjęciowa mieszkania. Oddaliśmy się w ręce biura, które obsługiwało to nasze nowe mieszkanie, bo są chyba najskuteczniejsi. I przybyła pani o szumnym tytule "homestager'ka" i pan fotograf, pół dnia dźwigałam pudła i torby z gratami, które musiały "zniknąć" z pokoi, pani dekorowała... Nie powiem, widziałam zdjęcia w aparacie i ledwo poznaję swoją klitkę :p

A z pozytywów, w poniedziałek odbieram klucze, nananana 😀
malenstwo Yeah! Fantastiko! Kiedy planujecie przeprowadzke??

magda Dziewczyny juz powiedzialy chyba wszystko. U mnie sie sprawdzilo, bo z G. najpierw wyszukiwalismy elementy, ktore nam sie podobaja, z tego wyklarowal sie jakis w miare jednorodny styl, a reszta juz poszla. Narazie urzadzamy sie minimalistycznie i np. sciany robimy zupelnie biale, lazienki zrobila projektantka, a nad pokojem P. juz sobie dluzej podumalam i kupilam fajne materialy.

U nas robota wre. Wlasnie konczy sie robic mala lazienka, duza jest przygotowana pod kladzenie plytek. Prawie gotowy do tapetowania/malowania jest pokoj P. itd itd. Juz cos tam widac po tygodniu wspolnej pracy z moim tesciem. Maz akurat mogl sie malo udzielac w srodku, bo okopuje dom pod drenaz, a mi odpadaja rece od machania walkiem  😵 Jest jeszcze taka kupa roboty, ze mi sie odechciewa.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 września 2017 20:31
Pandurska, w następny weekend. Teraz od poniedziałku mąż ma tydzień urlopu, pomaluje i można meble wrzucać.
maleństwo, pechowo wyszło z kupującym, ale na pewno ktoś się znajdzie! Ważne, że już będziecie w nowym mieszkaniu! 🙂

Dacie wiarę, że W KOŃCU MONTUJĄ MI KUCHNIĘ?! 😜
maleństwo dawaj jakieś fotki czy coś  😉 I gratuluję!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
21 września 2017 10:15
Muffinka, na razie nawet nie mam jak tam wejść, bo nie mam kluczy. Parę stron temu dawałam foto kuchni, bo ona akurat zostanie bez zmian, tylko stół będzie nasz. A resztę pokażę jak odmalujemy i jakieś meble wstawiamy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 września 2017 10:17
mundialowa, zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia!!!

Do mnie jutro przyjeżdża mama. Przywiezie stół, krzesła, szafkę pod umywalkę i blaty do łazienki 😍
smartini, panowie są od dwóch godzin, a zawisła dopiero jedna szafka. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 września 2017 11:31
mundialowa, nieźle... to my chyba mieliśmy lepszr tempo :P ale dzisiaj biimetr skrajnie niekorzystny, może się rozkręcą (chociaż w kwestii skręcania mebli yo może nie jest najlepszy dobór słów :P )
Kurcze... zazdroszczę Wam tych kuchni.
My się ciągle nie możemy zdecydować.

Koniecznie się pochwalcie zdjęciami, jak będą już gotowe 🙂

Btw. kto Wam montuje te kuchnie? Znaleziony prywatnie spec, czy spec ze sklepu?
smartini, coś im obliczenia nie pasują, ale cóż, pomiary robił ich szef - niech on się teraz martwi, jak to wszystko powiesić. 😀 A co do tempa, to rzeczywiście, powinno iść to znacznie szybciej, bo mają już gotowe korpusy.

Meise, my robiliśmy kuchnię na wymiar, więc goście z firmy montują.
A jak u Was? Na jakim etapie jesteście? 🙂
Już prawie wszystko jest, ościeżnice dotarły, jutro kończą i kładą cegłę retro na jedną ściankę ^^ W łazienkach też już niemal wszystko jest, baterie poprzychodziły, kabina jest.
Tylko ta kuchnia >:
Nie możemy się zdecydować. Niby w Agacie są spoko, ale blaty nam się nie podobają.

A schody na luty  🤣 🤣 🤣
Meise, e, to idziecie do przodu. 😉 Na kiedy planujecie przeprowadzkę?
Meble z Agaty też się nam podobały, dopóki nie trzeba było wybierać blatu. 😀 A mi właśnie monterzy wypakowali nasz blat i OJACIE jaki on jest piękny! 😍
Nie wiem, nie mam czasu o tym myśleć ^^ dla mnie jesień to jest koszmar w pracy i tylko o tym teraz myślę.
Ale fakt, powoli kończymy projekt pt. własne m4 ^^

Pokaż blat! Skąd macie???
ja mam kuchnie z BRW i wygląda bardzo spoko jak na taka budżetową  😀 ale wiem, że robią też na wymiar. Nie wiem czy coś widać na tych zdjęciach, bo niestety nie mam jeszcze światła w mieszkaniu  😂

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/21744548_10207861490175192_103821463_n.jpg?oh=055fc35d23b550e30a23e4d898050f9e&oe=59C4FDCF[/img]

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/21741455_10207861488295145_2025786863_n.jpg?oh=7ae93998059564a497b7c23528f964d6&oe=59C5C2E8[/img]
Meise, blat mamy z firmy Egger, ale w necie jest jakiś paskudny wzornik, na którym nic nie widać, więc jak panowie skończą, to zrobię Ci fotkę. 😉 Ogólnie wśród osób robiących meble jest to jedna z bardziej polecanych firm robiących blaty, bo każdy stolarz, z jakim omawiałam kuchnię (a było ich spooooro :hihi🙂 pracuje właśnie na nich.

zonk, wygląda fajnie! Ja strasznie chciałam kupić kuchnię modułową, ale przy naszym układzie mieszkania nie dało się inaczej, niż na wymiar.
zonk, bardzo elegancko wygląda 🙂
Teściowie też mają z BRW na wymiar, ale narzekają bardzo na machnizmy.

mundialowa, a z czego macie meble kuchenne, w jakiej kolorystyce? Chyba Cię pomęczę na pw  😁
Meise, my mamy zwykłe białe matowe z drewnianym blatem. 😉 Wieeele stron wstecz wstawiałam projekt. 😀
Ależ ja Wam zazdroszczę tego parapetu NAD blatem w kuchni... My mamy spore okno i parapet wypada niżej niż linia blatów. A tak mi się marzyło pociągnięcie ich właśnie pod oknem... :/
Meise, dokopałam się do projektu. 😀 Została dodana tylko jedna szafka wisząca w dolnej linii - szafki pociągnięte są do końca blatu.

Ach, łaaaadnie  😍 Klasycznie, prosto!

Kurde, ja z kolei chciałam ciemną kuchnie, a chyba też będę mieć białe meble ^^
Nam się na początku też marzyło ciemne mieszkanie, a teraz mieszkamy w takim, gdzie biel jest motywem przewodnim. 😁

Tak btw, to zaczyna mi brakować jakiś akcentów w mieszkaniu. Tak mi... pusto, bezosobowo. Tzn. znajomi, którzy nas odwiedzają mówią, że mieszkanie jest takie "nasze", ale mi brakuje jakiś pierdół typu kwiatek, ramka, obraz, karnisz, zasłona. Chyba stara się robię, bo nigdy nie zwracałam uwagi na takie rzeczy. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 września 2017 13:00
mundialowa, możliwe, że nie zauważałaś. A na swoim 'od zera' widać puste ściany, parapety i sterylność 😉 u mnie póki co skromnie się pojawiają bo nie ma gdzie stawiać, brakuje mi moich zdjęć i obrazów na ścianach (z frustracji dwa obrazy stoją na podłodze :P) brakuje komody/regału/konsoli, brakuje półek z książkami. Póki co w sypialni zrobiło się przytulnie, po porozkładałam książki, dwie ramki, jakąś figurkę ale nadal mi mało :P
I najgorsze, że takie dopracowywanie to dra razy tyle czasu i hajsu co podstawowe wykończenie 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się