Dopasowanie siodła

deborah   koń by się uśmiał...
22 września 2017 08:41
Gillian   four letter word
22 września 2017 14:52
wg mnie nie.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 września 2017 14:53
wg mnie też.
Gillian widziałam dyskusje pod zdjęciem światakoni  😁 Nie dobra Ty  😁
Mozii, jaką dyskusję?
Z tego co przejrzałam to większość siodeł lewituje jednak, choć to wybitnie.
Gillian   four letter word
22 września 2017 15:08
Mozii,  to nie ja 🙂 poka poka?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 września 2017 15:21
Gillian, pod zdjęciem jakiejś młodej napisałaś. Czekaj poszukam :p
Gillian   four letter word
22 września 2017 15:29
a to na fejsie 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 września 2017 15:37
Taaak  😀
Czy jest opcja, żeby do pasowacza wysłać zdjęcie i filmiki w celu konsultacji? Czy jednak potrzebna jest konsultacja na żywo, a filmiki i zdjęcia nie wystarczą? Chodzi mi w zasadzie tylko o rzucenie okiem, tak dla pewności.
Ja tak zrobiłam, a potem, przyjechał sprawdzić na miejscu i poprawił niedociągnięcia.
Komu wysyłałaś? :kwiatek:
Piotrowi Ząbczykowi wymienianemu w tym wątku, siodło już miało poszerzony łęk przez rymarza z Elfab. Wysyłałam mu jedno siodło i stanowczo je odrzucił po zdjęciach i kupiłam drugie, a to pierwsze poszło na drugiego konia. Okazało się już na miejscu jak przyjechał po poszerzeniu żeby dokładnie dopasować, że to strzał w 10. Z dwojga złego to, które mam teraz leży ok, a to pierwsze na drugim koniu też ok. Okazuje się że bez doświadczenia i na oko dobrałam koniowi lepiej siodło niż Panowie z Daw Maga zrobili na miarę  😁
No właśnie a propos robienia na miarę - kogo polecacie?

Już powoli straciłam nadzieję, że znajdę coś idealnego na mojego wielkokłębowego mastodonta.

Bardzo lubię siodła w typie starszych kentaurów, ale u nich z tego co się dowiadywałam czas oczekiwania sięga ponad pół roku:/

No i bardzo bym chciała, żeby dało się po jakimś czasie u owego producenta dokonać poprawek typu poszerzenie.

Ktoś coś?  :kwiatek:
I chętnie nie HB😉
A żadnego ze starych modeli nie dopasujesz?
Drabcio - ciężko - raz, że kobyła ma wielki kłąb a jest dość szeroka a dwa, że ja mam nienaturalnie długie udo😉

Męczymy się od zajazdki w takim w miarę nie robiącym kobyle krzywdy, ale jako że już w miarę przybrała masy/mięśni i teraz będzie się już zmieniała wolniej chciałabym w końcu mieć siodło, które po prostu pasuje nam obu (gdzie jej wygodnie, a ja nie muszę się zastanawiać, gdzie zmieścić kolano).
olq to czemu nie HB?
Widziałam kilka i to zdecydowanie nie jest "mój" typ siodła 😉
W najbliższą sobotę jest szansa na wizytę p. Ząbczyka w Warszawie - gdyby ktoś był zainteresowany wizytą, to proszę o PW. :kwiatek: Na razie chętni są z południowo-wschodniej strony, ale pewnie inne rejony też wchodzą w grę.
czy to, że siodło tak pracuje w skoku jest dopuszczalne?
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21616371_1987864208159335_5811444556544407449_n.jpg?oh=9d3b9195a69071fe54bd106fd4c67c4f&oe=5A5406CB



a ja wcale nie bylaby tego taka pewna. Ja mam u mojego wiecznie takie efekty. A siodła miał już najróżniejsze i pasujące. To chyba naprawdę zależy od tego jakie koń ma plecy i jak nimi pracuje.
Wiecie może czy Daw-Mag dopasowuje siodła do jeźdźca? Chciałabym siodło ze skrócona tybinką, teraz mam tybinkę 44cm i jest za długa, chcę Dominusa i myślę nad tybinką 39 cm. Jakby się do nich podjechało to by dopasowali mi tybinke do nogi?
olq mój wykłębiony nie specjalnie, ale długie udo to mój problem - po kilku siodłach pasuje mi sommer 😉
Czy ktoś z Was uczestniczył w takim kursie? Czy warto wydać kasę? Co sądzicie?
KLIK

Skróciłam ten tasiemcowaty link.
doloruu, - dopasowują 🙂 Mnie sadzali na siodle na koziołku i po dyskusji proponowali zmiany w tybince dominusa.
grafologia, na szkoleniu nie byłam, ale prowadzącego znam - wiedzę ma ogromną, zaangażowanie również. Korzystałam z jego usług przy wyborze siodeł i mega mi pomógł. Niektórzy mieli zastrzeżenia, że nie daje konkretnych rozwiązań (typu kup siodło X czy Y) a raczej instruuje na jakiego konia jakich cech siodła szukać (np. ze specjalnym wycięciem na łopatki, typem paneli czy konkretnym mocowaniem). Mi to pasowało, dzięki temu udało się dobrać coś do trudnego konia. A czasu poświęcił bardzo dużo.
Czy za samo szkolenie warto zapłacić? To już pytanie co z tą wiedzą zamierzasz robić. Jeśli wybrać sobie jedno siodło dla swojego konia to może lepiej wziąć go jako eksperta do Twojego konkretnego przypadku. Jeśli zamierzasz więcej w tym kierunku działać to chyba warto zainwestować w szkolenie.
keirashara, masz jakies zdjecie tego twojego Dominusa?
doloruu, - nie, bo totalnym szczęśliwym trafem kupiłam wymarzonego albiona, więc nie szyłam ostatecznie. Z resztą, ja miałam wydłużać tybinkę, nie skracać, więc chyba mało by dało 😉 Mam za to od nich dwa wszechstronne, z tym jedno na zamówienie, z kołkami od kieffera, siodełka użytkują się rewelacyjnie, ostatnio te przerabiane oglądała fizjo i była w szoku, w jakim jest stanie, nic do korekty, równiutkie, a ma 7 lat 🙂
Czy ktoś z Was uczestniczył w takim kursie? Czy warto wydać kasę? Co sądzicie?
KLIK

Skróciłam ten tasiemcowaty link.


Mega warto...Pan Michał ma naprawdę bardzo dużą wiedzę...
Witam, czym może być spowodowane wysuwanie się czapraka spod siodła?  Już drugie siodło które mierze ma taką tendencje. Pierwsze wydawało się za szerokie po dołożeniu podkładki z korekta przodu problem zniknął. Ale siodło które aktualnie mierze wydaje się że łęk jest ok a mimo to siodło nie leży dobrze mam wrażenie że leci do tyłu no i czaprak wyjeżdża. Mogłabym włożyć szerszy łęk ale wtedy pewnie będzie już na kłębie bo teraz jest 3 palce u góry i 1,5 po bokach.


Co myślicie? Czy to siodło leci za bardzo w tył? Mam problem, bo to pierwsza uj. jaką próbuję dopasować - przodem pasuje (koń z bardzo wysokim kłębem), ale mam wrażenie, że środek ciężkości wypada za bardzo z tyłu plus ten tył trochę ostaje?

W ruchu leżało stabilnie, na lekko zapiętym popręgu i kłusie na lonży nic się nie przesunęło w żadną stronę i nie obijało.
olq, ale to ten tył usiadł? Bo na tym zjdęciu lewituje strasznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się