Pensjonaty we Wrocławiu

Nigna  Warzyna to raczej nie jest południe miasta, bo sama mieszkam na południu i dojazd w tamte strony to godzinka trasy, a z korkami to nawet dłużej. Południe to chyba bardziej Bielany, ale tutaj niestety nie orientuje się w stajniach z pastwiskami  🙁
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 września 2017 13:48
Na południe to wierzbna biały las. W prawdzie nie sam Wrocław ale tez godzinka jazdy a warunki dobre
A Wojtkowice? To koło Kątów. Ale ceny nie znam i pensjonat dość "świeży", więc ciężko o miarodajne opinie na razie.
w Wojtkowicach nie ma pastwisk, są jeszcze stare Wojnarowice, Maniów ( podobno brak miejsc obecnie )
Nie wiem czy w mrozowie są jeszcze miejsca ale nie ma hali za to łąki trawiaste, na które konie wychodzą (mają też wodę a gdy trawy robi się mało jest bela dobrej jakości siana) do tego bdb opieka(dla mnie nieoceniona pomoc przy podawaniu leków czy zmianie opatrunków) Plus codziennie sprzątane boksy. Dojazd również PKP.

Mianów też pozytywne miejsce cenowo, dojazdowo oraz warunkowo(hala :love🙂 Jeśli zaczęli sprzątać cześciej boksy to nie ma się do czego przyczepić.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 września 2017 13:14
Boksów raczej częściej sprzątać nie będą. 😉 A mimo to mają pełne obłożenie i prawie zerową rotację 😉
A na Partynicach też jest pensjonat? Domyślam się, że z padokami ciężko.


Pensjonat jest, z ogierami nie ma problemu, a padoki do dogadania. Ale szału nie ma jeśli chodzi o ich powierzchnię  😁
No i w ciul drogo.
JARA każdy ma inne priorytety  😉 miejsce prezentuje się obiecująco a hala zajefajna.
Trzeba jechać i samemu określić co komu potrzeba.




Na Partynicach cena pensjonatu daje wiele do życzenia. Jest wiele innych stajni wokół Wrocławia, w których nie trzeba się bić o halę z rekreacją albo o padok dla konia, ale nie mi to oceniać... Wspominacie o pensjonacie w miejscowości Maniów, to jest ta hodowla arabów?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 września 2017 09:56
Wafija, tak - Emirat Arabians.
kukusiowa   rude szczęście :)
17 września 2017 09:35
Czy jest w okolicy Wrocławia stajnia gdzie konie mają dostęp do siana 24h na dobe, wychodzą regularnie na zewnątrz (aż się ściemni) i mają codziennie sprzątane w boksach, cena do 850zł?
Czy jest w okolicy Wrocławia stajnia gdzie konie mają dostęp do siana 24h na dobe, wychodzą regularnie na zewnątrz (aż się ściemni) i mają codziennie sprzątane w boksach, cena do 850zł?

Popytaj w Wietrznej Stajni tylko tam rotacja niewielka. W Mrozowie też chyba jest komplet.
We Wrocku z sianem do woli jest problem. Z padokowaniem nie aż tak źle ale jedzenie na padoku to w większości luksus.
kokusiowa szukałam takiej lata i znalazlam dopiero u siebie 😉 jeżeli nie potrzebujesz placu to w Pierwoszowie jest w cenie opcja siatek z sianem, tylko padokowanie do obiadu. Ale za to codzienne sprzatanie i fajna atmosfera.
kukusiowa a może zapytaj u Giżyńskich. Sporo dobrych opinii mają. Ewentualnie Wojnarowice ale osobiście nie byłam i się nie wypowiem. Musisz pojeździć i popytać bo każdemu co innego pasuje. Niestety dobro zwierza często nie idzie w parze z dogodnym dojazdem. Nie wiem jak obecnie Wawrzyna
bo tam też były przyzwoite warunki.

Ze stajni kawałek od Wrocławia to Biały Las (kier Świdnica) lub Volta Miłocice(kier. za jelczem Laskowice)


Z tego co pamiętam to w pierwoszowie sprzątane jest raz na tydzień a dościelane codziennie  😉 ale cena jak na Wrocław niska, obsadę mają więc ludzie zadowoleni. Siana też nie ma 24/24 ale konie wyglądają dobrze.

Edit. Literówka i dopisek paru stajni
W Pierwoszowie sprzątanie do zera raz w tygodniu, codziennie dościelane. Padokowanie do 18-ej, jak ładnie i jasno to często i dłużej, w miesiącach zimowych do zmierzchu.
Mój koń ma siano do woli i na padoku i w boksie (ma zawieszane siatki). Stado chodzi na łąki, na noc dostają dużo siana do boksów, na padoki zimowe wywożone są całe baloty.
kukusiowa   rude szczęście :)
18 września 2017 11:56
Wielkie dzięki za odpowiedzi
Heh to swiadczy tylko o tym ze bylo czysto bo bylam przekonana ze codziennie jest do zera :p
U Giżyńskich nie ma siana do woli, ale jest tyle, że wszystkie konie wyglądają dobrze.
Konie na padokach/ pastwiskach do zmierzchu.
Zostało jedno miejsce.
W Ramiszowie "u Jarzyny" jest jeden boks wolny.
Z powodu dość nagłego wyjazdu za granicę na max. rok poszukuję pensjonatu najlepiej w okolicach Wałbrzycha, Kotliny Kłodzkiej, ew, Wrocławia gdzie mogłabym spokojnie, bez obaw i z czystym sumieniem wstawić konia. Czy ktoś mógłby polecić na szybko jakąś stajnię z naprawdę dobrą opieką?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 września 2017 13:16
Koni_czynka interesuje cię stajnia boksowa? Jeśli nie to właściciele mojego pensjonatu maja jeszcze ze dwa miejsca, wolnowybiegowka z wiatami, stałym dostępem do duzych pastwisk, a poza sezonem siano non stop. Stoi u nas kobylka której właścicielka wyjechała na drugi kraniec Polski. Właściciele stajni traktują wszystkie jak własne karmią, pieszczą. Okolice Dzierżoniowa/swidnicy, swobodnie mogę powiedzieć ze 500+ wystarczy na utrzymanie tu konia 😉 więcej szczegółów na priv
Najlepsza opcją byłoby zamykanie koni na noc w stajni 😉
Zapytaj u państwa Susłowskich.
edit. Albo tutaj
https://www.facebook.com/profile.php?id=1410282088
sympatyczni ludzie, pasjonaci i mają stajnie oraz duże padoki.
W Zbytowej konie są 24 h/dobe na dworze od wiosny do jesieni (poza armagedonami pogodowymi,wtedy schodzą na noc) a zimą wychodza od rana do ok 20. Jest siano na padokach (nie ma stalego dostępu, ale jest zadawane kilka razy dziennie do siatek), latem i jesienią też pastwisko.
Dziękuję za odzew 🙂 A czy ktoś słyszał jakieś opinie o stajni Jackowa Góra w Świerkach oraz Stajnia Jedlinka? W tej pierwszej konie zamykane w stajni po zmroku od mniej więcej połowy grudnia do marca co byłabym w stanie jeszcze przełknąć, właściciel wydaje się być w porządku ale opinie osób trzecich zwłaszcza dotyczące opieki i faktycznych warunków warto poznać 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 września 2017 15:29
Frans u suslowskich tez nie są zamykane na noc, całą dobę pod chmurką
Nie byłam tam, znajoma ma tam emeryta i jest zadowolona, mieli budować stajnie angielską.
Ale w tej drugiej są... ludzie są pozytywnie zakręceni i mają podobny areł jak państwo Susłowscy.
Zapraszamy do metaranch 😉 okolice Wałbrzycha-dokładnie to Nowy Jaworów. Pastwiska/padoki z wiatami-mozliwosc nocowania w stajni. 24/7 siano, własna pasza, właściciele na miejscu. Konie jak pączki w maśle 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Uciszenie do czasu zmiany nieregulaminowego nicka. Proszę o kontakt po zmianie.
nie wiem w którym wątku zadać pytanie, a wydaje mi się że tutaj będziecie wiedziały najlepiej. Szukam dobrego kowala, który kuje konie ortopedycznie. Okolice Wrocławia. Ktoś kogoś poleci?
W Ramiszowie (u Marców) od października zwalnia się boks- dobre karmienie, rzetelna opieka, 2 place do jazdy, lonzownik, padok i pastwiska z trawa, mila atmosfera, zapraszamy !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się