M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

epk smartini Dziex za odpowiedz! Czyli taka sama opcja wchodzi w korytarzu? tzn. listwy zamiast cokolikow? Bardzo mi sie podoba ten pomysl. Moge poprosic o jakikolwiek link do tego, co macie u siebie? Zupelnie nie wiem, za czym sie rozgladac w sklepie.

Ide malowac pokoj dziecka  💃
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2017 08:05
Pandurska, jasne, że wchodzi 🙂 listwa to listwa, czy ją zrobisz z płytki czy z mdfu/drewna to już Twoja decyzja, Tobie ma się to podobać 😉
ja jeszcze listew nie mam, ale będę montować z mdfu. białe i proste, bez żadnych dekoracji
https://parkiet.pl/listwy-przypodlogowe-mdf/155-lakierowana-listwa-przypodlogowa-mdf--80-16.html takie np

a fotki z pinteresta, płytka + listwa + ściana z farbą 😉

My w łazience mamy takie same jak w całym mieszkaniu, widać na tamtej stronie
pewnie temu majstrowi Pandurski chodzło o to, że taki colokik przyklejony do płytek podłogowych bedzie szczelny i bedzie chronił przed wilgocią/zalaniem itp. a płyta z mdf czy inna listwa to tylko dla dekoracji i jak ja zalejesz to napuchnie, rozlezie sie i nie ochroni.
Ja tak samo jak ogórek i smartini walne proste listwy z mdf w całym mieszkaniu takie same i żadna nawet największa i najstraszniejsza wizja zalania mnie od tego nie odwiedzie na rzecz cokolików cokolików 😀iabeł:
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2017 09:40
azzawa, ale teraz listwy mdf można kupić ze specjalną uszczelką 😀iabeł: nic nie wpłynie, nic nie napuchnie, będzie równie szczelnie a o ile ładniej! Takie cokoły wyglądają dobrze w bardzo specyficznych projektach i odpowiednich płytkach - mamy w domu takie na całym parterze ale tam wszędzie jest płytka, szara zimna ściana - dobrze wyszło. Ale to raczej wyjątek od reguły dla mnie :P
mi się te cokoły kojarzą z paskudnym designem lat 90 - może dlatego, że takie właśnie z lubością ostanio odrywałam u siebie - tfu!

dzieki za info o uszczelce - nie wiedziałam a planuje właśnie zwykłe, białe, wysokie mdf również w łazience  😍
azzawa Bingo! Lata 90 to nie moj styl.

smartini Piekne te listwy na pierwszym zdjeciu. I te z linka tez super. Dziekuje bardzo!

W lazience jest polozony specjalny podklad z gumy (2razy), wiec i tak nic nie zamoknie pod spodem.
ja tam gdzie mam płytki na podłodze, mam cokoły wpuszczone w ścianę (cokół licuje się ze ścianą, nie ma rantu żadnego) i dobrze to wygląda
Skończone!

Najważniejsze, że mój niedługo-mąż ma swoja szafę z przegródką na wędki i wszystkie akcesoria. W ogóle połowa szafek jest pusta, bo tyle tego wyszło...
Jeszcze tylko kupić drewniany stół i krzesła dębowe i jakąś lampę wiszącą i koniec.

Też mam cokoły drewniane, w kuchni w \ kolorze mebli a w przedpokoju w kolorze białym, a ściany szare. Mój wujek stolarz nie mógł patrzeć na te cokoły w kolorze podłogi (którą bym wymieniła najchętniej, ale już trudno...) i kazał nam je zbić i zrobił po swojemu. Mamy tak krzywe ściany, że trzeba to było slikonować bo szpary wychodziły 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2017 11:18
Pandurska, wiesz, może też chodzić o to, że woda wniknie w listwę i to ją zepsuje, uszczelki chronią więc i ścinę/podłogę i listwę 🙂
Cricetidae, super 🙂 to drewno jest takie 'limonkowe'? czy tak światło pada?
wiem, że ciula widać na tym zdjęciu ale - w domu cokoły są z płytek, wyglądają ok ale jak powiedziałam, dla mnie to wyjątek od reguły, przeważnie wychodzi to znacznie gorzej :P tu jednak zmysł estetyczny mojej mamy (ona była odpowiedzialna za projekt) zadziałał nawet przy czymś tak niefajnym jak cokół ;D
smartini, tak, fronty są limonkowe, ale nie dam rady uchwycić kolorów, może wieczorem 🙂 Nie chcieliśmy bieli i szarości bo wszędzie teraz jest 😉 szary jest przedpokój i szkoło w kuchni.
smartini, jakie cokoliki???  😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2017 11:51
ogurek, no tam są, po lewej i pod schodami :P nie widać, nie szpecą :P grzebię w jakiś randomowych zdjęciach, może gdzieś mi się trafią bardziej widoczne no ale kurcze nigdy im zdjęć nie robiłam 😁
Aaa, tam, rzeczywiście. Skupiłem się na pierwszym planie 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
22 września 2017 18:16
ogurek, wszyscy się skupiliśmy 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 września 2017 17:37
Z P. jesteśmy w trakcie odświeżania sypialni.
Nie mamy pomysłu na kolor kaloryfera  😵
Z panelami tez mamy problem - ciemne? jasne?  👀
Mierzyli mi dziś podłogę, w poniedziałek jadę na wycenę.
W łazience Hydrocork, w reszcie mieszkania będzie korek!
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 września 2017 21:08
Tym razem na pierwszym planie jest co ma być :P
Mam stół i krzesła!! (Tak, zmywarka i zaślepka zlewu nadal nieskończone :P)

skąd  taki cudowny stol i krzesła?
piekne!!!  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 września 2017 11:23
eloise., wyremontowane przez mamę 😉 starocie pełną gębą 😀
Będzie jeszcze piąte krzesło ale noga się rozpada więc potrzeba więcej czasu na remont. A stół się rozkłada do prawie 170cm 😉
Dziewczyny potrzebuje pomocy w znalezieniu dodatków do sypialni w kolorach mocy turkus i szary - dwie ściany takie dwie takie. Pokój ma 18m2, narożne duże okno na wschód. Kompletnie brakuje mi pomysłu na kolory dodatków do tego wnętrza. Meble ciemne.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 września 2017 11:48
Ruffian, kolory to jedno, styl i klimat drugie - daj zdjęcia 😉
W temacie stołów - jak dom stanie to taki będzie u nas:
[img]https://9.allegroimg.com/s400/064254/d8083d504c1bbce75aa73bb37fd9[/img]
smartini, ale ładnie! 🙂

MAM KUCHNIĘ! 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 września 2017 09:35
mundialowa, a dziękuję. Zdjęcia dawaj!
Cały weekend trwały porządki po-kuchenno-remontowe, ale dziś obfocę wszystko! 🙂
Maleństwo, gratulacje 😜 😅 😅 Widziałam na fb! 😀
U nas powolutku różne kąty się kształtują...
Z pokoju córci:



maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 12:45
RaDag, ale śliczny! Sama bym tam zamieszkała!

Amnestria dzięx!!!

No, to mam mieszkanie! Klucze pobrane, teren zwiedzony (piwnica, wózkownia, kosmiczne śmietniki pod ziemią), na razie powyciagane stare śruby, gwożdzie, haczyki i kołki ze ścian, pomierzone celem zamówienia mebli, mąż zabezpiecza folią do malowania, ja niestety musiałam wrócić do domu, bo dziecko się przegrzało z emocji i była histeria.

Spamuję! Na razie stan przed robotą.

Część dzienna:



Sypialnia:



Pokój Kaliny:


Widok z salonu na część przejściową - kawałek przedpokoju (maleńki jest), wejście do Kaliny, po lewej jest łazienka, po prawej druga szafa wnękowa:


Widoczki:



I coś dla młodej. A w tle moja czerwona strzała na miejscu parkingowym za szlabanikiem, co mnie bardzo cieszy - zawsze będzie miejsce do zaparkowania!


Za kilka dni pokażę wersję bardziej docelową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się