Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Nie tyle o sprzet a o inspiracje mi chodzi.
Macie moze jakichs ulubionych fotografow i chcecie sie podzielic linkami?  👀
U mnie Panu od wymiany rozchorowało się dziecko. Podejrzewałam, że coś wymyśli i będzie prosił o wymianę przesyłką pocztową/kurierską 😉
Jeszcze kombinuje, jak to zrobić ale od początku byłam podejrzliwa, ze to moze być naciągane.  😎
Jakby co, wrzutka do poczytania ku przestrodze

http://lifs.pl/interes-zycia-praca-marzen/

a u nas w najbliższy poniedziałek kolejne podejście do wymiany obiektywu  😂
jest szansa, ze po 1,5 miesięcznych staraniach i ustaleniach uda się nam w końcu  😉
Jak tym razem się nie uda, to blokuję gościa 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 września 2017 07:47
buyaka, a w jakim rodzaju fotografii? Bardzo lubię Paulinę Wierzgacz, Szymona Szczęśniaka, Krystiana Bielatowicza, Damiana Chrobaka Daniela DeArco, a z końskich Wengdahla (na fb Equine by Wengdahl) 🙂
i oczywiście, klasykę reportażu, wszystkich z agencji Magnum

Megane, widzę że niekończąca się historia. Chyba już dawno sprzedałabyś jeden i kupiła drugi :P
No nie tak do konca. Obiektyw jest w bdb stanie. Wystawiłam za 950 do negocjacji. Ludzie piszą, negocjują, ale za 700 to nie chce go sprzedawać, wole aby leżał w domu, a takie propozycje dostaje. Ja za to oglądałam obiektyw, który mnie interesuje, cena wyższa od mojego a jakiś rozklekotany, faktycznie może wart z 500 nawet, ale pytając o realną kwote gość mi powiedział, ze moze 50 zł opuścić ale on prezentów nikomu robił nie będzie.
Dodam, ze zapytałam z samej ciekawości, bo chyba bym go za 500 nawet nie wzięła.
Tu wymieniamy, jak sie w końcu uda na obiektywy zadbane, w bdb stanie.

Edit: koleżanka już wymieniła, (znalazłam osobę, która zamieniła "ręka w rękę"😉 teraz czekam do piątku aż mi go przywiezie do Warszawy. Ogólnie podobno obiektyw jest bez rys i ogólnie wygląda ok, (oprócz tego, ze nie przeczyszczony choćby z zewnątrz) ale... gość zapomniał mi powiedzieć, że brak dekielków "przód-tył". Tył koleżanka przełożyła z mojego, ale na przód musiała dokupić  filtr na szybko...  wrrrr... mam nadzieję, że więcej niespodzianek mnie nie czeka. Oby sprawnie działał, bo już zaczęłam żałować tej wymiany  😵
Macie moze jakichs ulubionych fotografow i chcecie sie podzielic linkami?  👀


Z końskich fotografów bardzo lubiłam Jessikę Boroń, ale już od długiego czasu nic nie wstawia :<
Chciałabym kupić aparat, dla początkującej osoby, ale dobry, do zdjęć z podróży itp. Co myślicie o Canonie 1300d i jaki obiektyw polecacie? Nie chcę szaleć z ceną ale chcę coś porządnego.
Chciałabym też, żeby nagrywał filmy.
Ja na start mogę polecić swój startowy zestaw, czyli Canon 700D i Sigma 18-250. Wakacyjnie/spacerowo świetny zestaw. Akurat ten mój komplet jest fajnie ze sobą zgrany. Z czasem zaczęłam zmieniać sobie obiektywy na bardziej profi, ale Sigmy nie sprzedaje, bo jak lecę gdzieś za granicę, to biorę ją jako jedyny uniwersalny obiektyw i do widoczków, i do wnętrz zabytków, i do portrecików.
Filmiki kręci, ale tylko filmowałam na próbę aby sprawdzić jakość. Jakość filmowania bdb. Na start jak znalazł 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 września 2017 21:45
ja też jestem za opcją xxxD. są zdecydowanie lepiej zrobione i spokojnie sobie będziesz mogła na nich poszaleć, jakbyś zapragnęła więcej. Idź do sklepu i pomacaj co Ci leży 🙂 te 700D już mają fajne opcje filmowe, które zawsze można rozszerzyć przez magic lantern
Dziękuję  :kwiatek: w takim razie poczytam sobie o Canonach więcej.
A jeszcze mam pytanie od. tego co sądzicie o ubezpieczaniu aparatu? Czy faktycznie te urazy mechaniczne są częste i warto skorzystać z ubezpieczenia?
Infantil a ja mam dla Ciebie jeszcze jedna opcję.
Tak się składa, że kupiliśmy Tacie na otarcie łez po jego starym canonie, który zgubił niedawno, właśnie canona 1300d. Miesiąc później ja wymieniłam swojego Nikona na aparat .."wycieczkowy i do zadań specjalnych" Z racji tego, że wyjeżdżam na rok do Nowej Zelandii, będę sporo podróżówać, pływać, nurkować potrzebowałam małego aparatu, który mogę wszędzie wziąć i nie bać się, że cokolwiek mu się stanie. Po długich poszukiwaniach i porównywaniach "wnętrzności" padło na Olympus Tough TG-4 i... i tata jest w nim zakochany. Ja też. Robi absolutnie fenomenalne zdjęcia a często przy podróżach nie ma czasu na ustawianie manualne wszystkich paramentrów, tak samo jak waga i wielkośc aparatu się da mnie w tym wypadku bardzo liczy. I oczywiście jego szybkość reakcji. Gdybyśmy wiedzieli, że tak podpasuje też tacie, kupilibyśmy 2 bo pomimo tego, iż Canonwi nie możemy nic zarzucić to jednak funkcjonanością Olympus go bije na głowę. Pomijając fakt, że można z nim nurkować, pływać, surfować itd. Jeżeli nie zależy ci na manulanym ustawianiu każdego zdjęcia i zabawę w fotografie wyższych lotow to polecam z całego serca 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 września 2017 16:11
eloise., ja na moim prywatnym aparacie zmieniam tylko iso i przysłonę  jak sobie spaceruję po mieście czy jadę gdzieś. od tego są tryby półautomatyczne w lustrzankach, trzeba tylko trochę o tym poczytać 😉 lustrzanka ma to do siebie, że mam mnóstwo różnych kreatywnych możliwości i wymienną optykę (do Canona mogę podpiąć Canony, Sigmy, Samyangi, tamrony, i całą armię tanich obiektywów na m42 na przejściówce za 15zł 😉 )

infantil,   ja bym nie ubezpieczała. Raczej nic się z nimi nie dzieje, nigdy nie słyszałam żadnych dramatycznych historii 😀 Warto ubezpieczyć kamerkę podpinaną do drona, ale w sens ubezpieczania lustrzanki trochę wątpię :P
Kolezanka ma Olympusa jakiegos omd ... bardzo fajny aparacik, jak manualnie nie potrafi, to automat wykonuje za nią bardzo fajną fotę w nawet trudnych warunkach. Poza tym ma kilka fajnych funkcji, których ja w lustrzance nie mam (choćby teleconwerter 😉 ) ma dwa wymienne obiektywy, kit i zoom. Ostatnio chciała sobie dokupić coś z jaśniejszym światłem (jej są od f4) i okazało się, że obiektywy jasne do mojego Canona są 2xtańsze. Poza tym ja mam sporo zamienników jakby co, a ona ma już z tym problem.

Co do ubezpieczenia... zależy jaki koszt i co obejmuje. Mi za komórkę krzyknęli 300 zł za przedłużenie gwarancji i uszkodzenia mechaniczne... z tym, że nigdy nie rozwaliłam telefonu a psuć zaczynały się, jak skończyła się gwarancja. Nie wiem jak z aparatami, ale nie ubezpieczałam bo to jednak sporo kasy
madmaddie tylko wiesz nie zawsze będąc w podróży masz czas na takie rzeczy 🙂
Czasem podczas np spływania rzeką czy innych atrakcji przygodniczych trzeba wyciagnać aparat na już.  Plusem jest to, że aparat jest mały, wystarczy kieszeń a nie dodatkowa torba 🙂 Plusem dodatkowym są też pliki RAW. Generalnie oczywiście nie neguje innych opcji, tę daję pod rozwaję, bo warto na tego Olympusa zwrócić uwagę - oczywiście nie piszę tego to profesjonalistów, bo to nie ta klasa aparatów i oczywiście zdaję sobie z tego sprawę 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 września 2017 20:28
eloise., zaciekawiłaś mnie. Możesz pokazać jakieś przykładowe zdjęcia?
Udało mi się wymienić w końcu obiektyw. Mam Sigmę 17 - 50 2,8 😉 fajnie leży 😉 teraz jest marne światło, trzymam w łapce, przy 1/8 sekundy obraz jest ostry. Stabilizacja działa 😉 choć przy wyłączonej też nie ma problemu. Po tylu tygodniach udało się! uffff!
No i głębia miodzio 😉
Zobaczę za dnia jaki będzie efekt 😉
Gratulacje! Fajne szkło.
Szkło, jak szkło 😉 ale po tylu niedogodnościach przy wymianie, perypetiach,  przeciąganiu, zmianach terminów... to sama sobie gratuluje CIERPLIWOŚCI hihihi
ale będę zadowolona 😉
Jeszcze pytanko. Mogę dokupić filtr Hoya ND16... za 100 zł, warto, czy szukać np. ND 100? Nowe kosztują około 230 złotych.

Edit:
zna ktoś firmę? Może jest tu ktoś, kto używa ich filtrów? Co to za wynalazek?
http://allegro.pl/filtr-szary-nd-fader-ndx2-ndx400-77mm-77-mm-w-wa-i6952340361.html
czy ktoś z końskich ( i nie końskich) fotografów cyka canonem 5d III markiem ?  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 września 2017 22:40
ja na nim pracuję 🙂
Czy obiektyw Canon EF 70-200 mm f/4 L USM będzie odpowiedni do robienia zdjęć z zawodów i treningów na hali?
Jaki polecacie? 🤔
na bardzo dobrze oświetlonej hali jak najbardziej tak 🙂 ew. w tej kategorii cenowej możesz dorwać Sigmę 70-200 2,8 (chyba ze stabilizacją nawet)
Ew.droższą eLkę ze stałym światłem 2,8, tu już możesz zaszaleć przy gorszych warunkach.

Pod koniec listopada jadę na halę z 4, potestuję, choć na szałnie liczę.  🙂
Wymieniłam aparat i może teraz będzie lepiej, niż ze starym, bo stary z L4 na hali to tak nie bardzo, tzn słabo  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 października 2017 19:24
Na zawodach będzie ok, sama swój 2.8 czasami przymykam, na hali może być za ciemny - zależy od hali i tego, na ile możesz podbijać ISO w swojej puszce.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
03 listopada 2017 10:43
Witam wszystkich!

Mam dylemat związany z wymianą obiektywu i mam nadzieję, że mi pomożecie  😉 :kwiatek:

Od ponad 6 lat jestem z Nikonem D90 i obiektywem 18-105. Body zostaje, ale obiektyw chcę już wymienić.
Fotografuję wszystko dlatego szukam uniwersalnego obiektywu. Są to i portrety i pejzaże, statyka i ruch... Zoom też by się przydał.
Myślałam o Sigmie 18-300. Czy ktoś ma doświadczenia? A może ktoś poleci mi coś lepszego?
Budżet do 3 000 pln.

Będę wdzięczna za sugerstie i rady!  🙇
Co myślicie o Nikod D60? Mam opcję odkupić zestaw z podstawowym obiektywem Nikkor 18-55 i dodatkowym Tamronem 28-200 za mniej niż tysiąc. Widziałam, że cena samego body to 1500zł. No już bym wolała D90, bo ma lepsze parametry, ale tak czy siak by to była moja pierwsza lustrzanka i raczej do zabawy niż coś konkretnego. Z tym Tamronem to chyba też coś można zdziałać fajnego?
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2017 13:44
D60 sam na pewno nie kosztuje 1500  😲 za mniej kupiłam D300. D60 to bardzo stary aparat z równie starymi obiektywami. Jeśli będziesz chciała rozwijać się w kierunku profesjonalnej fotografii, to bardzo szybko może Cie zacząć wkurzac ten zestaw. Do nauki na początek generalnie każdy aparat, który posiada tryb manualny, będzie w porządku.
hej,
czy fotografuje ktos cos obiektywami z serii art sigmy ? Najbardziej ciekawi mnie 85 1.4 art lub 135 1.4 art , gdyz 35 juz fotografuje. tylko przy 35 i 1.4 z odleglosci wyglada to bardziej jak reporterka, a nie portret, a przy ciasnych miejscach ostrosc potrafi latwo zjechac w inne miejsce.  👀

Odświeżę wątek 🙂
Pewnie znacie stronkę, ale dla tych, którzy chcą porównać sobie jakość obiektywów 🙂 baza testowa fot, można sobie szukając obiektywu sprawdzić, jak wychodzą zdjęcia. Oczywiście sporo przeglądania, bo widzę, że ludzie głównie wrzucają "pstryki" a nie obrobione artystyczne zdjęcia, ale to o to chyba chodzi 😉
http://pl.pixelpeeper.com/lenses/?lens=14&p=7
Polecicie mi jakiś aparat? Do tej pory używałam Nikona D3300 pożyczyłam od koleżanki, ale chce go już z powrotem. Szukam czegoś raczej do takich amatorskich zdjeć, najlepiej do 1600zł 😀
mils   ig: milen.ju
14 stycznia 2018 11:56
Ja znowu szukam aparatu. Na spacery i jakieś zdjęcia nas na wycieczkach. Wysyp na olx widziałam Canon 300D, ale pojęcia nie mam co to jest. Czego szukać - Canon, może Olympus jakiś? Zależy mi na tym, żeby zdjęcia byłymi prostu lepsze niż te robione smartfonem.
Konikowka, mam ten obiektyw, ale zdjęć na hali nie miałam okazji robić, jedynie na cavaliadzie jakies pojedyncze dla siebie, ale tam dobre światło było
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się