Oświetlenie maneżu

Lampy sodowe tak mają- do uwypuklania różnic pomiędzy jasnym a ciemnym są predysponowane niejako. Żeby właśnie na ciemnej szosie dobrze się pasy odbijały.
Stąd będą dawały taką większą "głębię" podłoża. każda 'dziurka" się będzie wydawała ciemniejsza, czyli głębsza w naszej percepcji, a wypukłość jasna jeszcze jaśniejsza- czyli niby wyższa.
co to jest piasek woskowany???????
majek   zwykle sobie żartuję
22 września 2017 22:09
Pogooglaj sobie waxed sand arenas. U nas to jest piasek ze ścinkami wykładzin i to wszystko jest mieszane z jakimś woskiem. Jak jest nowe (albo przyjeżdża facet i dorzuca trochę materiału) to ma zapach jak impregnowany płaszcz.
Nie wiem, nie znam się, nie znam szczegółów.
Jeździ się po tym świetnie, ma konsystencję mokrego piasku cały czas. Nie jest głębokie, nie zapada się.
i co dalej? Co w deszcz, mróz? Jakieś ma zalety na niepogodę?
majek   zwykle sobie żartuję
23 września 2017 15:47
U nas największy mróz z jakim miałam do czynienia to -7 i nie było problemu.
Całość jest zdrenowana, można jeździć po deszczu i w czasie deszczu. Pada sporo. Hali nie mamy. Jeździmy w derkach i kurtkach przeciwdeszczowych.
majek   zwykle sobie żartuję
25 września 2017 11:05
Wrzucam obiecane zdjecia. Kon ma jakies 170 wzrostu. Jak widac lampy nawet nie swieca specjalnie w dol. Wrzucilam tez fotke z piachem.
Lampy mamy tylko na dlugich scianach (po 5). Ujezdzalnia ma  jakies 15 x 50






Jest tez zapasowy halogen nad lustrami, ale nigdy w zyciu nie widzialam, by go ktos uzywal.
agull   Dążąc do celu
25 września 2019 13:59
Pomocy  🙇
Potrzebuję oświetlić sobie mój przydomowy plac do jazdy - gubię się w tych wszystkich ofertach (na allegro jest tego tyle, że nie wiem na co patrzeć) - halogeny, naświetlacze, lampy  👀 😜
Pomóżcie mi coś wybrać, bo kompletnie nie wiem co kupić, żeby było widno na placu  😵
Dzieło pod spodem to mój plac (mniej więcej 20x60), gwiazdki to miejsce, gdzie mogę zamontować oświetlenie.
__________
|                |   
|__________|
        **
Podbijam po roku, bo ja z podobnymi pytaniami co agull, proszę o polecenie czegoś konkretnie.
Dzień się skrócił, a chciałoby się wsiąść koło 19.

agull, jak to rozwiązałaś ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2021 14:06
Czy ktoś zlecał oświetlenie placu firmie? Jakie to koszty? Zastanawiamy się czy robić sami, czy wynająć firmę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 lipca 2021 13:13
Jaką moc lamp dać na plac 30x60 gdzie będą 4 lampy w narożnikach??
Jaką moc lamp dać na plac 30x60 gdzie będą 4 lampy w narożnikach??
zembria,

Podbijam pytanie, bo jestem obecnie na tym samym etapie z moim placem 🙏
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 07:36
Mogę zdać relację z robienia oświetlenia na placu. Mało tu danych, może komuś się przyda.
Plac 30 x 60 m
4 lampy, słupy 8 m
Lampy led mocy 100W, Samsung, barwa światła zimna biała 6400K, strumień światła 12000 lm, kąt rozsyłu światła 110 stopni.
Lampy umieszczone na długich ścianach w około 1/4 długości ściany licząc od narożników.
Wykonywała firma zewnętrzna, koszty ze wszystkim, dźwig, koparka, transport, wszystkie materiały i robocizna, od gołego placu do momentu, że wczoraj przyjechałam z pracy i włączyłam wtyczkę do gniazdka i stała się światłość.
Całość 8000 zł albo 15000 zł. Pierwsza opcja uwzględniała wykorzystanie słupów używanych betonowych, niższych - 6m. Druga opcja to ze słupami nowymi, 8m, stalowymi, malowanymi proszkowo razem z wysięgnikami do kompletu i całym osprzętem. Sam taki słup ze wszystkim 2000zł.
Zdecydowaliśmy się na nowe, ładniejsze i wyższe słupy.
Wrażenia są takie, że chyba przegięliśmy z mocą 😅 Małż się nabija, że sobie Orlika wybudowaliśmy i mecze będziemy rozgrywać 😉 Niemniej gdyby się ktoś zastanawiał, to takie lampy, o takiej mocy i strumieniu światła w ilości 4 szt na wysokich słupach, oświetlają taki plac super mocno, zawody można rozgrywać 😉
zembria, ekstra, że tak fajnie to rozpisałaś! ☺
Masz jakieś nocne zdjęcia? Cena przystępna, a szykuje się do zmiany mojego oświetlenia 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 08:58
IskraADHD, nocnych zajęć nie mam, ale mam dzienne za to 😉 Zanim z pracy wrócę jesienią i zimą, to już ciemno jest, padoki z czołówką sprzatam, więc żeby móc coś z końmi w sezonie ciemności porobić to światło na placu nam potrzebne. W przeciwnym wypadku zostają wyłącznie weekendy 🙄
zembria, a mogłabym prosić o zdjęcie słupa z lampą? Mam taki sam plac, tak samo rozmieszczone słupy, tylko niższe, ale lampy które mamy nie są wystarczające, jest ciemno, szczególnie w narożnikach 🤔
gdyby ktoś chciał ,,powielić,, takie oswietlenie to podpowiem tylko że te konkretne lampy sa najlepsze, zaoszczędzone kilka groszy na ,,chińszczyżnie,, i efektu może nie być. z tym że to nie są lampy solarne, a sporo osób takich szuka bo ma plac oddalony od domu, zabudowań
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 10:25
NowaJa, mam tylko takie na szybko wczoraj cyknięte.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 10:27
Fotki nie weszły 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 10:28
Fotki nie weszły 🙄
20210819_170936.jpg 20210819_170936.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 10:29
Wrrr.. moze teraz.
received_205532878124658.jpeg received_205532878124658.jpeg
received_304199568132357.jpeg received_304199568132357.jpeg
zembria, o, to mi wystarczy, bo właśnie chodziło mi o umiejscowienie tych lamp na słupach, dzięki 🙂
zembria, mi chodziło o nocne zdjęcia a nie zajęcia 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 13:22
IskraADHD, aaaa... 🤣🤣 To nie mam 😅 Mam filmik, może spróbuje screena zrobic, tylko jakosc kiepsa bedzie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2021 13:35
IskraADHD, Nie dam rady z filmu, daj mi jakieś namiary na siebie na pw, to Ci filmik podeślę, watsapp najlepiej.
Witam jakie lampy najlepiej podłączyć mam blisko latarnię w sumie na swoim placu to mogłabym wziąć tak prąd próbował ktoś tak ?
latarnia ,,państwowa,, ? to zapomnij
agis, co znaczy "wziąć prąd" ukraść?
To twoja lampa? ty doprowadzasz do niej prąd i za niego płacisz?
🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 lutego 2022 07:20
agis, Powyżej kilka postów masz podane jakie lampy mam, bardzo dobrze się sprawdzają, jestem bardzo zadowolona. Jasno jak na Orliku 😉
blucha, panstwowa stoi na naszej posesji mysle ze daloby rade dogadac sie z siecia aby zalozyli licznik aby osobno placici za prad
zapewniam cię ze sie nie da 🙂 ale próbuj 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się