M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

dziewczyny czytam wasze dywagacje na temat mebelków i aż mnie skręca z zazdrosci  😉  wczoraj zaliczyłam pierwszy kryzys remontowy: wlecze się ta cała praca jak glut z nosa, miesiąc minął a my wciaż w proszku (dosłownie  :lol🙂, cały czas wychodzą jakieś kwiatki mitrężące moje plany zagospodarowania przestrzeni, jestem zdemotywowana, brudna i zmączona - jeśli kiedykolwiek jeszcze stanę przed wizją remontu to przejadę poł roku na chlebie z pasztetową, ale tym razem już wynajmę ekipę

na otarcie łez kupiłam wszystkie gniazdka / włącznik i reszte tego plastikowego tałatajstwa  😁 , znalazłam też ładną lampę do salonu: http://www.klinikalamp.pl/pl/p/Lampa-wiszaca-CRISTAL-3-TK-Lighting-1803/22240?ceneo
Uwaga, będzie kuchenny spam. 😁 (ta otwarta szafka będzie miała front, tylko muszą go znaleźć i czajnik to wersja robocza, docelowo będzie tam stał sam robot 😀)





I tu wielkie podziękowania dla smartini! :kwiatek: Jak będziesz jeszcze kiedyś w Rzeszowie, zapraszamy na kawę! 😉


Od strony korytarza nie pokazuję, bo w salonie póki co stoi sama kanapa. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 09:27
mundialowa, bosko wyszło!!! Bateria nie identyczna ale widać, że też Ferro i ta sama idea ;D no i ten zlewik 😉
Do Rzeszowa mam niedaleko więc 😀iabeł:
No i CI powiem, że w sumie fajnie bez tego frontu jednego... :P dać tam ładne szklaneczki, kubki, filiżanki 😀
Fajnie wyszło
smartini, otwarta szafka miała być, tam na samym końcu blatu albo ta mała przy lodówce, ale stwierdziliśmy, że wolimy jednak zamknąć. A teraz monterzy byli zdziwieni, że nam w ogóle nie przeszkadza zgubienie tego frontu. 😁
A co najlepsze - baliśmy się, że w tak małej kuchni nie zmieścimy się z gratami. Taaaa... 😁 Cała część przysufitowa jest pusta. 😀

P.S.: ekspresu do kawy jeszcze nie kupiliśmy, ale jeśli nie przeszkadza Ci to rozpuszczalka, to zapraszamy! 🙂

ogurek, dzięki. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 09:35
mundialowa, na mam jeszcze trochę gratów w piwnicy i szczerze nie wiem, gdzie je wepchnę 🙄 aczkolwiek to dość dziwne graty. Maszyna do lodów, gofrownica, syfon do bitej śmietany i naboje, foremka do pieczenia cake-popsów 😁
Inna sprawa, że jedna szafka nadal jest zawalona pudełkami z jakimiś zaślepkami, nogami, które zostały i śrubkami... wypadałoby to wszystko wynieść

Ja sobie bardzo chwalę półki pod szafkami, najczęściej używane rzeczy mam pod ręką (herbatki, kawy, miód, szklanki i kubki). Są na tyle często używane, że nie mają kiedy się zakurzyć ;D

Sama nie mam ekspresu i jadę na rozpuszczalnej od zawsze, więc spoko! Ja to i herbatkę chętnie :P

A w ogóle to przyszła mi klatka dla Chorizo... normalnie jak kolejny mebel 😁 muszę wymyślić jakiś blat na nią, będzie robić za półkę/stolik/podstawkę pod coś?  🙄
epmtyline Coz, budynek jak budynek. Z bodajze '96 roku i jak na tamte standardy budowany z najlepszych materialow. Widac teraz si enie sprawdzaja. Niemniej jednak to dziwne co piszesz, bo znajomi w Polsce i w Niemczech mieszkajacy na poddaszach maja dokladnie takie same doswiadczenia, jak i my.

mundialowa PRZEPIEKNIE!!! 😅 😅 Bralabym, jakbym nie miala swojego projektu czekajacego na realizacje  😎
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 września 2017 09:39
mundialowa, o rany, świetna jest!
smartini, ciesz się, że masz piwnicę. 😎
Co do klatki, to nasza urzędowała w sypialni, ale wczoraj została złożona. Ruszamy od totalnego początku z jej wprowadzeniem (a może nawet całkiem z niej zrezygnujemy, zobaczymy jeszcze), ale to nie ten wątek. 😉 Ale kwestia umiejscowienia klatki jest mega problematyczna, bo to jednak kawał "mebla". 😀
Nam po głowie od jakiegoś czasu chodzi agama brodata, ale z realizacją planu czekamy na resztę mebli i dodatków, bo terrarium to minimum 120x60x60. 😵

Pandurska, a pokażesz (lub przypomnisz) swoją? 😉

maleństwo, dzięki! 🙂 Powiem Ci, że jak panowie ją montowali, to byłam załamana, że wydaliśmy tyle kasy na kilka paczek, ale jak skończyli, to ani przez chwilę nie pomyślałam o wydanej kasie. 😀
Zgrabna a pojemna. Elegancko wyszło 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 09:57
mundialowa, oj cieszę sie bardzo, nawet nie wiesz jak :O początkowo rozważałam czy ją w ogóle brać ale szybko przekalkulowałam. Nie wydałam na nią jakoś bardzo dużo kasy, nie jest duża ale to zawsze miejsce na nieużywane akurat pierdoły. Nie żałuję ani złotówki ;D
U mnie klatka chyba skończy obok kanapy, bo na ścianie i tak mają być pólki, za mało tam miejsca na regał konkretny, poza tym będzie leciała zasłona_ściana a z tamtego miejsca pies będzie widział łóżko więc akurat. Tylko właśnie z racji lokalizacji przy kanapie pomyślałam o walnięciu na nią blatu. Będzie można postawić jakąś roślinkę, lampę, książki akurat czytane czy choćby piloty a krata przestanie razić. Win-Win, bo i tak przeważnie klatki są przykrywane kocykami czy innymi materiałami, żeby zaciemnić 😀

A terrarium faktycznie konkret, moja 'klateczka' ma 60x60x90 a co dopiero 120 😁
mundialowa, bardzo ładnie!
Chyba skłaniam się ku czemuś podobnemu - biel, jasne drewno, ale bez czerni. Ten blat to najchętniej zrobiłabym ruchomy jako stół - wtedy nie będzie szafek pod spodem (do rozważenia). Mama chwali sobie bardzo szuflady w kuchni - może ktoś się wypowiedzieć? W szufladach ma gary i większość rzeczy ogólnie.
Pomalutku się rozglądam póki co za koncepcjami i trochę mnie przeraża, że w sumie wszystko teraz takie samo jest - moda... Zupełnie jak z ciuchami 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 10:04
magda, ja mam wysuwane kosze więc prawie jak szuflady i za nic bym ich nie oddała. Półki tylko w szafkach wiszących, wszystko na dole szuflady lub kosze (włącznie z koszami na śmieci w szufladzie, który uwielbiam!) a w narożniku karuzela (miałam w wynajmowanym półkę, jezus_maria cóż za brak praktyczności :/
Piwnice są najlepsze 😀 Mój chłop kupował mieszkanie na rynku wtórnym (uparł się, że nie chce nowego budownictwa). Mieszkanko piękne, ale nieduże - 47 metrów. Ale za to ma 2 piwnice + schowek (wielkości piwnic w nowym budownictwie). W efekcie czynsz płacimy od mocno ponad 60 metrów 😉 Ale za to wszystkie nasze górskie rzeczy czy 4 rowery M. i moje koniareczkowe + milion pierdół nie są trzymane w domu 😉

Kiedyś jednak budowało się inaczej, parkingi były zewnętrzne, a każdy blok miał piwnice. A teraz..? Garaże (no dla auta to na plus) + jakieś śmieszne "komórki lokatorskie". I fakt stare budynki mają swoje wady (oj mają), ale akurat piwnice są na ich plus 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 10:10
amnestria, ja mam właśnie taką komórkę (stare budownictwo ale robione 'na nowo' przez dewelopera), do tego mamy rowerownię i wózkownię więc ze wszystkim się mieszczę 😀
mundialowa, Wygląda jeszcze lepiej niż w wizualizacjach! 😀
magda, Potwierdzam, to co pisze smartini,, w swojej zaprojektowałam same szuflady, dużo łatwiej utrzymuje się w nich porządek, wszystko widać - nie trzeba nurkować  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 10:13
Qaida, i wyciągać wszystkiego, zeby sięgnąć to, co jest z tyłu. Jeny jak mnie to zawsze wkurzało! A teraz mam np kosz na słoiki/puszki/przetwory i wystarczy że wysunę i sięgnę co akurat chcę używać. Błogosławieństwo :P
RaDag, oj tak! Jest mega pojemna, jak na tak małą przestrzeń, jaką mieliśmy do zagospodarowania. 🙂

smartini, nas nieco ratuje garderoba, którą zaadaptowaliśmy na piwnico-pralnię, ale chociażby rowery wciąż stoją u mojej siostry.
A pomysł z klatką świetny! Na naszej leżał koc, więc tym bardziej cieszyłam się, że stoi w sypialni, więc nie musiałam na to patrzeć cały czas. 😀

magda, dziękuję. 🙂
Co do szuflad, to ja sobie nie wyobrażam kuchni bez nich. Mamy trzy węższe - jedna płytka na pierdoły, dwie głębsze, i do tego szerokie - płytka na sztućce, jedna głęboka na talerze i druga głęboka na akcesoria do robota. Chciałam więcej szuflad, ale się nie dało przez narożniki.

Qaida, właśnie porównuję do wizualizacji i też mi się wydaje, że wygląda lepiej, ale nie jestem obiektywna. 😁
A jak u Was? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 10:18
mundialowa, własnie pamiętam, że mieliście garderobę/graciarnię w projekcie 😀
Ja się strasznie cieszę z rowerowni, poza sezonem możemy rowery zapiąć i nie gracą nam piwnicy!
Mama ma jeszcze na stanie stare, stuletnie dechy, które wykorzystywaliśmy w projekcie domu i z nich własnie chcę blat na klatkę, blat na regał w przedpokoju i ławkę do przedpokoju do ubierania butów 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 września 2017 10:18
Nie no, piwnica to mus! Wynajmowalam nie Waw kawalerkę bez piwnicy ani balkonu, latem rowery stały pod oknem, między parapet a stołem... Teraz mamy piwnicę 6m2 i dostęp do wózkowni, cieszy.
No mój M. z początku nie przywiązywał większej wagi do piwnicy/balkonu. A ja ostro tego pilnowałam, bo widziałam oczyma wyobraźni te wszystkie rowery u nas w salonie 😀 Brrr!


A w ogóle pokażę swoje mieszkanko! Brak kuchni i łazienki - muszę cyknąć fotki w wolnej chwili. Proszę wybaczyć przeróbki, bo to w sumie daaaawno robiłam i na swoje potrzeby 😀







Dzieki, przekonałyście mnie - będę planować szuflady.
mundialowa, U nas położyli elektrykę, ustaliliśmy wcześniej a teraz kładą hydraulikę i wstawili okna. Jakoś ostatnio mam taki nawał zajęć, że nie mam czasu jeździć i patrzeć co tam zrobili 🙂  ekipa jest dużo przed czasem w stosunku do planowanego harmonogramu także jestem spokojna. Tylko Pani w banku robi duże oczy, że tak szybko przychodzę z wnioskami o wypłatę kolejnych transz  😂

Przy okazji, ktoś miał do czynienia  z mikrocementem? Zastanawiam się nad wykończeniem schodów w ten sposób i ewentualnie zrobieniem podłogi w łazience, tylko nie wiem czy przejdzie to w połączeniu z liniowym odpływem...  👀
Qaida, ach! Przypomniałaś mi, że miałam do października podrzucić do banku zdjęcia wykończonego mieszkania! 😵
Super, że tak sprawnie Wam idzie! 🙂
Muchozol Dzieki! Fajny ten nasz domek. Grunt, zeby firma uzywala dobrych materialow i nie robila fuszerki juz na produkcji i przy montazu. My jestesmy b. zadowoleni z naszej.
Dzięki 🙂. Zawsze chcieliśmy mieć dworek, no i będzie 😀. Wewnątrz połączenie tradycji i nowoczesnych rozwiązań.
Firma już sprawdzona, bardzo solidna. Wszystkie materiały ściągane są z krajów, gdzie budowa tych domów nie jest nowością jak w Polsce. A przy tym właściciel firmy ma dobre kontakty i zna się na rzeczy, więc nie da sobie odpadów wcisnąć 🙂. Poza tym sam uczył się "u źródła" 🙂.
dziewczyny czytam wasze dywagacje na temat mebelków i aż mnie skręca z zazdrosci  😉  wczoraj zaliczyłam pierwszy kryzys remontowy: wlecze się ta cała praca jak glut z nosa, miesiąc minął a my wciaż w proszku (dosłownie  :lol🙂, cały czas wychodzą jakieś kwiatki mitrężące moje plany zagospodarowania przestrzeni, jestem zdemotywowana, brudna i zmączona - jeśli kiedykolwiek jeszcze stanę przed wizją remontu to przejadę poł roku na chlebie z pasztetową, ale tym razem już wynajmę ekipę
Niektórzy tu muszą się jeszcze "uporać" oprócz domu z postawieniem stajni (z różnymi wymyślonymi i wyczytanymi "nowinkami"😉, która zapewni warunki do wygodnego treningu 😁.
tez mam same szuflady w nowej kuchni (tj, jeszcze w pudelkach  😁 ), zwlaszcza ze obciazenie na szuflade jest takie samo co na polke wiec nie zastanawialam sie w ogole.

Tez niecierpie skosow i nie zdecydowalabym sie na mieszkanie ze skosami (choc oczywiscie rozumiem wzgledy wyboru). Ba, jesli kiedys zdarzy sie, ze bede budowac dom, to jesli nie bedzie to w gorach to bedzie to dom typu wloskiego z bardzo malym spadem.

amnestria baaardzo przyjemnie! 🙂

U nas elektryka rozlozona (do podlaczenia kontakty i skrzynka zostala, ale musza najpierw zrobic sciany), dzisiaj ugadujemy konkrety z budowlancem, na dniach wchodza hydraulicy (ktorzy maja jakis glupi kontraktowy projekt ktory nam opoznia prace juz ponad miesiac... 🙁 ) Niestety nie da sie przebic sciany w lazience, wiec zostajemy z mikro mikro i jakos sensownie ja zaplanowac... (abre jak lazienka u Twojej mamy?) No ale trudno, reszta mieszkania nam to wynagradza 🙂

My nie dosc, ze mamy prawie 90m mieszkania, to do tego okolo 20m2 piwnicy i tyle samo strychu. A ze strych jest cieplutki, to bede miala wreszcie fajny storage i w domu mniej gratow 🙂

Czy ktoras z was ma elektroniczny panel do sterowania ogrzewaniem?
nerechta, długo musiałaś czekać na foty płytek w kuchni, ale mam nadzieję, że coś na nich widzisz. 😀

I też szukam programatora, z tym, że fajnie, jakby był na baterie. Ktoś coś? :kwiatek:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 września 2017 11:57
amnestria, ale super ten salon. Kanapa i fotel, to rozdzielenie stref regałem (jak się odkujemy, to też kupię Kallaxa do Kaliny), no i podłoga. Jak wolę jasne podłogi, tak Twoja bardzo mi się podoba.

nerechta, każdemu wedle gustu 😉 Jeden lubi skosy, jeden nie, moja Sis lubi ciężkie meble kolonialne, a ja lekkie skandynawskie, ja lubię kino europejskie, a ona hity typu "Szybcy i wściekli" 🙂 A Ty i ja to w ogóle chyba zgadzamy się tylko w kwestii tego, że masz śliczną córkę 🙂 I git! Nie jest nudno.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 12:04
amnestria, super to wygląda! Zazdroszczę balkonu, w moim budynku żadne mieszkanie go nie ma (konserwator 🙁 ) i niestety wszystko inne wygrało, budynek ma znacznie więcej plusów niż ten minusowy brak balkonu/tarasu.
Patent z Kallaxem jest super, gdybym miała dzielić przestrzeń to pewnie właśnie nim!

W ogóle zdecydowałam się w końcu na kolor ściany z TV - będzie grafit_prawie_czarny 😀iabeł:
Zamknięcie podestu też ustalone (tylko kupić pdf, pomalować i przykręcić), szyny do zasłony od szafy znalezione (brak tkaniny nadal :/) i okazało się, że między stołem a kanapą spokojnie zmieści mi się regał/witryna więc będzie granatowa, spójnie z szafką pod audio 😀
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/22052755_10207895680868992_1688925604_n.jpg?oh=bc5636e1bffa436b4ebcfc3e06347a22&oe=59CB9799[/img]
maleństwo, dzięks! Tam za kallaxem jest przepaskudne biurko, bo mój chłop jako programista czesto pracuje zdalnie. Tzn biurko może i ładne, ALE 2 monitory + komputer + głośniki + słuchawki + klawiatura + myszka + huby i MILION kabli.

Nie mogę na to patrzeć 😀 Więc wymyśliliśmy, że jakoś to oddzielimy, z jednej strony kanapą (przed nią stoi TV, ale na... taboretach, bo jeszcze nie mamy szafki 😀), a z drugiej regałem właśnie. Tworząc tym samym część jadalną. Póki co jest stół i... jedno krzesło 😀 Wygląda jak tron trochę 🤣

Podłoga jest fatalna, nie wiem co to za dziadostwo 😀 Generalnie kupiliśmy mieszkanie urządzone (kuchnia i łazienka) z podłogami, roletami itp. Mieszkanie projektował architekt wnętrz więc kuchnia jest np. super (mamy tam a'la ceglaną ścianę), fajnie zmniejszył ciągi komunikacyjne, więc metraż poszedł w pokoje. Ale podłoga jest do d*
Z drugiej strony, w ogóle jej nie żal, a teraz to się nawet cieszę, bo czekamy na nowego psiego domownika.

Nerechta :kwiatek:

smartini dzięki! Ja kocham balkony, kocham kocham kocham! Więc musiał być. Nie jest duży, a będzie jeszcze mniejszy, bo ocieplają budynek ech 🙁
Jaka piękna ta witryna!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się