Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Ależ brzydkie te gpa... A KEP świetne, ale konfigurowane kosztują tyle co siodło 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 września 2017 19:56
anai konfigurację sama tworzysz, więc Ty wybierasz ile chcesz zapłacić. Nie sądzę by ceną różniły się od innych marek jakoś znacznie ceną.
Chyba najdroższe modele każdej z marek:
1. First Lady Carbon 4S 1,290.00€
2. Kask Star Lady Swarovski Crystal "On the Rocks" 1,425.60 €
3. KEP Italia Cromo Carbon will 1512€

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 września 2017 21:19
Oszalałam 😜, ja sprawdzałam zbliżone konfiguracje.
Na szczęście nie w moim guście.
Z czystej ciekawości wysłałam pytanie o cenę "mojej" konfiguracji, zobaczę, ile wyszło 😉 (mi się te kamienne przody nie poodbaja, ale cena mnie położyła 😉)
W ogóle te ceny za kaski to mają jakieś odzwierciedlenie w poziomie bezpieczeństwa, czy to tylko kwestia ich wyglądu? Bo nie wiem, jak jeden kask może kosztować 200 zł, a drugi 20000 z takim samym atestem? 🤔wirek: Zawsze byłam uczona, że kask przy upadku ma pęknąć, to wolę, żeby mi pękło 200 zł niż więcej.
flygirl, - kaski za 200 raczej nie mają tych samych atestow, niż te za 2000, ale wszystko powyżej pułapu 1000zl to już w większości różnice są w wyglądzie
Aaa czyli są różne atesty, to tego właśnie nie wiedziałam. Zawsze myślałam, że jest jeden i skoro kask ma atest, to ma i tyle, bez rozdrabniania się.
Ale te za 400 mają dokładnie te same atesty co te za 4 000 🙂
halo, - nie porównywałam wszystkich kasków, ale np. w owenach jest różnica między modelem yr8, sp8 i elumen8. Mają różne atesty, ay8 ma więcej od yr8, a elumen8 ma te nowsze, aktualniejsze od ay8. yr8 można dorwać za 400zł, ay i elumen to koszt ponad 1000zł - chyba, ze się chce pogrzebać na ebayu, to ay też idzie za 800 wyrwać. Elumen i ay mają między innymi dodatkowy atest, na ochronę potylicy. Czy za 400zł idzie znaleźć kask z takimi samymi atestami co za 4000zł to nie wiem, nie sprawdzałam.
flygirl, - oj, atestów jest sporo, a w 2016 lub 2017 była aktualizacja jednego z głównych 😉 I z własnych odczuć to powiem, że w owenie czuje się dużo bezpieczniej, niż w moim treningowym fp za 200zł, no czuć, że to inna klasa jest, może trochę placebo, ale jednak inna skorupa, to zabezpiecznie potylicy, czy sam fakt grubości owena robią swoje.
Ktoś widział na żywo ten elumen?
keirashara, A wiesz które z nich mają wyciąganie środki do prania ?
Perlica, - ja mam elumen i on ma wyciągany środek 🙂
JA się aktualnie zakochałam w tym. Niestety zdjęcie nie oddaje tak do końca jego rzeczywistego wyglądu. W sklepie nie mogłam od niego wzroku oderwać.
http://www.arpav.pl/sklep/105,,2529,kask_dogma_star_lady.html#
keirashara, A wstawisz jakieś zdjęcie?
Klami, wierzyłam na cavaliadzie i jakoś nie kupiłam jednak.
keirashara, po prostu poczytaj sobie jakie są normy na atesty, jakie na które atesty. Dziś ważne jest, żeby kask miał nową normę europejską. Ewentualnie amerykańską czy australijską.
Amerykańska "profi" jest ponoć najlepsza, ale nowa europejska też daje czadu.
keirashara a gdzie kupiłaś elumen8? :kwiatek:
Klami, a co to znaczy:
"Dlatego kask ochronny KASK jest wyposażony w opatentowany przez firmę KASK system samoregulacji dostosowany do siebie w postaci węgla." ???
halo, - nie czuje potrzeby czytania o nich więcej, bo mam kask z aktualną normą i robiłam to pół roku temu 😉 Chodziło mi o to, że poza tym glownym atestem są też inne i to całkiem przydatne imo.
Perlica, - prosz:


Na żywo robi wrażenie, już kilka osób do mnie podchodziło z pytaniem o niego 🙂 Ładnie blinguje, ale nie wali po oczach, raczej subtelnie.
oli330, - ściągany zza granicy przez equi-fashion.
Perlica, hahaha, ciekawe sformułowanie. Szczerze to nie czytałam opisu, tylko link wkleiłam. Ktoś się zdrowo machnął przy tłumaczeniu.
keirashara, ale napisałaś tak, jakby atesty się sumowały, i więcej atestów znaczyło lepiej. Lepiej może być wtedy, gdy jest atest, który ma wyższe wymagania przy testach i jest lepiej przemyślany. No i "więcej atestów" oznacza, że producent ma kasę (i zapewne dolicza to do ceny kasku) na opłaty za testowanie produktu wg różnych norm, pewnie po to, żeby "zrobić wrażenie". Bo gdy się wczytać w normy (aktualne) to ich zakres się pokrywa. I Każdy kask, który ma Jeden atest ze współcześnie wymaganych spełnia normy ho ho i jeszcze trochę.
Atesty dotyczą wymogów konstrukcyjnych, bezpieczeństwa, wytrzymałości materiałów - na "urazy". Nie dotyczą jakości wykonania ani trwałości estetyczno-użytkowej, pokrycia itp. Bogaty producent może faktycznie używa kosztownych (zatem pewnie trwalszych) materiałów, ale niekoniecznie. A nawet jeśli - co z tego? Jeśli żaden z wypaśnych nie pasuje na głowę (przeżyłam parę rozczarowań).

Sprawdzałam to ze 3 late temu, gdy unieważniono "starą" normę europejską, więc pamięć może lekko zawodzić, ale różnice wobec starej normy są m.w. takie: wyższe wymogi ochrony/absorpcji sił przy uderzeniu i zgniataniu, bezpieczny daszek(!!): elastyczny, właściwie zintegrowany . ew. odczepiany (ochrona przed urazami nosa, łuków brwiowych, oczu na skutek pęknięcia daszka), zawieszana uprząż (koniec litych styropianowych kasków), parametry zapięcia (mniej lub bardzie automatyczne, gumeczka i płaska sprzączka nie wystarczą). No i wentylacja, obecnie ujęta w normie. Każdy kask mający atest powinien chronić podobnie. Inna sprawa do buble - czyli różnica pomiędzy egzemplarzami przesłanymi do testów a produktami na rynek - ale tu każdemu producentowi może się "zdarzyć" obsuwa.
halo, - nie o to mi chodziło, spokojnie. Raczej o to, że np. w owenach jest atest na ochronę potylicy dodatkowo - modele ay i elumen są dłuższe i na potylicy mają miękką wyściółkę. Całkiem miły "dodatek" 🙂 Atesty rozkminialam przy okazji szukania czym się modele owena różnią - bo ze wszystkich kasków te mi najbardziej wizualnie leżały, a były w różnych cenach - m.in. przez różnice w atestach.
keirashara, dzięki, ładny ten kask w sumie, tylko jakiś długi mi się wydaje, chyba przez kokardkę, którą masz z siatką.
Dodatkowy atest na ochronę potylicy? Czy atest obejmujący ochronę potylicy?

http://samshield.pl/content/14-normy-bezpieczenstwa-w-kaskach-jezdzieckich
[url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Kask_jeździecki]https://pl.wikipedia.org/wiki/Kask_jeździecki[/url]
Innych standardów Nie Ma.

Nadal nie ma aktualnej normy EN 1384 (możliwe, że nigdy nie będzie nowej wersji tej normy) i wszystko z taką normą nadaje się... no, nie na zawody międzynarodowe.
Warto sobie przyswoić czy zanotować te parę układów litery/cyfry, żeby wiedzieć wg jakiego standardu jest kask.
Te trzy lata temu nawet dotarłam do zawartości normy amerykańskiej i do treści standardu VG1(...), oraz do normy EN 14572. I ta ostatnia, na logikę praktyka - wydaje się najsensowniejsza.

A właśnie się ucieszyłam, i dzięki ci za to, bo inaczej bym nie szukała, bo mój aktualny kask obecnie spełnia normy VG1, a ustalenia przy wygaszaniu "starej" normy były takie, że jeśli ten sam model danego producenta dostanie "nowy" atest - tj. spełnia wymogi VG1, to starsze egzemplarze będą traktowane jak atestowane "po nowemu", czyli nie muszę zmieniać kasku! A chodzi o zwykłą Pinę.

Perlica, - na dniach mogę zrobić bez siatki (ja tam mam dwie siatki i kokarde, a do tego zwinięte włosy sięgające pasa...), ale on jest lekko przedłużony. Też mi się to z początku średnio widziało, ale kurczaki, kosztował 1/3 samshielda w podobnej konfiguracji, a w wygodzie wypada też imo korzystniej. I ma skorupy poszczególnych rozmiarów, a nie regulacje wkładką, na czym mi też zależało.
keirashara, Spoko, to i tak trzeba mierzyć na swoją głowę, bo każdy wygląda inaczej,ale jak będziesz miała okazję bez kokardy i siatki to fajnie.
A ja jestem załamana. Byłam wczoraj w sklepie, przymierzałam Oweny, Samshielda, GPA i parę innych kasków i żaden mi nie pasuje 😵 W każdym wyglądam jakbym miała wodogłowie, potrzebuję czegoś głębszego, ale nie wiem co 🤔
gllosia, w klasycznym Owen wydaje mi się, że każdyw wygląda top.

Może KEP?
Może Gatehouse?
Perlica, no fakt klasyczny Owen wypadł najlepiej, ale też bez szału 🤔 Niestety nie miałam możliwości przymierzenia SP8, które mnie najbardziej interesował, ale nie sądzę by leżał lepiej od AY8.. KEPy są moim skromnym zdaniem ohydne 😉

czeggra1 , o tych kaskach nawet nie słyszałam, muszę zgłębić temat, dzięki 🙂
A mnie Casco spełniło małe marzenie i wypuściło Mistralla 2 w brązach, bez tego dziwnego beżu.  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się