M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 września 2017 12:11
amnestria, rozumiem. Mój też musi mieć komputer, bo dużo pisze do pracy, plus gra, więc jest pecet i kierownica, nie znoszę tego i chętnie bym to wykopala na strych, ale na razie musi być. Kupiliśmy fajne metalowe biurko że szklanym blatem i stanie w sypialni, trudno. Facet też człowiek, niech ma :p
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 12:14
amnestria, witryna jak kallax - ikeowska 😀 mam w mieszkaniu juz pełen przegląd, od starego stołu chyba 60letniego, przez szafkę prosto z tego fajnego prlu po najprostszą ikeę i nonamy współczesne :P jak wjadą elementy ze 120(już chyba_letniego drewna to będzie komplet  😂
u mnie niestety w podobnej cenie lokalizacja, jakość budownictwa, układ mieszkania i cała reszta były tak biedne w porównianiu do modernity, że tylko z niewielkim bólem serca pożegnałam się z balkonem. Mam ogrodzony teren z lasem lipowym, musi mi wystarczyć :P
inne mieszkanie, 1m2 mniejsze ale z tarasikiem było na wylocie na Wawę więc w wiecznych korkach, niby tyle samo od centrum ale z 2 przesiadkami jakimiś dzikimi autobusami gdzie nocnego nie uświadczysz i ogromne ryzyko, że walną wielką trasę, wielkie osiedla i z parterowego mieszkanka z tarasikiem zrobi się klitka w głośnym blokowisku 🙁
amnestria, maleństwo, piona. Też mam programistę w domu, więc po prostu oddałam mu ten najmniejszy pokój, żeby tam zagracił go sprzętowo. 😀 Ale musze przyznać, że wyszedł mu całkiem fajnie, bo ani kabli nie widać, ani wielkiego syfu tam nie ma. 😁 W sumie to bardziej ja tam bałaganię, bo jak nie ma pogody, żeby pranie na ogródek wyrzucić, to u niego stawiam suszarkę. I wielgachny drapak też tam stoi. 😁 Ale nie wiem co to będzie z tym wszystkim, jak kiedyś trzeba będzie ten pokój na dziecięcy przerobić. 😵
amnestria a mialam pisac ze piekna podloga, haha 🙂

smartini tez chce ta witryne ale biala 🙂

malenstwo ale przeciez to jest oczywiste, ze rozne rzeczy sie roznym ludziom podobaja - zapewne moje mieszkanie tez sie wielu z was nie bedzie podobac z roznych powodow. Ej, przeciez nie chcialam Cie obrazic tylko wyrazilam swoje zdanie na ogolny temat skosow, skad taka reakcja? 🙁

maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 września 2017 12:24
nerechta, ale jaka reakcja? Po prostu tak mi się skojarzyło, że mamy różne zdania chyba na każdy możliwy temat.
ner, smartini, która to, poproszę nazwę, bo teraz wydaje mi się, że mieliśmy taką samą w planach, jak nerka powiedziała, że czai się na białą wersję

ner, lol no to widzisz 😀  😉

mundialowa, zdjęcia "gabinetu" poproszę! Szukam inspiracji 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 12:29
amnestria, [url=http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50323804/#/20323805]regał na książki Billy[/url]
Tylko to chyba nie to, o czym myśli nerechta, bo ja nie widze w ofercie białego. Jest beżowy i 'drewniany'
Hmmm ten "nasz" był jakiś inny jednak, może Hemnes, ale za tani mi się wydaje. Pamiętam, że kosztował bliżej 800 zł (albo nawet 1000 zł), bo był oczywiście DREWNIANY 😁 😵 Nie mogę go jednak znaleźć na stronie www.

Kurde spoczko ten Billy jest 😀 My na książki mamy póki co półki Lack bodajże i nienawidzę ich szczerze. Ale zostały "w spadku" po poprzednich właścicielach, więc są "tymczasowe"
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 września 2017 12:39
amnestria,  Hemnes jest za 999


LIATORP za 1300 😉
Smartini - Hemnes! To był w takim razie Hemnes, nie umiem korzystać z ikeowej wyszukiwarki najwyraźniej 😀 Thanks! :kwiatek:
mundialowa Za miesiac bedzie montaz, wiec pokaze gotowca, bo ciutke sie pozmienial projekt ze wzgledu na architekture domu (robilismy kuchnie przed klepnieciem domu).

Dziewczynki, mam Hemnesa tylko brazowego i kurde piekne sa, ale maja fatalne drewno, tzn. miekkie i zwlaszcza na blatach lekko sie je traci i odrazu widac wgniecenia 🙁
Billy/Oxberg to to samo tylko w bieli albo okleinie drewnopodobnej i kosztuje 350 zl...
Tez bym Hemnesa nie wziela bo miekki, szkoda bo piekna ta seria.

malenstwo nie zwrocilam uwagi jakos 🙂

byl dzisiaj u nas nasz wspanialy budowlaniec (no tak fajny facet ze go uwielbiamy 😀 ), okazalo sie ze sciany sa niemalze rowne wiec nie bedzie takiej tragedii z prostowaniem 🙂 No i jest tak pozytywnie kreatywny, ze znalazl nam rozwiazanie na lazienke i chyba bedzie fajnie! Wchodzi za ok tydzien, aaaaa, tak sie cieszeeeeee  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 września 2017 20:47
Billy'ego też rozważaliśmy, ale w końcu wygrał Bjorg. Też Szwed :p Tylko kurde mały zonk, pan mi wczoraj przez telefon klarował, ze maja na stanie i że oczywiście szybko przyślą, a tu dziś mail: czas dostawy 2-4 tygodnie, bo nie ma w magazynie i trzeba ściągać od producenta... To albo ja nie umiem zadać pytania, albo pan odpowiedzieć :/ No i czekamy. Chyba zamówię trochę skrzynek bielonych, i tak miały być w ramach regałów na książki/ szafek nocnych, to i dwa tygodnie tv na nich postoi...

A mój mąż nadal maluje :O Jak wracałam o 17, sypialnia była gotowa, sufity gotowe, ja poobklejałam listwy, drzwi i słupy taśmą malarską, a dziecko pół dnia malowało skrzynkę na klucze. Krzywo jak diabli, ale polecam, jak ktoś chce mieć trzylatka z dyni na długo 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 września 2017 16:23
Update na dziś, jest jasno! Teraz maluje "się" pokój dziecka i na koniec kuchnia. Na jutro i pojutrze mamy busa, będą meble!!!

malenstwo A propos remontow i dzieci. Aktualnie grzebie sie przy rozkladaniu szutru wkolo domu. P. zazwyczaj pieknie sie bawi jakims piaskiem i innymi smieciami, a wczoraj...ja schowalam sie za rogiem i slyszalam jak P. spiewa, wiec myslalam, ze robi to co zawsze. Taaa...otworzyla sobie zamkniete wiadro z resztkami po farbie i wysmarowala sie niemal od stop do glow. Wlosy tez, a farba byla lateksowa  😵 😵 😵
Spinaj muskuly i trenuj przed noszeniem mebli!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 września 2017 21:04
Pandurska, ała...

No spinam, spinam. W piątek i sobotę będą moi rodzice, to tata pomoże mężowi, mama zostanie z dziewczynkami w chacie (nowej, inaczej obie by szału chyba dostały), a ja co dźwignę, to dźwignę, wiadomo, największych gabarytów nie mogę.
Maż dzwonił. Farby mu brakło. Oczywiście. Więc jutro kończenie malowania przeplatane kursami busem. Cóż. Jeszcze się taki remont nie trafił, zeby nie było obsuwy :p
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2017 10:30
Ktokolwiek widział:
potrzebuję 6 gałek (uchwytów) tylko a) nie mogą kosztować 40+zł za sztukę 🙄 b) nie mogę być drewniane, bo paszczur zaraz je zje c) muszą! mieć wystające z siebie śruby, nie mogą być takie, że przykładam gałkę z jednej strony a z drugiej dokręcam śrubę 😉
Póki co nic nie znalazłam :/
jeszcze jakby były jakieś neutralne, czarne, proste to byłoby wspaniale
smartini w ikei są spoko w dziale kuchennym tylko nie wiem jak montowane, bo to chyba najtrudniejszy warunek 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2017 11:07
pani myk, właśnie najtrudniejszy, mam ikeowskie i niestety są wkręcane śrubą od wewnątrz szuflady/czegokolwiek :<
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2017 12:16
czyli potrzebujesz taki, co ma wbudowany wkret, ze tylko wkrecasz z przodu, czy taki z otworami, ze bierzesz wkret i przykrecasz?
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2017 12:35
majek, nie nie, taki już z wkrętem, gdzie mogę całą gałkę wkręcić od zewnątrz w gwint :<
aliexpress kobieto 🙂
smartini, - poszukaj w googlach lokalnie sklepu z akcesoriami i dodatkami do mebli kuchennych, u mnie w mieście jest taki kiosk i tam są różne gałki, uchwyty itd. To się jakoś nawet śmiesznie specjalnie nazywa, ale wyleciało mi z głowy jak 🙁
Dziewczyny na podłogę lepiej deska barlinecka czy panele? Nie chodzę w obcasach, po mieszkaniu głównie boso pomykam, mieszkać będzie też kot, ale raczej jego pazury z podłogą mocnego styku nie mają.  🙇
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 września 2017 15:03
Fokusowa, deska! Drewno jest bezkonkurencyjne przy panelach 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 września 2017 15:43
Fokusowa, jak Cię stać, to drewno!

U nas mozolnie do przodu. Doba za krótka, obsuwy oczywiscie na wszystkim, jest prawie 17, a maż i tata dopiero wracają od teściów z komodami, a tu jeszcze transport akwariów i gabarytów ze starego...

kuchnia pomalowana na bało, położyłam drugą warstwę i oczywiście nierówno, chyba nie powinnam się tykać wałka...

Za to poskładałam stolik, krzesła, męża biurko i regalik dziecku, taki śmieszny panelowy z pcv.




Dziecka dywan



I sorry, Dzionka, kupiłam Twój regalik z Biedry :p
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2017 15:45
ale czadowe te owocowe poduszki!!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 września 2017 16:10
maleństwo, ciemno tam u Ciebie 😉
Fokusowa drewno 😉. Nasz kot regularnie rysuje różne podłogi i drewno zawsze możesz wycyklinować. A kot teściów, to nawet łóżko drewniane mężowi podziurkował pazurkami 😁. Ale było sosnowe. Mamy teraz dębowe i nasz baaaardzo ciekawski kot próbował je gryźć i używać jako drapaka i nie ma śladów. Kiedyś nawet nie wiedziałam, że koty mogą być takie pomysłowe 😁.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 września 2017 17:17
JARA, e, normalnie jest,tylko ten mój telefon tak wnętrza robi, albo to ja nie umiem czegoś w ustawieniach zmienić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się