paznokcie, żele, tipsy

Zorilla, to słabiutka. Ja, tak jak sumire mam SunOne - ona ma 24/48W i lustrzane dno, więc dobrze doświetla 😀 Ogółem, sumire dobrze pisze - semilaki i neonaile sprzedają te same lampy, co Ali 4x drożej. Ale trzeba liczyć się z tym, że jak po miesiącu coś się popsuje, to Chińczyk może pomóc, a może się wypiąć, bo gwarancja go nie obowiązuje. Ja mam lampę z Chin i wszystko działa bez zarzutu 😀

A ja na 11.11 zasadzam się na frezarkę 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
04 października 2017 08:27
Achaja
masz jakiś upatrzony link ? bo też mnie od dawna kusi  😂
lampe mam z ali ten diament i jest rewelacyjna  😀 a kosztowała kilkanaście dolarów.
efeemeryda, jeszcze nie mam, bo linki lubią znikać... Będę się interesować bliżej listopada 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 października 2017 09:56
A ja w końcu mogłam sobie pozwolić na trochę dłuższe paznokcie niż zazwyczaj🙂
Cricetidae, ale świetne połączenie kolorów 🙂
Circetidae ale super! Jak robiłaś?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 października 2017 12:21
Cricetidae super! 😍 Fajny kolor, nocne niebo mi przypomina 😍

No, po dwóch dniach zorientowałam się, że mi się zdjęcia nie wgrały 😵 😂
Także tego- moje (już drugie) samodzielne hybrydy 😎
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22366828_1674072319270029_2597529899359775945_n.jpg?oh=a77bedf934d6f10a7f736386ab6dc333&oe=5A7C58B0[/img]
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22489860_1674072392603355_7116704093870576726_n.jpg?oh=185f1f8ea84573416566a61f76383799&oe=5A720395[/img]

Prawej ręki nie pokażę bo jest tragiczna 😁
Ale mam problem- lakier odchodzi mi po 1-2 dniach. Mam taką malutką, mikro lampkę z eBaya na jedną rękę, mam czarny lakier Born Preety i jakiś top, nie wiem jaka nazwa. Robię skórki, piłuję płytkę, odtłuszczam, nakładam dwie-trzy cienkie warstwy czarnego lakieru, top, pyłek i znów top. Czemu odchodzą? 🤔 To może być problem z lakierem czy raczej ja robię coś źle?
CzarownicaSa a lakier bazowy nakładasz czy kolor masz taki 3w1 który nie wymaga lakieru bazowego? No i wiadomo, czy skórki są dobrze odsunięte (szczególnie błonki) i czy lakier nie dotyka skórek?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 października 2017 12:40
Chyba nie dotyka, a czy lakier jest 3in1 nie wiem- dostałam od przyjaciółki, muszę jej zapytać.
Jeżeli nie jest napisane (bo zwykle takie są opisane) to potrzebujesz jeszcze lakieru bazowego pod kolor, bo zwykły kolor nie będzie się super trzymał (poza wyjątkami  😉 ) i będzie potrzebował bazy.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 października 2017 12:45
Dzięki :kwiatek: Lecę szukać bazy 🙂
Julita, hehe nie mam takich zdolności 😀 Patrzyłam jak robiła moja manikiurzystka - najpierw nałożyła czarny lakier, potem po kropli niebieskiego ciemnego i jasnego na środek i końcówkę i gąbeczką to rozcierała delikatnie aż się kolory zatarły ze sobą i tak ze 2x.

Dzięki dziewczyny, mi tez przypominają nieboooo 😀 albo kosmos 🙂

A jeszcze niedawno takie miałam ślubne


CzarownicaSa,  ja się zupełnie nie znam, ale wiem, że zawsze mam położoną bazę pod lakier. Nawet podwójną, bo strasznie mi się kruszyły paznokcie. Teraz to w ogóle mam żele.
Czarownica w przypadku lakierów utwardzanych UV lepiej nawet nakładać grubsze warstwy niż cienkiutkie. Są bardziej trwałe, bo lepiej się utwardzają. Nie pamiętam z czego to wynika, ale taka była konkluzja z rozmowy z człowiekiem zajmującym się wszelkimi lakierami zawodowo. Może spróbuj trochę inaczej 🙂 no i na 100% kup bazę
Ramires Nie pokusiłabym się ze stwierdzeniem, że lepiej nakładać grubsze. Pamiętaj, że jeśli kolor jest dobrze napigmentowany, to grubsza warstwa fizycznie się w całości nie utwardzi bo promienie uv nie będą miały jak przeniknąć wgłąb. Często za gruba warstwa nieutwardzonego koloru po wyjęciu z lampy jest taka pomarszczona. Nieutwardzony żel/ lakier może powodować uczulenia i reakcje naszej skóry więc tutaj bym uważała. Jeżeli chodzi o bazy, topy, żele przezroczyste to tutaj nie ma już tego problemu, jednak pojawi się problem pieczenia ze względu na grubą warstwę właśnie podczas utwardzania. Jeżeli mamy wątpliwość, że warstwy są za cienkie, i przez to szybko odpryskują (z mojego doświadczenia przy utwardzaniu naturalnych paznokci warstwy żelu czy hybrydy powinny być grubsze niż sama grubość paznokcia) to lepiej nałożyć więcej cienkich i dobrze je utwardzić. Ja paznokcie hybrydą buduję warstwą topu bo moje bez poprawnej budowy nie przeżyłyby za długo  😉 więc analogicznie nakładam go więcej niż tylko maźnięcie po płytce. Z kolorem bym się nie zdecydowała, żeby nałożyć grubszą warstwę bo nie utwardzi się odpowiednio.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 października 2017 11:26
Dziękuję za wszystkie rady :kwiatek: Bazę zamówiłam, będę kombinowała, wszystko metodą prób i błędów 😉
Ja ostatnio już nie wytrzymałam i zakupiłam matowy top z Semilaca  🙄 Pracowało mi się z nim coś ciężko (jak na pierwszy raz i robienie paznokci po 22  😁 ) Paznokcie nie są takie jakie pierwotnie planowałam bo chciałam namalować jakieś akcenty liściaste czy inne wzorki ale już nie miałam siły  😵 może następnym razem coś ciekawszego stworzę jak będę miała czas.

Tak więc nuda przełamana odrobiną błysku (takie noszę bardzo często  😉 )
Ja już bez świecących nie umiem. U innych podobają mi się różne paznokcie. U mnie- tylko takie, gdzie są świecące.
Teraz fiolet. Jak na mnie to i tak całkiem elegancko wyszło. 🙂

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 października 2017 16:45
Moje nowe 😉
Smarcik, śliczne i piękny ksztalt.
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2017 13:23
smarcik, oh oh, ten granat w macie piękny!
faktycznie cudne! Bardzo eleganckie.

Macie jakies strony do polecenia skad moznaby zerznac pomysl na ciekawe wzorki?
Moja uwielbiana p.manicure chce jakiegos wyzwania a ja nie wiem nawet gdzie szukac czegos fajnego.
Wiosna u mnie na calego i chce mi sie zaszalec bardziej niz zazwyczaj  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2017 13:38
buyaka, pinterest 😁
serio, moje jedyne źródło inspiracji :P
no w sumie ma to sens  😁
to ja ide przewertowac internet
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2017 13:59
buyaka, instagram to moje źródło inspiracji 😉
buyaka, ja oglądam funpage na fb różnych dziewczyn 🙂
buyaka, instagram to moje źródło inspiracji 😉


Ja zaglądam np. tutaj:
https://www.instagram.com/nail.feed/
https://www.instagram.com/thenailgoals/

Wiecie może gdzie zaopatrzyć się w pyłek, dający efekt taki jak tutaj: https://www.instagram.com/p/Bat2WOul4JV/?taken-by=thenailgoals ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 października 2017 18:16
patrycjasz, a to nie jest zwykłe lustro na białym lakierze?
safie nie mam zielonego pojęcia ale np. tutaj lepiej widać jak laska osiąga taki efekt: https://www.instagram.com/p/BKv5FsGgTbJ/?taken-by=thenailgoals
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 października 2017 19:01
Mam wrażenie, że to są różne efekty
HOLO neonail
HOLO semilak
efekt lustra - tylko tutaj zależy jaki dasz lakier
różowawy efekt lustra - ten pierwszy z insta to chyba by dało radę tym + biały lakier  👀

można oczywiście znaleźć tańsze wersje, ale tutaj mi było najłatwiej znaleźć 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się