PSY

smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 16:02
Iskra de Baleron, tak jak napisała JARA, kości poddane obróbce termicznej są niebezpieczne, nie podajewiem się też golych kości ani nośnych dużych zwierząt. Ale surowe mięsne (otoczone surowizna jak wlasnie szyjki) nie są niebezppieczne
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
03 października 2017 16:28
Czy będąc na suchej karmie podajecie surowizne psom?
Słyszałam, że niektórzy podają raz w tygodniu (dzienna porcja) surowe mięso na np osad z zębów etc, czy to się praktykuje?
Ktoś coś?


Tak się zastanawiam co podawać by zminimalizować osad na zębach, który jest i szukam czegoś na razie bez usuwania u weta 🙂

Ja. Mojej staficzce, normalnke na suchej karmie, okolo raz w tygodniu jako sniadanie podaje kawalek kregoslupa jagniecego. Ma sie swietnie, zadnych rewolucji zoladkowych nie ma, pomaga na kamien na zebach. Tyle, ze bardzo pilnuje wystarczajaco dlugich odstepow (min. 12h) miedzy karmieniami karma a koscia, i kilka godzin po zjedzeniu kosci dostaje intensywny, dluzszy wysilek fizyczny, aby wspomoc trawienie kosci. Zyje juz tak prawie 7 lat 😉
Czy będąc na suchej karmie podajecie surowizne psom?
Słyszałam, że niektórzy podają raz w tygodniu (dzienna porcja) surowe mięso na np osad z zębów etc, czy to się praktykuje?
Ktoś coś?


Tak się zastanawiam co podawać by zminimalizować osad na zębach, który jest i szukam czegoś na razie bez usuwania u weta 🙂


Tak podają, bo mają gdzieś, że powodują u psa problemy żołądkowe. To jest coś jak z końmi. Wszyscy wiemy, że koń powinien mieć stały dostęp do siana, ale znajdzie się ignorant który powie, że jego koń tyle nie potrzebuje i że dostając raz dziennie 5 kg, do tego 5 kg owsa, przeżył wiele lat i jest zdrowy. A jak powiesz o wrzodach to się popuka w czoło.

Węglowodany z suchych karm są idealną pożywką dla bakterii tworzących kamień nazębny, natomiast psy na mięchu tych węglowodanów nie dostają, więc bakterie nie dostają pożywki i kamień występuje rzadziej, czasem wcale. Jak będziesz dostarczać węglowodany przez 6 dni w tyg, a raz podasz mięso to w jaki sposób ma to wpłynąć na kamień nazębny? Jeśli chcesz się go pozbyć to dobrym sposobem jest kaolin, a konkretniej pasta z tegoż. Ale kamień nadal będzie się tworzył.

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 października 2017 17:49
No właśnie tym którzy tak dają pomaga. Dlatego pytam Was co o tym myślicie.
Nie lepiej przejść całkiem na surowe?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 października 2017 19:54
nie ma takiej możliwości, gdyby była to bym po prostu przeszła🙂
To w takim razie polecam pastę z kaolinu. Widziałam zdjęcia przed i po pierwszym czyszczeniu i efekt jest mega.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 października 2017 20:08
dzięki, zapisuje nazwę- sprawdzę 🙂
Moje owczarki kiedys ukradly 2kg mrozonego schabu, ktory sie rozmrazal na parapecie w kuchni, za blatem. Nie wiem, ktory ukradl, wiem, ktory zezarl, bo mial totalna s**czke.
Innym razem buchnely (nie wiem ktore) kawalek wolowiny, ktora byla w zupie odstawionej do ostygniecia. Wyjely samo mieso, nie bylo zadnych innych szkod.

Teraz mam mikro pieska, ona w ogole z mies to najlepiej pasztet ew kurczaka, ale generalnie jest niejadkiem. Ciastka kradnie jak dzieci zostawia.
A i ma straszna jazde na nalesniki, tanczy i spiewa wtedy po calej kuchni zeby dostac.


Ja mam dwa psy, ale kradnie jeden, ten który wazy 70 kg. Szczytem jego wyczynów było zjedzenie 100 surowych pierogów ruskich w ciągu 5 minut. Nawet sraczki nie miał. Drugi pies nawet by czegoś takiego nie powąchał.
Pies mojej współlokatorki ściągnął dziś toster z blatu (zimny). Toster, który stał w tym samym miejscu prawie 6 miesięcy, no różnie bywa 😉
Mój dziś wyciągnął sobie z zamknietej szuflady wieprzowe ucho. O tyle dobrze, że kradnie "własne". 😉
yegua, to akurat geny  😀iabeł:
Btw, strasznie mnie śmieszą te wszystkie artsy zdjęcia misek z barfowym żarciem na barfowych grupach. Serio, ziomki...?

Blow a na Barfnych Korepetycjach nie widzisz ciśnienia na (oczywiście te polecane) suple?
Ja od jakiegoś czasu, jak mi się zachce, to staram się nawracać nieświadome zagrożenia duszyczki, które się naczytają, jak to np. hemoglobina jest jednym z suplementów z A-listy, a przecież jest to suplement, o którym powinno się mówić głośno i wyraźnie, że podaje się go tylko i wyłącznie w przypadku niedoboru. Tylko i wyłącznie, nie profilaktycznie, jak x innych. Ale jakoś się głośno o tym nie mówi wcale, nie ma informacyjnego posta na ten temat, mimo, ze co chwila ktoś wyskakuje z tą hemoglobiną -
na tyle często, że naprawdę przydałaby się porządna akcja informacyjna, a nie lakoniczny komentarz pod postem, o ile - co zazwyczaj jest też zresztą wywołane przez osoby postronne, np mnie 😉
Trudno na to inaczej spojrzeć niż tak, że adminki wyznają zasadę, że o (polecanych przez siebie) suplach mówi się dobrze, albo bardzo dobrze.  🤔 a naród niech kupuje jak najwięcej i nie drąży tematu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 października 2017 08:17
[s]Będę zamawiać suszone warzywa jakby ktoś był chętny z Wrocławia się dorzucić to zapraszam 😉
http://allegro.pl/warzywa-suszone-dla-psa-1kg-premium-same-witaminy-i5394321017.html[/s]

nieaktualne
Poszukuję jakiejś w miarę przyzwoitej karmy w cenie 8-9 zł za kg. Sama swoje karmie Taste of the wild, ale moi rodzice zlitowali się nad dwoma bidami po zmarłym sąsiedzie i szukają dla nich jakiejś karmy ktora nie jest totalnym syfem za te pieniądze. To duże psy ( jeden w typie bernardyna, drugi zupełnie niepodobny do niczego, ale też duży) więc karmy też potrzebują sporo. U sasiada jadły głównie marketówki. Na szybko kupiłam im boscha, ale może następny worek udałoby się kupic coś lepszego w podobnej cenie. Ktoś coś??
Jeszcze ad mojego posta o hemo- teraz widzę, jakie z tych adminek BK są manipulantki. Wyłączyły mi możliwość komentowania, w samym środku dyskusji. Teraz to wygląda, jakbym odpuściła = przyznała im rację, bo inni mogą nadal komentować i skąd mają wiedzieć, że ja nie. Straszne ku..stwo i słabizna. Napisałabym im, ale nie mogę  😀iabeł:
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 października 2017 17:29
Hiacynta, LOL o_O
podasz link do tej dyskusji??
Btw, sprytny sposob na wykurzenie kogoś z grupy w białych rękawiczkach- zablokować mu możliwość komentowania czegokolwiek. I potem to wyglada, jakby człowiek się uniósł honorem, obraził czy coś i się wypisał, a po prostu nie ma już tam po co być.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 października 2017 18:14
Hiacynta, eh, klasyk internetowych przepychanek 🙄
dlatego ja szczeniaka będę karmić chrupami pewnie do roku-półtora bo się nijak nie czuję na siłach na tak młodym organizmie się uczyć. Będzie starszy, chwilowe niedobory/nadmiary nie będą tak niebezpieczne jak za szczeniaka to dopiero wtedy będę ogarniać mięcho
Ja przy Mackiem zrobiłam tak samo. Szardi już wtedy była na barfie, ale młody do 7mies życia dostawał Orijena, dopiero potem się przestawiliśmy.
Kochani, czy ktoś posiada może cavaliera?  👀 :kwiatek:
ashtray, si 🙂
sienka pomolestuję na pw 😉 :kwiatek:
Bulana, może Josera? Wersja High Energy, z tego co patrzę, ma chyba najlepszy skład. Kiedyś karmiłam nią Biansonka i było ok. Ewentualnie może Bozita lub Fitmin?

A jak już jestem, to wrzucę mój "psi zestaw" na weekend 😉
Haha, ale ziomalstwo 🙂
ewuś dziękuję. Zarknęłam na te wymienione przez Ciebie i Fitmin wygląda całkiem ok, Bozita (ta tansza) ma chyba gorszy skład. Myślę że przy następnym zamowieniu właśnie w Fitmin bede celować.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 października 2017 10:24
ewuś, dobra ekypa nie jest zła 😀iabeł:
Wpadam jeszcze z jednym pytankiem: czy ktoś usuwał psu kamień nazębny ultradźwiękami i mógłby się wypowiedzieć na temat tego zabiegu? :kwiatek:
Hej psiarze! Kciuków proszę dalej nie puszczać, ALE (wątek ma już tyyyle stron) czy byłby ktoś tak miły i podesłał mi linka do dobrej strony - coś a la kompendium wiedzy - BARFowej. Bardzo skrótowo wiem o co chodzi, ale chciałabym lepiej zapoznać się z tematem. Jakieś polecane strony?

Będę dźwięczna! :kwiatek: :kwiatek:
amnestria kupujesz corgiego? 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się