Konie czystej krwi arabskiej

Boreas dalej biega? Czy można gdzieś zobaczyć jego zdjęcia? Ma jakieś osiągnięcia ? Bardzo proszę o odpowiedź


Rajdy biega. Za tydzień, o ile dobrze wiem, ma biec swoje pierwsze 80 kilometrów. Znajdziesz zdjęcia na FB Piotra Słomczykowskiego - właściciela. A wyniki z zawodów są tu.
Czy ktoś się orientuje z jakiego języka są nazwy kuhailan, saklavi, munighi i jak brzmią w oryginale? Nigdzie się nie mogę dokopać do etymologii, a niestety języków które podejrzewam o bycie źródłem nie znam.. :/

Help  🙇
Czy ktoś się orientuje z jakiego języka są nazwy kuhailan, saklavi, munighi i jak brzmią w oryginale? Nigdzie się nie mogę dokopać do etymologii, a niestety języków które podejrzewam o bycie źródłem nie znam.. :/

Help  🙇


Stawiałabym arabski. :P Ale bez zapisu nazwy w tych ich krzaczkach może być ciężko znaleźć tłumaczenie.
Może jakiś fan koni arabskich kojarzy taką informacje z jakiejś książki, albo siedzi w tych regionach 🙂
Jakby ktoś znał francuski, to francuska wikipedia coś mówi o etymologii i/albo podaje oryginalny arabski zapis.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Koheilan
https://fr.wikipedia.org/wiki/Saklawi
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 września 2017 20:32
Czy kojarzy ktoś ogiera Prince Baraki? Co można o nim powiedzieć oprócz tego, że jest kary?
Historia prawie jak z bajki 😀 poznałam go jak byłam na praktykach w Janowie nie miał miesiąca a ostatnio widnieje w ogłoszeniach http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/39037  a ja w totka nic a nic nie mogę wygrać  😕
[quote author=czarno-czarna link=topic=752.msg2716123#msg2716123 date=1506422814]
Historia prawie jak z bajki 😀 poznałam go jak byłam na praktykach w Janowie nie miał miesiąca a ostatnio widnieje w ogłoszeniach http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/39037  a ja w totka nic a nic nie mogę wygrać  😕
[/quote]

To "ostatnio" to ponad rok, bo tyle już go widzę w tych ogłoszeniach...
Na zakończenie lata , mały update mojego młodzieniaszka . W przyszłym roku zabieramy się za siebie ciut ambitniej i zaczynam myśleć w kierunku TREC'u szalenie podoba mi się ten sposób rozwoju konia , czy ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie?  :kwiatek:
Magda Pawłowicz jeździ TREC, tzn. jej podopieczny i na pewno "siedzi" dobrze w temacie.
vissenna   Turecki niewolnik
27 września 2017 23:15
Etymologia tych rodow to jezyk arabski i jeden z hadisow wchodzacych w sklad sunny - drugiej najwazniejszej po Koranie ksiegi Islamu. Moge podpytac znajomego imama jak dokladnie to brzmi jesli to co wiem to za malo.
Dziadzio Eldon odgalopował do Mahometa.


Co do etymogolii. Swojego czasu dokopałam się do dwóch znaczeń slowa "koheil", jedno oznaczalo "czysty", jak "pure", czyste krycia, bez domieszek. A drugie oznacza sposob malowania oczy  przez arabki, ta ciemna kreska którą obrysowuja oko.
Witajcie 🙂 Ostatnio natknęłam się na pełną siostrę mojego wałacha (znam jeszcze brata) i pomyślałam, że fajnie by było dowiedzieć się gdzie i jakie ma rodzeństwo. Może na forum zagląda ktoś kto będzie je znał 🙂
Mój koń to Dryling od Delory po Wiedniu 🙂
Jeden pełny brat to Dilmah, którego znam lokalizację i dostaję zdjęcia od czasu do czasu od dziewczyny, która na nim jeździ.
Ostatnio trafiłam na ogłoszenie o sprzedaży jego siostry,  która nazywa się Dolina Róż.
Będę wdzięczna za informacje i zdjęcia 🙂
Bo brudny arab to szczęśliwy arab (szczególnie siwki-robaczywki  🤣 )
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 października 2017 08:38
RatinaZ potwierdzam!  😁 😫



Manti postanowiła w pełni skorzystać z pierwszego prawdziwie jesiennego dnia - najpierw moczenie futra (swoją drogą zarosła już jak niedźwiedź!), potem dokładne panierowanie, a na koniec wizyta w wiacie 😉 Czy muszę dodawać, że wyglądała tak akurat w dniu, gdy miałyśmy dość intensywne plany treningowe, a suszenie konia zajęło "jedynie" 3 godziny?  👀
Bardzo szybko zrobiła się siwa!
Jeszcze pamięta jak dopiero co zawitała do wątku i to pięknie "myszata".

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 października 2017 09:44
Zdjęcie jest trochę prześwietlone, nie jest jeszcze taka biała 🙂 Niemniej jednak jaśnieje, jak ostatnio oglądałam zdjęcia Faith to byłam w szoku, jak bardzo się zmienia! Muszę zrobić jakieś porządne zdjęcia dziewczyny i wtedy wrzucić 😉
Jeja..chyba bym się załamała na taaaakiiii widok...  😲
Oj tam 😎

A ja się dziwię co to za ciapaty arab  🤣 moja ma niestety ciągle farbowaną grzywę i ogon na rudo, u nas tak ziemia koloryzuje  😉 z sierści na szczęście jak wyschnie to spadnie  😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 października 2017 13:03
Dlatego mój chodzi w derce  🤣

W zeszły weekend prezentował się tak:

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22196350_2023385797675379_8114961878820674110_n.jpg?oh=2d918d4fd8badac2eea40b0b3c72f62c&oe=5A410A9B[/img]

córka Groza skoczyła 5 miesięcy


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Znowu ogromne zdjęcia
majek   zwykle sobie żartuję
04 października 2017 15:11
Taaaa.derka...
od tego momentu kupuje tylko derki z kapturami
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 października 2017 09:03
Wojenka, coś mu się stało w łokieć?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 października 2017 10:08
Eee? Nic mu się nie stało 🙂
może Jara chodziło o nadgarstek 🙂 mi też w pierwszej chwili rzucił się w oczy prawy przód ale po przyjrzeniu się zobaczyłam że on tylko tak stoi 😀
Stanowczo, siwy, brudny arab, to szczęśliwy arab.

(Kompletnie nie chce mi się wrzucać tych fot do Painta, wybaczcie mi. A do filmiku i tak muszę dać link. :P)

Brud, strona pierwsza, brud, strona druga i brud w 3D

Siwe takie piękne. Tylko rzadko siwe. 😀
Cześć  :kwiatek: Do tej pory tylko czytałam i obserwowałam Wasze dyskusje, zdjęcia i komenatrze, a dziś postanowiłam do Was dołączyć razem z moim siwulkiem...  🏇

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 października 2017 13:38
[quote author=czarno-czarna link=topic=752.msg2718405#msg2718405 date=1507194878]
może Jara chodziło o nadgarstek 🙂 mi też w pierwszej chwili rzucił się w oczy prawy przód ale po przyjrzeniu się zobaczyłam że on tylko tak stoi 😀
[/quote]


Taaaa, oczywiście, że nadgarstek 😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 października 2017 15:32
A, to pamiątka po zrolowaniu się na torze za młodu 😉
Ostatnio było sporo dyskusji o przerasowieniu.
To nie photoshop, koń z filmu tak właśnie wygląda. No i komentarz weterynarzy:
https://www.theguardian.com/world/2017/oct/12/outcry-over-extreme-bred-horse-that-looks-like-an-aardvark
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się