Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Nie ma żeber na wierzchu i jest pięknie podkasany. Plus nie jest zimnokrwisty tylko pół, a chudy dłużej pożyje- dużo więcej problemów rodzi otyłość niż lekka suchość- z doświadczenia wiem.
Burza dziękujemy bardzo  :kwiatek: chłopak zaczyna coraz lepiej pracować bo w główce zaczyna mu się układać, a problemy ze skupieniem mieliśmy spore. On uwielbia się lamić i robił to w każdej niemal sytuacji jak go coś zaciekawiło czy przestraszyło .

rzepka nie ukrywam że jestem trochę w szoku bo dużo o moim zwierzu bym powiedziała ale nie to że jest za chudy  😲, ale każdy lubi co innego. Jak do mnie przyszedł to tłuszcz się aż przelewał. Pewnie jeszcze przybierze na masie mięśniowej i to mamy na celu, ale wszystko powoli bo ma dopiero 4,5 roku. On dużo w tatusia jednak poszedł.

tatuś http://arch.voltahorse.pl/articles.php?id=2456&page=5

kasztankaija piękna ruda  😀
Stoję z Rudzielc_23 w jednej stajni i jej koń jest moim zdaniem w bardzo fajnej formie, na pewno nie jest zabiedzony czy wychudzony, ale nie jest też spasiony, ot koń w dobrej kondycji  😉
Dziękujemy za miłe słowa skierowane do Stasia :kwiatek: Zobaczymy co to za cudak wyrośnie. Jeszcze po drodze czeka nas pewnie kastracja, co trochę już spędza mi sen z powiek 😉
Zatem z tego, co piszecie to nie tylko mój mały szykuje się na surową zimę 😉 Będzie co czesać.
Rudzielc_23, świetny koń, zdaje się taki mocny! 😉Bardzo ci się konisko zmieniło 🙂
I wg mnie też wcale nie jest za chudy, kości na wierzch nie wystają, nie widzę też, żeby miał zapadnięte słabizny. Bardzo dobrze, że ludzie reagują, kiedy koń jest wychudzony, ale nie popadajmy w skrajności. Wygląda ok 🙂
Burza, Piorek to jeden z moich ulubieńców re-voltowych, aż głupio się powtarzać... 🙂
kasztankaija, kawał konkretnej baby! Po jakich rodzicach wyszło takie cudo? To "mix"? 🙂
harja, a to już zaraz ciachasz? czemu stres? 🙂 dziękuję 🙂
Burza ja taki mały  🚫 uskutecznię bo mam problem z derkami. 145 jest dobra na długość, ale w klacie ciasnawa. 155 z kolei lepsze w klacie ale za długie i na dupie mamy namiot.... Masz jakieś "swoje" firmy derek które są szersze w klacie?
Burza, w sumie nie tak zaraz, weterynarz zaleciła nie wcześniej niż jak skończy 2-2,5 roku. Chciałabym żeby został jajeczny jak najdłużej, ale też zobaczę jak będzie z jego głową 😉 a czas tak szybko leci... Zawsze się się stresuję jak coś się ma dziać przy moim koniu 🙂😉)
A my jesteśmy po dwumiesięcznych wakacjach na mazurach. Wolly stał się koniem górskim, ma dośc górek do przyszłego roku  😁
Umięśnił się, złapał kondycję. Zdjęć teraźniejszych z jego sylwetką nie mam ale! w końcu mam nowy aparat i pewnie zacznę robić mnóstwo zdjęć  😀
Przed wakacjami miał przepiękne długie warkocze ale zabawy z kolegami spowodowały, że niektóre pasma trzymały się tylko dzięki zapleceniu  😵 Na mazurach doszły owady - mój koń upodobał sobie drzwi od stajni  do drapania dzięki czemu zostały mu dwa kosmyki mega długich włosów więc na koniec wakacji przerwałam całą grzywę na króciutko. Jeszcze nie wiem czy mi się tak podoba.
Okazało się, że lubi wodę, bez problemu wchodzi chociaż pierwszy raz na lonży to jak mi poszedł w jezioro to ja ledwo go utrzymałam, tylko deski w pomoście skrzypiały i myślałam, że pojade jak na nartach wodnych...a tam co metr dalej jest metr w dół.
Musiałam mu kupić derkę od much, spodobała mu się do takiego stopnia, że jak chciałam jechać w teren i go rozebrałam to nie chciał pójść bo derka została w stajni.
Jest na tyle wysoki, że mogłam go karmic z balkonu na pierwszym piętrze  😉 podchodził i jadł z ręki smakołyki.
Co do jazdy - Tina przy nim to była torpeda, ona pokazywała, że zimnokrwisty nie znaczy wolny ani, że nic nie umie.....tutaj...gdyby nie te górki w lesie to by można było spotkać wleczącego się konia wiecznie przeżuwającego i śpiącego jeźdźca w siodle  😂 jedynie za rowerem czy samochodem się budził...i za wiaderkiem/torebką grzybiarzy.


kasztankaija   Love you more and more and more.
08 października 2017 11:22
harja niestety nie mam pojęcia jakich miała rodziców, być może jakiś mix, ale czego to nie mam pojęcia  😡

MajaK piękny jest, marzył mi się taki 🙂
MajaK zazdroszczę wakacji, nie wiem czy mi gdzieś umknęło, ale napisz coś więcej o nim, skąd go masz ?? 🙂
MajaK zazdroszczę wakacji, nie wiem czy mi gdzieś umknęło, ale napisz coś więcej o nim, skąd go masz ?? 🙂

Dokładnie 7 października 2016 roku (wczoraj minął rok) kupiliśmy go 🙂
Od wiosny 2016 powoli szukałam, całe wakacje wertowałam strony z ogłoszeniami, jak sie coś spodobało to zaraz niknęło ogłoszenie. Wybór padł na tinkera ale chcieliśmy pojechać gdzieś gdzie jest więcej niż jeden. Ewentualnie szukałam ciekawych kolorystycznie miksów z grubasem lub fryzem, ale nawet wici po znajomych nic nie przyniosły, jednego na Olx znalazłam jedynie.
Na wizji mieliśmy Jaskółkę, andaluzy w Nowym Targu, a wracając z zawodów w damskim siodle z Zakrzowa przypomniało mi się, ze mamy po drodze Dar-Mar i tam są fryzy i tinkery. Obejrzeliśmy wszystkie te co na sprzedaż, 5 dni później pojechalismy z przyczepą, siodłem i resztą sprzętu i próbowaliśmy te co nam wstępnie pasowały. Dylemat był między tinkerem, fryzem a shire. Tinkerka była nieco starsza niż chcieliśmy, drugi tinker ślicznie umaszczony ale za mały, fryz dawno nie chodził i nie dało się wsiąść(chociaż cały czas mi się podoba) no i tak wybór padł na 3,5 letniego wałacha shire.
Pojechałam na pole żeby sprawdzić w 3 chodach, od stajni, od koni, okazał się wygodny (to był warunek konieczny) i bardzo spokojny  😉
Okazało się, że koń urodzony w Mińsku Maz., z rodziców sprowadzanych. Jest po og. Ithersay William, jednym z wyższych, ponoć ma ok 195 cm w kłębie. Mamusia stoi/stała w  SO Gniezno - Alan's Willow May - kara ale ma siwy ogon, po niej Wolly ma też siwiznę na całym ciele.
kasztankaija, głowę ma szlachetną, śliczna jest 🙂
kasztankaija   Love you more and more and more.
08 października 2017 17:18
harja szlachetną, ale dużą  🤣
MajaK a myślałam właśnie, że to Tinker, a tu proszę Shire  😁 a tak z ciekawości ile ma w kłębie teraz ?
MajaK a myślałam właśnie, że to Tinker, a tu proszę Shire  😁 a tak z ciekawości ile ma w kłębie teraz ?

Ja baaardzo chciałam tinkera bo mi się te szczoty i długaśne grzywy podobają, do mojego wzrostu 160 cm idealne ale dla drugiej połówki musiał być nieco większy, tak ze 155 cm, dlatego i miksa bym zaakceptowała ale nie było, znaczy ta jedna tinkerka była już gabarytem odpowiednia ale coś tam było nie tak i miała  9 lat a my do 6 lat szukaliśmy.
Na str 153 mam zdjęcie obok niego.
Nie mierzyłam go ale ze 180 cm pewnie ma. Jeszcze nie zakończył wzrostu.
Cześć wszystkim! Dawno mnie tu nie było.

ooooo hajra jak super że wróciłaś do grona zimnuchowców !
MajaK chłopak się wyrabia!! 🙂


a tu moja czwórka która złożyliśmy w tym roku w okolicach sierpnia  😍
PauliL, no hej hej! 🙂 nie mogło być inaczej! 😉
Super zaprzęg! Niedługo będzie 6-konny? 😁 😀
Dziewczyny z pytaniem zagoscilam w tym wątku  😉
Otóż, jakie rozmiarowo kupujecie derki?
Mam jedną kobyle pogrubioną i jednego ziemniaka.
Chcialambym je uprac, a pogoda hmmm...pozostawia wiele do zyczenia  🤔 Po praniu chciałabym je zapakowac w derki, do wyschnięcia, tylko nie mam pojęcia jakie najlepsze rozmiarowo i jaka derka  😵
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 października 2017 12:59
Ja kupowałam grubasowi polarową Villa horse w rozmiarze 165.
Dementek dziękuje  :kwiatek: Biorę się za szperanie po necie 👀
PumCass   zachowaj zimną krew!
11 października 2017 16:22
kamikami26 najlepiej zmierzyć konia, bo nie ma czegoś takiego jak derka na zimnokrwiste, derka na wielkopolaka, derka na araba - ale to zapewne wiesz 😉
Mój jest 100% zimnokrwisty, ale jego budowa pozwala na to, że mieści się spokojnie w derki 145-155, w zależności od firmy - a nie jest to mały konik 😉
Także zmierz konia od kłębu po nasadę ogona i jeśli dodatkowo jest szeroki(lub gruby) to warto wziąć rozmiar większą, żeby brzuch za bardzo nie wystawał 😁
Tak jak mówi PumCass - a najlepiej pomierzyc 🙂 na mojego Kubę z kolei 165 były ciasnawe. Może masz kogoś, kto mógłby ci pożyczyć do przymiarki jakiś rozmiar? Albo zmierz grzbiet i długość.
Hajra u mnie jest mała wieś,mało kto wie co to jest derka  😜
Jak jade na pokazy,to ludzie się pukają w głowy  😂 🏇
Ale dla nich koń to do pługa i tyle  😵
Jak zajezdzalam kobyly, to widownię miałam jak na cavaliadzie,tylko bilety za free  🤣
A bucmanka jaką sensację zrobiła  👍
ja na swojego mam aktualnie hkm 165, wcześniej miałam jeszcze z yorka 155 bo tam nie było większych i powiem szczerze, że Borys to tak pomiędzy wypada bo 165 jest tyci za duża, a 155 była kusa
i tak jak już dziewczyny pisały - wszystko zależy zarówno od budowy konia jak i od kroju samej derki bo to też się potrafi znacząco różnić w zależności od firmy

PumCass  🚫 ale masz śliczne konisko <3
PumCass   zachowaj zimną krew!
12 października 2017 17:20
czarno-czarna a dziękować  😉
a ja się muszę pochwalić bo w pracy natknęłam się na baaaardzo fajne stadko x)




ile sztuk nie liczyłam, ale stadko dość pokaźne(prawie same sztumy + dwie? ślązaczki)  :P i szczerze mówiąc gdyby nie to, że aktualnie nie szukam konia to wróciła bym stamtąd z karą ślązaczką xD
kamikami26, to w takim razie zostaje ci wymierzenie koni 🙂😉 chociaż i u nas ludzie się dziwią na derki i inne "wynalazki" 😉)
any, wszystkie bym zabrała 😁

A ja wam pokażę jak mój mały dzielny źrebaczek chodzi w tereny ze swoim tatą i PumCass 😉)
Chyba zrezygnuje z prania,bo pogoda w ogóle nie rozpieszcza  😕 Konie jeżdżą jak po lodzie,zimno,ciągle pada,nawet jeździć się nie chce  🙁
I wiecie co, w szoku jestem  🤣
Tak mi ogierzysko spotężniało,że w popreg 150 się nie dopina 😵 Zamowilam,bo w 145 ledwo wchodził, urlopowal się ponad miesiąc,ja dzisiaj truchcikiem do stajni,bo deszcz za kołnierz wpada, łapie sprzęt i nowiotki popreg i duuuuusza blada 😜
Nie chciał wstydek dziś pozować  😂
o rany, ale karczysko!  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się