Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Gienia-Pigwa, yegua, super ta Jura (nawet nie wiedziałam, że jest taka firma od ekspresów!), ale totalnie poza naszych budżetem. 🙁 O tej drugiej poczytam.

A co myślicie o Saeco? U mojego chłopa w firmie taki stoi i jest dosłownie katowany od kilku lat i nic mu nie jest.
mundialowa, ale używkę w dobrym stanie kupisz i za 2000zł
Bischa   TAFC Polska :)
06 sierpnia 2017 22:39
Jaką zamrażarkę wolnostojącą, 3 szufladową do 600 zł polecacie? Szlag mnie juz trafia na to moje maleństwo w lodówce, nie da się większych mięsnych zakupów zrobić,  bo nie ma gdzie zamrozić...
yegua, zakup ekspresu na chwilę został odłożony, ale z pewnością do niego wrócę i rozglądnę się za używkami. 😉

Teraz nadszedł czas na wybór płyty indukcyjnej, piekarnika i zmywarki. Płyta ma być jednofazowa i tyle o niej wiem, więc wybór chyba zostawię M. 😁
W zmywarkach waham się między [url=https://www.ceneo.pl/37744948#tab=click]Boshem[/url] a [url=https://www.ceneo.pl/43267811#tab=spec]Beko[/url].
A z kolei wśród piekarników kompletnie nie wiem, na co zwracać uwagę i póki co wybrałam takie modele: [url=https://www.ceneo.pl/15702485#tab=spec]Bosh[/url], [url=https://www.ceneo.pl/39326108#tab=spec]Beko[/url] i [url=https://www.ceneo.pl/43522388#tab=click]Amica[/url]. Może znajdzie się tu użytkownik któregoś z wymienionych modeli? Może patrząc na sam opis macie jakieś spostrzeżenia, rady? :kwiatek:
mundialowa, zaletą zmywarki Bosha jest sensor ilości załadunku. Ogromną zaletą Beko - zmienna wysokość górnego kosza. Jak bym chyba brała Beko. Wygląda na to, że ma super przydatne funkcje.

Co do piekarników, to ilość programów jest mało istotna. Sama od lat mam podobny do tej Amiki, też Amikę i jedynie popsuł się rożen (bo piekarnik był z rożnem). Z tych piekarników brałabym Amikę - bo ma prowadnice. Dwie rzeczy uważam za ważne (oprócz standardowej reszty): prowadnice i czyszczenie pyrolityczne. A tych nie ma żaden z tych piekarników.
Też mam już parę lat, chyba z 10 już, w domu Amike i nic się nigdy nie zepsuło, na dodatek wygląda jak nowa.
Też mam bardzo podobną amicę w domu już jakieś dobre 12 lat jak nie 15, wygląda dalej świetnie, wszystko działa - rożen również, a czesto używany. U nas jedynie po tylu latach zaczyna powoli odchodzić farba przy pokrętłach z obrazków. Ale problem został rozwiązany czarnym pisakiem do płyt 😀
Dzięki dziewczyny za rady! Piekarnik będzie Amici. 😉 Co do zmywarki, to dyskusje jeszcze trwają, Bosh przekonuje nas swoją cichą pracą, a Beko ruchomym górnym koszem. Sama nie wiem... 🙄
mundialowa, dla mnie decybele ważniejsze, boscha zmywarkę mam i regulowanego kosza mi nie brakuje.
yegua, patrząc na decybele, to wśród tych dwóch modeli wygrywa Beko, choć z drugiej strony 2dB chyba nie są odczuwalne.
mundialowa, aaa, to na Twoim miejscu brałabym tą która jest oszczędniejsza, cichsza i ma lepsze opinie użytkowników.
A osobiście to Boscha, jakoś Beko kojarzy mi się z badziewnym wykonaniem (wiadomo Beko - Beko nierówne, jest i tanie Beko i drogie Beko).
Drogi Bosch od taniego Boscha też się różni 🙂
czy jest gdzies jakas wyszukiwarka pralek/suszarek wg kryteriow? Bo nawet w sklepach nie sa w stanie powiedziec ile trwa np czas prania w temp 60 st a zalezy mi zeby to byly max 1 - 1,5h.
I czy slyszalyscie w ogole i macie jakas opinie o agd Star Light? Pierwsze slysze o tej firmie, a maja fajny i ladny zestaw pralki i suszarki..
nerechta, chyba najlepsze opisy sprzętu są na morele.net. W czas prania 1,5 h przy 60 st. śmiem wątpić w dobie klas energetycznych A+++ 🙁. Czas naszego życia jest poświęcany ku dobry Planety. Skupiłabym się na pralkach o sporej mocy z sensorem pojemności załadunku.
nie musi byc a+++, w pracy mam beko ktora pierze 90 stopni w 1,5h, 60 w 58 min. takie cos by mnie cieszylo... 🙂
nerechta, Właśnie sprawdziłam swojego elektroluxa -  da się ustawić bawełnę na 60 stopni na 1h05min - to też by cię chyba satysfakcjonowało? Ja w ogóle jestem pełna uwielbienia dla mojej pralki - głównie dlatego, że da się ustawić temp. 50 stopni - a tego mi brakowało. Przy 40-stu mocniej przepocone rzeczy się nie dopierały a 60 było już za dużo dla wielu materiałów. No i 50 stopni mogę nastawić na 50min. W ogóle da się mnóstwo kombinacji ustawić w tej pralce co mnie mega cieszy.
ovca   Per aspera donikąd
15 sierpnia 2017 16:06
Pytanie do singli, ewentualnie mało gotujących par 😉 jaką macie pojemność lodówki? czy 140 l + 50 l zamrażalnika spokojnie wystarczy mi na jedną osobę (w lodówce trzymam przede wszystkim warzywa, no ale na jedną osobę, więc nie są to jakieś ogromne ilości) i napoje. Czy celować w większe, takie typu 200 l chłodziarki?
busch   Mad god's blessing.
15 sierpnia 2017 16:27
ovca, ja mam lodówkę 214 litrów + 18 litrów zamrażalnika. Zamrażalnik specjalnie taki mały wybrany bo miał pomieścić tylko lody i może od czasu do czasu jedną mrożonkę. Taka lodówka wystarcza dwóm osobom mało gotującym na cały tydzień. A mamy sporo "gabarytowych" rzeczy bo zawsze jest pełno warzyw, owoców itd.

Wcześniej mieliśmy nawet trochę mniejszą, nie wiem jak pod względem litrów (to była przedpotopowa Silesia) ale pewnie coś właśnie w stylu 140 + 50 albo nawet mniejsza bo była niższa niż ta obecna i miała zamrażarkę z prawdziwego zdarzenia, a nie taką mikrusią jak ta nasza obecna. Też się w nią mieściliśmy we dwoje na tydzień, chociaż teraz możemy bardziej zaszaleć  😀

Nie wiem jak u Ciebie z ewentualnym wykorzystaniem zamrażalnika ale ta zamiana przestrzeni na lodówkę to wg mnie był bardo dobry lifehack 🤣 Nie ma co prawda tak dużo modeli, w których zamrażalnik jest taką małą odgrodzoną półką z zamykaniem wewnątrz lodówki, ale jeśli takowy znajdziesz, to możesz mieć dużo więcej miejsca za podobną cenę, jakbyś brała 140 + 50.

My w sumie i tak nie mieliśmy wyboru, bo specyficzny rozkład kuchni + fakt że wynajmujemy spowodował, że musieliśmy po prostu znaleźć lodówkę o wysokości max 130 cm ale teraz wiem że wcale nie trzeba mieć kolubryny, żeby sobie komfortowo wszystko mieścić.
ovca   Per aspera donikąd
15 sierpnia 2017 16:35
Nie wiem jak u Ciebie z ewentualnym wykorzystaniem zamrażalnika ale ta zamiana przestrzeni na lodówkę to wg mnie był bardo dobry lifehack 🤣 Nie ma co prawda tak dużo modeli, w których zamrażalnik jest taką małą odgrodzoną półką z zamykaniem wewnątrz lodówki, ale jeśli takowy znajdziesz, to możesz mieć dużo więcej miejsca za podobną cenę, jakbyś brała 140 + 50.


zamrażalnik musi być duży- na pewno będą w nim lody (dużo), mrożonki i osobna szuflada na klopsiki warzywne z ikei  😂
busch   Mad god's blessing.
15 sierpnia 2017 17:17
ovca, ok 😀 Uważam że nadal nie powinno być jakiejś specjalnej lipy z 140+50, zwłaszcza że masz o jedną osobę mniej niż moje obecne domostwo 🤣. Chociaż uważam że i tak najlepiej się przejść do jakiegoś sklepu i fizycznie zobaczyć co to znaczy dana pojemność/wysokość i jak się ma do obecnej Twojej lodówki 🙂
oo epk dzieki wielkie! Takie cos byloby dla mnie super, tylko jaka masz pojemnosc wagowa? Powiedz prosze co to za model?
nerechta, dokładnie taką: https://www.euro.com.pl/pralki/electrolux-ews1276ci.bhtml#afterSearch-electrolux%20ews1276ci|pralki||Pralki|product
7kg. Na dwie osoby mi wystarcza.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
05 października 2017 18:13
Witam,

może nie pralka... ale odkurzacz! Zdecydowałam się na zakup bezprzewodowego egzemplarza.
Byłam prawie zdecydowana na Dysona v8. Acz teraz zastanawia mnie Philips PowerPro Aqua. Dużo tańszy. Ktoś ma doświadczenie z takimi egzemplarzami?
Oczywiście w domu zwierzak, wiec niby ten Philips lepszy...
Dziewczyny, potrzebuje pomocy na szybko. Sprowadzilam sie do mieszkania z pralka nalezaca do wlasciciela mieszkania i jest slabo... 2 tygodnie temu zostawil pranie na cala noc, pranie skislo a z pralki smierdzi stechlizna... Na domiar zlego pralka po tym incydencie przez dwa tygodnie byla zamknieta, co poteguje efekt... Oczywiscie zaczelam wietrzyc i bede wietrzyla, ale czy moze ktos ma pomysl jak pozbyc sie tego okropnego zapachu? Puscic na pusto? Jakies domowe sposoby albo moze sa jakies saszetki do kupienia w Rossmannie? PO-MO-CY, cale mieszkanie przejmuje ten zapach
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
08 października 2017 09:47
Czy posiada ktos z was żelazko ze stacja pary ? Jak sie sprawdza? Czy rzeczywiscie warto?  Moze mozecie polecic jakies konkretne modele ?
[quote author=wiedźma link=topic=48.msg2719130#msg2719130 date=1507447452]
Dziewczyny, potrzebuje pomocy na szybko. Sprowadzilam sie do mieszkania z pralka nalezaca do wlasciciela mieszkania i jest slabo... 2 tygodnie temu zostawil pranie na cala noc, pranie skislo a z pralki smierdzi stechlizna... Na domiar zlego pralka po tym incydencie przez dwa tygodnie byla zamknieta, co poteguje efekt... Oczywiscie zaczelam wietrzyc i bede wietrzyla, ale czy moze ktos ma pomysl jak pozbyc sie tego okropnego zapachu? Puscic na pusto? Jakies domowe sposoby albo moze sa jakies saszetki do kupienia w Rossmannie? PO-MO-CY, cale mieszkanie przejmuje ten zapach
[/quote]
Są płyny do czyszczenia pralki. Na butelce instrukcja. W rossmannie i czasami dwupaki w lidlu. Powinno pomóc.
Wymylam pralkę tym płynem i puściłam jedno pranie na 90 stopni z łyżką Domestosa w środku, pomogło! Za parę dni ogarnę jeszcze pranie z octem.
używacie odkurzaczy cyklonowych? Jak się sprawdzają w porównaniu do zwykłych? Chodzi mi o takie tańsze modele...
Condina słyszałam opinie, że Dyson bardzo dobrze sprawuje się przy sierści zwierzaków, co do tego drugiego to niestety nie pomogę, bo nie znam
wiedźma ja wlewałam do bębna 250 ml octu, dodatkowo normalnie płyn do płukania do szufladki i pomogło na ten przykry zapach
Czy posiada ktos z was żelazko ze stacja pary ? Jak sie sprawdza? Czy rzeczywiscie warto?  Moze mozecie polecic jakies konkretne modele ?


Moja mama ma z tefala. Osobiście nie przypadło mi do gustu, wolę prasowac jej poprzednim. Z plusów to na pewno mała waga i ręką nie boli przy dużej ilości ubrań . Minus taki, że nasze samo dobiera program i niektóre rzeczy długo trzeba prasować by się dobrze rozprostowały, gdy jest mało wody w stacji, jeszcze nie na rezerwie głośno chodzi gdy pompuje wodę.

Ja zostanę fanką klasycznego, może jeszcze kiedyś je polubie jak lepiej je ogarnę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się