KOTY

Tunrida Miałam kocura wykastrowanego w wieku 5 miesięcy, który zaczął znaczyć w wieku  1,5 roku, wiec zdarzyć się może.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 października 2017 07:55
tak w temacie, to ja mam teraz dwa main coon'y w tym jednego rocznego z jajkami, żaden nie znaczy, wzięty z hodowli miesiąc temu, gdzie żył z innymi kocurami, które również nie znaczyły, hodowczyni opowiadała mi, że w 15letniej karierze hodowlanej zdarzył jej się raz przypadek znaczenia terenu ( w wieku 3lat), rozwiązaniem było oddzielanie kocurów od siebie, ale że ona tego nie preferuje to wykastrowała i problem zniknął.
Łączyłam dwa dorosłe co jest z zasady trudniejsze, mimo to po 2tyg, może nie ma wielkiej miłości, ale z pewnością jest absolutna tolerancja, jedzenie z jednej miski i początki wspólnych zabaw  😍
Dziękuję, ta wypowiedź mi się bardzo podoba.  😁 
A to ja Wam jeszce pokażę Maurycego, póki jeszcze u nas jest🙂



Jak nie lubiłam kotów tak coraz bardziej jestem pozytywnie do nich nastawiona🙂 Dzisiaj w nocy był spokój, zobaczymy czy to przypadek czy reguła.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 października 2017 11:39
Magdzior, łaaaaał  😍
Magdzior, on ma minę jak z castingu Top Model, wygląda jakby celowo pozował  😁

Ładny skubaniec.
Magdzior jejuuu, ale on piękny jest  💘
Naboo całego zdjęcie dawaj, śliczny 🙂
bardzo ciekawe umaszczenie, nietypowe! fajne!
Mój Oji rok 1 i 2 mce i leje jak postrzelony  😕
a rozumiem, że wykastrowany w porę? Z tym, że...ty masz hodowlę, prawda? Wtedy i kotki mają ruję i samce kryją. I samców też bywa, że masz kilka w domu. To chyba zupełnie inaczej wtedy wygląda, niż 1 wykastrowany za młodu kocurek.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 października 2017 06:58
tunrida
moim zdaniem nie będzie Ci lał i się nie przejmuj, zawsze jest cień szansy, że coś pójdzie nie tak, ale z mojego doświadczenia wynika ze MC nie sprawiają problemów  :kwiatek:
Melduje ze u nas coraz lepiej, lapka sie goi a Decybel planował wczoraj opuscic łazienkę ale sie wystraszył, bedzie musial ruszyc tylek bo sieje demolke na półkach w lazience. Walnął tez 3dniowa kupe wreszcie, wiec będzie żył 😉
tunrida, to nie ma reguły nigdy. Ja miałam kiedyś kocura który wykastrowany lał przez całe swoje 12 letnie życie , głównie do spania psa , ale nie tylko. Pierwszy raz się zsikał jak miał 5 miesięcy.
Potem miałam kotkę, zresztą razem z nim która nigdy nigdzie nie zrobiła siku , tylko kuweta, a był to kot zestresowany,który bał się wszystkiego , wzięta ze schroniska, bojąca się spojrzenia człowieka itp. więc ona miała prawo sikać, ale nigdy się nie zdarzyło.
Potem był kocur ze stajni- całe życie nigdy nigdzie nie siknął, zupełnie normalny kot.
Potem obecna Biała : nadwrażliwa kotka, płochliwa bardzo, leje często jak sobie coś umyśli i nie dojdziesz co się w jej mózgu dzieje.
No i obecne dwa cornishe : nigdze nie leją, mimo 2 krotnego zapalenia pęcherza kotka sikała do kuwety, latała tam co 2 minuty na kilka kropel, ale tylko kuweta.
Kocurek ma 4 miesiące , początek grudnia go kastruje.

Edit. Wczoraj byłam u weta na przeglądzie z nimi. Takie pierdy typu odrobaczenie, szczepienie itp. Zapłaciłam 360 pln  🤔wirek: zwierzęta kosztują  😉
Opisana sikająca Białka ma zapalenie dziąseł. Czy ktoś się z tym spotkał? Wetka mówiła,że częste w sumie u kotów i żeby nie dawać mokrego, a głównie suche żeby się nie robił osad. Dostałam taki naparstek na palec z jonami srebra i specjalny żel żeby myć jej zęby. Czy ktoś miał podobny problem kiedyś?
Ja nigdy z żadnym kotem, więc to dla mnie nowość.
A kotka 3 letnia, żywiona tym samym co Corsnihe, ale tte odpukać zęby jak z książki.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
06 października 2017 09:17
Kocica mojej mamy lała w czasie rui pod drzwiami. Mieszkanie w bloku, żadnych kotów na klatce, ona jedynaczka. Koleżanka, od której mamy naszą MCO miała dwa kryjące kocury i zero problemów. Tylko, że tam panów ustawiała... kocica.
Oji jest kocurem hodowlanym, wiec nie jest kastrowany.
Dla odmiany drugi moj kocur, Samcio, nie znaczy. Meh
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 października 2017 20:13
Perlica, ja mam kocią szczotkę do zębów i pastę. I staram sie myć codziennie.
Strzyga, ale Twoja ma jakiś problem czy profilaktycznie ?
Perlica,  Decybel to ma, a zarl pol roku tylko sucha karme w schronisku. Więc to nie pomaga niestety. Wet mówiła mi ze okresowo podawać steryd w zaostrzeniu lub usunac wszystkie zęby 😉 czego raczej nie zrobię kotu. Ponoc sa srodki wspomagajace flore w pysku ale dopiero zagłębiam sie w temat. Wiem ze kotu brata przeszlo po zmianie żarcia ale okolo roku nawracalo zanim sie uspokoilo.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2017 08:30
Perlica, ma juz trochę kamienia, który trzeba bedzie usunąć i brzydki zapach z ust.
To ja w kocim wątku jeszcze przedstawię Bolka. Bolek to kot, który od urodzenia mieszka w naszym ogródku. Najpierw z matką kocicą, a teraz albo z nią, albo sam. Z miotu tylko on został. Kocice przeganiano z okolicznych podwórek. Sąsiedzi nie chcieli mieć z nią do czynienia. My nie przeganialiśmy, dokarmialiśmy. Kocica z młodym mieszkają albo pod plandekami pod którymi stoją motocykle, albo pod schodami wśród kartonów, wiader i śmieci. Swego czasu dostali miskę na stałe i w tej misce staraliśmy się, by ciągle było żarcie. Ale to był głupi pomysł, bo zaczęły do nas ściągać wszystkie okoliczne koty na jedzenie. Sąsiedzi nie byli zadowoleni, bo łaziło to całe towarzystwo po ulicy, sikało, znaczyło i uprawiało głośny seks. Więc miska zniknęła a towarzystwo kocie było przeganiane.
Jedynie Bolek ma pozwolenie męża na legalne mieszkanie w ogródku. Kocica jest tylko dokarmiana i raczej przeganiana. Choć często jest tak, że pozwalamy jej siedzieć pod plandekami czy schodami i udajemy że jej nie widzimy. A ona udaje, że jej nie ma. Żreć dostaje.
Bolek jest dziki i nie staramy się go oswajać dla jego własnego dobra. Choć chyba sam się oswaja.
Nad ranem, kiedy wychodzimy z domu Bolek siedzi na schodach wejściowych do domu i robi "miau", żeby dostać żreć. Czasami Bolek wchodzi do męża do warsztatu i patrzy jak ten pracuje.
Ostatnio Bolek coraz mniej ochoczo ucieka przed naszą Xiją. Coraz bardziej pozwala jej do siebie podchodzić. Bolek ma pół roku. Umie łazić po szmacianym daszku nad naszym kącikiem wypoczynkowym. Umie siedzieć wysoko na kratce na winorośl i patrzyć se na nas z góry. Bolek się rozbestwił i byle jaka karma mu nie smakuje. Tak jak na początku jadł cokolwiek, aby brzuszek nie był pusty, tak teraz Bolek zaczyna wybrzydzać. Nie wiem, czy Bolek na zimę nie dostanie jakiejś budy.
Bolek pozwala mężowi się czasami pogłaskać przy jedzeniu. I dziś właśnie dostał swoje imię. 🙂 Nie mam pojęcia czemu akurat Bolek, ale to kot męża. 🙂





Bolek z matką.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2017 22:31
Melulu ma nowe, ukochane miejsce do spania. Za zakupy za 200 zł dostałam w zooplusie w gratisie posłanie. I jest bardzo porządnie zrobione, Mel darzy miłością wielką:


I łapiąca na balkonie ostatnie promienie słońca:
efeemeryda   no fate but what we make.
09 października 2017 07:18
to ja tu tak tylko wpadnę z  Teosiem  😍 😍 😍
aaaaleee łaadny  😍 😍
jakie rysidło  😍
efeemeryda   no fate but what we make.
09 października 2017 10:08
dla osłodzenia słodkości dodam, że wczoraj przyszedł i mnie oblizywał  😂  😍
niewiarygodne ile może być miłości w takim małym ciałku  😍
Wszystkim polecam mc, btw są jeszcze trzy kocurki wolne w tym jeden z charakteru w stylu Teosia  😍
Pomocy! Kot mi się zepsuł  🙁 Moja czarna znajda co kilka dni nie trafia do kuwety. Znaczy się sik trafia pięknie do kuwety na parterze domu, po tym siku kotka biegnie na pierwsze piętro i tam idzie kupa, skoro tak chce to postawiłam 3 kuwetę na górze dokładnie tam gdzie wymyśliła sobie miejsce do robienia kupy. Ze dwa czy trzy dni kupa była w kuwecie, a dziś rano obok kuwety 😵 Wszystkie 3 kuwety sprzątane na bieżąco, co najmniej 3 razy dziennie. Nie wiem o co jej chodzi, nie wygląda jakby jej coś dolegało, kupa normalna,  żwirek od początku taki sam - silikonowy.
Macie jakiś pomysł o co jej chodzi? Zmienić żwir?
pestka, ja bym żwir zmieniła na klasyczny, bo mi kiedyś jeden kot nie chciał silikonu, mimo że z początku było ok, to po tygodniu już mu się nie podobał.
to ja zostawię tu swojego rudzielca, w jego ukochanej pozycji do spania. 😁 Z kolei kotka jak zwykle nieuchwytna do zdjęć, bo pcha się na kolana i do całusków. 😉

Perlica pisząc klasyczny masz na myśli bentonitowy?

Sik dalej trafia bez wpadek do silikonowego, no nic kupie dziś jakiś bentonitowy i wymienię w kuwecie na górze, mam nadzieję, ze to poskutkuje bo inaczej uduszę kota  🤦
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 października 2017 11:36
pestka, zabierz do weta. Przebadaj, potem kombinuj z kuwetami. W większości orzypadkow kot załatwia sie za kuweta, bo boli i kojarzy kuwetę z bólem. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się