czapsy i buty

Mnie Hippici się w miarę nieźle trzymają. Choć zaczęły przemakać i w jednym od spodu przetarła się podeszwa  😲 W żadnych butach mi się to nigdy nie zdarzyło.
a sztyblety horze jodhpur? Jakie macie zdanie?
Villemo, Mam obecnie 2 parę, jestem zadowolona. Pierwsza para umarła po kilku miesiącach, bo była użytkowana w naprawdę ekstremalnych warunkach bez żadnej konserwacji - dzień w dzień piach, czasem słońce - czasem deszcz - czasem błoto, no instruktorska dola, a ze mnie był przepracowany pracoholik i nie smarowałam. Tzn, tylko skóra na zdjęciach nie wytrzymała, bo podeszwa nie do zdarcia.
Druga para ma....yyyy..... 2 lata? I oprócz tego, że po prostu zaczyna wyglądać troszeczkę kapciowato, to nic się z nią nie dzieje, skóra nadal cała, podeszwy całe. Polecam, to fajne sztyblety za niską cenę.
Sankaritarina
Dziękuję pięknie :kwiatek: Wobec tego, kupuję bez obaw 🙂
Villemo, :kwiatek: to życzę, żeby się dobrze nosiły!
a i zapomniałam... wg mnie, są wygodne 🙂 ale to już moja osobista opinia
Mam sztyblety hippicy bodajże 4 lata, tyrane były przeokropnie. skóra się trzyma super jednak mam ten sam problem z podeszwą... Nie wiem czy mam ryzykować i znów wrócić do tego samego egzemplarza. Czy znacie firmę godną polecenia, taką której sztyblety są tak samo wąskie jak hippicy? Zależy mi na dobrej jakości, bo chciałabym, żeby buty długo mi posłużyły jednak w większości stopa mi lata w dwie strony 😁 i oczywiście nie chciałabym wydać na nie całego majątku 
ps.sznurowane odpadają
Ja mam Pascuello ponad pół roku i właśnie wymieniam w jednym zamek, ale to tyle. Nic więcej się z nimi nie dzieje.
Sankaritarina przymierzałam je w sklepie, były o wiele wygodniejsze niż podstawowa wersja; są też szersze w palcach, niż wszystkie inne wiązane. Wzięłam je ze względu na wygodę, czytam, że jakość też dobra, więc wybór trafny 🙂
Mają wąski fason?
Ja swoich oficerkowych sztylp z pascuello nie znoszę, zamek w ogóle nie trzyma i przy chodzeniu suwak mi wyjeżdża nad kostkę  😤 Są ładne, ale to tyle. Sztyblety za to w porządku.
klipsiara a co masz na myśli?
Ja miałam chyba z 2 czy 3 pary czapsów z Pascuello, w każdych jednych w niedługim okresie czasu psuł się zamek  🙄 Na tyle mnie to wkurzyło, że zainwestowałam w oficerki  🏇
Moon   #kulistyzajebisty
06 października 2017 11:16
budyń, mi się tak robiło w tych "miękkich" sztylpach Hippiki - myślałam, żeby wszyć zamek odwrotnie, tzn żeby sztylpy się zapinały z dołu do góry, ale szewc mi powiedział że to nie wykonalne  🤔 (w sumie nie wiem dlaczego) Obecnie sztylp używam tylko na treningowe nie bardzo wymagające jazdy no i jak jest wielkie błocko, bo szkoda mi oficerek :P ale generalnie jak ktoś ma na to patent, to chętnie go poznam 😉
Mój patent to olać sprawę do czasu posadzenia tyłka w siodło, wtedy robię wygibasy i z konia sobie ten zamek dociągam z powrotem, albo dalej olewam temat  🙄 Dojadę je i kupię sobie coś innego, albo wymienię zamki na jakieś normalne. Nie wierzę, że się nie da odwrotnie wszyć, bo masa sztylp ma tak właśnie zamek zapinany, u góry.
Moon   #kulistyzajebisty
06 października 2017 13:19
budyń, no właśnie tylko mi się to robiło w trakcie jazdy 😉 Też generalnie zapominałam o tym, bo nie przeszkadzało mi to w sumie, ale no wyglądało mocno "wsiowo" 😉
Ej, mi też się tak robi, ale myślałam, że to może dlatego, że wzięłam za szerokie czapsy. 👀 Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza już teraz, ale przez jakiś czas, jak tylko była chwila odpoczynku na treningu, to się musiałąm wyginać i poprawiać. 🤣
klipsiara a co masz na myśli?


Chodzi mi o to czy nadają się na wąska stopę. Z racji tego, że mam nr 39 a stopę strasznie wąska/chuda mam ograniczony wybór w modelach, bo większość jest za szeroka i właśnie z tego względu wcześniejszy wybór to była Hippica. (Sama się zastanawiam czy znowu się nie pokusić..)

Co do sztylpow Hippica Roma bardzo polecam!!! Mam je na pewno 5 lat i nic się z nimi nie dzieje, a używam ich bardzo często. Dodam jeszcze, że przeżyły milion pławień w jeziorze i kompletnie nic się nie odksztalcilo itp. Z zamkami nigdy nie miałam problemów. Na pewno kupiłbym jeszcze raz.
klipsiara
mam szerszą stopę, w porównaniu do modeli wiązanych i zasuwanych z przodu - te są zdecydowanie szersze, w tych dwóch było mi wąsko
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 października 2017 11:47
Ktos miał oficerki ze skory syntetycznej z Decathlonu? szukam czegoś do ciurania na co dzien, a większość sztylpow i sztybletow mi sie kompletnie nie podoba.
To i ja mam pytanie :kwiatek:
Jak przyciemnic kolor skórzanych sztylp?mam sztylpy w kolorze brąz/koniak,sztyblety trochę ciemniejsze.jakiś olej do skóry?ktoś coś próbował?muszę wyrównać kolor.będę wdzięczna za wszelkie sugestie 🙂
Chyba każdy olej do skóry trochę przyciemni.
Niektóre balsamy też dają taki efekt, np Over Horse
Mam wrażenie,że olej do skóry to może być za mało.Jutro sprawdzę 🤣 a oleje kuchenne?Wydaje mi się,że mogą zadziałać mocniej,w tym przypadku pożądane.A może ktoś miał jakąś wpadkę z przyciemnieniem?
Edit.głupi pomysł z olejem kuchennym.nie polecam.kupie paste do butów w podobnym kolorze,wymieszam pół na pół z wazelina i będę delikatnie przyciemniac.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 października 2017 11:09
Ktos kupowal ostatnio sztylpy z firmy obuwniczej pawel krzysiek? Trzymaja sje dobrze?
Strzyga, ja kupowałam, ale sztyblety. Jeśli to pomoże - wyglądają porządnie, póki co nic sie nie dzieje.
Miał ktoś styczność z tymi butami? https://sklep.bergo.pl/buty-stajenne-zimowe-denver-winter bądź ich wersją nie-zimową? Potrzebuję wygodne buty, bardziej do deptania niż jazdy, na halę konia poprzeganiać itd.  :kwiatek:
Witajcie!
Jestem właśnie w trakcie szukania czapsów skórzanych i poszukuję opinii o następujących:
- Start Elite
- Start Piping
- PBK S-204-G
Ktoś miał z nimi do czynienia, jakie opinie, wrażenia ? Będę wdzięczna za każdą pomoc 🙂

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 listopada 2017 07:07
Czy ktoś posiada takie czapsy i mógłby mi powiedzieć czy bardzo siadają? :kwiatek:
te
lub te
🙂
Hermes - kupiłam te pierwsze, odesłałam i kupiłam te drugie. W Luxorach zamek jest wszysty odwrotnie  🤔 czyli od dolu do góry co jest zupełnie bezsensowne bo się potem na koniu rozjezdza od góry na łydce.
Hippica za to bardzo fajna, dobrze lezy, siada tylko troszkę. Moim zdaniem wygląda też duzo bardzo elegancko (zdjecia wszedzie pokazuja starego Luxora, z metalowym znaczkiem na górze, obecnie jest to po prostu mało ciekawy, wytłoczony wzór).
Hippice mam od sierpnia gdzies, jezdze codziennie, nic jej się póki co nie dzieje.
Hermes, mam Hippica. W zasadzie zachowuje się tak jak cholewka od oficerki. Nie siada dużo, ale trochę siada do ok 2-3 tygodni, jest natomiast z bardzo dobrze dobranej skóry, tak nie za twarda, nie za miękka. Kupiłam je "na jakiś czas" zanim zamówię oficerki i nigdy tych oficerek nie zamówiłam w końcu bo bardzo dobrze się w tych czapsach jeździ.

Po półtora roku odpruła się gumka pod spodem, co jest do naprawienia bez problemu. Natomiast nic poza tym się nie dzieje ani z zamkami, ani z zatrzaskami ani ze skórą.
odradzam fair play'e okropna sztywna skóra i te zamki, brr .. sprzedałam szybciej niż kupiłam  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się