M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini   fb & insta: dokłaczone
07 października 2017 17:59
Jeny, tragedia :/
A jakies umowy z nimi? mundialowa, nie mieliscie zapisu o terminie czy cos?? 🙁

Nam przeszla pierwsza niechec do robienia czegokolwiek w mieszkaniu - sciana przedpokoj/salon w koncu dostala kolor i wyglada świetnie 😍
Teraz tylko musimy znalezc kogos, kto nam powiesi tv na scianie gk 😉
smartini co to i skąd drzwi które są na zdjęciu w tle?
Meise o rany, wygooglałam sobie tego chrobotka.  😍  Dzięki ci za ten pomysł, mini-łazienkę chcę zrobić w betonie i właśnie ożywić zielenią, a że ja rośliny lubię ale żadna ze mną nie chce przeżyć  😂 to chrobotek będzie idealny.


Hihi, noo, chrobotek jest czadowy! Zakochałam się od pierwszego wejrzenia 😀 Można kupić nawet na allegro 🙂

Meise, ojacię! 😍 Pięknie i z charakterem! 😍
Ta sofa jest gigantyczna! U nas zajęłaby cały salon i kuchnię. 😜 A kabinę chyba macie taką samą, jak my. Czyżby nasze kochane obi? 😁
U nas jeszcze "mdło" z powodu braku dodatków, ale myślę, że jak w każdym pomieszczeniu zawiśnie Beksiński, to będzie lepiej. 😁

Dziękuję  :kwiatek: Kabina z OBI, a jakże 😀 Nie wydziwialiśmy z nią za bardzo, za to baterie mamy porządne z HansGrohe zamawiane przez neta ^^ W sumie baterie to najdroższy element łazienki.
Powodzenia w nadawaniu duszy Waszemu mieszkanku, wkrótce się przeprowadzamy też na naszą nową ośkę, to się zgadamy na kawkę i wyprowadzanie Twojego piesa  😁

A wracając do umywalek nablatowych (Pandurska, ta Twoja wstawiona 3 strony temu miażdży system  :kocham🙂, to czyściłam już i nie było większego problemu, a efekt wizualny dla mnie jest jednak baaardzo ważny (-:

edit.
mundialowa, doczytałam o tej Twojej kuchni. Masakra, ale bym gości "zjeb***"... współczuję... Ja się z takimi fachowcami bardzo zdecydowanie obchodzę. Nasi robotnicy się mnie strasznie bali (mój chłop mi opowiadał). Cały czas tylko dopytywali, czy "pani" się podoba, jak robią  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 października 2017 19:04
pestka, radex natural z leroy merlin, sosnowe surowe, musimy je zaimpregnowac ale chce jakims neutralnym olejem zrby były spojne z parkietem 😉
smartini dzięki, mi też podobają się te drzwi, tylko czym je zaimpregnować, żeby nie straciły swojego uroku i nie ściemniały za szybko
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 października 2017 20:18
pestka, ojejem 😉
smartini, o-m-g jaka rewelacyjna kapa! Co to i skąd, chcę mieć!
o kurczaczki, jak tu się pięknie w wątku zrobiło  😍 Już ine będę wymieniać po koleikto i co, bo serio, wszystkie mieszkania są przecudne!
Smartini, Twoje to już w ogóle przeszał, bardzo moje rytmy  😜

Ja jestem na etapie odnawiania mieszkania, zobaczymy jak  nam pójdzie  😉
Meise skąd cegła? Bo to lica, prawda?
Szukam ładnej, ale nie chcę za nią za bardzo przepłacić...
Meise skąd cegła? Bo to lica, prawda?
Szukam ładnej, ale nie chcę za nią za bardzo przepłacić...


Nasza to jakaś retro cegła, mój przez neta zamawiał. Dosyć drogo wyszła, bo 120 zł za m2 (a są i takie za 15 zł/m2), ale my niedużą powierzchnię pokrywaliśmy, a efekt jest fantastyczny. Jest to piękna, najprawdziwsza cegła  😍
Wydaje mi się, że nawet z tej strony:
http://retro-cegly.pl/12-plytki-z-cegly-ceglane
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 października 2017 20:06
budyń, a nie pomogę, nie wiem, mama mi ją kilka lat temu kupiła 🙁 trochę kłuje ale jest cudna, strasznie ją lubię.
buyaka, a dziękuję ^_^
Dosia Ja nie Meise, ale tez zamawialismy cegle z e-retrocegielka.pl Mamy model fort Bema i kosztowal raptem 55zl za m2. Sa super i czekamy na kuchnie, zeby polozyc!
Pandurska a masz ją już fizycznie rozumiem? Bo tą retro widziałam wcześniej ale 120 + za metr to jednak sporo i trochę się waham... Nie potrzebuję cegły z historią ale chcę żeby jednak wyglądało przyzwoicie (nawet kosztem cent:/).

U Meise pewnie kładła ekipa budowlana, a Wy będziecie sami kłaść?
Dosia Tak, mam ja fizycznie w kartonach w skladziku. Jak chcesz, to moge zrobic ci zdjecie. My bedziemy klasc sami oczywiscie. Znalazlam super tutorial i chcemy sprobowac, bo i tez nie mamy dwoch lewych rak do roznych prac. Licze na przyzwoity efekt 😉.
O! Pewnie że chcę!🙂 też chcę kłaść sama😉 cena przystępna więc chyba mi bardzo pomogłaś🙂
Grafi,
ja kilka miesięcy temu przerabiałam ubikację, bo była po porzednim właścicielu w jakimś kiczowatym klimacie czerwonych sufitów i Merlin Monroe 😉 chrobotka kupiłam na wagę i wyklejałam sama 🙂


A jak z własciwościami, hm, sanitarnymi chrobotka? Nie zbiera się w nim jakiś syf, nie generuje pleśni, wilgoci, nie niszczy ścian?
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
09 października 2017 09:55
Skomplikowane jest umieszczenie tego chrobotka na ścianie?
keirashara,
to nie jest żywy mech, więc nic nie generuje, 🙂 jest jakoś tak fajnie utrwalony i zabarwiony, że pozostaje miękki, nie kruszy się i nie zmienia koloru. Nie umieszcza się go bezpośrednio na ścianie-kupuje się gotowe panele już obłożone chrobotkiem i to dopiero montuje sie ścianie. Ja obkleiłam tablicę korkową 😉

santa,,
skomplikowane nie, ale wymaga na pewno sporo cierpliwości, bo każdą kępkę musisz osobno przykleić, produkując przy tym sporo syfu  🤣 chyba, że zamówisz już gotową ozdobę🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 października 2017 09:59
Boski ten chrobotek, zastanawiam się teraz gdzie mogłabym go sobie wcisnąć i chyba mam pomysł 3🙂
Natomiast z trochę innej beczki - znacie/macie jakieś łazinko-lubne rośliny? Mam miejsce, gdzie chciałabym coś w doniczce, pytanie co? Łazienka bez okna więc musi by raczej cieniolubne i wilgociolubne. I najlepiej z dużymi, fajnymi liśćmi 😉
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
09 października 2017 10:12
kasska jeszcze tylko powiedz czym kleiłaś (Klej? taśma?), ile tego idzie na m2 i gdzie kupiłaś  🙂 :kwiatek:
DoSia Wstawie wiec wieczorkiem! Tez sie skusilam glownie na cene, ale tez ogladalam realizacje tej firmy, ktore wstawiaja na FB. Kazda byla super, wiec nawet sie nie wahalam zamawiac.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 października 2017 11:55
Pandurska, to ja też czekam na foty, projektuję znajomemu remont salonu i właśnie chce jedną ścianę z cegły i muszę coś sensownego znaleźć 😀 ta Meise, jest super, czekam na Waszą 😀
Jutro w końcu mam malowanie Julkowego pokoju, znikną fioletowe 2 ścianki, a na ich miejsce wleci srebrzysty granit z Magnata <3
Dziś też doszedł regał na książki, który stoi na ziemi jako "szafka nocna". Pozostaje czekać na dodatki z aliexprees, po nowym roku nowe łóżko i pokój mamy skończony 🙂

Szafka na razie tak, na dolnej półce będą ręcznie robione 60 cm króliki w fajnych klimatycznych ciuchach. 
Na górze na razie nie mam pomysłu co tam.
Tam gdzie książki planuję zainstalować jakieś światło, by wieczorem podświetlać sobie półkę z książkami.
majek   zwykle sobie żartuję
09 października 2017 16:17
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 października 2017 16:36
majek, właśnie miałam to tu wrzucać :P
kasska genialnie to wygląda! Widziałam tego chrobotka na gramy na allegro ale to chyba nie dla mnie. Zwłaszcza jak piszesz, że to dużo roboty, ostatnio nie mam cierpliwości za grosz. 🤣 Więc chyba pozostaje mi kupno tych gotowych paneli. 😉
santa,
teoretycznie na 1 m2 potrzeba 5kg, by pokryć płytę dość grubą, gęstą warstwą. Możliwe, że schodzi tego trochę mniej, ale na pewno nie licz, że da się zmniejszyć tę ilość o połowę 🙂 kleiłam do korka za pomocą tego kleju https://static01.leroymerlin.pl/files/media/image/515/1515515/product/klej-do-papieru-i-tektury-dragon,large.jpg   jest tani, kupowałam w Leroy Merlin.

Grafi,
jest chyba sporo miejsc, gdzie można zamówić gotowe panele, ale tanie nie są  🙂 ja sama bym się już drug raz na to nie porwała, mimo że bardzo lubię takie różne dłubanie/malowanie/majsterkowanie  😀

smartini,
niczego z dużymi liśćmi Ci nie polecę, ale ja mam w łazience bez okna te "bambusy" i żyją , są zielone i rosną 🙂 z większych roślin to może Zamioculcas? Wydaje się pancerny
Zamówiłam płytki do łazienki. Dzieje się 💃
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 października 2017 20:00
kasska, o ja, ten Zamioculcas fajny i faktycznie pasowałby do łazienki chyba 😀 dzięki!
wistra, pokaż!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się