Derki

keirashara, znalazłam taką wstawke do derki, w dodatku dedykowaną do tej mojej derki. Tak ten przód wygląda

Ale sama derka (avalanche suplementy pro) jest faktycznie rewelacyjna.

martva, kupiłam 70g premier equine za jakieś przyjemne pieniądze przy okazji wyprzedaży końcówek kolekcji  (nie pamiętam dokładnie, 40-50 funtów). Jakość super.
jak wypadają derki jersey heritage ?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
07 października 2017 18:37
Dziki dziewczyny, czyli dobrze myślałam, że będą bezkonkurencyjni. No nic, muszę polować albo czekać na jakaś promocję  😉 A jeszcze z ciekawości, jak derki firmy Start? Widzę, że można je ostatnio nabyc w mocno niskich cenach, ale czy to nie będą pieniądze wyrzucone w przyslowiowe błoto?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
08 października 2017 08:59
Martva ja mam start two tone już trzeci rok i sprawdza się bardzo dobrze. Ma gumkę przy kołnierzu więc deszcz nie wpada pod derkę ale jeśli twój koń ma szeroką szyję to nie polecam. Jest tez problem z rozmiarówką bo nie odpowiada standardowej. Na kucyka brałam 135 i jest dobra, choć normalnie nosi 125. Dodam jeszcze że derka trzeci rok z rzędu wytrzymała w chowie wolnowybiegowym

Naciau heritage ma standardową rozmiarówkę na kobyłkę w rozm 155 brałam XL i leży bardzo fajnie
Te nowe modele chyba nie maja juz gumki?
Założyłam wczoraj nową derke horze avalanche padokową z podszyciem, i po deszczu była mokra na kręgosłupie od spodu. Zdarzyło się Wam coś takiego, czy trafił mi się feler ?
szachowa, mam z 7 Avalanche i żadna nie przemakała jako nowa. Reklamuj , skoro przemaka.
Dzięki gaga,w takim razie jutro składam reklamację.
Hej, znacie kogoś kto zajmuje się naprawą derek? Zwykłe dziury krawcowa zrobi, ale problem pojawia się przy spinkach i paskach parcianych, które zostały oderwane. Niestety zwykłe maszyny krawieckie nie dają rady.
Caball  🙂
A czy te zwykle horze avalanache tez sa pancerne jak avalanche pro?
Czy jednak chala? musze zakupić cos zapobiegawczo bo nie wiem na ile mi chłopak w pierwszy sezon zarosnie... ale stado jest mega wesolutkie i obawiam się, ze zostaną strzepy....
faith, moje wytrzymywały w stadzie. Fakt jakieś małe dziurki od zębów czasem się pojawiały ale na prawdę mikro. Sama jednak dziś kupowałabym Pro. Są mocniejsze.
ja w styczniu kupiłam avalanche nową, pochodziła kobyła na zmianę z inną do marca, potem poszła do prania i po pierwszym praniu cała przemakała. Zaimpregnowałam sama w domu nikwaxem i jest lepiej, przemakają tylko zaszycia na zadzie..
Teraz testuję waldhausena  🏇
anai gdzie dorwałaś tą wstawkę? Właśnie szukam ale wszędzie jest tylko na zamówienie i czas oczekiwania do 14 dni a ja potrzebowałabym na już. Będę wdzięczna za info  🙂
Blondek, od ręki nigdzie. Mam blisko sklep zabookuj, więc mi zamówili i czekam.
Dziewczyny, lepiej mieć dwie derki plandeki na polarze, czy jedną, a drugą 100g? Na zarośniętego konia, który marznie. Rok temu miałam tylko jedną, na polarze, w największe mrozy pod spód wkładałam drugi polar. Teraz stoję przed zakupem i nie wiem na co się decydować. Wydaje mi się, że więcej niż 100g będzie za dużo
julka177, ja w ogóle odrzuciłam derki na polarze. Mam siwego konia, ten polar pod spodem wygląda po 2 tygodniach jak jakaś kaplica. Nigdy więcej żadnych derek z polarem. Poszłabym w 100gr, ale przeciez można dostać i 50gr czy 70.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 października 2017 22:10
100 g mniej więcej odpowiada plandece podszytej polarem? U mnie z sierścią było to samo, co o u Ciebie xxagaxx, a że plandeka jest w strzępach to jestem przed zakupem nowej derki i się waham  :kwiatek:
To zależy jakiemu polarowi. Ja mam 100g PE i plandekę na polarze Horze Supreme i one są podobnej grubości, ale już HKM czy Eskadron to bardzo 50g  😉
Witam,czy możecie podzielić się opiniami nt derek osuszających z mikrofibry?rzeczywiście szybciej koń wysycha?czy to jest cienka mikrofibra czy raczej taki meszek jak ścierki do naczyń?dziękuję :kwiatek:
julka177, ja też bym poszła w lekko ocieploną plandekę. Dużo przyjemniej się to użytkuje niż plandekę na polarze.
Szukam na zmianę drugiej derki padokowej 200 g - możecie doradzić w co bardziej celować? Znalazłam Horze Nevada, Waldhausena Comfort i Busse Move (wszystkie 1200D).
alnama, 200g padokowe z Fouganzy są super, mam na oba konie 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
11 października 2017 20:51
To zależy jakiemu polarowi. Ja mam 100g PE i plandekę na polarze Horze Supreme i one są podobnej grubości, ale już HKM czy Eskadron to bardzo 50g  😉


Mam Horze Avalanche na polarze, ona potwornie ciężka jest w porównaniu do jednej, którą mam z Starta, więc domyślam się, że ta pierwsza to bliżej 100 g, a ta druga 0-50g 😉
Na szczęście jeszcze chwila przede mną, w prawdzie konia mam w stajni angielskiej, ale on futrzak się robi na zimę i nie marznie. Zima mogłaby być łaskawa i poczekać do wyprzedaży na black friday   🙁

EDIT: A najgorzej, że przede mną operacja kolana, i skąd ja mam na to wszystko pieniądze brać?  👿
alnama, 200g padokowe z Fouganzy są super, mam na oba konie 😉


Nirv ja też mam właśnie te jedną  😜 ale chciałabym 2 w innym kolorze 🙁 jakby mieli nie tylko czarne to już bym brala!
A ja zrobiłam dziś przymiarki do Amigo Hero i kurcze, jakieś dziwnie wielkie te derki. Dla konia, który nosi 155, 145 jest w sam raz, ale kaptur jest jak na jakiegoś mamuta 😲 Dla drugiego nic nie mam, bo w swoim rozmiarze się utopił całkowicie, a kapturem mogłabym zakryć oprócz szyi, głowę 🤣 Właściwie to tylko nogi można było zauważyć pod derką 😁 Muszę wymienić, ale najchętniej też wzięłabym kaptur rozmiar mniejszy do każdej derki, ale nie wiem czy tak wolno.. Pewnie nie, bo to zestaw.
Hej, znacie kogoś kto zajmuje się naprawą derek? Zwykłe dziury krawcowa zrobi, ale problem pojawia się przy spinkach i paskach parcianych, które zostały oderwane. Niestety zwykłe maszyny krawieckie nie dają rady.

Zanieś do jakiegoś punktu szewskiego.
[quote author=olka91 link=topic=43.msg2719392#msg2719392 date=1507541214]
Hej, znacie kogoś kto zajmuje się naprawą derek? Zwykłe dziury krawcowa zrobi, ale problem pojawia się przy spinkach i paskach parcianych, które zostały oderwane. Niestety zwykłe maszyny krawieckie nie dają rady.

Zanieś do jakiegoś punktu szewskiego.
[/quote]
Moje derki naprawia rymarz, bez problemu przeszyje wszystko na swojej maszynie.
Hej, mam dwa laickie pytanka 🤣

Pierwsze: czy może mi ktoś powiedzieć czy kaptur + derka bez tych haczyków w ogóle ma sens? Mam Eskadrona na polarze, bez haczyków i zastanawiam się, czy władować ją w polar + plandeka, w której są haczyki czy próbować dorobić w eskadronie haczyki.

I pytanie drugie: co jest cieplejsze : plandeka + polar (200g/m2) czy derka z wypełnieniem 200gr ?
1. Niezamocowany kaptur będzie się kręcił i zsuwał, a jak będzie padać to może napadać do środka, także lepiej wcale go nie ubierać.
2. Derki na polarze to derki przejściowe, które zakłada się jak temperatury są powyżej zera. Derki z wypełnieniem 200g to derki zimowe, które ubiera się na temperatury w okolicach zera i poniżej  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się