Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Szukam kogos godnego zaufania kto skroci mi cholewke w oficerkach, najlepiej w miarę blisko z Bronowic  :kwiatek:
zapytaj www.kaletnik.net, parę razy zwężałam i skracałam skórzane kozaki, nie oficerki ale chyba to nie zrobi różnicy, zawsze byłam zadowolona
Też bardzo polecam Panią Ewę.
O, mega blisko mnie, dzieki! :kwiatek:
Czy któraś z Was orientuje się gdzie i kto może mi odświeżyć sprzączki od popręgu? Troszkę zardzewiały i chciałabym je zreanimować.
Pomadka, wsadź na noc do szklanki z coca-colą, będą jak nowe 😉
O 😲 serio? a czym je potem zabezpieczyć?
Halo Kraków!
Jako iż przeprowadzam się niebawem na studia, szukam jakiejś sensownej stajni pensjonatowej. Objeździłam już ich wiele i nic spełniające mojego oczekiwania niestety nie znalazłam. Dużą rolę odgrywa odległość od centrum, jako student za wiele czasu mieć nie będę, więc czas dojazdu naprawdę muszę skrócić do minimum. Zależy mi głównie na tym żeby konie chodziły po pastwiskach w stadzie, również w zimie, fajnie byłoby gdyby  stajnia była otoczona jakimiś ścieżkami żeby móc wyjechać na niedługi spacer, tudzież do lasu, no i żeby właściciel był w miarę do dogadania, tak żebym nie bała się zostawić konia samego na kilka dni bez mojego nadzoru. Jeśli ktoś coś- dawać znać  👀

PS. Czy ktoś z re-voltowiczów  trzyma może konia w Węgrzcach, u Pana Waśko  😀?
Musisz nam powiedzieć gdzie już byłaś i jaki masz budżet. Bez tego to można gdybać i gdybać...
I który rejon Cię interesuje.
Ja jestem bardzo zadowolona z Kocierzy, aczkolwiek to jakieś 20 km od Krakowa. Oprócz tego, to wszystkie warunki spełnia.
Chociaż w sumie nie wiem czy mają miejsce jeszcze :P
I dojazd bez samochodu raczej kiepski. Coś za coś.  Bliżej Krakowa raczej trudno o takie pastwiska i tereny praktycznie od razu za stajnią. I z wolnym miejscem chyba faktycznie teraz może być problem.
Może w Rząsce na UR ? Blisko, konie chodzą codziennie na pole w grupach, ścieżki dosyć okrojone, ale przejechać się gdzieś po krzakach da. Nie wiem co tam teraz dokładnie się dzieje, ale może warto sprawdzić.
Koszt maksymalnie 1000 zł, region też bez znaczenia, ważne żeby było nie dalej niż 15 km od UR, noo max 20 jeśli stajnia naprawdę jest warta uwagi. Mam ten plus że będę miała małego bzyka do jazdy, więc nie muszę się przejmować połączeniami PKP. Byłam i dzwoniłam już do stajni UR, Brzyczyny, Węgrzec, Cholerzyna, Botoji, Wiktorowic, Hamerni, Nowakówki, Bodzanowa i Santosa, jak stajnia w miarę ok- nie ma miejsc, jak ok i są miejsca- za daleko... 😵
marti2186, Stajnia Laskonik? Może i daleko, ale nieraz jedzie się szybciej, niż z jednej strony Krakowa na drugą, a warunki pozostałe masz spełnione jak najbardziej 😉
Orzeszkowa, nie wiem czy mi google maps nie zgłupiało, ale pokazuje mi że to aż 70 km od UR... 🤔wirek:
Tak, to jest dalej.
Może Sobiesęki?
W Sobiesękach nie ma miejsca. I jest kolejka (w sierpniu była na 3 konie).
O proszę! Miło słyszeć że tak hula 😉
A może Paszkówka?
Co sie dzieje w Polsadzie?
Wistra,wygląda na to, że go likwidują.

Po facebooku goni taki post:
Kochani Wszyscy!!! Dzisiaj nietypowo. 6 pięknych rasowych koni szuka pilnie nowych właścicieli bo teraźniejsi właściciele likwidują stajnie i sprzedają wszystko w tym konie. Kosztują tyle co cena mięsa 🙁 Jakkolwiek strasznie to brzmi 🙁 Czy jest ktoś kto może kupić choć jednego konia? Proszę udostępniajcie, pytajcie znajomych, może zaprzyjaźnione stadniny. Mamy niewiele czasu! UDOSTĘPNIAJMY!!!
Na pierwszych zdjęciach to Esmajl ma 22-23 lata i jest najstarszy. Arab. Mimo wieku w dobrym stanie zdrowia i żywotny. Ten drugi koń to Teksas. Piękny. Ma 18 lat. Nadaje się jeszcze do jazdy.
Delikatny, mądry, ale dla osoby która potrafi jeździć
Rasa SP. Zdjęcia następnych czterech koni wkrótce. Telefon w sprawie koni Pani Kasia 502 377 260

Może ktoś wie coś więcej?
Strasznie to przykre, że większość życia te konie tyrały ponad siły, a teraz albo handlarz albo Bóg wie co gorszego..
🙁
Oj na Teksasie to jeździłam lat temu 11 na obozach letnich w Lewadzie...
Ktoś zna fundację "Zwierzę nie jest rzeczą" lub "Nasza Szkapa"? Może udałoby się umieścić tam któreś z koni Polsadowskich, jeśliby nie znalazły własciciela?
Nasza szkapa to forumowa met
Lenna, możesz dać link do ich FB?
Byłam chętna odkupić dwa konie z Polsadu skoro jest to takie 'błaganie o pomoc' ale niestety, cena 15000 zł za konia to chyba jednak daleko od tej ceny mięsa i wcale nie jest to takie pilne...
Retnada szokłam, za które tyle? prospekt hodowlany? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się