Kobitki... (antykoncepcja)

Scottie   Cicha obserwatorka
08 września 2017 07:04
Fokusowa, u mnie cera dużo ładniejsza niż na tabletkach. Za to co do pytania Hiacynta, o "saharę", to zauważyłam jedynie minimalną poprawę między tabletkami a krążkiem.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 września 2017 09:28
Fokusowa, u mnie cera na krążku znacznie lepsza niż bez anty 🙂 pojawia się coś tu i ówdzie przed okresem, ale zawsze tak miałam, teraz wyskakuje tego znacznie mniej. Więcej różnic dostrzegam w zależności od tego, co jem :P
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 września 2017 20:01
Dziewczyny jak ktoras chce to mam [CIACH]. Tylko holenderska wersja 😉

Jednak po roku byłam zmuszona odstawić a ostatnie opakowanie miałam na szesc miesięcy akurat wrrr

Leków na forum nie sprzedajemy.
O, brałam je kiedyś jako pierwszą antykoncepcję chyba, ale to było kilka lat temu, nie wiedziałam że jeszcze są w obiegu. Teraz mam vines i też są ok, ogólnie wolę tabletki które bierze się bez tej 7 dniowej przerwy która mnie akurat wytrąca trochę z rytmu i boję się że zapomnę na czas zacząć kolejnego opakowania
Miała któraś z was taką sytuację po odstawieniu tabletek, że po tym pojawiło się krwawienie z odstawienia, a później już nic? Miesiączka spóźnia mi się tydzień, a ciążę na razie wykluczam...
Cyśka, możesz nie miec normalnego okresu nawet przez kilka miesięcy.
Cyśka może Ci się spóźniać o wiele dłużej, potem też cały cykl może być dziwny. Przykładowo, u mnie anty zostały odstawione w lutym, okres mam raz co miesiąc, raz co prawie 3...
Dziękuję za odpowiedzi 🙂. Orientujecie się może jak wypada w takim wypadku sprawa płodności/owulacji? Loteria?

mils, a co na to twój ginekolog? Kazał cierpliwie czekać czy wspominał coś o hormonach? Czy one pomogłyby to uregulować?

Wybaczcie jeśli to głupie pytania, ale czuję się totalnie zielona, a do tego nieco się stresuję tym wszystkim 😡
dea   primum non nocere
24 września 2017 22:08
Loteria, niestety. Możesz spróbować obserwacji, ale one pomogą wyznaczyć tylko okres niepłodny w fazie lutealnej, czyli wtedy kiedy organizm szykuje się już do kolejnej miesiączki (w najlepszym wypadku ok. 10 dni przed okresem). To co jest wcześniej, a bywa tego większość dni, to często huśtawka praktycznie nie do przewidzenia.
Nie wiem czy hormonami się coś da uregulować, raczej słyszałam o czekaniu aż organizm dojdzie do siebie. U każdego ten czas jest inny.
Możesz spróbować castagnusa (niepokalanek), czasem pomaga. Tak, to samo co dostają klacze na nieciekawe ruje 😉
Cyśka tak, po prostu czekać. Choć zawsze miałam takie nieregularności, więc nie wiem czy w moim przypadku się to unormuje. 😉
Cyśka moja siostra po odstawieniu tabsów nie miała okresu 8 tygodni, zrobiła chyba trzy testy w międzyczasie  😁  potem się unormowało, chociaż trochę to trwało zanim cykl miała normalny.
Ja odstawiłam tabletki w czerwcu, od tamtego czasu mam w miarę regularne okresy, o dziwo u mnie nie ma póki co tragedii. W lipcu miałam jeden, a po 20 dniach kolejny, potem po 30dniach, a teraz po 24.
Ja zrobiłam 2, jeden dziś  😂 . Ale moje modły chyba zostały wysłuchane, bo mam czego chciałam 🤣 . Mam nadzieję, że cykl szybko mi się wyrówna, bo należę raczej do tych nerwowych kobiet i zawsze mocno przeżywam jakiekolwiek spóźnienia.
dea   primum non nocere
25 września 2017 22:17
To mierz temperaturę, będziesz wiedzieć wcześniej niż test czy na cokolwiek jest szansa 😉 mnie obserwacje wiele razy dały święty spokój, a ciążę testem potwierdziłam z już mocnym przekonaniem, że jest.
A czy da sie jakos uniknąc negatywnych skutków odstawienia tabsów? Albo chociaz kiedy mierzyc poziom hormonów po odstawieniu? Moze polecacie jakiegos dobrego ginekologa-endokrynologa (południe Polski)? Za kilka dni bede odstawiac po łaaadnych kilku latach brania, czuje ze bedzie jazda.
Scottie   Cicha obserwatorka
04 października 2017 09:16
Evson, ja odstawiam tabletki/krążki po 10 latach łykania za 1,5 tygodnia. Też się obawiam, co to będzie. Mnie ginekolog- endokrynolog powiedział, że badania hormonów po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej powinno się zrobić najwcześniej pół roku po.
Ja już raz odstawiałam tabletki po wielu latach łykania i w ogóle szoku nie było. Nie musiałam czekać na okres, pojawił się po 28 dniach. Nie był bolesny, tak jak w okresie zanim w ogóle sięgnęłam po tabletki. Trwał 5 dni , czyli też tak jak na tabsach. Był może nieco bardziej obfity. Czułam się dobrze, trochę schudłam (woda ze mnie zeszła). Najgorzej było z cerą i przetłuszczaniem się włosów.
Ja po odstwieniu zero skutkow ubocznych... czułam się wręcz jak nowo narodzona.

Na problemy z cera po odstawieniu:
https://sklep.arkana.pl/pl/p/Krem-dla-skory-z-tradzikiem-zwyklym-i-rozowatym-50-ml/920
Potrzebuję porady, bo zgłupiałam lekko.
W związku z nieogarnięciem odkleiłam plaster Evra o tydzień zbyt wcześnie, czyli zamiat przykleić następny nr 3, nastapilo kilka dni przerwy (dokladnie 2) zupełnie bez plastra.
i teraz nie wiem, czy czekać na krwawienie, czy szybko nakleić nowy. Na ulotce jest napisane, że jeżeli nastąpiło opóźnienie o wiecej niz 2 dni, to nalezy rozpoczac nowy cykl przyklejania plastrow, jakby od nowa, ale totalnie nie jestem pewna czy aby poprawnie to interpretuje. Pomóżcie, proszę...
Powiedzcie mi, jak to jest z tymi badaniami- czy na podstawie profilu hormonalnego i innych badań faktycznie można dobrze dobrać tabletki czy to mit? Bo opinie są mocno podzielone co do tego, czy faktycznie da się na tej podstawie dobrać tabletki idealne- wiecie, brak wahań nastrojów, tycia i libido jak Mount Everest.
Pytam, bo tabletki biorę jakiś 6 rok nieprzerwanie, zmieniałam je 4 razy, a wciąż jest słabo- a profilu hormonalnego jeszcze mi nigdy (poprzedni) ginekolog nie zlecił...
Przy okazji- do kogo warto pójść w Lublinie, żeby dobrze zmienił tabletki? Gdzie się ewentualnie zbadać i jak cenowo wychodzą które badania? I co zrobić w tej kwestii, że będąc na tabletkach profil hormonalny będzie niemiarodajny, a chciałabym je zmienić na bardziej dopasowane? Zapewne w grę wchodzi tylko odstawienie tabletek, ale na jak długo?
Scottie   Cicha obserwatorka
08 października 2017 10:20
Zora90, to mit. Nie ma badań, które w 100 % dopasują tabletki do Ciebie. https://mamaginekolog.pl/prawda-mity-o-antykoncepcji-hormonalnej/, patrz punkt 11. A jak bierzesz 6 rok nieprzerwanie, to nie ma sensu zlecać badań hormonów. Musiałabyś zrobić przynajmniej pół roku przerwy i wtedy badać (to info od jednego z moich lekarzy).
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 października 2017 10:31
Czy mamy kogoś po powiązaniu jajników? Jakie są czynniki decydujące o tym, ze można powiązanie wykonać?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 października 2017 13:06
W pl? W pl nie jest legalne podwiązanie jajowodów. W de np. decyduje poprostu kobieta czy chce czy nie. Młodym kobietom sie nie poleca, bo jest możliwość wcześniejszej menopauzy po podwiązaniu.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 października 2017 16:04
Jestem w UK, mojej siostrze po 4 ciąży podwiazali. Myślę, czy i ja mam szanse- z podwójną szyjka macicy nie mam co liczyć na spiralę, hormonów nie toleruje, gumki zawodza i nie czuje sie z nimi bebzpiecznie. Każda ciąża oznacza u mnie cesarke, nie chce ryzykować, jestem pewna ze nie chce wiecej dziecii zastanawiam sie czy mam na to szansę.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 października 2017 17:15
Nie wiem czy refundują, ale mysle ze na bank ci zrobią jak zapłacisz.
Scottie dzięki!  :kwiatek:
Czyli niestety tak jak myślałam, tabletki idealne dalej pozostają w sferze marzeń...
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 października 2017 20:44
Zora90, a nie myślałaś o krążku? Tam jest mniejsza dawka hormonu z racji trafiania krótszą drogą do obiegu, do tego jakoś w najbliższych miesiącach mają wejść zamienniki Nuvy, tańsze (co cieszy). Wiadomo, że to osobnicze, ale ja nie zauważyłam żadnych znaczących różnic między stanem bez a z krążkiem
Kurcze, ja to chyba jestem szczęściarą, bo drugie tabletki jakie dostałam przypasowały mi jak ulał i się ich trzymam. Pierwsze brałam 3 miesiące, ale nie pasowały mi, ginekolog dął mi drugie i są w punkt. ŻADNYCH skutków ubocznych, gdyby nie to, że je łykam, to bym nie wiedziała nawet, że coś biorę. Obecnie odstawiłam i też nic się nie zmieniło. Jedynie co to nadal korzystam z polskiego lekarza, a w Belgii nie ma odpowiednika tych tabletek, a mega się boję próbować z innymi, bo te naprawdę są dla mnie idealne. Ale ileż można wysyłać rodzinę po receptę i prosić o przesyłkę 🤔wirek:
gllosia ja tak miałam z plastrami, że przypasowały od razu i żadnych ubocznych skutków nie było. Póki co, leci mi drugi tydzień z Nuva i póki co ciągle są plamienia, ale cierpliwie poczekam na rozwój sytuacji, bo generalnie sam krążek bardzo mi pasuje.
Mi bardzo pasowaly na początku a potem zaczely się objawy jak zwykle... zmulenie, libido zenua itp.
Jak brałam stale przez rok to już chyba nie taki początek 😉 Nie mniej będę musiała pomyśleć nad jakimś innym rozwiązaniem i tak.. 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się