strzyżenie / golenie koni

Poszukiwana osoba z golarka w okolicach Zamościa
Nie widziałam ich jeszcze na polskim rynku, więc mogę jedynie podać wyniki testów: https://br.nl/competition z opisem działania derki, i nowego katalogu [[a]]http://files.br.nl/BR_Brochure_AW17%20240x170mm_PRIZES_LOWRES.pdf[[a]] gdzie jest podana cena 119,95 euro (derka 3Z bez kaptura) . Mi też jest ciężko powiedzieć, bo akurat ten koń, który ją dostał niestety nie wychodzi na zewnątrz, jedynie jest puszczana na halę, bo jej nie przeskoczy żeby uciec do stajni , więc jak zaczęłam tej akurat derki używać pod koniec listopada, tak bez problemu do bodajże marca (gdzie była zmieniana na lżejszą dereczkę) w niej stała. 🙂


to na pewno nie będzie odpowiednik Bucas Turnout, która jest jednowarstwową derką wykonaną z materiału, który pozwala na jej używanie w dużym zakresie temperatur (pokrycie aluminium)
materiał w Bucas ma splot 1680 den, a ta BR tylko 800 den

BR proponuje to co już ma już daaawno PE, czyli derki z możliwością podpięcia ocieplenia o różnej gramaturze; ale znowu PE oferuje derki z taką możliwością o gęstości materiału 1680den (Bustery) lub Adonis 1200 den, a zatem nadal BR przegrywa ze swoim 800 den.
W PE można kupić osobno derki i osobno podpinki, albo też nabyć od razu TRIO czyli derke typu Buster z trzema różnymi podpinkami.
Wracając trochę, zdarzyło mi się golić (nieswojego) konia na coś jakby irish clip i nie był on derkowany.  Niemniej nie wiem, czy taki wzór coś szczególnie daje jeśli chodzi o ograniczenie pocenia, raczej ciachałabym całą szyję, a wtedy to już derka koniecznie.

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 października 2017 15:52
U nas były golone w Irish clip dwa konie. Stały w derkach normalnie, nie pociły się wcale, więc u nas zdało egzamin 😉
Ja tak golę moje konie i się nie pocą, przecież to co się poci najbardziej czyli dół szyji, słabizny i brzuch masz ogolone.
Chyba mamy na myśli jakiś inny wzór, nie pamiętam teraz dokładnie, bo to było dawno, ale na pewno nie goliłam wtedy słabizn ani jakiejś znacznej części brzucha.

Goliłam też tak i koń nie był derkowany, ale to hucuł i golenie było w maju:
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/422120_580168062015779_2120480536_n.jpg?oh=dbdcb4d41c8d3dd0bc4ef61d52fc339b&oe=5A7629C8
Witam
Mam pytanie do użytkowników CAMRY CR 2821 jak ją oliwić ? olej jest ale gdzie się go wlewa no i jak wyciąga się głowicę?
Na ile mm golicie- tak, żeby nie było zupełnie na łyso, ale tez tak, aby za miesiąc nie trzeba było golić powtórnie. Sama nakładka 2 mm wystarczy? na ile wtedy ustawić pokrętło?
Latarnik4 olej bezpośrednio na ostrze przed goleniem. Ja golę na 1.5-2 mm zazwyczaj, bez żadnych nakładek 🙂 golę co 1,5-2 mce ( zależy od konia). Ostrze wyciągasz delikatnie odpychając je palcem 'pod spod/ na zewnątrz' golarki, powinno łatwo odskoczyć.  Wtedy masz dostęp do głowicy.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 października 2017 18:19
Uwaga gruby się ogolił 😉
Jakie znaczenie ma rozstaw zębów w ostrzu? Do golenia koni lepszy jest mniejszy czy większy rozstaw? 🤔
Constantia, na jaką długość goliłaś?

Egonowa
, generalnie im większy rozstaw tym na większą długość będą ciąć ostrza. Szeroki rozstaw to mają ostrza po kilka mm i tym konia nie ogolisz, bo żaden takich włosów nie ma 😉 To jest dla psów i kotów. Także do golenia koni szukaj ostrzy 2mm w dół, standardowa długość to 1,5mm
A Egonowej nie chodziło o ilość ząbków?
Im więcej tym lepiej, dokładniej golą.
Przy mniejszej ilości ząbków zdarzyło mi się przyciąć koniowi skórę przy tych 31/23 nigdy.
Chodziło mi o odległość między ząbkami ostrza. Zastanawiam się nad ostrzem poszerzanym z Mosera. Są dwa, różnią się właśnie odległością między ząbkami: jedno ma 2mm, a drugie 2,9 mm. Rozumiem, że lepiej celować w to drugie ?
Jeszcze drugie pytanie, lepsze ostrza są z Mosera czy Ostera ?
Nie, lepiej celować w te pierwsze. Nie wiem jakiego konia byłabyś w stanie ogolić przy prawie 3mm. Moser raczej jest lepszy.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 października 2017 15:20
Jest jakas konkretna roznica w maszynkach Camry? Chodzi mi o modele 2821 i 2823 i 2811 ? Jedna kosztuje 100 zl a druga 200 zl. Jak czytam to generalnie niczym sie nei róznia?
Ja mam 2821 i jest superna cicha, ale dosyć mała 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 października 2017 21:52
gllosia goliłam go na 2 mm, tą małą maszynką Camry. Od jutra następne idą do golenia 😉
gdzie mogę dać / wysłać ostrza od heinigera do naostrzenia? okolice Łodzi lub wysyłka wchodzi w grę - próbowałam wyszukiwarką przekopać temat, ale nic nie znalazłam 🙁
Spróbuj ostrzenielodz.pl ja wlasnie dzis do nich wyslalam noże do ostrzenia 🙂
Ania L. ja wysyłałam tam https://sklep.germapol.pl/pl/serwis.html  i na naostrzonych już 4 razy ogoliłam całe konie.
Przeczytałam połowę wątku i dalej nie mogę się zdecydować.. 🙁
Potrzebuję w miarę cichej maszynki, do 1000 zł. Nie musi być jakaś wow, ma służyć tylko moim koniom. Możecie mi coś polecić?

Z góry dziękuje  :kwiatek:
Witam  🏇 😍


[CIACH] - zapraszamy do ogłoszeń.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
10 października 2017 08:32
Pialotta, ja jestem bardzo zadowolona z tej. Ogoliłam nią chyba 5 koni w zeszłym roku i przez moją głupotę tylko uszkodziłam jedną część, ale zamówiłam od nich nową za 30 zł 🙂 Polecam, bo na prawdę super się goli i jest stosunkowo lekka.
Hermes, ale Brofa w żadnym nie jest cicha :-)
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
10 października 2017 10:11
Perlica, w sumie może i faktycznie, nie jest z tych najcichszych 😁 ale w sumie też nie jest taką mega głośną kosiarą 🙂
Hermes, mi właśnie po wymianie ostrzy już nie goli tak super jak goliła  jako oryginalna i nad tym ubolewam.
Moja kobyłka po raz pierwszy ogolona tak mocno, wcześnie golona tylko na śliniaczka. Wielkie dzięki dla Bombal, która ostrzygła Kostę i zrobiła poprawki po mojej nieudanej próbie. Kosta nosi derkę Jarpol z wypełnieniem 250g, starczy jej nie? Ale chce jeszcze dokupić jakąś lżejszą na cieplejsze dni.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcie
250g?  🤔 Mamy obecnie kilkanaście stopni na plusie, plandeka na polarze lub 100g by wystarczyło w zupełności.
Na pewno taką do kupie, ale na razie niech nosi tą. Nie przepaca się w niej...
Przeczytałam połowę wątku i dalej nie mogę się zdecydować.. 🙁
Potrzebuję w miarę cichej maszynki, do 1000 zł. Nie musi być jakaś wow, ma służyć tylko moim koniom. Możecie mi coś polecić?

Z góry dziękuje  :kwiatek:


ja ma tę BROFA http://www.sewing.com.pl/produkt/maszynka-brofa-915
Szerokie ostrze, ale głośna

oraz tę https://www.nietylkoagd.pl/maszynka-do-strzyzenia-dla-zwierzat-camry-cr2821.html
jest lekka i cicha, ale malutka, więc strzyżesz wolniej

używam tylko do mojego konia (golenie raz w miesiącu) i tą małą robię głowę, szyję, nogi, we wszelkich "zagłębieniach"  🙂
tą większą lecę w zasadzie już tylko kłodę

ogolenie na zero zajmuje mi ok 1,5 do 2h

didko20, mój ogolony na zero pięć dni temu dostał w te pogodę plandekę ..., jak było zimniej i deszcz na początku tygodnia chodził w 40g z kapturem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się