Kącik WEGE :-)

Ja tam i sobie i corce suplementuje B12 taka w sprayu firmy Energy Balance. Wiec nie wchlania sie przez uklad pokarmowy, ale przez sluzowki. Podobno wlasnie takie maja najwieksza skutecznosc.

zonk D3 mamy Dr Jacobs, ktory ma podobno jedna z najlepszych przyswajalnosci na rynku. B12 jak wyzej.

Meise Ja robilam, ale wieki temu. Calkiem ok. Niestety teraz odpada mi wiekszosc vegan alternatyw dla serkow itd, bo sa robione na bazie orzechow, a ja mam ilosc kcal z produktow tluszczowych ograniczona do 200 dziennie. Wiec sobie nie pojem, ale mojej watrobie taaaak dobrze z takimi ograniczeniami!
O, to bardzo ciekawe o tej B12.
Ma ktoś rozeznanie na jak długo starczy mi taka buteleczka:

http://sweetpiggy.com.pl/1139-witamina-b12-boost-pure-energy-w-sprayu-.html
?

Spróbuję zrobić ten twarożek, zobaczymy co mi wyjdzie (-:


Meise Na ta B12 tez patrzylam. Nie jest napisane, ile ma ml, ale ta, ktora posiadamy mam od prawie roku i uzywamy we dwie i tez miala podobna cene.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 października 2017 19:08
Jaki jest Wasz ulubiony vegan twarożek?
Robiłyście może: http://www.jadlonomia.com/przepisy/weganski-twarozek/ ?


ja zdecydowanie kocham te na bazie tofu:
http://zielonelove.blogspot.com/2014/06/na-bogato-twarozek-z-tofu.html
polecam też dodać sok z kiszonych ogórkow, jest super!

moja dieta leży i kwiczy  😡 ale jakoś nie mogę się zebrać i nic mi nie smakuje!
widzialyscie to eko szalenstwo w Biedrze? Kurde, powiem wam ze podoba mi sie to, ze niemal w kazdym sklepie teraz mozna bez problemu kupic fajne wege i eko produkty!
oh, madmaddie, wypróbuję ten Twój  😀 ja teraz potrzebuję białeczka, więc tofu jak znalazł!

nerechta, ja też się jaram! Nawet w moim osiedlowym sklepiku o wdzięcznej nazwie "Promyczek" mogę kupić mleka roślinne i inne cudawianki  😲

Fajnie, że taka wydajna ta B12 w spray'u 🙂 zamawiam, może mi pomoże na przemęczenie 🙂
tez kupie, w kropelkach dla mnie i Igi i D3 tez koniecznie.

Dziolchy uzywacie jakichs gotowych shake'ow bialkowych/witaminowych? Przy moim trybie zycia/pracy nie daje rady czasem przygotowac sobie czegos sensownego do pracy czy nawet zjesc sniadania (ostatnio standard...  🙄 ) i juz zaczynam sie zle czuc, szukam czegos weganskiego zeby sie troche podniesc. Biore pod uwage to (wyglada super) albo Vege One, ale nie mozna go kupic w pl chyba? Do tego chcialabym dorzucac jakies witaminy najchetniej tez w proszku - znacie cos sensownego?
nerka, a nie dasz rady sobie ugotować kaszy jaglanej wieczorem i rano zmiksować z mlekiem roślinnym, orzechami, płatkami owsianymi i wszystkim, czego tylko dusza zapragnie? Mi takie przygotowanie śniadania łącznie z umyciem sprzętu zajmuje nie więcej jak 5 min 🙂
Kiedyś mi się wydawało, że to trzeba kupę przygotowań, żeby te fancy koktajle pić, a tu się okazuje, że to dużo szybsze niż kanapka 🙂
przewaznie bym dala rade, choc w dni pracy wychodze o 6 rano i wracam ok 22 (albo o18.30 i wracam 9.30), a jesli mam 2 dyzury pod rzad to totalna porazka. Ogolnie mam jakas awersje do kuchni, jestem przemeczona i tak to sie beznajdziejnie zapetla bo jedno poteguje drugie... Grafik tez mam gesty, do tego dziecko, remont i nie mam na nic sily. Pora umierac...  🙄 🤣 Szybki koktajl by mnie troche w tym stanie podratowal mysle, dopoki sie troche nie ogarne.
Kurde, strasznie dużo pracujesz, współczuję przemęczenia  :kwiatek:

Spróbuj z tymi koktajlami, dowal se tam masła orzechowego czy czegokolwiek na poprawę humoru i poziomu energii 🙂 ja też mam co jakiś czas taki okres, że nawet w stronę kuchni nie patrzę, ale dieta od trenera trochę to odczarowała 🙂 mus to mus, płacę za coś kupę hajsu, to nie będę maniany odwalać  😁
nerechta,  a może ciastka owsiane.Ja je piekę  jak mam dzień wolny, zamykam w pojemnikach i sięgam po nie kiedy nie mam czasu upiec cos słodkiego ale również wtedy kiedy gdzieś wyjeżdżam na cały dzień. Razem z sokiem , owocem lub jogurtem stanowią fajny posiłek. Ciastka super się przechowują i można komponować je wg upodobania. Przepis podstawowy to płatki owsiane (u mnie bez glutenu) , mus jabłkowy, cynamon odrobina mąki BG np. ryżowej i proszku do pieczenia.Poza tym wszystkie dodatki  jakie mi tylko do glowy przyjdą np.rodzynki , orzechy,  owoce suszone itp. albo to co akurat mam w kuchni. Polecam spróbować 🙂

zbieram przepisy na rozne takie ciastka i batony, ale poki sie nie przeprowadze (jakies 2 mce pewnie) nie mam piekarnika 🙁
A B12 w kroplach/sprayu ale bez kwasku cytrynowego?

Ja mam olbrzymi problem z D... nie moge doskoczyć do normy, pomimo sporych dawek.
Scottie   Cicha obserwatorka
16 października 2017 02:59
Scottie, troche OT, ale anemia to nie jest niedobór żelaza. Niedokrwistosc to obniżony poziom hemoglobiny/hematokrytu/ ilości czerwonych krwinek lub kombinacji tych parametrów. Jedną z przyczyn moze byc niedobór żelaza, ale nie tylko (niedobór B12, kwasu foliowego, immunologiczne, krwawienia itd). Tak na przyszłość - mozna mieć niedokrwistość nawet przy nadmiarze żelaza 😉

Macie do polecenia jakies weganskie B12 i D3 nie za miliony? Chyba musze znowu wprowadzić suplementację po wakacjach - rok temu miałam poziom D3 jakieś 8 i jadłam 4 tys jednostek do wakacji, ale tamto nie było weganskie 🤔


Dawno tu nie zaglądałam i przegapiłam. Dzięki za wyjaśnienie 🙂 Chodziło mi o to, że morfologia wychodzi dobrze- czyli nie mam anemii. Myślałam, że jak jest niedobór któregoś z powyższych (co wymieniłaś) jest jednoznaczne z anemią. Dlatego się zdziwiłam, że pomimo niedoboru B12 nie mam anemii (bo lekarz też się mocno dziwił).

A co do wegańskiej B12- ja łykam z firmy Aliness, zawiera metylokobalaminę - podobno w takiej formie najlepiej się przyswaja. Opakowanie 100 kapsułek kosztuje około 30 zł w necie.
Jeśli chodzi o witaminę D, to ja łykam d-Vitum forte (zależało mi na tym, żeby było 4000 j.m. i razem z witaminą K), ale na 99% nie jest wegańska 🙁
nerechta Ja mam bialko SunWarrior. Calkiem smaczne jest jak na weganskie bialko. A tak serio, to mozesz sobie ZAWSZE wrzucic do torby paczke migdalow lub orzechow wloskich i owoca. To jest naprawde niezla opcja, jesli totalnie nie masz czasu. Jednak z tego, co piszesz, to czesto sa to checi i organizacja. Kasza sie gotuje sama i mozesz ja wrzucic do gara druga reka zmieniajac Idze pieluche 😉 Pyszne sa tez te gotowe zupy z biedronki (mozesz zabierac do pracy przeciez).

A propos Biedry, to bardzo, bardzo Wam teraz zazdroszcze w Polsce, ze niemal kazdy supermarket ma rewelacyjna oferte wege/wegan. Serio. Netto przebija ostatnio wszystko swoimi mega pysznymi pastami do chleba i  roznymi bio kaszami/makaronami itd.
kotbury moze masz po prostu problem z wchlanialnoscia? Nie wiem jak to u mnie dokladnie bylo, ale gdy bylam bardzo mala wid D mi sie nie wchlaniala i dostawalam w zastrzykach bodajze.
Szperam teraz więcej w temacie. Bo jest coś takiego - schorzenie takie. U mnie może być przyczyną mojej choroby właśnie.
Ale mało publikacji naukowych w tym temacie i drogie🙂 Więc kolejne zakupię po wypłacie🙂

Czy ktoś z was uzupełniał wapń w diecie za pomocą wodorostów? Albo przynajmniej czytał o tym?
a moze moringa? Mozna kupic w formie proszku, dorzucasz do shakea albo czegos i masz super zrodlo wapnia i innych witamin i mineralow.
Generalnie każdy pomysl na uzupełnianie wapnia mile widziany. Póki co mam wodę z dużą zawartością wapnia, ale to tylko przy wysiłku piję sporo. Mleko fortyfikowane w wapń - szklanka dziennie w koktajlu, do tego 2 łyżki chia.
Ale wapń ci się dobrze nie przyswoi bez suplementacji odpowiednimi dawkami d i k (odpowiednimi wariantami).
Musisz poczytać.
Wapń- jako węglan wapnia dodawany do żarcia właśnie aby je w wapń fortyfikować to co najwyżej nerki obciąży i osteoprozę załatwi.
Żeby wapń wchodził w kości tak jak trzeba to jeszcze kolagen i inne są potrzebne.
Poszukaj publikacji naukwoych na ten temat.
Zwykłe przyjmowanie witaminy D (i K?) nie wystarczy?
Poszukam info jak znajdę czas... póki co mam duży niedoczas. Na pewno mam dietę ubogą w wapń, więc potrzebuję go jakoś uzupełniać.
kotbury ALe przy prawidłowo zbilansowanej diecie wydaje mi sie tzn z tego co czytałam da sie przecież zaspokoić dziennąd dawkę zarówno wapnia jak i wit K.  Ja suplementujęt ylko B12 i D, co prawda dopiero planujęz robić kontrolne badania ale staram się jeść różnorodnie i co jakiśc zas zerkam przypominająco w czym czego jest dużo i o czym pamiętać żeby jeść.

Co do wapnia to wiem, że jarmuż, brokułyu i wszelkie zielonolistne mają sporo, jarmuż najwięcej, ja jeszcze sezam dodaje gdzie mogę bo też ma dużo (do owsianek, kojtajli itd), można zrobić albo kupić tahini i dodawać do różnych rzeczy no i jeszcze mak.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 października 2017 21:42
zbieram sprawdzone przepisy na wegańskie muffiny, słodkie i wytrawne  :kwiatek:
Dziewczyny z Warszawy, czy ktoś zna dietetyka wege? Potrzebuję z kimś przeanalizować moją dietę i wprowadzić pewne zmiany. :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
23 października 2017 14:16
ashtray, wcześniej w grupie dziewczyn odchudzających się był polecany Damian Parol. Tyle, że to Józefów/Otwock, kontakt z nim przez fanpage albo tutaj: https://kinetik-rehabilitacja.pl/dietetyk/
Dziewczyny pomocy mi trzeba  :kwiatek:
Chciałam zrobić lasagne z granulatu sojowego, jakiś czas temu jadłam spagetti i było super  😜 Niestety granulatu nigdzie nie znalazłam, dostałam za to od znajomej ogromne ilości krajanki sojowej i się zastanawiam czy jeśli ją rozdrobnie to wyjdzie na to samo? 🤔 W ogóle czy te wszystkie sojowe produkty po namoczeniu zwiększają swoją objętość? Przepraszam za głupie pytania, pierwszy raz w życiu mam coś takiego w ręku  😡
zrobilam dzisiaj przypadkowy napad na Aldi i sie oblowilam w bio jedzonko na takich przecenach ze smiac mi sie chcialo - np sloiczek kaparow bio za 1 zl 😀 Kupilam tez troche suszonych owocow (mango, zurawina) za 2 zl szt i bio puszki (2szt) zielonej soczewicy i cieciorki tez po 2 zl - looool :-) Lubie Aldika 😀

Frania a nie wolisz zrobic np ze szpinakiem albo jakimis fajnymi warzywami?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 listopada 2017 16:52
Frania, granulat widziałam dzisiaj w społem 🙂 możesz zrobić z kostki sojowej, ale jak dla mnie trudno ją przygotować, żeby była znośna 😉

ja mam aldi najbliżej, ale nie przepadam, lubię tylko ich mleko sojowo-ryżowe. jest dobre i tanie. za to dzisiaj przypuścilam atak na tydzień azjatycki w biedronce, będą orientalne obiady w przyszłym tygodniu 😀
Frania granulat jest też w lewiatanie, zawsze tam kupuję 🙂 i tak samo jak madmaddie nie jestem fanką kostki, próbowałam ją pokruszyć i użyć jak granulatu, ale niestety nie odpowiada mi 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się