M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 października 2017 20:00
smartini, Sansewieria! Zamiokulkas - nie mylić z zamią 🙂
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
09 października 2017 22:08
kasska dzięki wielkie :kwiatek: :kwiatek:
Wiem, że chrobotka montują też na zwykłym kleju pistoletem.
Hmm, a ja czytałam, że właśnie żywego chrobotka się umieszcza na ścianie. Pochłania on wilgoć z otoczenia, dlatego nie trzeba go podlewać/spryskiwać. Idealny do łazienek 🙂
Można go przykleić do ściany klejem 🙂

DoSia smartini Bardzo prosze zdjecie cegielek (wyciagnelam kilka z opakowania, mam nadzieje, ze tak jest ok)



Pokaze wam jeszcze pokoj Pauliny w wersji roboczej:





Do tapety (na zywo jest w niebieskie paski) dojdzie o taka bordiura:



Aktualnie szukam pasujacej leciutkiej firanko-zaslonki, ktora ma za zadanie zwisac po bokach okna i robic efekt, bo i tak mamy wszedzie rolety zewnetrzne. Pod skos pojdzie wzdluz lozko i w ogole na ta scianke pod skosem planujemy sami robic takie kwadraty z gabki i tkaniny obiciowej.

Wlasnie skonczylismy szpachlowanie calej chalupy! Malowanie pewnie odhaczymy za kilka dni, a podloga kladzie sie w miedzyczasie. Jestem zachwycona panelami z Quickstepa. Moze i to nie sa moje wymarzone dechy, ale podoba mi sie bardzo to, co mamy.

Dziekuje tez za wskazowki co do listew, bo juz kupilismy biale z mdf-u i robia megasny efekt  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 października 2017 12:43
Pandurska, ale ma gigant pokój! Haha, znajomy etap, podłoga i nic więcej, plus zabawki. I to wyjście od razu do ogródka... Ach.

edit.
zaczyna mi doskwierać brak kanapy, brak możliwości posiedzenia w salonie, życie toczy się w sypialni, dziecko wiecznie kotłuje się po łóżku... A tu termin realizacji 2 tygodnie, w międzyczasie państwu orkan zerwał sieć elektryczną i praca stanęła...
Póki co, moje meble prowizoryczne :p
Malenstwo, pokoj ma tylko 14mkw, a wyjscie wcale nie jest do ogrodka, bo to pierwsze pietro. Tylko taka fotka 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 października 2017 13:32
Pandurska, hahaha, no to się nabrałam. A pokój w takim razie o 2m mniejszy niż u Kaliny, magia fotografii 😉 (14m to i tak kawał pokoju, IMHO).
Też myślałam że to parter 😀 tylko się zastanawiałam skąd takie skosy na patrerze 😀

W piątek jadę oglądać takie same mieszkanie jak to moje będzie 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 października 2017 14:03
magda, myślisz że da radę obfocić?
Przyjrzalam sie jeszcze raz i faktycznie. Wyglada na parter. W sumie to "wina" naszego czesciowego wkopu w gore, bo w stosunku do domu sasiadow mamy z 1,40m roznicy wysokosci (osiedle jest na malej gorce).  A propos, to jeszcze sie musimy troche pogrzebac w ziemi i na szczescie wczoraj znalazl sie jakis fachura, ktory nam wkopie betonowe L-ki  za normalna cene. Z torbami pojdziemy?! Wolalabym miec dylemat, czy za ta kwote kupic sobie zajebiste 4 czy 6 krzesel, a nie ciagle inwestycje na zewnatrz 🙁

malenstwo Taaa, mowisz, ze to duzo. Wyobraz sobie, ze na fangrupie naszej firmy od domu zostallismy niemalze zlinczowani za taki metraz pokoju. Niemcy maja jakiegos hopla na puncie przestronnosci i najlepiej, jakby pokoje dzieciece mialy 25mkw kazdy  🤔 Ja to bym sie dala pokroic za mlodu za taki pokoj, jak bedzie miala Paulina. Mialam jakies 10mkw na spolke z bratem  :/
Hmm, a ja czytałam, że właśnie żywego chrobotka się umieszcza na ścianie. Pochłania on wilgoć z otoczenia, dlatego nie trzeba go podlewać/spryskiwać. Idealny do łazienek 🙂
Można go przykleić do ściany klejem 🙂


Właśnie, jak tu przeczytałam, że nieżywy to zwątpiłam, bo też byłam cały czas przekonana że żywy, aż zadzwoniłam do znajomej specjalistki o roślin i dekoratora.
Potwierdziła, że używa się w tych obrazach suszonego, co nie zmienia jego właściwości higroskopijne i wytłumiające.
maleństwo, nie wiem, dowiem się w piątek 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 października 2017 14:57
Pandurska, oj wiesz, bo teraz w ogóle takie czasy. Nas swego czasu wysmiano za pomysł domu 90 metrowe, że to garaż a nie dom, a tu na forum ktoś się czepiał pokoi, że on sam ma sypialnię 30m i jest to klitka. Ja też uważam, że Kalina ma mega pokój i marzylabym o takim jako dziecko. Nie popadajmy w przesadę. To pokój, a nie sala do ćwiczeń. 
Meise widzę, że postawiłyśmy na te same meble łazienkowe  😀

mundialowa czy możesz zdradzić ile kosztowała kanapa? jest boska  💘

Pochwale się naszą łazienką  😀 Mała 3,8m2 ale udało się nam zmieścić wszystko co chcieliśmy i o dziwno na żywo wygląda większa niż zdaje się po metrażu. Nawet usłyszeliśmy, że taka duża łazienka w bloku  🤣
Mieliśmy duże przeboje z fachowcami, nawet część nie chciała przyjść wycenić, gdy usłyszała metraż, albo ceny z kosmosu. Na szczęście udało znaleźć się Pana który zrobił nam ją za normalną kwotę i na dodatek był bardzo dokładny i się starał  🙂
Na podłodze to drewno czy kafle - imitacja?
Bardzo mi się podoba  🙂
Poncioch płytki podłogowe imitacja drewna 🙂
kasska, o ja, ten Zamioculcas fajny i faktycznie pasowałby do łazienki chyba 😀 dzięki!
wistra, pokaż!


Paradyz Laterizio :-)
Z jednej strony lazienki kolor siwy na wysokosc wanny i dookola wanny. Na krawedzi wanny listwa szklana dookola. Powyzej kolor bialy.
Po drugiej stronie kolor siwy na wysokosc geberita, nad nim listwa szklana i nad tym kolor bianco.
Bedzie kilka jeszcze plytek szklanych Inserto B, ale nie mam pomyslu gdzie

Jeny, tragedia :/
A jakies umowy z nimi? mundialowa, nie mieliscie zapisu o terminie czy cos?? 🙁


Oczywiście, że mieliśmy, ale minął jeszcze przed montażem kuchni. Temat niepasującego frontu przejął mój chłop, bo ja do projektanta straciłam cierpliwość i od razu bym uderzała do rzecznika praw konsumentów lub w tego typu miejsce. A dziś okazało się, że front nawet lakierowany nie był, tylko jest jakąś tańszą wersją - kawałek "bieli" odpadł. :/

Powodzenia w nadawaniu duszy Waszemu mieszkanku, wkrótce się przeprowadzamy też na naszą nową ośkę, to się zgadamy na kawkę i wyprowadzanie Twojego piesa  😁

edit.
mundialowa, doczytałam o tej Twojej kuchni. Masakra, ale bym gości "zjeb***"... współczuję... Ja się z takimi fachowcami bardzo zdecydowanie obchodzę. Nasi robotnicy się mnie strasznie bali (mój chłop mi opowiadał). Cały czas tylko dopytywali, czy "pani" się podoba, jak robią  😁


Przeprowadzaj się, bo ja już zaczynam tu toczyć wojnę właśnie o spacery. 😀
A co do frontu, to ja z gościem też się nie cackałam, ale on ewidentnie uważa, że powinnam być grzeczna i pokornie czekać na jego łaskę. 😵

smartini, Sansewieria! Zamiokulkas - nie mylić z zamią 🙂


Dzisiaj przywiozłam do domu zamiokulkasa. 😀 Ma stać w wysokiej doniczce, ale jeśli kot będzie się go czepiał, to sprawdzę jego przystosowanie do życia w łazience. 😁

mundialowa czy możesz zdradzić ile kosztowała kanapa? jest boska  💘


Dokładnie 1499 zł. 😁

Pandurska - wow ale cudnie się zapowiada! Już mi się podoba 🙂
Pierwsze 2 sciany pomalowane:


I plyyyyytki:






Faajne te akwarelowe plytki, to na podloge, czy na sciane? 😀
wistra Bajeranckie plytki (te niebieskawe)! Nie wiem, czy u siebie bym takie chciala, ale bardzo mi sie podobaja.

Cierpienie1Dzieki! Mam nadzieje, ze nie spieprze pomyslu na koncowce 😉


Gosciu nam wreszcie skonczyl mala lazienke! O gloria! Mozemy montowac sprzety (w tym nasza bajerancka kamienna umywalke). Mysle, ze na weekend sie juz tutaj zaprezentuje.
wistra, gdzie będziecie kłaść płytki? Strasznie dużo tych pudełek. 😜
wistra my mamy, albo raczej bedziemy miec w dwoch lazienkachte plytki. Od razu mowie zaplanuj szklane dekory, tam gdzie nie trzeba bedzie ich ciac... z cieciem szklanych plytek sa duze problemy...
jestem bardzo ciekawa jak u Ciebie wyjda!

U nas jedna ekipa zawalila po calosci kladzenie plytek, wiec ich wyrzuclismy na 3 tygodnie przed przeprowadzka... Gladziezawalili takze, po calosci...
Oj dzieje sie.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 października 2017 21:16
wistra, ale płytki! Podobnie jak Pandurska, u siebie ich nie widzę, ale podobają mi się!

u nas przyszedł wieszak na kurtki, chlebak, czajnik... a mebli nie widać. Narożnik ponoć będzie wysłany 20 dni od zamówienia, a więc w poniedziałek... Okazuje sie, ze firma robi je od zera, a orkan Ksawery im tam mocno nabruździł...
Na podlodze zadnych plytek, na podlodze bedzie korek :-) a w lazience hydrocork dokladnie.

Ten duzy szklany dekor jeden bedzie napewno na gebericie miedzy kibelkiem a przyciskiem, a na reszte nie mam pomyslu jeszcze 🙂
Jest jeszcze jeden dekor, listwa szklana, 7cm szeroka, ale nie mam na focie  💃
Mieliśmy cięte szklane dekory. Żaden się nie uszkodził, nie pękł, nie uszczerbil
dziewczyny, czy kupie w którymś markecie płytki ceramicznena sztuki? źle policzyłam i mi zabraknie z 5 szt , a nie chce całego kartonu, a te są na tyle pospolite, że wszędzie je dostane  🙁
W obi można oddawać na sztuki więc nawet jak weźmiesz karton resztę można zwrócić 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się