M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Mieliśmy cięte szklane dekory. Żaden się nie uszkodził, nie pękł, nie uszczerbil

Kto cial? Firm, czy fliziarz?

Czy ktos z Was robil sciane ombre? Mam jedno swietne miejsce, gdzie chce zrobic przejscie przecierane z granatu pierwsza klasa na ziarno sezamu  😜
Ja mam w sypialni ale mniej zdecydowane kolory bo z fioletu w szary, wyglada spoko o ile są dobrze rozmyte przejscia, robilabym od jasnego do ciemnego, malujesz walkiem pasy takie dosc nie rowne i mokrym pędzlem zacierasz przejscia, przy tak zdecydowanych kolorach trzeba bedzie zrobic ok 5 kolorów posrednich pomiędzy, powodzenia🙂

Chyba pozycze takie urzadzenie od kogos :p
wistra fliziarz  😉
dziewczyny, czy kupie w którymś markecie płytki ceramicznena sztuki? źle policzyłam i mi zabraknie z 5 szt , a nie chce całego kartonu, a te są na tyle pospolite, że wszędzie je dostane  🙁


Ja setki razy dokupywałam pojedyncze płytki w obi, bo ciągle coś się psuło. 😀 Po kilku takich wizytach miałam już "swojego" sprzedawcę, który tylko pytał, czy tym razem zepsuła się biała, podłogowa czy ozdobna. 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 09:20
jeny jak ja się cieszę, że zrezygnowałam z płytek 😁
smartini a co masz w lazience?

azzawa w leroy merlin i w castoramie mozna spokojnie kupic pojedyncze płytki
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 11:25
Ramires, na podłodze parkiet, przy wannie tapetę łazienkową 😉
O kurde. A ja z obawy przed zniszczeniem drewna nawet w kuchni sie w koncu zdecydowałam na kafelki. Chociaz to pewnie zalezy od tego jak kto 'ekspresyjnie' sie kąpie i gotuje. Ja musze miec pewnosc, że jak wyleje gar zupy, to nic sie nie stanie  🤣

Jeszcze kilka dni i uporamy się z kaflami w całym mieszkaniu. Kuchnia jest, toaleta/garderoba (jeszcze sie nie zdecydowałam) jest, łazienka już zagumowana i właśnie zaczynamy płytki podłogowe. Do tego dzisiaj przychodzi jakiś gość dociąć drzwi wejściowe i w weekend mogę położyć jesionowe deski w pokojach <3 A kuchnia już w całości w kartonach czeka na skręcenie, tylko czekam jescze na dębowy blat. Jak to wszystko siądzie to będę najszczęśliwsza na świecie.

Jak na to, że decyzję o kupnie mieszkania podjęliśmy niecały miesiąc temu, to tempo mamy chyba dobre
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 11:40
Ramires, u mnie miłość do parkietu olejowanego wygrała 😉 ot mam większe dylatacje, w wannie raczej się wyleguję niż pluskam a co się wyleje to od razu wycieram 😉 pozbyłam się problemu płytkowania + mam całą powierzchnię mieszkania spójną <3
Ja mam plytek absolutne minimum 🙂
W kuchni bo panele ze szkla mi sie kompletnie nie podobają, a po zrywaniu tapet w mieszkaniu ktore remontuje nabawilam sie do nich niegasnacej nienawiści 😉

Dzięki za pomoc, dziś zgarnelam plytki z castoramy. Jedziemy ze szlifowaniem cały dzien i mam nadzieje ze do wieczora uda nam sie pozbyc tego obrzydliwego wszedobylskiego kurzu 🙂
w jednej łazience mam tradycyjne płytki, w drugiej zdecydowaliśmy się na wykładzinę dywanową - grubą i mięciutką  🙂 tylko wokół kabiny i toalety po jednym rzędzie płytek (ok 15 cm).
nie muszę chyba mówić, w której jest przytulniej  🙂 i nie, nic z wykładziną się nie dzieje od wody, a mój mąż z gatunku "pluskaczy".
a pokazesz jak to wyglada?
my w lazience kladziemy winyle.
A mogę spytać dlaczego wszyscy rezygnują z płytek? Są passe? Chodzi o estetykę czy o to, że płytki są upierdliwe?

edyta nie potrafię sobie tego wyobrazić. Ta wykładzina nie wsiąka wody?
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 13:20
Ramires, ja zrezygnowałam bo
a) uwielbiam drewno i bardzo podobają mi się łazienki z drewnem
b) jestem wybredna i z płytek podobały mi się tylko te hiper-drogie, więc wolałam w mniejszej cenie tapetę, która baaardzo mi się podoba niż płytki, które podobają mi się średnio. Ewentualny remont będzie łatwiejszy jak będę miała już te hajsy na drogie płytki, bo kucie to masakra
c) zależało mi na czasie i cięciu kosztów - parkiet zrobił parkieciarz razem zresztą mieszkania, tapety położyliśmy sami. Dodatkowo obawiałam się konieczności równania podłoża (różnica grubości płytki i klepki)

także u mnie trochę upierdliwość a w znacznej mierze moje własne preferencje estetyczne 😉
Jak wyglądają koszty parkietu w stosunku do paneli?
Ja bym bardzo chciała mieć spójną podłogę w salonie z aneksem. Generalnie też mi się drewno podoba, póki co nastawiam się na elementy drewniane lub drewnoudające w salonie aneksie i łazience.
Założyliśmy, że jeśli wykładzina będzie nasiąkać wodą, czy inne akcje, to ją wywalimy i położymy następną...
mamy ją drugi rok i nic się nie dzieje
przecież jak się kładzie na kafle dywaniki łazienkowe to też jest kawałek wykładziny prawda?

zdecydowały względy estetyczne i mięciutko i ciepło pod stopami  🙂 a także zdecydowanie szybszy i bardziej czysty montaż w porównaniu z płytkami
mamy kontrast - płytki wokół kabiny i toalety białe i wykładzina bardzo ciemny brąz
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 13:44
magda, niestety parkiet cenowo dużo droższy (panele znajdziesz i za 20zł/m, w parkiecie z robocizną i materiałami musisz liczyć jakieś 150 conajmniej). Natomiast zadbany parkiet to inwestycja na lata, panele szybko się zniszczą, porysują i zwyczajnie zaczną wkurzać - parkiet odświeżysz olejem / po dłuuużym okresie wycyklinujesz i masz podłogę jak nową.
Ja wolałam zainwestować w podłogę, bo jej nie będę teraz musiała zmieniać wcale. Mogę z czasem kupić lepszą lodówkę, piekarnik czy kupiś indukcję - wymiana łatwiejsza niż podłoga 😉

edyta, ja nie trawię wykładzin (miec bym nie mogła) ale ciekawa jestem, masz zdjęcia? 🙂
wieczorem zrobię fotki

nie sprawdza się tylko pod jednym względem - jak pies towarzyszy mężowi w kąpieli to zostawia kłaki  😀 ale ja i tak z tego powodu często odkurzam mieszkanie
A mogę spytać dlaczego wszyscy rezygnują z płytek? Są passe? Chodzi o estetykę czy o to, że płytki są upierdliwe?

edyta nie potrafię sobie tego wyobrazić. Ta wykładzina nie wsiąka wody?


Ja mam najzwyklejszą PCV imitujące drewno. Płytki są zimne i generalnie można niezłego orła wywalić na mokrych płytkach. Z moją PCV jest cudownie. Ciepło pod stopami i nie boje się o dziecko które samo wychodzi z pod prysznica. W łazience nie mam grama płytki i jak na razie jest cacy
Ja w lazience hydrocork, w mieszkaniu i kuchni korek. Cieply, lekki, naturalny, cichy, miekki. Uwielbiam te podloge 🙂
Jak wyglądają koszty parkietu w stosunku do paneli?
Ja bym bardzo chciała mieć spójną podłogę w salonie z aneksem. Generalnie też mi się drewno podoba, póki co nastawiam się na elementy drewniane lub drewnoudające w salonie aneksie i łazience.


magda, my mamy jednakową podłogę w salonie z aneksem i są to panele. Płytek na podłodze w kuchni absolutnie nie chciałam, parkietu w ogóle nie braliśmy pod uwagę (ja jednak wolę zerwać wszystko i położyć nowe, inne, niż odnawiać :hihi🙂 i sporo fachowców doradzało nam panele o wysokiej klasie ścieralności. I jak w poprzednim mieszkaniu panele szybko pokazywały, że biega po nich pies, czy ktoś chodzi w obcasach, tak tutaj absolutnie nic się nie dzieje nawet po nieuważnym składaniu mebli na gołej podłodze. 😀
Dodatkowe elementy w kuchni też mamy drewnopodobne (duuuużo blatu) i wcale nie uważam, że wygląda to gorzej, niż jakby było z drewna. Z kolei w łazience drzwiczki do szafki, szafki i ramę lustra mamy drewnianą - zobaczymy, jak będzie to wyglądać za jakiś czas. 😉
Ja jeszcze odnośnie materacy. Mamy z IKEA. Kosztował ok. 1 tys. i jest koszmarny. Po 8 latach się pozapadał. Gąbka na wierzchu się skruszyła, zwłaszcza w miejscach w których się z łóżka schodzi.
edyta tylko że dywaniki łazienkowe wrzuca się do pralki i po sprawie  😉 Jestem bardzo ciekawa jak to u Ciebie wygląda, bo jeszcze nigdy nie widziałam takiego rozwiązania 👀

Co do paneli i parkietów - u nas był wielki dylemat, bo miało być niskobudżetowo i najpierw wydawało mi się, że panele są ok, ale jak zaczęłam to macać i oglądać w sklepach, to nabawiłam się wstrętu do wszystkiego co 'drewnopodobne'. Nawet najdroższe panele są 'plastikowe' i nie zastąpią wzoru, faktury (a nawet zapachu) prawdziwego drewna. Te tanie to już w ogóle buble. Gruby parkiet wychodzi cholernie drogo (i ktoś to musi położyć), więc postawiliśmy na kompromis - cienkie deski, które układa się tak samo łatwo jak panele. Nie da się tego co prawda cyklinować, ale powinno wytrzymać dłużej niż panel. No i ładniej. Ale wszystko jest kwestią gustu, wiadomo.
Nawet blaty drewnopodobne mnie drażnią, więc poczekam na nie co prawda trochę, ale będą prawdziwe  😀

Ja mam pytanie do osób, które mają skosy w mieszkaniach - jak to sprytnie zagospodarować? Mój mini salon to kwadrat mniej więcej 4x4, który po 2 bokach ma skosy ciągnące się właściwie przez cały pokoik (zaznaczyłam na niebiesko). Układ zaproponowany przez dewelopera jest fajny, ale wtedy trzeba omijać meble waląc głową w skos...  Niby nie taka mikro powierzchnia 17m2, ale ciężko coś tam wstawić.  🙁
Robił ktos posadzkę epoksydowa w domu? 🙂 jak z utrzymaniem na codzień? Może być z ogrzewaniem podłogowym?
ash   Sukces jest koloru blond....
12 października 2017 18:24
Quendi, mówisz o żywicy? Moja szwagierka ma 4 rok w łazience i pluje sobie w brodę, ze to wybrała bo wyglada juz bardzo slabo( wytarła się i jest matowa tam gdzie się chodzi) a tania nie była.
Ja mam parkiet w całym domu, oprócz łazienek i kawalka aneksu( ale tu mam podłogówkę bo nie znoszę zimnych płytek). Po 4 latach parkiet nadaje się do gruntownego odświeżenia, bo moje dziecko nie oszczędza podłogi zabawkami.
z fioletu w szarość, zdecydowanie na plus. Nawet mąż to zauważył.
Ramires Tez mialam zagwozdke z podlogami. bardzo nie chcialam paneli, a jednak musielismy wybrac cokolwiek. I tak dluuugo szukalam i trafilam na Quickstep Dab Naturalny Pilowany. Zachwycalam sie kilka postow wczesniej. Wiem, ze to nie jest drewno, ale w dotyku i optycznie bomba! Mam nadzieje,ze nam posluzy.

Cierpienie1 Fajnie, aczkolwiek "zgodnie z trendami" (nie ze ja sama nie ide w ta strone, bo tak jakos wyszlo  😂 ).


Czy ktos ukladal z was panele na duzej powierzchni bez dylatacji (dyletacji?). Okropnie draznia mnie te listwy i nie wyobrazam sobie, zeby moj salon-jadalnio-kuchnia byl przestrzelony przez jakies dziwne twory przytwierdzone do podlogi  🙄
Pandurska, już w drugim mieszkaniu mam położone ponad 50m bez dylatacji. Nic się nie dzieje. Dylatacje przy panelach robiło się głównie dlatego, że jest to podłoga niemocowana do wylewki niczym i zdarzało się przy nierównych wylewkach, że ktoś postawił sobie meble po jednej stronie a 10m dalej się wszystko ładnie uniosło albo strzeliły łączenia 😉. Szczerze nie mam jakiś idealnie równych wylewek ale nie mam takich problemów a najdłuższą prostą mam ok. 12m a całość to ok. 50m2.

Cierpienie1 Fajnie, aczkolwiek "zgodnie z trendami" (nie ze ja sama nie ide w ta strone, bo tak jakos wyszlo  😂 ).



Jestem zadowolona z tej mody na te pokoje, bo bardzo na plus nam to wyszło, zniknął chaos, wszędobylskie kolory i nawet Jula bardziej skoncentrowana, co zależało mi, by mogła skupić się na lekcjach.
Za to u Miśka w pokoju kolory 🙂 Niebieskie ściany i pełno zabawek 😀 Więc pokój zabaw najczęściej jest u Miśka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się