Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

ech...to już chyba jest nudne,że właściciele maja wyobrażenie o swoich koniach lekko mówiąc bardzo wyidealizowane...Koń klasy P 🤔 Koń klasy P nie odpowiada na pomoce,zebranie polega na uwieszeniu końskiego łba na ludzkich rękach i koń klasy P ma zad gdzieś obok w stosunku do przodu i koń klasy P ma problem z zagalopowaniem na poprawną nogę...Zadajesz pytanie,ale na jakiej podstawie twierdzisz ,że Twój koń jest klasy P : "no jak to robi ustępowania..." (hmmm, 3 kroki od połowy czworoboku do ściany  😵 ) Żeby nie było,mój koń niewiele więcej potrafi 😍 ,ale nie twierdze i pewnie do 2020 nie osmielę się stwierdzić ,że koniem klasy jakiejkolwiek ( w ujezdzeniu oczywiście)
P.S. wielokrążek to pewnie spuścizna po bryczce..większość koni chodzących w zaprzęgach jest bardzo zaciągnięta...Wystarczy pooglądać wędzidła zaprzęgowe(na sam widok boli)
taki ładny koń, a taki chaos. Szkoda.
Może to P od "podstawy"
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 października 2017 09:54
Jak dla mnie to on ma jeszcze HSS
Jak dla mnie to on ma jeszcze HSS

Na bank nie ma HS.
Koń sztywny jak kołek, co rusz mu miętoli w ryju zaciągniętym wielokrążkiem. Gdy jedzie nie grzebiąc w pysku idzie równo choć nadaj sztywno.
Kurde, aż żal patrzeć. Taki ładniutki konik, fajnie umaszczony i jak na ciapka całkiem poprawny ruch.
Kurde, aż żal patrzeć. Taki ładniutki konik, fajnie umaszczony i jak na ciapka całkiem poprawny ruch.


I wygląda na to, że pomimo tego sprzecznych i bolesnych "sygnałów" jak może się stara zrozumieć czego oczekują i to wykonać... Naprawdę koni(a) żal.
Chyba ostatnio wysyp takich ogłoszeń jak z tarantem:

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/32792?q&plec&masc=9&rasa&wzrost_od=0&wzrost_do=180&wiek_do=2017&wiek_od=2017&lokalizacja&przeznaczenie&cena

i koń za 35 tys zł, ogłoszenie z fb:



na to żal patrzeć, młode koni, które od początku mają pod górkę...
kare_szczescie jezuuuuu... skąd ty wyciągnęłaś to? Przecież obaj jeźdźcy z tych filmów powinni wrócić na lonżę. Ja bym im w życiu nie dała dotknąć wodzy a co dopiero się z a młodziaka brać.  🤔wirek:
vissenna, zgadzam się, mam kilka jeszcze takich perełek... Przedziwne jest to, że oba filmiki są nagrane  w stajniach, które wyglądają na profesjonalne, z dobrym podłożem, infrastrukturą i Ci ludzie są nieświadomi, że to co prezentują na tych filmikach jest największą antyreklamą tych koni.
Nirvette   just close your eyes
12 października 2017 13:42
Może to ma być reklama koni pt. "Jeździec odwala jakąś manianę, a koń mimo to nadal stara się go zrozumieć"?
Takich doświadczeń nie robi sie na 3 i 4 latkach.
Ten ostatni tarant to kulawy na zad a ten biedak z ostatniego filmu to ma przeje..ne nosić takiego pana na grzebiecie, który mu głowę urywa. :/
Przykro to mówić, ale "Zbyszko", jedna z lepiej prosperujących stajni w łódzkim nie ma za dobrych jeźdźców  😕 dodatkowo ceny mają z kosmosu a konie nie bardzo przygotowane. Ceny niektórych koni też nie wiem na jakiej podstawie podają tak duże.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 14:31
amanda666, jak stajnia może być dobrze prosperująca, skoro ma takich jeźdźców? :/
amanda666, jak stajnia może być dobrze prosperująca, skoro ma takich jeźdźców? :/


Ma ogromną infrastrukturę, reklamę i jest "cool" wśród Łodzian.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 14:47
Sivrite, a ludziom wyłupują oczy na wstępie? Przecież na to nie da się patrzeć 😵
Sivrite, a ludziom wyłupują oczy na wstępie? Przecież na to nie da się patrzeć 😵


To jest taka rekreacja w jednym z najgorszym wydań. Koni na placu po kilka, w zastępie, instruktor powtarza, jak pięknie, zgrabnie i powabnie. Na każdą jazdę dostajesz innego konia, z przydziału. To jest "rekreacja konna", a nie "nauka jazdy".
Sivrite dokładnie tak 🙂 tok rozumowania większości ludzi - Drogo, więc pewnie najlepiej. Większość rodziców tych dzieciaków nawet nie wie jak powinien wygladać zadowolony koń a co dopiero poprawna jazda.
desire   Druhu nieoceniony...
12 października 2017 15:34
nie wierze w to, co czytam i w to co oglądam...  😵 XXI wiek, przecież jest dostęp do wiedzy, można zobaczyć jak jeździ się prawidłowo itp...  😜
Oczy bolą od patrzenia i na jednego i drugiego taranta 🤔 w dodatku ten ze "Zbyszko" tak niesamowicie kulawy  🙁

edit: kolejny ze Zbyszko


koszmar...
po sprężynce w dupie widać, że to ten sam jeździec  😂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 października 2017 16:40
A ja obstawiam, że oba te konie są max 3/4 raz pod siodłem 😉 Stąd ta sprężynka. A jeździec nie taka dupa, jeśli mnie wzrok nie myli to Seweryn, który ostatnio na czempionacie w Olszy wygrał bodajże 7-latki 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 października 2017 16:47
Piaffallo, "berajter". Od "wsioków", co siadają na konie od wozu i robią heja! różni go tylko infrastruktura.

Mozii - ja bym nie chciała tak zajeżdżonych koni. Ale pewnie jestem skrzywiona, bo przyzwyczaiłam się do takich obrazków koni pierwszy raz pod siodłem:
https://www.facebook.com/StajniaDabrowka/videos/668246733342159/
[quote author=smartini link=topic=190.msg2720354#msg2720354 date=1507815100]
amanda666, jak stajnia może być dobrze prosperująca, skoro ma takich jeźdźców? :/


Ma ogromną infrastrukturę, reklamę i jest "cool" wśród Łodzian.
[/quote]
O wypraszam to sobie! 😉 wśród niektórych Łodzian.
Pierwszy tarant- chciałabym go zobaczyć na czworoboku klasy L z jaką notą by ukończył ( bo wg mnie nawet na L ma jeszcze duuuużo pracy do wykonania)
Drugi tarant no cóż wyraźnie na tył "tyka"  tylko nie do końca jest to pewne czy to kontuzja czy jest tak sztywny (zobaczcie głowę, szyję, brak równowagi i jakiejkolwiek jezdności) bo ma jeźdźca na grzebiecie 3 drugi raz a filmik ogólnie jest antyreklamą (mimo że w ogłoszeniu jest informacja w trakcie ujeżdżania...).
Mozii może i wygrał, ale dla mnie prawie żaden jeżdżący tam czlowiek nie jest wystarczająco delikatny. To są młode konie, młodego konia można bardzo szybko zrazic...
[quote author=Sivrite link=topic=190.msg2720358#msg2720358 date=1507815868]
[quote author=smartini link=topic=190.msg2720354#msg2720354 date=1507815100]
amanda666, jak stajnia może być dobrze prosperująca, skoro ma takich jeźdźców? :/


Ma ogromną infrastrukturę, reklamę i jest "cool" wśród Łodzian.
[/quote]
O wypraszam to sobie! 😉 wśród niektórych Łodzian.
[/quote]

Oczywiście, że wśród niektórych, sama tu żyję i trenuję i nie podoba mi się tamtejsze jeździectwo. :P Praktycznie nikomu z moich znajomych się nie podoba, ale mamy chcące zobaczyć swoje dziecko na koniu, kierują się tam, jak po sznurku. I to dziecko klepie tyłek co weekend lub częściej, a mamy zadowolone. Bo "tak, pięknie, bardzo dobrze!".
Oglądałam juz jakiś czas temu ogłoszenia koni ze "Zbyszka", ale byłam pewna ze te zdjęcia które dodają pod siodłem to z jeźdźcami z ichniejszej rekreacji..do głowy by mi nie przyszło, ze to ludzie od objeżdżania. A nawet sie dziwiłam ze takie młode konie pod ludzi dają ( w sensie klientów).
To mnie oświeciliście, ze profesjonaliści.
Kiedyś córka przyszła do nas z koleżanką, która w Zbyszko właśnie uczy się, już dwa lata prawie! Dziewczyny do lasu na spacer chciały jechać, po tym jak nie umiała założyć ogłowia poprosiłam, żeby zrobiły parę kółek po łące. Po 10 sek już wiedziałam, że terenu nie będzie, konia swojego nie dałam, a córce powiedziałam, że może koleżance na swoim lonżę zrobić. Trudno, w du z konwenansami, konia by mi zaszarpała, a ona bardzo delikatna jest 😉 Także w kwestii Zbyszko wiem wszystko 😉 na temat poziomu ich nauczania, zwłaszcza gdy zobaczyłam kto prawdopodobnie uczy ... Koleżanka więcej nie przyszła. Uff.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się