M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini   fb & insta: dokłaczone
12 października 2017 22:12
Pandurska, skoro to nie drewno to nie powinno być problemu, dylatacje robi się dla materialow mocno pracujących jak drewno na podłodze w malej skali, w duzej np stalowe konstrukcje mostów 😉 jesli cos nie pracuje (nie kurczy i rozszerza) to nie ma potrzeby robic dylatacje. Pytanie jak się ten wasz material zachowuje 🙂
Pandurska, Jeej mam to samo z listwami! Super, że o to zapytałaś i dzięki odpowiedzi epk, nie będę się bała położyć na całości paneli  :kwiatek: Też chciałam drewno, ale budżet niestety nie pozwoli 🙁 i znalazłam takie które faktycznie wyglądem są bardzo zbliżone do prawdziwych dech a i cena nie powala zupełnie - możecie sobie wygooglać alsafloor 🙂
Qaida Tez sie zastanawialam nad alsafloor! A potem pojechalismy do KOmfortu i zobaczylam te moje. Zakochalam sie z miejsca!


Dziekuje za odpowiedzi w sprawie paneli. epk My wlasnie mamy idealnie zrobione wylewki i mega podklad. Na dole jest do polozenia ciagiem wlasnie ok 47mkw i jesli mowisz, ze to kwestia wylewek to phi, daje sobie spokoj. Tesciu tylko krecil nosem "ze jeszcze pozalujemy", ale on ma doswiadczenie w starej poniemieckiej chalupie, gdzie w suficie jest sloma, a sciany nie grzesza brakiem pofaldowania 😉 Kladziemy wiec dzisiaj dol i zostanie do zrobienia tylko korytarz na gorze i finito z naszej strony. Gosciu pracuje jeszcze nad lazienkami i korytarzem na dole (wreszcie po wielu grozbach).

Deski podłogowe mnie zaintrygowały. Chyba w wolnej chwili pozwiedzam sklepy budowlane itp i pooglądam co jest w ogóle. Mam nadzieję że będę mieć ogarniętego fachowca który też doradzi nieco.
Pandurska, Qaida, u nas też 50 mkw zrobionych jednym ciągiem panelami. 😉 Trzeba było się nakombinować przy docinaniu i układaniu, ale w życiu nie dałabym się namówić na jakieś łączenia. 😀
Ja miałam parcie na drewno na podłodze, ale finalnie koszty nas przerosły, a półśrodki typu deska barlinecka nie wchodziła w grę. Póki co mamy panele, a jak się odkujemy finansowo kiedyś, to zrobimy parkiet 🙂 Deska na dźwigarach by nam tu nie przeszła 😁
Dworcicka Dokladnie, panele nie takie zle. My mielibysmy do polozenia 135mkw parkietu. Koszty przemilcze, bo wraz z robocizna poszlibysmy z torbami. Moze kieeeedys, jak wygramy w lotka. Zwlaszcza, ze nie interesuje nas miekkie drewno typu sosenka, czy inne, a deska Barlinecka tez totalnie odpada.
Pandurskadzięki za fotki🙂 wrzuć jeszcze jak położycie ok? Dla pewności😉 nie pali mi się więc mogę poczekać z wyborem, ale Wam dom idzie takim spidem że hej!

Panele kładź bez łączeń! My też teraz kradliśmy cały dół bez. 
Jak robili nam panele jeszcze w starym mieszkaniu to tez chciałam bez podziału, ale panowie przekręcili męża że gdyby coś zniszczyło panele w jednym pomieszczeniu to nie trzeba będzie ściągać wszystkich.... Taaa😉
Ktoś ma lodówkę SMEG?  :kwiatek:
Zapomniałam wczoraj o tych fotach  🙄

Ramires, ja nikogo nie chcę przekonywać; mnie się takie rozwiązanie podoba, innym nie musi. Jak masz dywan, czy wykładzinę w pokoju, to tez nie wrzucasz do pralki prawda?  🙂
Dekster, była w jednym z mieszań w których mieszkałam, kochałam ją miłością wielką. Ale czy warta swojej ceny - nie wiem. Wartość dodana jest głównie w designie/marce.
edyta dlatego unikam dywanów i wykładzin, ale nie ze względów estetycznych, tylko alergii na kurz i pleśnie. Wierze, ze może być ładnie i przytulnie, więc czekam na fotki  🙂

Swoją drogą zaczynam rozumieć przeciwników kafelkowania... ta łazienka to jakaś katorga. A to się fugi nie schodzą, a to płytka krzywa, a to pionu/poziomu nie ma 🍴
też preferuję gołą podłogę, toteż ja mam te wykładzinę wyłącznie w tej jednej łazience, a i kawałek w jednym korytarzu

natomiast do położenia dywaników-chodniczków w sypialni zmusił mnie pies  🙂 swoim "tuptuptup-tuptuptup" pazurkami  🙂

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 października 2017 16:53
Jak któraś będzie chciała malować kafle i zostawić fugi niepomalowane to niech dobrze to przemyśli  😵 Zawsze muszę sobie znaleźć ciekawe zajęcie
Dekster z tego co pamietam to Dodofon się przymierzała do tej lodówki ale nie jestem pewna czy się zdecydowała.

ash tak, chodzi o żywicę. Luźno zastanawialam  się nad położeniem na całym parterze ale chyba mnie wyleczyłaś bo u nas każde pomieszczenie jest intensywnie użytkowane. Plusem żywicy jest to, że wyglada ekstra zarówno w łazience jak i w gabinecie.. ale jak mamy wyrzucić kasę na ponad 100m2 żywicy i potem się denerwować że matowieje to bez sensu..
Byłam kiedyś w mieszkaniu, gdzie podłogi wszędzie oprócz łazienki były wyłożone wykładziną dywanową. Bardzo mi się to podobało, bo cieplutko, przytulnie i wytłumia dobrze dźwięki, ale niestety dbanie o taką wykładzinę wymaga pracy... Ja przy kocim towarzystwie się nie zdecyduję - będzie jak najmniej dywanów itp.

Byłam, obejrzałam. Budynek oddają za miesiąc, a do odbioru mojego został rok! Zobaczcie jak słonecznie i jaki balkon  😍





aneks


przedpokój i wejście




okno w sypialni


mniej więcej widok z klatki schodowej


Tu gdzie hałdy itd będą kolejne budynki (za pasem zieleni, ławek itp). Ale dalej... LAS. 😀
magda Bardzo, bardzo fajnie! Jestem ciekawa, jak sie urzadzisz!

DoSia Oj, bedziesz musiala zaczekac na foty gotowych cegielek. Kladziemy dopiero po montazu kuchni we wszystkie widoczne miejsca. Tak nam polecili i tak zrobimy pewnie w dlugie zimowe wieczory.

Ej, nie wiem, czy to zalezy od plytek, czy od fachowca, ale u nas zadne nie sa krzywe, zadna  tez nie byla wybrakowana i piony/poziomy tez bez problemu. Ja tam przepadlam totalnie w plytkach, jak zaczelam sie interesowac wloskimi i hiszpanskimi i potem poszlismy do wypasnego sklepu z ceramika  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 października 2017 20:26
magda, bomba! A rok szybko zleci.
Dobra, podjaralam sie efektami dzisiejszych prac i pragne wam zaprezentowac zupelnie nieskonczona, ale posiadajaca w miare "ten" charakter mala lazienke!



Tutaj zastanawiam sie nad opcja zaslaniania okna, ktore jest dokladnie naprzeciwko okna i chodnika, wiec troche slabo z brakiem jakiegokolwiek przepierzenia  😂 Mysle o drewnianych zaluzjach w bardzo ciemnym brazie/czerni. Co wy na to?

Poskrecalam tez z P. 2 sztuki mebelkow i tez mi sie mega podoba! Jakis pozytywny budowlany dzien sie nam trafil 🙂

ash   Sukces jest koloru blond....
14 października 2017 18:43
Pandurska, czad!!!! Bardzo w moim guście! Czekam na resztę
Pandurska co to za kafle, te jaśniejsze??
Fokusowa Brasilia Concreto Cinza 60*60  (brazylijskiej) marki Portobello, ale polecam jeszce Flaviker Urban Concrete Fog. Nie moglismy dostac tych drugich w Niemczech, a mielismy je na liscie zapupow od projektantki. Widzialam life i sa megasne!

ash Dziekuje  :kwiatek:
Dziękuję!  :kwiatek:

Dziewczyny co myślicie o elementach w łazience (dokładniej ścianka od zabudowy kibelka i jedna ściana pod prysznicem) w białej jodełce z dosyć długich i wąskich płytek? Bardzo mi się to podoba, ale nie wiem czy się szybko nie znudzi?
fokusowa - ja mam taką jodełkę jako ściana za blatem w kuchni i jeszcz dłuuugo mi się chyba nie znudzi. Wklejałam zdjęcie na forum. Tylko uwaga - budowlaniec może ciebie przeklinać za takie pomysły i policzyć sobie więcej za układanie 😉.
Moon   #kulistyzajebisty
15 października 2017 11:15
magda, ale balkon!!! O.O <3
magda, o, świetne widoki, boski balkon i okna w salonie! Bardzo przyjemnie się zapowiada 😀
Pandurska, śliczne.Bardzo jestem ciekawa łazienki jak już wszystko będzie skończone. (regularnie tu zaglądam i marzy mi się remont własnej kuchni i łazienki 😉 na razie wyremontowała pokój córki i dziś zamówiłam wielką sofę 🙂😉
Pandurska - regał domek czadowy
Cierp1enie Mam jeszcze drugi domek regal  😎 O taki: https://www.moemax.de/p/moemax-modern-living-schrank-palace-002994004801 Jest zajefajny  i Paulinie sie mega podoba 😀

Mamusie, co byscie mi polecily w kwestii szafy, czy inwestowac w ta slodka mala szafe z Ikei: http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/90111391/  czy moze lepiej kupic PAXa juz na przyszlosc?? Szczerze mowiac to ta pierwsza szafa mi sie mega podoba, a PAXy nie maja az takiego fajnego lookù 🙁
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
16 października 2017 08:49
Pandurska - mam tę szafę z Ikei dla córki. Jest śliczna. Ale dla mnie mało pojemna i mało praktyczna niestety. Ale ładnie zdobi pokój ;P
Wizja Tak wlasnie myslalam o malej pojemnosci 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się