Stajnie w Warszawie i okolicach

Kottex Potwierdzam i Maję i Madźkę. Obydwie "operują" dokładnie w tych okolicach.
Dzięki wielkie! 🙂
Już drugi rok szukam dla siebie stajni i chyba wreszcie znalazłam 🙂 Byłam dziś w stajni Hubal k. Jazgarzewa i choć wszystko jest tam jeszcze właściwie w trakcie budowy, stajnia zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Konie w lecie stoją cały dzień na pastwisku, a w zimie dostają siano na padok (a o to trudno w tej okolicy). Hala jest olbrzymia, z dobrym podłożem. Można pojechać do lasu na spacer bez przejeżdżania przez żadną drogę/asfalt. Karuzela i kryty lonżownik są murowane, boksy duże, stajnia widna, dwie myjki. Co prawda zewnętrzny plac jest dopiero w budowie i obejście wymaga jeszcze nieco pracy, ale cała reszta wygląda bardzo obiecująco. Jeśli opieka nad końmi dorasta do infrastruktury, to czego chcieć więcej 🙂
i bardzo dobrze, że przybywa po tej stronie  miejsc z  dobrymi warunkami dla konia i jeźdżca. A siano na padokach - faktycznie nie za często sie zdarza.
Jeśli opieka nad końmi dorasta do infrastruktury, to czego chcieć więcej 🙂

A dorasta? Bo tu jest podobno "pies pogrzebany" w tym miejscu.
Nie mam pojęcia, jeśli ktoś coś wie to chętnie się dowiem.
Szukam informacji o stajni MANDRA w Korfowem. Ktoś, coś?

Edit.
Chodzi o tę stajnię http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/63088


Ponawiam pytanie. Naprawdę nikt nie zna tej stajni?
Martita   Martita & Orestes Company
02 października 2017 17:13
Marianna Znać, to znam ale z koniem nie stałam 😉 I nie słyszałam aby któryś z re-voltowiczów tam stał, ale może się mylę?
Szukam kogoś kto stoi w stajni Konie i Kropka obok Konstancina  :kwiatek:
Szukam opinii o stajni w Czernidłach. Ktoś wie co się tam teraz dzieje? Ktoś może tam stał albo stoi nadal?
Niestety muszę postawić konia na  łąki ( wałach  hucułek ),  szukam najchętniej  po zachodniej stronie W-wy   dobrego miejsca   na odpoczynek  . Najważniejsza opieka  i dbanie o konia. Infrastruktura  jeździecka  nie jest  potrzebna . Jeżeli mozecie coś polecić podawajcie z  cena  tu lub na priv.
Potrzebuje informacji o Stajni Borkowo czy ktoś coś kojarzy, słyszał?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 października 2017 21:16
[quote author=Marianna link=topic=46.msg2715716#msg2715716 date=1506328782]
Szukam informacji o stajni MANDRA w Korfowem. Ktoś, coś?

Edit.
Chodzi o tę stajnię http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/63088

Ponawiam pytanie. Naprawdę nikt nie zna tej stajni?
[/quote]
Kiedyś stajnia słynęła z dość specyficznego właściciela, miał swoje zdanie i wiedział wszystko najlepiej. byłam tam kilka razy ale dawno temu. Położona w pięknym miejscu z dala od drogi. A jak tam jest teraz to nie mam pojęcia.
famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2017 12:20
EchelonMaja, co chwila tam się zmienia dzierżawca
EchelonMaja, co chwila tam się zmienia dzierżawca

To wiem, posiadłość wystawiona jest na sprzedaż zastanawia mnie jednak... dlaczego? Czy dzierżawcy szurnięci czy z miejsce jest coś nie teges.
czy to ta stajnia na 5 koni w Borkowie , która oglasza się z boksami?
czy to ta stajnia na 5 koni w Borkowie , która oglasza się z boksami?

Tamta jest obecnie dzierzawiona z ale na sprzedaż i ma 12 boksów w sumie.
Czy ktoś poleci stajnie w okolicy Wesoła /Stara Miłosna i nie będzie to Szwadron? 😀
Obowiązkowo hala i padoki/kwatery 🙂
Z góry dzięki!!!
famka   hrabia Monte Kopytko
17 października 2017 06:50
EchelonMaja, miejsce jest bardzo fajne, nad samą Wkrą, stajnia na 12 koni, mały kawałek socjala, pomieszczenie mieszkalne na górze, grill i ogródek
minus część pastwiska jest za drogą, konie trzeba przeprowadzić przez ulicę
inna sprawa że stajnia kameralna jeśli jest pełna to opłaca się dzierżawić w innym wypadku zero opłacalności, chyba że będziesz miała na własność 😉

co do dzierżawców to mam swoje zdanie  😉
Czy ktoś poleci stajnie w okolicy Wesoła /Stara Miłosna i nie będzie to Szwadron? 😀
Obowiązkowo hala i padoki/kwatery 🙂
Z góry dzięki!!!


Hornet może Polana w Góraszce?
I Konik Stary - ale nie ma miejsc obecnie bo pytałam..
EchelonMaja, miejsce jest bardzo fajne, nad samą Wkrą, stajnia na 12 koni, mały kawałek socjala, pomieszczenie mieszkalne na górze, grill i ogródek
minus część pastwiska jest za drogą, konie trzeba przeprowadzić przez ulicę
inna sprawa że stajnia kameralna jeśli jest pełna to opłaca się dzierżawić w innym wypadku zero opłacalności, chyba że będziesz miała na własność 😉

co do dzierżawców to mam swoje zdanie  😉


Myślałam nad kupnem na własność. Ale już wiem, że niestety nie jest to takie łatwe jakby się wydawało...... Ah te przepisy....
famka   hrabia Monte Kopytko
17 października 2017 14:55
EchelonMaja, jak to ?
Pewnie chodzi o ustawę o zakupie ziemi rolnej.
EchelonMaja, jak to ?

Ustawa o rolnikach, kupowaniu powyżej 3 tys m2 itp......
Tą ustawę można "obejść". Popytaj w ANR.
famka   hrabia Monte Kopytko
18 października 2017 06:55
jak się kupuje gospodarę w całości to nie ma ograniczeń, dopytaj prawnika, w grę wchodzi jeszcze meldunek czy masz na Mazowszu
Czy ktoś poleci stajnie w okolicy Wesoła /Stara Miłosna i nie będzie to Szwadron? 😀
Obowiązkowo hala i padoki/kwatery 🙂
Z góry dzięki!!!


stajnia budziska
Hej czy ktoś zna wałacha Centon? Kary, z dużą gwiazdą, jakieś odmiany na tyłach. Postawny koń, lekko garbonosy, SP. Matka Centuria, ojciec Kołczan. Obecnie ma około 16 lat. Podobno stoi w Warszawie. Wie ktoś gdzie? Poproszę kontakt na priv.
Edit, już mam  :kwiatek:
Czy ktoś z obecnych stoi może w stajni w Malcanowie?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się