dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

szukam witamin (głównie  z grupy  B + wit. E + selen) ale bez żelaza. Ktoś, coś?


Black horse ma witaminy bez żelaza, bardzo podstawowe... ale selenu w składzie brak. może opłacałoby się dostarczyć osobno, ale tu znowu zdublowałaby się witamina E.

Z droższych, bardziej kompletnych fajny skład ma Equimins, ale nie wiem jak się sprawdzają - chce kupić jak aktualne mi się skończą.
O te:
https://equiland.pl/granulowana-mieszanka-witaminowa-bilansujaca-diete-koni-EQUIMINS-Advance-Complete-Pellets.html
n - używam witamin dla.... bydła mlecznego - bez żelaza, E i selen na przyzwoitym poziomie, z grupy B są również, a do tego miedź, cynk i mangan częściowo jako chelaty. Oczywiście mało lansiarskie  😎, ale po koniach widać, że służą.
[quote author=zielona_stajnia link=topic=78.msg2721273#msg2721273 date=1508152664]
n - używam witamin dla.... bydła mlecznego - bez żelaza, E i selen na przyzwoitym poziomie, z grupy B są również, a do tego miedź, cynk i mangan częściowo jako chelaty. Oczywiście mało lansiarskie  😎, ale po koniach widać, że służą.
[/quote]

Oj tam mało lansiarskie 😉  Podajesz może z Farmavitu?
nie, ze Złotowa 🙂
Muszę uzupełnić wapń w diecie, co polecacie? 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
17 października 2017 10:14
[quote author=zielona_stajnia link=topic=78.msg2721294#msg2721294 date=1508155951]
nie, ze Złotowa 🙂
[/quote]
A którą mieszankę podajesz?
[quote author=Epikea link=topic=78.msg2721134#msg2721134 date=1508099756]
n Equistro Mega Base nie ma zelaza


ale żadnego B nie ma 🙁
[/quote]

Ma, bo ma drozdze. Tylko w polskich skladach nie podają B
iwona9208 - MK Chelat beta karoten 🙂
odrobaczałam preparatem dla świń, to mogę i witaminy dla bydła podawać 😉 Dziękuję za podpowiedzi  :kwiatek:
[quote author=zielona_stajnia link=topic=78.msg2721734#msg2721734 date=1508261880]
iwona9208 - MK Chelat beta karoten 🙂
[/quote]

Możesz dać linka do tego preparatu?
Niestety nie - strona nie chce się podlinkować, trzeba wejść tutaj: http://www.zakupy-zlotow.pl/ , przejść na mieszalnia pasz potem dodatki paszowe i tam łono jest - składu nie ma, ale mam gdzieś fotkę etykiety, więc jakby co mogę wrzucić
czy jest szansa gdzieś dostać https://ker.com/products/ker-products/australia/bone-food-plus-australia/ ?
Byle to nie była australia 😉 Jak nie Polska to chociaż eu może...
W ogłoszeniach pojawił się Złotów, tu jest skład mieszanki paszowej http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/302315.
Ja podaję mesz i musli jest bardzo fajne.
W ogłoszeniach pojawił się Złotów, tu jest skład mieszanki paszowej http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/302315.
Ja podaję mesz i musli jest bardzo fajne.


Długo już korzystasz? Cena dość przystępna przy podanym dawkowaniu. Ktoś korzystał z tych konkretnych witamin?
Podawałam witaminy w zeszłą zimą do wiosny, wiosną robiłam badanie krwi i wyszedł tylko mały niedobór selenu, ale czy to dzięki paszy, witaminom, czy całej reszcie, nie wiem 🙂 ogólnie u nas w stajni dużo osób je miało. Są trochę proszkowate w sensie pylaste więc lepiej lać je olejem , ale za tą ceną możesz spróbować. Pasza jest super, ma dużo składników, a mesz jest mega, ma ,,gluta" i łądnie pachnie, a koń chętnie wcina, paszę też, a on z takich co jak nie smaczne to nie je.
Klami, ale je się podaje jakoś w pakiecie? Wiem ze te dwa derbymedu są polecane do podawania razem 🙂
xxagaxx, zgubiłam wątek, o czym mowa ?
Klami, to chyba ja zgubiłam bo mi gdzies twój post zniknął 😀 Ale no cóż, tak to jest jak ma się tysiąc pięćset sto dziewięćset okien otwartych. Więc zapewne zapytałam nie tu :P

Potrzebuje pilnie kupić jakiś skuteczny preparat na poprawiający przyrost kopyt. Co polecacie? Formula 4 feet czy lepiej coś innego?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 listopada 2017 22:42
D+A 1. Farrier's Formula 2. Hoof Formula i jeszcze jeden mogę polecić, ale muszę sprawdzić nazwę.
Dzięki
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 listopada 2017 06:55
Myślę, że Formula 4 feet ma bardzo zbliżony skład i działanie.
Wszystkie te produkty, które używałam mają podobne rezultaty, cenowo chyba też podobnie wypadały.
Jakie preparaty polecacie przeciwdziałające zakwasom w mięśniach?
Kończy mi się excel equistro i bym chciała jednak coś tańszego .

Czy ktoś używał?
http://shop.bober.com.pl/product_info.php?cPath=1226_1237&products_id=10180

Lub może polecić coś skutecznego w dobrej cenie?
Czy takie rzeczy tylko w Erze  😂
Perlica
Bardzie rozbudowany skład niż Equistro Excel ma Equina  Myofortil.

Ten suplement EQUIFORM ma z kolei w składzie wszystko. Jeśli masz przemyślana dawkę pokarmową to może nakrzaczyć 👀

Stricte na nautralizację kwasu mlekowego w mięśniach możesz wybrać Foran Neutrolac.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
10 listopada 2017 15:03
Jakie preparaty polecacie przeciwdziałające zakwasom w mięśniach?
Kończy mi się excel equistro i bym chciała jednak coś tańszego .

Czy ktoś używał?
http://shop.bober.com.pl/product_info.php?cPath=1226_1237&products_id=10180

Lub może polecić coś skutecznego w dobrej cenie?
Czy takie rzeczy tylko w Erze  😂


Na zakwasy i wzmacnianie mięśni to zdecydowanie HMB - zresztą forumowa karla robiła badania i  preparat ten polecała. 

Edit: paru forumowiczów go stosowało i mój dziadzio tez na tym śmiga (rocznik '89 i nadal pracuje pod siodłem).
bjooork, a jakie jest tego dawkowanie? (na ile starcza to 1,5 kg?)
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 listopada 2017 08:17
bjooork, a jakie jest tego dawkowanie? (na ile starcza to 1,5 kg?)


Na seniora schodziło mi jedno opakowanie na miesiąc. Przy czym z tego co mi wyjaśniał profesor, który odkrył tą substancje i cały czas bada ją na SGGW, nie stosuje się jej ciągle. Mojemu młodemu pewnie podamy wyższą dawkę przez 4-6 tyg. przed rozpoczęciem mocniejszej roboty.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 listopada 2017 20:10
Ten preparat na kopyta, którego nazwy zapomniałam to ATCOM Huf-vital
Potrzebuje porady. Kobyłka dostawała preparat dwa miesiace. Wszystko sie unormowało kalczucha wyszła z przewlekłej grudy sierść się błyszczy ogólnie jest w swietnej kondycji. I teraz jedna pani mówi, żeby brała ten preparat do konca ciąży czyli wyszło by mnie ok 800 zł na 4msc. Nie ukrywam, ze teraz to dużo. I teraz nie wiem co poczynić. Preparat nazywa się ZytoVet. Niby moge kupić ten preparat i zrezygnować z pralki  😂 chociaż chciałabym tego uniknąć. I nie wiem co robić.
Jeszcze dostanie ok 1,5 tyg ten preparat bo Pani wysłała 55g i juz muszę zaplacic. Ale co dalej.

A drugie moje pytanie: co myślicie o jedzeniu jajek przez konia? Kura znosi w sianie i mam problem bo koń tylko czeka na jajo.
Sorki - przeczytałam skład - zajeżdża niemal ukrytymi terapiami Zięby  😁. Większość z tych składników tj. rokitnik, algi, pestki winogron kupi się w o wiele niższej cenie. Zainteresowało mnie tajemnicze "mumio" - kolejne "najnowsze odkrycie od zarania ludzkości", które oczywiście nie jest do końca zbadane 😉. Zainwestowałabym w porządne witaminy, a nie pchała w źrebną kobyłę takie wynalazki.  Jajka są świetne - na śniadanie do jajecznicy  dla stajennego - koń roślinożerca, więc białka zwierzęce to słaby pomysł....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się