kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Nie bardzo wiem do jakiego wątku się udać dlatego uznałam, że najbezpieczniej będzie tutaj  🙂
Czy mogłabym prosić o świeże spojrzenie postronnych osób na poniższe filmiki i komentarz odnośnie tego czy koń idzie czysto?
Z góry uprzedzam, że nie leczę konia via net, jest pod stałą opieką weterynarza (a nawet kilku).



smartini   fb & insta: dokłaczone
16 października 2017 10:46
Blondek, na przyszłość - filmuj takie lonże 'kulawe' z wewnątrz, na tych filmikach ciężko cokolwiek zobaczyć bo trzęsie się niemiłosiernie a prawie w ogóle nie widać konia w całości
Ja przerabiałam skórzane ochry z zapięć na rzepy u kaletnika/szewca troszkę też rymarza bo i siodła naprawiał. Pan przede wszystkim jest szewcem, końskie rzeczy robi hobbystycznie z zamiłowania 🙂.


Oo dziękuję! Nie pomyślałam o szewcu. Dziękuję!  🙂
Jak długo koń może stać w ocieplaczach? Tyle sprzecznych zdań słyszałam, że już zgłupiałam. 🤔
Blondek, od palca drepta 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 października 2017 20:54
Konie mogą jeść orzechy włoskie?
Strzyga, tak, tylko bez szaleństw bo orzechy zawierają sporo tłuszczu ;-)
.
A co jest przyczyną ostrzykiwania? Kissing, zapalenie mięśni, czy brak konkretnych objawów chorobowych poza ogólną sztywnością?
No to ja zoltodziobowo zapytam co to ostrzykiwanie? Kojarze, ze to w celach leczniczych stanow zapalnych? Czy wykonuje sie kilka zastrzykow naraz?
Po ilu dniach od zrobienia zębów(delikatne spiłowanie krawędzi, żadnego wyrywania ani nic podobnego) można wsiadać na ogłowiu?
Windziakowa, - jeśli obyło się bez ran i innych, choćby drobnych uszkodzeń paszczy, co przy elektrycznych tarnikach jest normą, to nawet na drugi dzień 😉
Niektórzy veci mówią, że tego samego dnia, ja wsiadałam 2 dni po tarnikowaniu, a ponad tydzień po wyrywaniu - jak było wszystko pogojone.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 października 2017 22:45
Tego samego dnia? Chyba nie powinno się ze względu na sedację.
Windziakowa, na ogłowiu można i na drugi dzień 😉 ja czekam z reguły 3-4 zanim założę wędzidło, tylko że jeżdżę sobie na haku już na drugi dzień.
No to ja zoltodziobowo zapytam co to ostrzykiwanie? Kojarze, ze to w celach leczniczych stanow zapalnych? Czy wykonuje sie kilka zastrzykow naraz?

Ostrzykiwanie w tym przypadku to prawdopodobnie podawanie domięśniowo w miejscach bólowych leków sterydowych. Takie ostrzykiwanie robi się w przypadkach kiedy mamy np. do czynienia z problemami z kręgosłupem. Likwiduje ból dzięki temu przy prawidłowej pracy likwidujemy napięcia mięśni i prawidłową ich nabudowę. Summa summarum zazwyczaj przyczyna nie znika, ale koń może żyć i pracować bez bólu. Beż bólu nie tylko dlatego, że leki likwidują ból, ale też dlatego że dając możliwość prawidłowej pracy pozwalają na rozrost mięśni które później utrzymują kręgosłup.
Zazwyczaj za pierwszym razem ostrzykuje się raz i czeka kiedy i czy ból wróci i na tej podstawie mniej więcej ustala się co ile trzeba ostrzykiwać (jeżeli trzeba).
Mam pytanie u mojego konia zauważyłam takie wystające miejsce między mieśniami prostymi. Kon trochę przytył, miejsce nie jest bolesne.  Ktoś sie z tym spotkał? o to może byc?
anil22, gdzie koń ma mięśnie proste? 🤔
Na brzuchu?  To nie nazywa sie miesien prosty? Czy cos pomieszałam?
anil22, szukam go w końskich mięśniach i nijak nie mogę znaleźć 🙁
Miesień piersiowy 🙇 Czytałam jedno napisałam drugie.
jak nauczyć młodego konia poprawnego zatrzymania? Czort zawsze którąś nogę musi mieć odstawioną, a nawet ustawia ją na czubku kopyta.
Mam foto ktoś wie co to może byc?
Jeśli to jest na środku brzucha tak jak wcześniej pisałaś, na mięśnie prostym brzucha, a konkretnie na linii białej to może to być przepuklina
Kurczę ale od czego?? koń stał dwa dni i nagle niespodzianka 🤔 Jakies 20cm od popregu
No czytam ale mało mi pasuje do naszej sytuacji  🤔 Mamy dwa nowe konie, myślałam, ze poszalał gdzieś, albo się naciągnął.  🤔 Dotykałam go tam, czyścilam nic go t nie rusza. Przytył ostatnio i caly brzuch mu poszedł na doł , ale to jet dziwne.
anil22, mi to też na przepuklinę wygląda...
anil22, jakiej to jest konsystencji w dotyku?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 października 2017 10:13
Czy ktoś z Was dysponuje moze jakims prostym, najzwyklejszym przykladowym wzorem umowy dzierżawy konia? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się