M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Znalazłam na stronie obi panele ścienne z Vox’a. Myślicie że przeżyją pod prysznicem? Nadal szukam złotego środka na jedna z łazienek..
chyba juz bym wolala cos a'la szybe, tak jak masz w takich zabudowanych kabinach, czulabym sie bezpieczniej.

Tez mi sie zmienila koncepcja na lazienke i szukam innych kafli, chyba bedzie sztampa - subway tiles w jakims graficie, bo najprawdopodobniej bedziemy kladli plytki sami i duze kafle wydaja mi sie trudniejsze w kladzeniu... Nie wiem sama juz!
Ner zaprawdę powiadam Ci nawet hexagon jest łatwiejszy w kładzeniu a napewno utrzymaniu niz subway...
nic nie jest zrobione w domu: łazienki brak, kuchni brak, podłogi brak, ale kolor musi być  😀iabeł:

Cierp1enie Mam jeszcze drugi domek regal  😎 O taki: https://www.moemax.de/p/moemax-modern-living-schrank-palace-002994004801 Jest zajefajny  i Paulinie sie mega podoba 😀

Mamusie, co byscie mi polecily w kwestii szafy, czy inwestowac w ta slodka mala szafe z Ikei: http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/90111391/  czy moze lepiej kupic PAXa juz na przyszlosc?? Szczerze mowiac to ta pierwsza szafa mi sie mega podoba, a PAXy nie maja az takiego fajnego lookù 🙁



boska!! I te przegródki, no cudna!
My teraz robimy regał domek sami, ale będzie na leśne zwierzątka Sylvanian Families 🙂

Co do szafy to my mamy Lunę, ale jest mała i nie ma półek w środku :/
azzawa, hahaha ale mi zrobiłaś banię! Weszłam tu i zastanawiam się, kiedy wrzucałam zdjęcie gabinetu w trakcie malowania. 😁 Mam identyczną fotę - niemal ten sam kolor (tzn. na fotce wyszedł identycznie, na żywo jest nieco bardziej zielony), drzwi w tym samym miejscu, no kadr identyczny. 😜
Mundialowa ;P moj to muslinowy turkus z voice of color. Na zywo bardziej niebieskawy niz zielonkawy, a szkoda bo ja bym sie nie obrazila za zielonkawy 🙂
azzawa, u mnie to Cleopatra z Beckersa. 😉 Na pw wyślę Ci to foto jak znajdę (jest na nim mój tato i teść, więc wolę nie pokazywać tutaj), bo kadr jest identyczny. 😜
Pokażesz plan całego mieszkania? 😉
Pandurska boski ten regał z linka i jaka cena przyjemna 😜 nie mam doświadczenia (jeszcze  :hihi🙂 z IKEA'owskimi meblami więc nie wiem ale polecam szafę domek jaki my mamy. Jest pakowna chociaż to pewnie też zależy jak dla kogo. Mi się tam mieści wszystko co szafa wisząca powinna mieścić i ma w środku półki. Design bosssski (jak dla mnie  :lol🙂 Na bodziaki, spodenki, bluzeczki i ciuchy, które nie wymagają wieszania mam komodę i uważam, że tak jest i wygodnie i nie martwię się o brak miejsca nic a nic. Z tego co widzę to Paulinka ma mega ustawy pokój (no może prócz tego skosu) ale z aranżacją możecie zaszaleć, bardzo zazdroszczę!!!  😀
To ja też wrzucę, może nie całe mieszkanie bo na nie wpływu nie mam, ale chociaż moje cztery ściany (na ziemi psie posłanie)






faletta Konkrety prosze 🙂 Co za szafa-domek?  😎 Pokoj Pauliny jest bardzo ustawny, a skos wcale nie taki zly szczerze mowiac, bo mamy na niego fajny plan.

Cos nie moge przejsc obojetnie obok tej szafy z Ikei i spytalam znajoma mame 3-latki o jej opinie i stwierdzila, ze jest super i wszystko sie jej miesci. A dziewczynka ma sporo ciuchow, wiec nie wiem. Ja bym ewentualne nadmiary trzymala u nas w 9,5mkw garderobie, wiec o takie pierdoly bym sie nie martwila. Oj sama juz nie wiem, a potrzebuje szafyyyyyyyy!!

..potrzebuje, bo wlasnie opchnelam Pauliny komode-przewijak i jutro zglaszaja sie po nia ludzie  😂 Moje dziecko bedzie jako pierwsze zylo na kartonach.
Pandurska jak Ci serce mówi, żeby brać to bierz  😁 jak okaże się być za mała to coś wymyślisz, może dostawisz taki odkryty wieszak? Jak lubisz. Bo nie wszystkim się taka opcja podoba.
Na tej stronie wrzucałam fotki Zosi mikro pokoju  - widać szafę http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7003.19020.html
faletta Aaa, to juz wiem, ktora szafa. Niestety miazdzy cena i odpuscilam 🙁
kot naprawde? Ale czemu? Zmartwilas mnie! :P 🙂 Utrzymanie mnie nie przeraza ale myslalam ze polozyc toto bedzie wlasnie latwiej bo i male i wzor taki ze nie trzeba bedzie kombinowac z docinaniem jak z wiekszymi plytkami... bo mam alternatywe, swietne plytki ale duze, 66,6x33,3 - i jak takie cos polozyc i dociac pod prysznic 80x80?  🙄

Pandurska jesli zrobisz w tej szafie same polki to powinnas zmiescic ciuchy Paulinki, bierz i juz 🙂
ner jeśli jeszcze nie macie doświadczenia w kładzeniu płytek to bierz większe - 60x30 to bezpieczny rozmiar. Wielkie się źle kładzie bo ciężkie, a malutkie będą Ci się rozjeżdżać i wciskać, zdobisz góry doliny i zapłaczesz się na koniec. A 30x60 dotniesz na prosto maszynką i po kłopocie.
Swoją drogą nie znajdziecie nikogo do tego? Za sam prysznic prawie nic nie zapłacicie za kaflowanie, byle tylko ktoś chcial taka robotę wziąć...
ner Looo, ale sobie wymysliliscie z kladzeniem plytek. Po tym , jak obserwuje naszego fachmana, to kurde w zyciu bym sie nie odwazyla sama klasc. I to nawet mimo naszych 60*60 kafli. On sobie wszystko sprytnie docina i ma specjalny sprzet, bo np. takie zwykle maszynki do ciecia nie za muchos money np. krusza brzegi, a do wyciecia otworow na rury itp, trzeba miec specjalna diamentowa otwornice. Itd. Pomyslcie tez, ze to trzeba uszczelnic specjalna guma w plynie (to akurat robilam sama), kupic dobry klej (tylko nie Atlas, bo bedzie ch... jak mowi Jarek  :wysmiewa🙂. Wysle ci foty z placu boju na maila.

Btw. kupilam dzisiaj szafe! Nie z Ikei, bo wstapilam do innego sklepu i mi sie spodobala inna i spelnia wszystkie wymagania.
azzawa, u mnie to Cleopatra z Beckersa. 😉 Na pw wyślę Ci to foto jak znajdę (jest na nim mój tato i teść, więc wolę nie pokazywać tutaj), bo kadr jest identyczny. 😜
Pokażesz plan całego mieszkania? 😉


Planu nie mam niestety więc na szybko taki odręczny (pokićkałam proporcje - kuchnia na pewno sporo większa jest). Niebieska ściana jest w pokoju dziennym od strony kuchni, od małego pokoju pójdzie biała cegiełka.
Mieszkanie ma 50 m2 i jestem nim absolutnie zachwycona (mimo, ze chwilowo nienawidzę przez remont). Znalazłam je na OLX i to było pierwsze i jedyne jakie oglądałam, a zaledwie chwile wcześniej podjęłam decyzję o kupnie  😁 - wszystko na wariackich papierach. Kuchnia i pokój wychodzą na południe i nic nie zasłania widoku, wiec jest słonecznie cały dzień + wielki balkon na całą długość mieszkania.
Widok z balkonu na fotach taki se, ale na żywo jest milion razy ładniejszy zwłaszcza w nocy - już sie załapaliśmy na jedna fajerwerki w centrum: widok MEGA  😍



Pandurska

dam znać jak DIY układanie idzie: my z braku funduszy robimy wszystko (poza kłądzeniem elektryki) we dwójkę na podstawie filmików z YT  😜
azzawa Cegielki bedziemy robic pewnie w grudniu, albo jeszcze innym blizej nieokreslonym terminie 😉
ner sub ciężko się układa ze względu ze musisz mieć idealne płaskie ściany dozować na każda idealna ilość kleju i nie da się pokombinować żeby prostować ścianę płytka,rozumiesz? Bo płytka Jest mała na dodatek przestrzenna i nie tworzy tafli
Teraz fugowanie.... tego kure..... się nie da rugować tzn zafuvujszz ale trzeba to robić powoli dokładnie i palcem
Palcem nakładasz fugę w rowki inaczej się nie da......czyszczenie horror i nie wiem czy na przyszła wiosnę nie zedre tego  i nie wykleimmy hexagenem który nam został z prysznica

Edit przekleństwo
Dostałam dziś maila, że budowa zakończona! Niedługo odbiory i wchodzi ekipa  😜
Kastorkowa - przytulnie 🙂 i super ściana z fotkami, uwielbiam takie.
azzawa, co Ty, widok całkiem spoko. Zwykły, osiedlowy, ale przynajmniej nic równie wysokiego w bezpośrednim sąsiedztwie, a i zielonego sporo 🙂 Fajne m mieszkanie!
U nas, gdyby nie mój tata "złota rączka", to też byśmy chyba na YT bazowali (w sumie mąż często teraz sam coś robi i właśnie z tego korzysta :P ). Ale jest super ekstra pozytyw takiego braku kasy - człowiek się szalenie dużo uczy i w sumie później z palcem w nosie sobie poradzi z różnymi remontami 🙂

PS. Nie macie wejścia do kuchni!  😲

😁
mamy  mamy, tylko tam nie ma drzwi i futryny (otwarte wejście na przedpokój) to nie dorysowałam odruchowo jak rysowałam inne futryny  😁
kurcze to mnie zmartwilas kocie. To juz sama nie wiem... Popytam naszego budowlanca czy ewentualnie polozylby te duze albo podpowiedzial chociaz jak to polozyc.

U nas znowu przestoj, mam juz dola.
azzawa, ufff... co za ulga... Już się martwiłam o to, gdzie upchniesz lodówkę :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 października 2017 21:06
Jakoże telepie mnie w oczekiwaniu na szczeniaka to się zabraliśmy za mieszkanie 😁

tv powieszone, tylko kable uporządkować i schować router w szufladzie


drzwiczki czekają na gwinty (bo baba w LM źle zmierzyła i sprzedała za małe a wymienić na rozmiar większe się nie dało, były albo 4mm albo 8 a nam 5tek trzeba....................), jeszcze tylko czarne prześcieradło, narzuta i więcej roślinek. I z czasem zdjęcia na ścianach 3🙂


lustro też wisi, jutro zawiśnie obraz w przedpokoju i gałąź-wieszak. Bateria też dokręcona, teraz zostaje silikonowanie i zmywarka 3🙂
a nie chcecie ramy do tego lozka sobie zrobic? takiej jakby obudowy materaca? Fajna szafa! 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 06:56
nerechta, nie, z czasem tylko dojdzie stelaż podłogowy 🙂
A szafa to ikeowski PAX, czeka na przypływ mamony na drzwi :P
emptyline   Big Milk Straciatella
20 października 2017 07:35
smartini, czarne prześcieradło i jasny pies to najgorsza opcja. Mówię ci. Masakra w odcinkach. Fajny klimat ma to twoje mieszkanie. Jak znajdziesz fajna liściasta roślinę co to słońca nie potrzebuje to daj znać - w naszej celi by się taka przydała
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 07:41
emptyline, dziękuję ^_^
co do prześcieradła - trudno, jasne być nie może ;D a pies i tak nie będzie gościł w łóżku więc kłaki będą tylko z tych latających, do tego będzie narzuta na całe łóżko.
Dziewczyny polecały do ciemnych miejsc zamiokulasy i sansewierię 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się