pensjonaty w okolicach trójmiasta

Dlaczego nie? Jak jest wystarczająco duże pastwisko to chodzą 😉
Pewnie dlatego, że jak jest śnieg to nie ma trawy 😉
Ale nie piaszczyste, na śnieg nikt nie wpłynie 😉 swoją drogą pamiętam jak w poprzedniej stajni konie spod śniegu wyjadały trawę 😉
W niektórych stajniach, gdzie pastwisk mało konie są puszczane na padoki, nie pastwiska, bo trawy by nie było. Podejrzewam, że lord star chodzi o stajnię, w której konie zimą chodzą nie po padoczku 2x5 tylko po czymś co jest pastwiskiem, ma wielkość pastwiska.
Lord Star, w Galopagos istnieje możliwość trzymania konika całą dobę na dworze, moja klacz właśnie tak stoi. Te konie mają do dyspozycji dużą wiatę, na pastwisku porozwieszane są siatki z sianem.
Jest jeszcze Stajnia Wiczlino Niemotowo i tam po dogadaniu się z właścicielem konik również może stać całą dobę na dworze.
Obie stajnie z całego serduszka polecam. 🙂
A ja polecam stajnię Podkowa w Żukowie - mała, kameralna, blisko centrum miasteczka, są pastwiska, w sezonie zimowym mniejszy, piaszczysty padok z sianem, konie wypuszczane codziennie, sprzątane codziennie, stajnia bardzo czysta, obejście zadbane. Plac do jazdy równany z dość szybko schnącym podłożem, nie kopnym, są przeszkody, pachołki i oświetlenie. Opieka pana gospodarza po prostu SUPER, pan bardzo oddany, pomocny, zawsze coś wymyśli 🙂 Zimą uratował mi konia, bo w porę dostrzegł symptomy choroby. Minusy - jak dla mnie mogłoby być ciut więcej siana w sezonie takim jak teraz jesiennym - bo dostają do boksu na noc, ale w dzień już trochę mało do jedzenia, bo prawie nie ma trawy. Latem mają pełno trawy i zimą pełno siana, tylko właśnie w te okresy przejściowe mogłyby dostawać coś na dzień (mnie to akurat nie przeszkadza, bo mam konia grubasa, ale tak pod kątem wrzodowców mówię). Kolejny minus - żukowskie korki  😵 . Ale jak ktoś cierpliwy albo ma blisko to da się przeżyć 😀
Hej 🙂 Szukam informacji nt. hipoterapii w okolicach Gdyni (najlepiej z dojazdem komunikacją).

Koleżanka szuka zajęć dla swojej córki ponieważ dotychczasowy terapeuta jest niesłowny i zbyt często przekłada zajęcia.
Najlepiej żeby była to jaką kameralna stajnia bez tłumów ludzi.
Z tego co wiem to w Gdyni na nowych Kolibkach (za Klifem) hipo jest dostępna tylko dla konkretnych przypadków i lista oczekujących jest dosyć długa.
Będę wdzięczna za każdą informację  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
11 października 2017 10:44
coquille_dor, to nie Gdynia, ale w Sopocie na hipodromie też wiem że działa hipoterapia: http://hipodrom.sopot.pl/pl/hipodrom-sopot/hipoterapia
W sumie to niedaleko Kolibek, trzy stacje SKM 😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 października 2017 11:37
coquille_dor, ja również polecam Agnieszkę z Hipodromu. Stajnia akurat na końcu hipodromu (patrząc od strony SKMki), tuż przy wjeździe pierwszą bramą od ul. Łokietka.
KanVet konie - mamy w wątku kogoś kto korzystał i ma opinie?
ekhem korzystałam jak mój stał u Poni w zajazdce - robili zęby, zrobili fajnie i bezproblemowo, doradzili jak pilnować i czego, byłam zadowolona.
KanVet w pirządku, jednak jest wiele innych weterynarzy, którzy podchodzą bardziej z sercem do konia, no i oni biorą jak za zboże
Dzięki dziewczyny.

fero, szczerze mówiąc to wcale nie uważam, żeby było u nas w kim przebierać.
[s]Wiem, zeże to wątek o pensjonatach ale często korzysta sie z niego z pytaniami o ostrza, transport. Watek odwiedza sporo osób z trójmiasta a szukam chętnych na transport na poludbie i/lub z powrotem. Przepraszam za lekki off ale dotyczy jakby nie patrzeć pensjonariuszy w trójmieście🙂

Planowany transport z Gdańska do kliniki pod Wrocławiem do dr Golonki i z powrotem. Można sie podczepić również gdzieś na trasie. Jedno lub trzy miejsca. Kontakt na priv. Transportującego polecam w 100% 😉[/s]

nieaktualne
Czy ktoś mi może coś opowiedzieć o La-scali? Koleżanka się zastanawia, a ja słyszałam rożne opinie.
Potrzebny na wczoraj kowal do zwykłego werkowania, Szczęsny i Lesner mają terminy na za dwa tygodnie.
Koń stoi w Przyjaźni.
Potrzebny na wczoraj kowal do zwykłego werkowania, Szczęsny i Lesner mają terminy na za dwa tygodnie.
Koń stoi w Przyjaźni.


Może spróbuj napisać do Tomasza Gawinka
Dziękuje 🙂
Drugie pytanie to trener. Przeprowadziłam się do Przyjaźni, wiem, że do naszego zawodnika przyjeżdża Hartman, ale chyba szukam kogoś "tańszego" bym mogła więcej niż raz w tygodniu trenować z kimś z dołu 🙂 możecie kogoś polecić kto by przyjeżdżał w moje okolice?
Behemotowa, do Borcza na pewno przyjeżdża Marcin Tomporowski, ale nie wiem jak cenowo.  Ale przejeżdża przez Przyjaźń 😀
A może wie ktoś coś więcej o stajniach w okolicach Kościerzyny? 
🙂 🙄
A jak sie nazywa ta stajnia w Żukowie?
Może myślisz o Podkowie?
Ma ktoś aktualne informacje o stajniach Pomerania, Lubiczówka i Kopytko? Z tego co wyczytałam w wątku, to wszystkie trzy mają dobre opinie, ale może coś się zmieniło od ostatnich wpisów, może o czymś warto wiedzieć?  😉 Zastanawiam się nad przenosinami, a że wszystkie te stajnie znajdują się w niedużej odległości od siebie i cenowo wychodzą podobnie, to fajnie byłoby wybrać najlepszą. Najbardziej interesują mnie warunki dla konia, czyli jak z czystością, dostępem do siana, padokami i karmieniem. W drugiej kolejności jak jest z dostępem do hali i jakością jazd w szkółkach. W ogłoszeniach brzmi wszystko super, ale z doświadczenia już wiem, że niektóre rzeczy widać dopiero od środka.  😉
Behemotowa
Marcin Tomporowski, do mnie przyjeżdża bez problemu a stoje dosłownie obok Przyjaźni, kosz ok 100
Ja aktualnie stoję w Kopytku. No jak każda ma plusy i minusy. Plusami na pewno są duże pastwiska, nie żałowanie siana ani owsa, konie podobno wypuszczane w ręku, blisko fajne tereny. Minusy: konie stoją tylko do godziny 14, w niedzielę trzeba samemu wypuszczać, teraz w okresie zimowym hala zawalona cały dzień, jakiegoś konkretnego treningu nie ma jak zrobić po prostu, kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć jak mój koń "uciekł" i pobiegł sam do boksu.

Czy ktoś może polecić jakiegoś konkretnego trenera do skoków? W cenie za trening do 100zł. Osoba konkretna czyli bardzo dobra technicznie, koń trudny, elektryczny, potrzebuję kogoś do wyciszenia i do poprawy kontroli na parkurze. Jeździłam już z Grzywaczem i teraz z Arkiem Ignasiakiem.
Moon   #kulistyzajebisty
17 listopada 2017 08:11
jogurtmalinooo, a w Kopytku nie mieli drugiej hali stawiać? Czy mi się coś uroiło?
Sezon temu byłam "na oględziny" w Kopytku, właśnie najgorsze było to, że przy takiej ilości koni, wielkość hali zdecydowanie nie dawała rady, niestety.
Może wspomniany M. Tomporowski albo M. Cybulska?
Miała być stawiana, ale za to powstał lonżownik, a hala będzie za rok podobno.

Z M. Cybulską jeździłam jak konia jeszcze nie miałam. Dziewczyny u nas w stajni mają treningi, ale czuję, że to nie to. Pożyjemy zobaczymy
Odnośnie stajni to warto też zobaczyć stajnie całodobową w kamieniu gdzie też jest budowana hala i nie ma tłumów. Na zimie ma być hala do dyspozycji.
Kopyto jak pisali - tłumy i krótko chodzą.
Lubiczowka jest przejęta teraz przez Kaźmierczaka, duży minus ze nie ma pastwisk.
Pomerania tez konie krótko na dworze i nie są sprowadzane w ręku tylko razem puszczane.
Warto pojechać zobaczyć popytać pensjonariuszy 😉

Odnośnie treningów warto spróbować z Darkiem Figasem. Na fb znajdziesz jako Figas horse service. Bardzo fajne spokojne podejście, bardzo dużo tłumaczy i wiele lat jeździł, trenował w Niemczech.
Maz18 co oznacza "całodobowa"? Jak kształtują się koszty? Jest możliwość postawienia koni 24/7 na dworze?
Właśnie, w kamieniu się coś zmieniło? Byłam tam chyba 3 lata temu i nie powiem zeby to jakoś wybitnie wyglądało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się