Ogłowia

Euforia_80, nie masz wiedzy ale ma to sens.... NO tak..  Ma to tyle sensu że mój komentarz został usunięty. Taką to dyskusję chcą tam prowadzić.  Tekst może "miałby sens" gdyby dotyczył ŹLE zapiętych skośników. Pisanie o tym ogólnie jako złu wcielonym no to sory. A już teksty "złgodzenie działania wędzidła o PODNIEBIENIE przez otwarcie pyska", "staw skroniowi żuchwowy jest pierwszy kręgiem"  oraz "mentalny nerw"... no nie mam pytań 😀
Jeśli mój koń nie walczy ze skośnikiem to znaczy, że jest masochistą?
Stoję w jednej stajni z osobą zapatrzoną w Makacewicza, która jeszcze naucza jeździć innych, opublikowała ten artykuł i już mi się śmiać chce jak jej klienci patrzą na moje konie w skośnikach, jeden w hanowerze a kobyła nie daj boże chodzi jeszcze na wielokrążku do tego bo jej pasuje  🤣
Poleci ktoś, coś na całkiem dużą i niekształtną głowę? Szeroki nachrapnik, chętnie lakierowany/ podszyty na biało.
Największy problem to bardzo szeroka szczęka przez co dużo nachrapników jest za mała w obwodzie, więc to musi być bardziej duży niż mały full  🤔, szerokie czoło więc i naczółek nie może być za krótki, paski policzkowe mamy cob/full na długość..  😵
Mam anatomiczne i jest super, ale szukam też czegoś eleganckiego.
Cenowo tak do 500 zł.

tutaj HKM Felicitas- szwed, jednak trochę za wąski i ledwie dopinający się nachrapnik


Premiere Orleans, za mały naczółek i szukałabym ciut szerszego nachrapnika

🙇
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 października 2017 13:31
dairoxroxi zajrzyj do mojego ogłoszenia - taka kryptoreklama 👀
dairoxroxi, - daw-mag. Uszyją Ci jakie tylko chcesz, w jakim chcesz rozmiarze, domyślnie też mają modele z szerokim, białym lakierkiem, ja dodatkowo go sobie poszerzyłam i kilka innych bajerów chciałam - lakierowany, opadający naczółek, profilowaną potylice itd. Mój koń ma full, a nachrapnik cob.


Mojego chłopaka próbującego ogarnąć spinkę proszę pominąć przy oglądaniu ogłowia 🤣 Nie mam lepszego zdjęcia.
  posiadam ogłowie od pana Marka w typie micklema. 


mogłabyś wstawić zdjęcie i napisać jak to mniej więcej cenowo wychodzi u p.Marka
jak z jakością ogłowi HKM ? warto kupować czy skóra średnia? I jak rozmiarówka wypada?
No dobrze... taki temat.

Poszukuje nastepujacego oglowia:

* brazowe byle nie london
* nachrapnik szwedzki, najchetniej szeroki, profilowany/anatomiczny albo cos ciekawego 😉
* solidnie profilowana potylica lub cofnieta
* naczolek opadajacy, ale nie jakis super bling, najchetniej clincher
* nie lakier i nie rokokoko
* do 450zł max

Czy to sie w ogole da czy mnie kompletnie porypalo?? :P
Chyba powinnam dodac ze leb jak sklep i wielkie uszy u docelowego wlasciciela  😁 Jakies takie damskie i delikatniunie to Ivy mi sie wydaje, choc generalnie ladne 😉

Kurcze ślicne to ogłowie... aż nabrałam ochoty na kupno 🤬.
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2017 19:50
faith, na telefonie ciężko mi poszukać konkretnego linku, ale poszukaj ogłowi Premiere (animalia) pamiętak ze mieli brązy niegłupie ze Szwedami.

Obecny naczółek też bardzo mu pasuje  😍
faith a zupełnie bez ozdób, ale szeroki nachrapnik i cofnięta potylica i poniżej 300zł?
https://www.facebook.com/commerce/products/1671668372845565/
dairoxroxi najlepsze rozwiązanie to uszyte na miarę u p.Marka.
Ja mam już kilka ogłowi od niego ale mam klacz z bardzo niewymiarową głową.
Na zdjęciu moze nie widać ale ma wielką głowę a wąską część gdzie nachrapnik, ogromny nagłówek i jeszcze większy naczółek.
Katasia no nie mowi do mnie... brazowych anatomicznych przypadkiem nie macie w planie? 🙂
draskaeb Przepiękne ogłowie i to jeszcze na karym  😍 Jeśli można spytać ile mniej więcej takie cudo kosztuje?
Katasia no nie mowi do mnie... brazowych anatomicznych przypadkiem nie macie w planie? 🙂


W planach nie było. Bronimy się przed tymi brązami, bo potem odcień do siodła nie pasuje, albo do napiersnika, albo do oficerek i naczółek,  który wszystkim do gustu przypadnie. Z czernią sprawa jest znacznie prostsza :-P Ale jesteś już kolejną osobą,  która o to pyta, więc zaczynamy się mocno i szybko zastanawiać, bo nowa dostawa już na produkcji
Może uda się jeszcze dorzucić kilka sztuk w brązie. Tylko to nie jest wersja dla niecierpliwych, bo z 8-9 tyg pewnie do końca produkcji się zejdzie. Tak na święta była planowana dostawa.
dairoxroxi lekko ponad rok temu je zamawiałam i wtedy bez wodzy kosztowało mnie koło 300 zł z czego naczółek jest zamówiony z Niemiec.
P.S. Czaprak doszedł, bardzo dziękuję 😉
Euforia_80, nie masz wiedzy ale ma to sens.... NO tak..  Ma to tyle sensu że mój komentarz został usunięty. Taką to dyskusję chcą tam prowadzić.  Tekst może "miałby sens" gdyby dotyczył ŹLE zapiętych skośników. Pisanie o tym ogólnie jako złu wcielonym no to sory. A już teksty "złgodzenie działania wędzidła o PODNIEBIENIE przez otwarcie pyska", "staw skroniowi żuchwowy jest pierwszy kręgiem"  oraz "mentalny nerw"... no nie mam pytań 😀

Nerw mentalny spowodował, że zwątpiłam we własne oczka.
Skąd w pochodzą dane tej pani o tym, że prawie połowa koni rekreacyjnych i  nawet (ciekawa miara w statystyce "nawet"😉80% koni sportowych ma problemy żoładkowe. Jeżeli już jestem taką sadystką, że używam skośnika do ogłowia, to może powinnam się zmienić, a ona ma rację i jakieś wyjaśnienie pochodzenia tych danych statystycznych wyjawi?
Poza tym:jasnobrązowe ogłowie (full/duży full na klacz pogrubianą)?Gdzie kupić? Nie chodzi mi o te stylizacja na rekonstrukcje pseudo-słowiańskie, tylko normalne ogłowie w stylu ogólnoużytkowym.
Chcę kupić zwykły angielski nachrapnik dobrej jakości, raczej ciut grubszy. I przeżyłam mały szok, bo po przyjrzeniu się oferowanym nachrapnikom zauważyłam, że z tyłu, tam gdzie się zapina są niesymetryczne. Tu to widać:
http://equidea.pl/nachrapniki-nachrapnik-angielski-kavalkade,c142,p9588,pl.html  Tzn jak zapnę nachrapnik, na jednej części będzie miękkie podszycie, na drugiej tylko pasek. Znacie może jakieś zwykłe porządne nachrapniki? Bez tej asymetryczności z tyłu? (interesują mnie czarne, duże full)
anai, musiałby być zapiany z dwóch stron wtedy, albo zapinany całkiem na ostatnią dziurkę, żeby podszycie objęło całą głowę. Przy angielskim chyba nie ma szansy podszyć tej "części dziurkowanej".
W tym Busse jakby było bardziej symetrycznie.
anai, ale tak zawsze wyglądają angielskie. To już byś musiała szweda szukać 😀
Dostałam właśnie mojego KaWala i jestem bardzo na tak. Super profilowana, miękka potylica. Dobra skóra, piękne wykończenia. Przy tym cena też nie wali po portfelu.

p.s. paski z nachrapnika ładnie się układają, tu przy przymiarce coś się przesunęło  😉
xxagaxx, Puma, nie wmówicie mi, że tak ZAWSZE wyglądają nachrapniki angielskie, bo jednak wiele miałam takich w ręku. Może ja stara jestem? Te, które używałam wyglądały tak, nie miały tego podszycia przeciągniętego aż na pasek do zapinania:
http://www.parkursklep.pl/nachrapnik_angielski__star__waldhausen-1436i

kare_szczescie, bardzo mi się podobają te ogłowia.

anai, o widzisz, nie zrozumiałam, że chcesz całkiem bez podszycia na dole. To Horze takie maja na pewno.
[b]Dziewczyny/b] czy któraś ma/używa albo chociaż macała/widziała na żywo ogłowie Schockemohle Equitus?
Jakieś opinie, doświadczenia ?  :kwiatek:
anai a z podszyciem, ale zapinany symetrycznie?  😉
Puma, 😉 chciałam zwykły, najzwyklejszy nachrapnik 😉
Katasia, widziałam to rozwiązanie, może by się sprawdziło. Chociaż nie przekonuje mnie tak do końca, bo zapinam nachrapnik dość luźno i wtedy takie podszycie może się przesuwać i przeszkadzać.

Zamówiłam coś korzystając z rabatów halloweenowych. Zobaczę, czy będzie pasować. Młody mocno trze głową po jeździe i nie wiem, co mu nie pasuje w ogłowiu. Przy zapietym normalnie nachrapniku meksykanskim nie otwiera w ogóle pyska (wędzidło leży sobie w pysku dość martwo), przy zapietym luźno rusza pyskiem. Tylko nachrapnik meksykanski zapiety luźno zaczyna co najmniej dziwnie wyglądać 😉
anai,  trze mocno bo spocona skóra po prostu swędzi. Jeśli nie robi tego przed jazda to raczej nie wina ogłowia.

kare_szczescie,  ogłowia super. Jakość i wykonanie. Jak i stylistyka.
Ale widzę, że masz mały problem z tym anatomicznym nagłówkiem jaki ja miałam u Cyrona. Musiałabyś w moim odczuciu mieć go dłuższego.  Bo ta "fala" przypada Ci na uchu konia zamiast ciut poniżej. Może go trochę uwierać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się