Siodła syntetyczne a skórzane

Hej. Czy ktoś może mi powiedzieć jak z przyczepnością w siodłach tekna? Bo siedziałam w tym gładkim wintecu i niekoniecznie mi się podobało.W Fair Play, siedzisko zamszowe, fajne, ale tybinki sztywne strasznie były.
Witam ma ktoś do sprzedania łęk czarny do winteca potrzebny na już , w sklepach internetowych 14 dni termin realizacji.
W siodle mam zamontowany niebieski, kobyła schudła na wiosnę i muszę zmienić na węszy.
asds   Life goes on...
14 września 2017 09:55
Witam
Czy ktoś używał siodła Decathlon Escape???
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
23 października 2017 04:56
Hej wszystkim 🙂 potrzebuje waszej pomocy rozważam zakup siodła waham się pomiędzy tymi trzema :
1) Fair Play Rimini http://allegro.pl/siodlo-dla-konia-fair-play-rimini-czarne-i7007789387.html
2)STAR SIODŁO WSZECHSTRONNE SYNTETYCZNE http://allegro.pl/star-siodlo-wszechstronne-syntetyczne-16-5-lek-31-i6976122167.html
3)Siodło VS Komplet http://allegro.pl/17-5-siodlo-wszechstronne-dla-konia-zestaw-i7012224560.html?reco_id=ac195407-b7a4-11e7-aa5f-246e9677fe90

Moje drugie pytanie oraz prośba rozmiar na hucuła 16,5 ? 17 ?
wiem , że jest sporo odpowiedzi na różnych wątkach ale chciałabym o pomoc w rozważeniu które z tych trzech  wybrać ,szczerze powiem ,że najbardziej
przemawia do mnie FP Rimini i to STARA syntetyczne.

Z góry dziękuje za pomoc  🙇 🙇 🙇 🙇
Ja bym raczej nie brała żadnego..
ushia   It's a kind o'magic
23 października 2017 13:39
zadne z nich nie jest dobrym siodlem

a rozmiar 16,5 czy 17 to rozmiar siedziska, wiec rozmiar jezdzca a nie konia

i zupelnie bez zlosliwosci, dwie uwagi:
jezeli nie wiesz tak podstawowej rzeczy to naprawde nie zabieraj sie za pasowanie siodla
uwierz duzo wiecej kosztuje i dluzej trwa leczenie rozwalonego badziewnym siodlem grzbietu i kregoslupa niz dozbieranie pieniedzy na porzadne siodlo
A ja trochę obronię jednak Fair Play 😉. Przez lata jeździłam w podobnym siodle - Daslo Rimini, także syntetycznym. Do jazdy typowo rekreacyjnej dla mnie było super i lepiej mi się w nim siedziało, niż w wielu siodłach skórzanych.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 października 2017 17:26
Wezyrowe, lepiej poszukaj używanego winteca. W granicach 900-1000 coś na pewno znajdziesz, a jakość zdecydowanie lepsza.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
23 października 2017 20:30
Dziękuje za szczere odpowiedzi ,aczkolwiek o FP Rimini czytałam tutaj na re-v dużo pozytywnych opinii Na_biegunach dziękuje za pomoc ushia ja wiem , że nie są to siodła najlepszej jakości ale niestety nie stać mnie na wydanie 2,3 tys za siodło dlatego muszę kierować się niższą półką.

Pomyślałam o FP-u 16,5 pasowałby do mojej osoby 160 /47 kg ma opcje wymiennych łęków w zestawie jest 30-stka ale myślałam już dla mojej dokupić ewentualnie 31 stopni są wymienne łęki do dokupienia na all.

Ushia - być może powinnam się przenieść do tematu "kącik rekreanta" aczkolwiek zaryzykowałam tutaj uważam , że wszystkie tutaj jesteśmy żeby czasem nawet największemu laikowi doradzić,pomóc i wytłumaczyć.

:kwiatek:
Wezyrowe uważam, że do jazdy rekreacyjnej siodło syntetyczne będzie bardzo ok. Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale ja siedziałam i w Wintecach i w tańszych opcjach, mój tyłek zdecydowanie najbardziej 'polubił' właśnie Daslo i z bólem serca je sprzedawałam.
Jeździłam w nim ładnych parę lat, fakt, raczej weekendowo, ale bywały okresy, że ciurałam je codziennie. Po tych kilku latach sprzedałam je w stanie niemal idealnym 😉.
Jeżeli chodzi o łęk - ja zrobiłam odrys grzbietu i pojechałam z nim do sklepu jeździeckiego, w którym właściciel dobrał mi odpowiedni łęk 😉
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
23 października 2017 20:48
breakawayy Dzięki za pomoc znalazłam teraz używanego winteca 250 i w tym momencie waham się pomiędzy tym a Rimini pozostało mi jedynie jeszcze przewertować dobrą lekturę"re-voltowe" tematy i dokonać wyboru , plus jest taki , że już wiem między czym a czym się waham 🙂 tylko doczytałam gdzies w temacie ,że wintec źle znosi szerokie łęki ,wiesz może cos w tym temacie ?🙂
W tej kwestii niestety nie pomogę. Ja w zasadzie 'od nowości' miałam zamontowany najszerszy w Daslo, nie miałam potrzeby wymiany, więc ogólnie w tej materii ciężko mi się wypowiadać 😉.
Najlepiej jakbyś miała możliwość pojeździć w podobnym siodle przed zakupem. Ja zanim zdecydowałam się na Daslo, siedziałam w wielu różnistych cudach 😉.
Że tak to ładnie ujmę - co tyłek to opinia  😁
Jezdzilam na hucule w wintecu 2000, fp i star.
Wintec mial zdecydowanie za szeroko rozstawione lawki na malego konia, najwygodniejsze dla mnie.
Fp srednio mi sie podobalo, star lepsze (pod katem wykonania, to jest waldhausen w ogole), kupowalam takie z lekiem na konie pogrubione, tam nie ma wymiennych. Ale w fp i star zbyt krotkie tybinki dla mnie i 17,5 stara oceniam jako malutkie17,5.
Edit. Wintec 250 nijak sie ma do 2000, w ocenie komfortu jezdzca.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
24 października 2017 04:50
marysia550 dzięki, a powiedz mi jeszcze jak ten FP wygodny ? czy faktycznie tyłek odpada po jeździe lepszy bynajmniej od tego winteca 250 twoim zdaniem ?
emptyline   Big Milk Straciatella
24 października 2017 06:34
Wezyrowe, ale to jeszcze duzo zalezy od tego co na konia pasuje. U mnie Daslo (FP) lezalo lepiej niz 250-tka.
Moge powiedziec tyle, że ani jednego ani drugiego nie polecam. Z tańszych siodeł to jak zwykle na hucula moge polecic young ridera, a aktualnie jezdze w passierze baum i obydwa siodla wypadaja lepiej od tych dwoch syntetykow.
Edit. Poza tym te syntetyki (procz winteca 2000) maja panele w ksztalcie banana, co na prostym grzbiecie nie zda egzaminu. Tak samo witeca wide'a mierzylam i tez sie unosil tylem.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 października 2017 15:28
marysia550, mówisz o nowy czy starym 2000? Miałam stare 2000 na kłębiastą kobyłę i leżało dobrze właśnie dlatego, że było bananem. To było 17,5, ten sam model koleżanki 16,5 było bardziej płaskie.
Na_biegunach, nie mam pojecia, ale chyba stare. To bez dziurek na panelach.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
25 października 2017 18:13
Hej wracam ponownie, jednak po dłuższym przemyśleniu zdecydowałam się na to FP Rimini ,  z tym że przyszło do mnie z czarnym łękiem 30 , także moje pytanie do Was osób doświadczonych w dobieraniu łęków . Jaki najlepszy po pierwsze do tego siodła jaki dopasuje a druga kwestia mam dość sporą hucułkę 🙂 :kwiatek:
Pokaz siodlo na koniu. Po drugie na plecach konia wygnij drut i przymierz do posiadanego łęku.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
25 października 2017 18:30
Ok,jutro od razu po pracy pognam do konia porobię zdjęcia ,pomierzę i wrzucę zdjęcia,dziękuje za pomoc. :kwiatek:
Wezyrowe Dość sporą, w sensie szeroką grzbietem?  Jak tak,to coś nie widzę na niej tego rimini.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
26 października 2017 17:22
Hej przymierzyłam dzisiaj siodło chyba czeka mnie zwrot do sklepu tak Obiś jest szeroka , nie chce tutaj zmieniać wątku dlatego zdjęcia wrzucam do tematu : Dopasowanie Siodła .
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 listopada 2017 12:29
Rimini ma strasznie wąski kanał- na grubaski i "szerokoplecne" słaby pomysł niestety...
Czy jest tu ktoś kto posiada Wintec Lite?
czy w tym modelu na panelach od spodu jest coś jak neopren?
jak jest z utrzymaniem tego w czystości?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 listopada 2017 06:19
Ja mam Lite. Tam nie jest neopren, ale taka jakby siateczka\tkanina, nie wiem co to za materiał, ale nie taki gładki jak neopren. Mogę po południu fotkę w zbliżeniu zrobić i wrzucić. Z utrzymaniem w czystości jekiegoś problemu nie mam, ale też jakoś mi się ono nigdy od spodu nie ubrudziło, przecieram mokrą szmatką i tyle. Pot idzie w czaprak, pod siodłem mam zawsze żel lub futro i nie miałam jeszcze sytuacji, żeby mi się ono zapociło.
.
majek   zwykle sobie żartuję
20 listopada 2017 16:46
Skoro juz przegladasz brytyjskiego ebaya to zrob krok dalej i poszukaj sobie opinii o indyjskich siodlach na brytyjskich portalach.  😀
Uprzedzam, nie znalazlam zadnej dobrej opinii.
majek, różnie to bywa. Akurat miałam do czynienia z producentem z Indii, który produkuje dla kilku wiodących marek europejskich i robią różne cuda. Kwestia ceny. Mam kilka prezentów od nich typu ogłowie, puśliska i złego słowa nie powiem. Skóra najwyższej jakości, wykonanie staranne.

polish_equestrian, jeśli coś jest zbyt tanie to raczej bym się nie kusiła. Najlepsi producenci w detal się nie bawią tylko oferują hurtowe szycie pod logo danej marki.
polish_equestrian Ja. A właściwie mój brat dla mnie, bo ja aż tak sprytna nie jestem  😁. Wyglądało super, więc się cieszyłam na interes życia,potem ubrałam to na konia, wyglądało nadal spoko, pojechałam w teren, było wygodnie. Wróciłam,zdjęłam siodło,zobaczyłam grzbiet mojego konia i odrazu to coś sprzedałam. Ubrałam to raz i to był o jeden raz za dużo. Być może inaczej sytuacja wygląda w przypadku drogiego sprzętu, tego nie wiem,kolejny raz nie zaryzykowałam i kupiłam siodło sprawdzonej marki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się