Derki

Dzięki, tak myślałam z tym kapturem 😉
A co do drugiego pytania, to wiem, że 200 to już na zimniejszy okres, chodzi mi o to, czy taka gramatura polaru jest bliska wypełnieniu 200gr 😉 Czy też mogę wpakować konia w tą polarkę i na to plandeka - na temp 12*C i mniejszą.

No i szukam derki z wypełnieniem 100gr, z haczykami. Widział ktoś coś, w miare przystępnej cenie? 😉
Nie, derka z polarem to derka z polarem. Grubość polaru sprawia, że może to być derka odpowiadająca wypełnieniu od 40 do 100g. Derka z wypełnieniem 200g ma 200g ocieplenia w środku. To tak jak porównywać kurtkę softshellową z grubą kurtką zimową  😉
Wszystko wiem, dzięki wielkie :kwiatek:
Jak rozmiarowo wypadają derki stajenne waldhausen economic? Moj kon zawsze nosił derki 145, ale teraz niektóre lekko kuse zaczęły się na niego robic i nie wiem czy lepiej brać 145cm czy 155 cm.  🤔
rybka   Różowe okulary..
23 października 2017 08:17
[quote author=D+A link=topic=43.msg2723198#msg2723198 date=1508741895]
Jak rozmiarowo wypadają derki stajenne waldhausen economic? Moj kon zawsze nosił derki 145, ale teraz niektóre lekko kuse zaczęły się na niego robic i nie wiem czy lepiej brać 145cm czy 155 cm.  🤔
[/quote]

Mój nosi inne derki 145 i waldhausen też ma 145, boki moim zdaniem są wystarczająco długie (spory brzuszek zakrywają), zad też nie wystaje.
[quote author=D+A link=topic=43.msg2723198#msg2723198 date=1508741895]
Jak rozmiarowo wypadają derki stajenne waldhausen economic? Moj kon zawsze nosił derki 145, ale teraz niektóre lekko kuse zaczęły się na niego robic i nie wiem czy lepiej brać 145cm czy 155 cm.  🤔
[/quote]

Standardowo, weź 145
mój też nosi standardowo 145, i waldhausena tez ma 145.
Używał ktoś z was tej derki:
http://www.horsetack.pl/pl/p/Derka-magnetyczna-PREMIER-EQUINE-Magni-Teque/9908
lub może jakiejś innej derki magnetycznej? czy to działa, czy raczej szkoda kasy?
A czy ktoś zakupił już derki z firmy Horsenjoy?  Pierwszy raz widzę derki tej firmy,  są w każdym sklepie prawie,  więc tak sobie myślę,  że to nowość,  tudzież inna firma pod nową nazwą?  Ceny wyglądają przyjemnie,  a że potrzebuję się dość pilnie zaopatrzyć w 2-3 derki,  bo mi dziecko urosło,  to cena ma duże znaczenie.  Miał to ktoś już w rękach bądź na koniu?
Te derka to produkcja Yorka chyba. Też się zastanawiałam ale z opisu wynika że nie mają pasów tych pomiędzy tylimi nogami, przynajmniej ta która mnie interesowała nie ma.
Do użytkowników derek z Deca: czy one są tak obszerne i sukienkowate jak te z PE? Bo tak wyglądają na zdjęciach na stronie, zastanawiam się jak jest w rzeczywistości. Pytam o derki stajenne 200 i 400g.
Szalona😉, ja posiadam, wizualnie fajna, solidna. Koń ją stety niestety tylko mierzył póki co (jak kupiłam to już oczywiście nie ma takich ulew od rana do wieczora), także nie wiem jak się sprawuje. Ale kupiłam ją z polecenia, bo ponoć nie przemokła przy ulewach.
Rudzielc_23, jak najbardziej ma pasy na nogi. Pod brzuchem też i zapięcie do kaptura również.

Mam tylko beznadziejną fotę sfochanego konia w boksie, ale coś tam widać.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
24 października 2017 07:04
Znowu wpadam z pytaniami  😡
Potrzebuję czegoś padokowego cieplejszego od samej plandeki a lżejszego od 100g. Chciałam jedną 50g i jedna podszytą polarem.
Wpadła mi w oko HKM Stars, ma ktoś z Was tą derke? Jak z rozmiarem? Start 135 jest za mały sporo, Horze 135 ok , Busse też. Nie zależy mi na pancerności bo koń nie niszczy, kucyk towarzysz też nie 😉 chciałam taką do 300zł. Chyba że coś z kapturem? Ale co?

I jeszcze derka do stajni dla nie golonego konia. Coś do boksu angielskiego najchętniej z otwartą góra do mrozów powyżej 10 stopni. Mam stajenna 100g ale myślałam jeszcze o czymś na cieplejsze noce. Spała w zeszła zimę w polarze ale czyszczenie tego nie jest na moje nerwy zdecydowanie. W jaką celować? Jakaś bawełna?  😁
Czy ktoś ma derkę PE rozmiar 6,0 lub 6,3 i mogłby mi zmierzyć ?
Moon   #kulistyzajebisty
24 października 2017 07:36
Robaczek M., jak padokowe ma być to może Waldhausen? HKMa mam jednego padokowego, ale nie polecam, cienizna materiał i obawiam się że przy regularnym opadzie przemókłby.
50g w ogóle chyba ciężko dostać, poza PE nie spotkałam się z taką gramaturą.

A co do nie golonego - rozumiem, ze koń nocuje w stajni w derce i potem idzie na padok na golasa? Jeśli powyżej -10*, to jeśli już bardzo chcesz derkować to jakiś cienki drelich, bawełnę, ale generalnie nie golonego bym nie pakowała w derkę tym bardziej na noc, pod dachem 😉
Robaczek M., - hkm z polarem wypada ok. 50-70g, bo to cieniutki polar, w klacie są wąskie, mi przy koniu szanującym derki się sprawdza super, ale on w ulewy nie wyłazi na dwór. Jest szansa, że by przemokła.
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
24 października 2017 10:17
Kammi, - czemu ja jej w zeszłym roku nie widziałam? Koszt jak hkm, a bez polaru i wygląda fajniej... grr 🙁
Robaczek M., - hkm z polarem wypada ok. 50-70g, bo to cieniutki polar, w klacie są wąskie, mi przy koniu szanującym derki się sprawdza super, ale on w ulewy nie wyłazi na dwór. Jest szansa, że by przemokła.

HKM ma różne kroje - te derki ekonomiczne są zazwyczaj bardziej fit, ale np z kolekcji Laurii zdecydowanie obszerniejsze, całkiem inna bajka i w kroju i w materiałach
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
24 października 2017 14:41
Moon dzieki za informacje, odpuszczę w takim razie, a szkoda bo te gwiazdki ładne.
Jak zaczynają sie chłodniejsze dni to wychodzi w derce na padok. W poprzednia zime przy solidnych mrozach w stajni też dostawała derke na noc. Z tym że już od niedużych mrozów góra była zamykana ( pierwszy raz w boksie angielskim, Staruszka była w kiepskiej kondycji i widać było że jej chłodno, a i kucykowe dziecko marzło bo u poprzedniego właściciela trzymana w ciepłej pozamykanej stajni cała zime). Teraz chce drzwi górne jak najdłużej mieć otwarte i dlatego szukam czegoś cieńszgo na noc 🙂
Kammi kupiłam taka 100g i tej nie widziałm. Dziekuje, już w takim razie nie szukam nic innego 🙂 A nie wiesz może czy da się tam jakoś dopasować kaptur?
Dziekuje dziewczyny 🙂
Dziewczyny potrzebuję pomocy, moje konisko przewiało i wet kazał albo nie wypuszczać w deszcz (co jest dość skomplikowane, bo rano może być ładnie a potem padać a koń na hektarowej łące) druga opcja derka przeciwdeszczowa, bez wypełnienia, polecicie coś nie za milion złotych? Z góry dziękuję
Coco zdecydowanie polecam derkę plandekę z Decathlona  🙂
Dziewczyny, poradźcie,pls
Przenoszę konia do boksu antgielskiego (RAO). Koń o skłonnościach do przemiany w "odmianę syberyjską" (zarasta konkretnie nawet stojąc w stajni),  a jednocześnie mocno się poci, więc prawdopodobnie trzeba będzie go podgolić i derkować. Ani jednego ani drugiego nigdy wcześniej nie robiłam, na stanie tylko derki polarowe, osuszające...
Podzielcie się swoim doświadczeniem, proszę: jak ogolić i w jaki niezbędny zestaw derek trzeba się zaopatrzyć?  :kwiatek:
Dziewierz, - jak planujesz jeździć regularnie i trenować, to po całości, bez głowy i nóg, chyba, że Ci wizualnie to przeszkadza. Jak luźniej (bo przy rao to różnie bywa), to pasek szyja-brzuch-słabizna. W wątku o goleniu kilka razy były takie obrazki z różnymi "clipami". Ja po konsultacjach ze znajomą, która mi goli planuje takim paskiem urządzić RAOwca mamci, jak wróci z łąk na zimę do stajni, bo jest mamut straszliwy, a też ma tendencje do pocenia - tylko on sobie tupta rekreacyjnie. Ja mam ślązaka drugi raz golonego po całości, tylko bez nóg i głowy, to jest jakiś obłęd jak to życie ułatwia 😍 W zeszłym roku nie założyłam nic cieplejszego od starszawej 200, więc pewnie coś koło 180g, ale koń stoi w normalnej, wewnętrznej stajni, gdzie nie spada poniżej 0. Obecnie ogolony dwa dni temu, stoi w plandece z polarem, coś koło 50g, bo polar cienki i jest cieplutki. Tak na prawdę, to musisz wyczuć, na ile koń marznie/potrzebuje, bo każdy jest inny 😉 Najlepiej kupić 50g i 150g, a potem ew. dokupować cieplejsze w razie potrzeby lub wsadzać polar pod spód. No i derki czasem trzeba prać, więc najlepiej mieć x2 każdą gramaturę, lub kłaść cieńszą+polar na te kilka dni na pranie - chyba, że chcesz prać hurtem po sezonie, wtedy więcej potrzebujesz. Tak samo, jak masz konia-niszczyciela, to zapas jednej derki się przyda.
keirashara dzięki :kwiatek:
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 października 2017 12:58
Szukam osuszającej, lekkiej polarowki. Aktualnie mam eskadrona i jest świetna, ale chcialabym zapytać co polecacie? Caball albo jarpol coś innego?  😉
Ma ktoś derkę z czujnikiem Fouganza? https://www.decathlon.pl/derka-z-czujnikiem-stable-400-id_8360117.html? Ciekawa jestem, jak to działa 🙂
Myślę, że nie działa 😉 Za głupi czujnik dopłacasz 200 ziko. Zwróć uwagę na technologię - Bluetooth. Biorąc pod uwagę zasięg to musiałabyś stać obok konia, żeby się sparować z urządzeniem. A wtedy na dobrą sprawę możesz wyciągnąć rękę i sama sprawdzić.
Pomysł dobry, ale żeby sensory faktycznie dobrze działały to muszą być bardziej złożone (moja firma zajmuje się tego typu rzeczami B+R tyle, że dla ludzi)
Hahah, dokładnie to samo już kiedyś pisałam, jak na forum ta derka pojawiła się pierwszy raz, wtedy dostępna tylko w brytyjskim Dectahlonie. Chyba nawet się podśmiewałam, że taniej wyjdzie wkładać rękę pod derkę 😉 Niestety wszystkie precyzyjne i wartościowe urządzenia wymagają własnego zasilania, dostępu do energii - ergo akumulatora/baterii. A to już zupełnie, zupełnie inna cena.
Ha! Faktycznie, aż znalazłam Twój post 😀 😀

Generalnie pomysł interesujący, ale wykonanie do bani. Derka fajna, bo w ogóle te decathlonowskie są naprawdę spoko (pomijając, że gruba bardzo jak na stajenną), ale po co płacić za nią 600 jak można za 400 wyrwać 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się