M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ja na rynekpietwotny.pl i kompasie inwestycji.
nerechta nie no tak źle to nie jest. 🤣 To jest druga łazienka, która miała być samym WC ale ponieważ mężowi marzy się prysznic z odpływem liniowym a akurat układ tutaj na takie coś pozwala (mega wygodne to to nie będzie ale powinno być wystarczająco funkcjonalne) to tak robimy. Większa łazienka ma 4,5 m2 + 1,7 m2 pralni. 🙂
o, robicie tam tak ta toalete? U nas bedzie bardzo podobnie 🙂

Ma ktos z was plytki 60x30 pod prysznicem? Pokazecie prosze w jaki sposob sa polozone?
Jakie zlewozmywaki polecacie? Skłaniam się ku Franke, bo dobrze mi się ta firma kojarzy, ale może ktoś z Was coś innego jeszcze podpowie?

Interesuje mnie czarny zlew, może być granitowy lub z tych mieszanek, jedna komora + ociekacz, do 80 cm długości.

I jakie baterie polecacie do niego? Musi być z tą wyciąganą głowicą. Moi teściowie to mają i jest to mega wygodne 😀 Bateria też najchętniej czarna, ew. srebrna 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 października 2017 17:58
Meise, z baterii mam srebrną Ferra, zgrabna, lekka i z wyciagana glowica - nie wyglada jak restauracyjny moloch 😀
Możesz mi podesłać link do modelu  :kwiatek:
Właśnie o coś takiego mi chodzi, żeby nie była ooogromna, tylko zgrabna 🙂
ja mam Teka ark 938, ktos juz tu wcześniej też wstawiał. Po 5 latach nadal jestem bardzo zadowolona.
Meise, nam smartini znalazła zlewozmywak (:kwiatek🙂 czarny, ale my szukaliśmy absolutnie po kosztach. Gdybyśmy mieli wtedy większy budżet, miałam upatrzony zlew Franke. A baterię też polecam Ferrę - my naszą kochamy najbardziej z całego wystroju kuchni. 😉 Bo np. płytę po nowym roku będziemy zmieniać... :/
mundialowa O, a czemu bedziecie zmieniac plyte? Pytam, bo moja indukcja wlasnie dotarla, a wybieralam ja konsultujac z naszym studiem kuchennym i wydaje sie byc baaardzo ok.


Skonfigurowalismy PAXa! Nawet nie bylo tak zle, jak myslalam. Na dniach jedziemy po paczki duzym samochodem, a dzisiaj dotargalismy 2 podwojne Malmy pod skos w garderobie. I jeszcze ze 2 chude sie zmieszcza po bokach  😜

U nas rozkminka jak przytargać do domu łóżko i materac, bo okazało się, że lateksu nie rolują, a dużego auta brak :/ Albo yolo i materac na dach, albo wybulimy na dostawę, esh.
Zazdroszczę wam cierpliwości, my tylko jeden pokój do wyremontowania (gruntownego niestety) i mamy już ogólny plan rozrysowany i nie mogę się doczekać, a to tak wooolnooo się dzieje. Nie wiem czy w tym roku zrobimy  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 października 2017 20:33
Meise, u nas jest dokładnie ta i ją uwielbiam 😉
klik
Podłoga się kładzie, a ściana już zrobiona  💃

Ogromne fotki.
Dobra, kupiłam zlew Franke.
O ten: https://www.lazienkaplus.pl/pl/franke-basis-bfg-611-zlewozmywak-onyx-1140205037,446766,173,i.html
Pejsy mi się kręcą, że dałam tyle za zlew, ale co ja poradzę, że jest idealny  🙄 🤣

A co do baterii, to wahałam się między tą od mundialowej, a tą od smartini i w końcu padło na tą samą co smartini  😀 Mimo, że wyższa. Mam nadzieję, że nie będzie chlapać (-:
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 października 2017 22:29
Meise, u mnie nic nie chlapie ;D
Dzisiaj wjechały pudła do regału w przedpokoju, pudełko na wodę mineralną, prześcieradło i kapa granatowa 😍 do przedpokoju brakuje już tylko zasłony i ławki! No i jutro skończymy podest!
Meise, spoko, my na zlew i baterię wydaliśmy więcej niż na piekarnik 😉 to są drogie rzeczy, ale ja wychodzę z założenia że muszą być super, bo korzysta się z nich non stop.
smartini, gdzie te czarne zlewozmywaki absolutnie po kosztach, o których mundialowa pisała wyżej? Ja też chcę! 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 października 2017 09:12
smartini a obraca sie ta bateria cala? W sensie czy mozna na bok ja sobie przekrecic? chyba mozna jak zwykle to bywa przy bateriach ale malo rozgarnieta cos ostatnio jestem  😁
Mi sie bardzo podobaja baterie Deante i chyba na cos od nich popoluje.


smartini   fb & insta: dokłaczone
24 października 2017 09:16
nerechta, można nią kręcić o 360' jeśli dobrze pamiętam :P uchwyt na głowicę jest niezależny od reszty baterii
nerechta Deante wzielismy baterie prysznicowe i sa megaaaaaaa!! Na zdjeciu byly ok, a na zywo cudowne. I super jakosc!

Lookam w nasza specyfikacje kuchni, coz to za zlew wybralismy rok temu i bedziemy miec za tydzien  Shock Signus d-150 czarny. Podobno nie niszczeje z czasem tak szybko jak inne, ale kto to wie. A bateria do tego bedzie Berg Black Hawk, ktora na zywo jest megasna  😜



Dumamy wlasnie nad materialami na taka lampe do dolnej lazienki: http://www.makehomeeasier.pl/mood-boards/historia-pewnej-lampy/
Niestety o rozbiorkowym drewnie mozemy pomarzyc, ale znalazlam cos mocno stylizowanego w sklepie i chyba sie szarpniemy.
Pandurska, nasza płyta to totalny niewypał... Daliśmy się nabrać na opisy w sklepach internetowych i opiniach sprzedawców w stacjonarnych i zamiast indukcji mamy płytę grzewczą. :/ Ale nie przez to będziemy ją zmieniać. Koszmarnie się rysuje, wręcz zdziera sie z niej czarny kolor! Sklep twierdzi, że to wina garnków, a mamy te same, co w poprzednich mieszkaniach z indukcjami i tam nic złego się nie działo. Ale mamy nauczkę, żeby nie oszczędzać na niektórych elementach.

Dworcika, szukałam po kosztach, choć bałam się, że zlew będzie wyglądał tandetnie lub będzie marnej jakości. Przyjechał, zamontowali i jestem nim zachwycona! 🙂 Przeżył sporo jak na tak krótki czas użytkowania i wciąż ani ryski! I super łatwo się go myje, co jest dla mnie sporą zaletą.

Meise, właśnie ten zlew Franke chciałam! 😀
To jak, wpadasz na kawę dzisiaj, bo widzę, że juz nie potrzebujesz oglądać sprzętów kuchennych. :P
Meise, spoko, my na zlew i baterię wydaliśmy więcej niż na piekarnik 😉 to są drogie rzeczy, ale ja wychodzę z założenia że muszą być super, bo korzysta się z nich non stop.

Bardzo słuszne podejście 🙂 od razu mi lżej, uf  🙂

mundialowa, dziś chyba nie dam rady, bo kurier przyczłapie wieczorem (w końcu będę mieć tel... 1,5 tyg bez telefonu to mój rekord) 🙁 No i dziś premiera i mam zawrót głowy w pracy >: Ale w tym tyg. na pewno musimy się już zgadać, czy to u mnie, czy u Ciebie. Koniecznie!!!

A powiedz mi proszę, jaką to płytę macie? Bo trochę się włos jeży...
Meise, wiem gdzie mieszkasz! Kawa Cię nie ominie.  😂
A płytę mamy jakiegoś bosha. Bardzo tani był, coś koło 700 zł, więc może to dlatego. 🙁
Wcale się nie chcę wymigać  😉

Kurde, my też cały sprzęt Boscha kompletowaliśmy, bo mój się uparł, że to taka super firma...
Nieważne, że Wasza kosztowała 700 zł... takie rzeczy nie powinny mieć miejsca  🤔
Też mi się tak wydaje, że coś za szybko te wszystkie defekty wylazły, ale po przebojach z meblami już mi się zwyczajnie nie chce użerać z kolejną firmą. Odłożymy trochę kasy i kupimy nową płytę, tym razem indukcyjną. 😉
mundialowa Uuuupppsss, moja indukcja to tez Bosh?! Ale zdecydowanie nie kosztowala malo, tylko blisko 4 kola. Mam nadzieje, ze nie bedzie jakas wadliwa 😕 Wzielismy akurat tej firmy, bo mamy ich zmywarke od 5 lat i jest po prostu swietna.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 października 2017 11:31
Ja mam Amicę zwykłą elektryczną za chyba stówkę więcej i śmiga, szybko grzeje, generalnie problemów z nią nie mam
mundialowa, skąd zamawiałaś? Pokażesz ten swój? 🙂
Dworcika, ale co? Zlew? 😀 Zamawiałam z tego sklepu linkowanego przez smartini - primagran. 🙂
No zlew, zlew 🙂 Nie widziałam linka 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się