Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Taki mięśniaczek z niego  😎
A przy tym potulny jak baranek  🤣 Moja 6latka na nim siada na oklep  🏇
Tu wcinał marchewe, w której jest zakochany  😜
PumCass   zachowaj zimną krew!
24 października 2017 17:41
Harja Twój mały to taki dzielny konik, że nawet nie zauważy jak mu ktoś na grzbiet wskoczy 😂
kamikami26 Masz jakieś jego zdjęcia w całości? To sztum?
Osobiście nie jestem fanką takich karków, jakoś nieestetycznie i nienaturalnie wyglądają. Bez obrazy oczywiście 😉 Musi być kawał konia, że nie dopina się w 145cm. Mój spokojnie mieści się w 135, a to kawał koniska jest - tak mówią przynajmniej  😁

zeszłoroczny, letni.

Nawet zdarza mu się czasami normalnie pracować, jak na konia przystało 😉

(jakość  byle jaka bo filmowa)
PumCass przywyklam, że nie każdemu się podoba  🤣
Mi to bydlątko podbiło serducho  💘
Z dzisiejszego spacerku  🤣

Śliczny jest Twój chłopczyk  💘
kamikami26 przepraszam, ale na drugim zdjęciu wygląda strasznie, nie wiem może jakby go jednak odchudzić trochę bo ja rozumiem ogier, ale PumCass też ma ogiera i jakoś dobrze wygląda.
kamikami26, jakiej on jest rasy? 🙂 Mój też miał dość konkretny kark i pamiętam ból popręgów - miałam swego czasu 135+przedłużki po 27cm z każdej strony... Może faktycznie dla zdrowia przydałoby się karego trochę odchudzić? Wiem, że jak zimnokrwisty, to niby "powinien wyglądać" 😉 ale jednak...
Nie mówię tego złośliwie :kwiatek: sama walczyłam z otyłością Siwego, łatwo nie było bo tył "z powietrza" 🙂
Klik
Klik
swoją drogą twój ma bardzo ładną głowę, lubię garbonosy. No i jeszcze jedno pytanko, z ciekawości - ile ma wzrostu? 🙂 fajny z niego koń.

PumCass, obyś miała rację, bo jak będzie wariat to nie "zniesę" 😉 Oby poszedł w ojca 🙂
Dziewczyny problem w tym,ze on nie jest utuczony,tylko to gora mięśni. Tłuszczu nawet skrawka nie ma. Nie wiem co poprzedni właściciele z nim robili,że tak wygląda 👀
kasztankaija   Love you more and more and more.
24 października 2017 20:29
PumCass cudo  😜 chyba żaden Z mi się tak jeszcze nie spodobał 😡

kamikami26 ale karczycho  😲 😀

My jeszcze lipcowe...
PumCass   zachowaj zimną krew!
24 października 2017 20:43
Dziewczyny problem w tym,ze on nie jest utuczony,tylko to gora mięśni. Tłuszczu nawet skrawka nie ma. Nie wiem co poprzedni właściciele z nim robili,że tak wygląda 👀

Dla mnie on wygląda jak typowy koń robiony na mięso.
Naoglądałam się takich sporo na aukcjach i pokazach. U nas bardzo lubią takie konie, im więcej na żebrach tym lepiej. Widać poprzedni właściciel mógł mieć co do niego inne plany, szczególnie jeśli nie jest repem.
kasztankaija dziękuję 🙂
NS mięcho raczej nie, bo tam krył każdą kobyłe. Poza tym jeździł z nim na przeglądy.
Jak tylko przyjdzie przedluzka to chłopak idzie do konkretnej roboty, teraz więcej się opierdzielal, czasem popracowal na ląży. Przez ostatnie 2 miesiące był tylko 2 razy pod siodłem 😡 Ale mam jeszcze 2 babki chodzące, w tym jedna robiona od zera, druga systematycznie chodzona  🙄 Zwyczajnie czasem brak czasu,sił i chęci, a kary korzysta na urlopie  😡
Za to karego ukochaną muszę pochwalić. Uczy się od podstaw, a pojęte bydle niesamowicie  😁 Ostatnio była u mnie koleżanka (na szczęście jezdzaca) i bezczelnie ją wykorzystalam  😂 Wsiadła na karą, ja na moją kochaną Cisowianke i jak gdyby nigdy nic pojechalysmy s teren na stepa  🤣 Koń szedł jak weteran  😁
Kara Marwa i Gniada Cisowianka  😍
kamikami26, Kara Marwa chyba nie jest karą Marwą tylko karym Marwem  👀
PumCass, Twój jest w pięknej kondycji!  😜
Puma to akurat kara Marwa  🤣 Kary to Amur  😁
Oboje od jednego hodowcy 😉 A w zasadzie troje,bo jeszcze jest ich synek  😜 Też kary  😜

Ogromne zdjęcie.
kamikami26, dzięki za odpowiedzi 😉
fajna ta gniada kobyłka.
PumCass, widzisz, a ty mówisz, że ogór brzydal i wstyd z nim do ludzi 😁 - tyle razy ci mówiłam to mi nie wierzyłaś, że tak nie jest! 😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
25 października 2017 18:03
Puma mój to ma obecnie taką kondycje, że na hak by go nie chcieli 😁
Harja Nadal tak twierdzę i nic nie zmieni mojego zdania 🤣
kamikami26 Amur po Royalu? Jeśli tak, to chyba niski? sam Royal mierzy chyba ok 160-162cm. Kobyłki sympatyczne 🙂


Hajra teraz jak mi Twoje zdjęcia weszły w Klik to zobaczylam pytania  😡
Wzrostu ma jakieś 175cm i tak sztum w czystej postaci  🙂 (no może troszkę ukurzonej :rozga🙂
Pozdrawiamy z ofutrzonym Stasiem gotowym na nadejście zimy!;-)

Wczoraj z ciekawości go zmierzyłam, dobija do 150cm, zaliczył ostatnio dość duży skok bo i na łbie już ma zainstalowanego fulla. Z jednej strony się cieszę, że tak fajnie zdrowo rośnie, a z drugiej jestem przerażona jaki będzie efekt końcowy 😉
Jak tam u was wszystkich?

Kamikami26, udało się dobrać przedłużkę? Jak wsiadanie? 🙂
hajra super, że dzieciak rośnie  😅
Przedłużka dotarła, ale jak do tej pory, gruby był że 2 razy pod siodlem 😡 Póki co uskuteczniamy grzeczne chodzenie na lonży i dłuższe i częstsze ruszanie się na wybiegu  😅
Jeśli kogoś interesują ogiery z tegorocznych aukcji to zapraszam:

Białka - http://www.peckiel.pl/inne/bialka-28-wrzesnia-2017/
Og. BORES z/sok. (Puares z/sok. – Borna z/sok. po Ikar z/sok.), ur. 2015-01-02, hod. Bogumił Sawczuk (BŁ), wł. Adam Rak (LB), bonitacja: 14-5-14-7-6-7-7-7-14=81 pkt, wymiary: 164-216-25,5

Bogusławice - http://www.peckiel.pl/inne/boguslawice-5-pazdziernika-2017/
Og. MERR pkz/sztum (Malwir z/sztum – Monti z/sztum po Geberos II z), ur. 2015-03-30, hod. Piotr Smentek (ML), wł. Sławomir Rybka (ŁD), wymiary: 161-210-26,0, bonitacja: 14-4-14-7-6-7-7-6-14=79 pkt

Nowe Jankowice - http://www.peckiel.pl/inne/nowe-jankowice-12-pazdziernika-2017/
Og. LEST pkz (Best II z – Lama z po Gourmet z.niem.), ur. 2015-01-01, hod. i wł. SK Nowe Jankowice (BY), wymiary: 165-215-28,0, bonitacja: 15-5-15-7-7-7-7-9-14=86 pkt
kamikami26, no super, zawsze to jakiś ruch 🙂 powodzenia w pracy z nim!
harja dziękuję :kwiatek:
Niestety teraz przez martwego dzika konie mają bardzo mocno ograniczony ruch, bo weszliśmy w te śmieszne unijne rozkazy i nakazy 😵
Po za tym Marwa zaczęła bunty, ni z tego nie z owego debuje prosto na mnie. Uczona debowania nigdy nie była(przynajmniej u mnie), a jak wiadomo to dosyć niebezpieczne 🤬 Pierwszy raz jej się zdążyło wczoraj, przy krótkim spacerze w reku debowala mi z 10razy 😲.Szok, bo dziecko zawsze grzeczne i spokojne, chyba, a tu takie numery 😵
Przyznam, że 800kg czarnej masy, rzycajacej kopytami nad głową, to mało przyjemny widok 🙄
MajaK   Tina 2000-2013
17 grudnia 2017 19:39
A my się powoli szkolimy, Wolly nabiera mięśni i masy, coraz lepiej chodzi.
Zdjęcia z dziś  😀

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 stycznia 2018 10:40
My się przypomnimy delikatnie, niestety zdjęcia robię zawsze telefonem wiec ich jakość nie powala.

Foto z lata z mini-sąsiadeczką zza płotu.



i z ubiegłej soboty, niestety tego śniegu pięknego już nie ma.

TRATATA, panna za płotem to chyba mini-klon twojej  😁 😍
Duża śliczna, może wrzucisz kiedyś coś pod siodłem? 🙂

To i ode mnie mała aktualizacja Stasiowa 😉
"Ale to nie ja zadeptałem siano!"



a tak spacerujemy :-)
harja, nie no ale kawaler przystojny zza tego futra wyłazi!! Miałaś dużo wiary, widząc go w tym koziołku włochatym malutkim 😀 😀 😀

Grubasio aktualny
Drogie Panie! mam takie trochę offowe pytanie, ale to chyba najlepszy adres... Czy ktoś robił kiedyś jakieś zdjęcia rtg nóg swoich ziemniaków? Bo ja robiłam i się nogami nakryłam i łzami zalałam.... weci dość zgodnie mówią, że przy takich koniach to dość normalne, ale jakoś mnie to tłumaczenie wcale nie przekonuje.... ma ktoś jakieś doświadczenia? ja pierwszy raz mam 900kg szczęścia i dalej ją traktuję w sumie jak prawie szporthorsa, a tu mi wychodzi, że królowa padoków będzie jako 5cio latka  😕
PumCass   zachowaj zimną krew!
30 stycznia 2018 20:19
kitty A co Ci wyszło na tych zdjęciach? Mój miał robione RTG przy ochwacie. Wyszło przy okazji że ma niewielki zmiany zwyrodnieniowe, który w niczym mu nie przeszkadzają. Chodzi regularnie pod siodłem, w zaprzęgu też się zdarza 😉
no właśnie zwyrodnienia... zwapnień tyle, że nie wiedziałam że jeden koń może tyle mieć....
PumCass   zachowaj zimną krew!
30 stycznia 2018 20:48
kitty Zmiany zwyrodnieniowe to nie koniecznie wyrok, szczególnie jeśli koń nie pokazuje bolesności. Są naturalne dodatki, jak np. czarci pazur, fajnie wspomagający organizm obarczony takimi zmianami. Poczytaj w wątku dla Zwyrodnieniowców http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,10202.0.html 🙂
Niestety nasze grubasy są raczej z góry skazane na taki los, chyba nie ma na świecie konia zk - pracującego, który byłby zdrów jak ryba. Najważniejsze, żeby o to teraz dobrze zadbać 🙂 Nie załamuj się!  :kwiatek:
Mała stawowo wspierana od zakupu, czyli 3 lata... Zdjęcia kompletne miała robione po kupnie, potem co 3mc stawy skokowe ( strach przed OCD, które najczęściej zaczyna wyłażenie właśnie tam) krew też co 3 mc, dieta dobierana wg potrzeb i wyników, no serio bardzo poważnie podeszłam do tematu.... po ostatnich fotach lotem błyskawicy do kliniki na wszelakie możliwe zabiegi. Mi się tak do końca nie podoba jak ona łazi, tylko tu ciągle wszyscy zwalają na gabaryt, że wielka i gramotna, ale ja już sama nie wiem... kulawa tak, że no kulawa to nie jest, ale ja się o nią boję... to jest rasa " polska mięsna myśl technologiczna" i niby liczyłam się z tym że ona może być kosiarką, ale no to jest tak wspaniały koń do jazdy! Tak szybko się uczy i cudownie pracuje z tym idiotą u góry... no i ona koszmarnie się wścieka,  że nie chodzi pod siodłem ( taaaak słyszę siebie i sama w te słowa nie wierzę.... ale serio się obraża jak wsiadam na drugiego konia...) No i mój umysł nie chce zaakceptować takiego stanu rzeczy, więc zaczęłam pytać kto tak naprawdę widział rtg takiego konia? no i tu weci po chwili zastanowienia odpowiadali, że nie widzieli... faktycznie do takich koni ortopedów rzadko się wzywa  🤦
Kurcze, moja jest w połowie pkz ale nigdy jej rtg nie robiłam...
Chyba się skuszę przy okazji jak kiedyś będzie taka możliwość bo jak tak czytam... 👀
Moja przyjaciółka robiła swoim 2 ogierom, dożyły ponad 20 lat oba, na zdjęciach miały koszmar, a poza tym nigdy nie kulały. Jeździ się na koniu a nie na zdjęciach. Jak jej nie przeszkadza, to po co martwić się na zapas?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się