kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Nie wiem gdzie spytać...

Poszukuje firmy lub osoby prywatnej co szyje czapraki z logiem/nadrukiem (nie za kosmiczną cenę...)?
Fajnie by było jakby przy okazji robiła koszulki, czapki itd.

Znacie lub możecie mnie podesłać gdzie o to pytać? :kwiatek:
Wydaje mi się, że True Rider może zrobić każdą rzecz z nadrukiem.
Piaffallo, na forum jest wątek o polskich producentach
Tak czy siak takie usługi świadczą na pewno : Jarpol czy Caball
Jakie są zalety podawania owsa gniecionego a całego? Jakie wady? Co lepiej podawać?
Jakie są zalety podawania owsa gniecionego a całego? Jakie wady? Co lepiej podawać?

zajrzyj do wątka Jakie pasze dajecie swoim konim
rosi zerknij na bloga forumowej Quanty, bardzo rzeczowo na temat owsa  🙂
http://quantanamera.com/odczarowac-owies-energia-i-bialko-w-konskiej-diecie-sportowca/
Czy 3klasa sportowa jest na całe życie czy trzeba ją "odnawiać"  ❓
diołem, mój wieczny problem z klasą, licencją. Żeby nie namieszać, najprościej mówiąc jeśli masz uprawnienia do jeżdżenia P czy C, zostają one na całe życie. Po 2 latach? Tracą "Ważnośc" wiec nie są aktualne (np. jeśli chodzi o AMPy czy jakieś zniżki klubowe) więc musisz znowu nazbierać ileś oczek ale cały czas masz prawo do startu.
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2723537#msg2723537 date=1508826410]
u mojej starej kobyły po kamforówce gula zlazła na drugi dzień 🙂

A co jeślu mega bolesna gula, to nie odczyn a ropień?
[/quote]
Wet twierdzi,że to nie ropień. Kon nie był brudny,igła zmieniana,
Dzisiaj kupiłam kamforę,wtarłam...zobaczymy.Zresztą za kilka dni znów będzie wet,to jeszcze raz zobaczy.
Po penicylinie ropień? Mam nadzieję,że nie.
[quote author=diołem link=topic=1412.msg2723729#msg2723729 date=1508860170]
Czy 3klasa sportowa jest na całe życie czy trzeba ją "odnawiać"  ❓
[/quote]
Generalnie klasa to określenie Twojego poziomu, osiągnięć w danym roku/sezonie więc można mieć III klasę za rok 2016, potem II za 2017, znowu III za 2018 itd. LIcencja zaś uprawnia do startów wyżej i jest na zawsze (np III w skokach), chyba, że licencja zależy od klasy w poprzednim roku no to wtedy trzeba ją stale odnawiać by mieć prawo startów.
Magdzior, a nie jest już zmienione że jest dożywotnio, tzn. ja ktoś kiedyś miał np. II klasę to już zawsze ma uprawnienia do startów w C? Mi się coś kojarzy ze parę lat temu była zmiana
licencja - wykupuje się corocznie
klasa sportowa - poziom aktualnych osiągnięć, wyników
uprawnienia III, II, I stopnia - uprawnienia od startów na danym poziomie, potocznie zwane "licencją".
Uprawnienia III stopnia są dożywotnie. Uprawnienia II i I stopnia w sumie tez, odkąd zależą od II i I klasy sportowej "w karierze", czyli kiedykolwiek zdobytej.
System CAIR w Wintecach oceniacie w użytkowaniu ogólnie na plus?
CCowgirl, - mojemu konikowi się bardzo podobał, momentalnie inna praca grzbietu. Ja nie czułam mitycznego jeżdżenia na balonach i bycia nad koniem, więc tak, na plus. Panele się nie ubijają, nie wymagają korekt. Plus rewelacyjnie się to użytkuje, zero smarów, przetrzepiesz szczotką, czasem mokra szmatka i siodełko czyściutkie zawsze 🙂
Panele Cair albo pasuję koniowi na grzebiet, albo nie, nie ma możliwości dopchania go i dopasowania. Jak z lateksem 😉
Jest jeszcze problem z twardościa tych paneli, niestety tym bardziej wrazliwym grzbietowo koniom nie podejda tak koniecznie.
Dziękuję za odpowiedzi  🙂
Zastanawiałam się właśnie nad Wintec 500 i chyba przy nim zostanę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 października 2017 06:18
faith Twardość zależy od modelu, np. Pro wszechstronne ma penele dosyć twarde, a Lite mięciutkie "jak kaczuszka" 😉 A jadno i drugie mam z Cair.
Już twardość nie robi mi dużej różnicy, nawet jak nie jest jakieś super wygodne dla jeźdźca to przeboleję, szukam sidła takiego jak najbardziej uniwersalnego na najlepiej kilka koni.  Wiem, że to co napisałam może wydawać się głupie, no ale przy wsiadaniu do zajazdki, krótkiej pracy by "coś" zrobić na kilku koniach nie mam możliwości inwestować w kilka siodeł, jak już to w podkładki..  🤔
CCowgirl, do zajazdki wielu koni szukałabym raczej wygodnej skokówki, śrenioszerokiej dokupując dodatkowo podkładkę typu Mattes Correction System.
ushia   It's a kind o'magic
27 października 2017 10:49
Panele Cair albo pasuję koniowi na grzebiet, albo nie, nie ma możliwości dopchania go i dopasowania. Jak z lateksem 😉


nie do konca tak, w tych nowszych wersjach jest mozliwosc korekty wkladkami w obszarze pomiedzy panelem cair a siodlem
Szukam informacji na temat suchych gałązek tui, czy są one trujące dla koni?
Murmel, są trujące
_Gaga dzięki serdeczne. Mam taki ekstra dodatek w sianie...  😵
Nie wiem gdzie spytać...

Poszukuje firmy lub osoby prywatnej co szyje czapraki z logiem/nadrukiem (nie za kosmiczną cenę...)?
Fajnie by było jakby przy okazji robiła koszulki, czapki itd.

Znacie lub możecie mnie podesłać gdzie o to pytać? :kwiatek:


My mamy czapraki z nadrukiem z Clover. Można też zamówić u nich bluzy, derki z nadrukiem 
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 października 2017 07:50
Jak na 'nasze' przetłumaczyć Varmblodig Travhäst? Travhäst to kłusak Varmblodig domniemam gorącokrwisty, czyli co kłusak gorącokrwisty?  🤣
Chciałabym się trochę wzbogacić w kwestii żywienia koni. Macie jakieś dobre książki do polecenia? 🙂
Aaga84 tutaj jest fajny artykul o ksiazkach o żywieniu koni. Sa zarowno polskie jak i zagraniczne tytuly.
https://www.nubaequi.pl/pl/content/22-wiedza-na-temat-zywienia-koni
To podaje się razem z pastą odrobaczającą?

http://allegro.pl/preparat-na-odrobaczenie-odrobaczanie-dla-koni-40g-i5850593637.html

Patrzę ten skład, i nie rozumiem co tam się dzieje  😂
CCowgirl, jak podasz mocno zarobaczonemu koniowi olej rycynowy, to zwierz dostanie biegunki i jest szansa na zobaczenie robali w odchodach... co prawda konia się nie odrobaczy ale będzie wyglądało jakby się odrobaczyło... i chyba o to chodzi w tym preparacie  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się